Usuwanie niechcianej aplikacji Quick Mac Care

Znany również jako: Potencjalnie niechciana aplikacja Quick Mac Care
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć Quick Mac Care z Mac?

Czym jest Quick Mac Care?

Quick Mac Care to aplikacja, która rzekomo ma utrzymywać komputery Mac w czystości i bezpieczeństwie. Jest prezentowana jako narzędzie do konserwacji systemu i bezpieczeństwa, które skanuje i wzmacnia systemy operacyjne, usuwając niepotrzebne pliki, pozostałe pliki i inne niechciane wpisy. Quick Mac Care może wydawać się użytecznym i legalnym narzędziem, jednak jest sklasyfikowana jako potencjalnie niechciana aplikacja (PUA). Jest bardzo prawdopodobne, że ludzie, którzy ją pobierają i instalują, robią to niechcący. Dzieje się tak, ponieważ Quick Mac Care jest promowana poprzez dołączenie jej do konfiguracji innego oprogramowania.

Quick Mac Care unwanted application

Ta aplikacja skanuje systemy pod kątem oprogramowania typu adware, malware, ransomware, miejsca do odzyskania itd. Jednak Quick Mac Care nie pozwala naprawić żadnych wykrytych problemów, dopóki nie zostanie aktywowana/zakupiona. Możliwe, że problemy wykryte przez tę aplikację są fałszywe. Istnieje wiele przypadków, w których aplikacje tego typu (PUA) mają na celu oszukanie ludzi do uwierzenia, że ich systemy są pełne różnych problemów i zapłacenia za pełne wersje, które mają rozwiązać te problemy. Niestety, istnieje wiele aplikacji zaprojektowanych do działania w ten sposób i jest możliwe, że Quick Mac Care jest jedną z nich. Ponadto, bardzo często aplikacje, które są dołączone do konfiguracji innego oprogramowania, są pobierane i instalowane razem z innymi PUA, takimi jak porywacze przeglądarki, adware itd. Porywacze przeglądarek i aplikacje typu adware zazwyczaj powodują przekierowania na niewiarygodne strony, zbierają dane i generują niechciane reklamy użytkownikom. Nie należy ufać aplikacjom promowanym za pomocą zwodniczych metod, dlatego zalecamy odinstalowanie Quick Mac Care i innych PUA.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Potencjalnie niechciana aplikacja Quick Mac Care
Rzekoma funkcjonalność Optymalizacja systemu, zarządzanie zainstalowanymi aplikacjami i innymi funkcjami
Typ zagrożenia Malware Mac, wirus Mac
Nazwy wykrycia (quickmaccare.pkg) Avast (MacOS:AMC-HK [PUP]), AVG (MacOS:AMC-HK [PUP]), ESET-NOD32 (wariant potencjalnie niechcianego OSX/GT32SupportGeeks.B), Kaspersky (Not-a-virus:HEUR:AdWare.OSX.Spc.a). Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Objawy Twój Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania plików torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata danych prywatnych.
Usuwanie

Aby wyeliminować Potencjalnie niechciana aplikacja Quick Mac Care, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.

Takie PUA, jak Quick Mac Care mają rzekomo zapewnić użytkownikom użyteczne funkcje, jednak tylko niewielka część z nich działa tak, jak były reklamowane. Istnieje wiele przypadków, w których aplikacje tego typu są promowane na oszukańczych witrynach lub za pomocą podejrzanych (zwodniczych) metod. Aplikacjom tego typu nie należy ufać, jak również nie powinno się ich używać. Niektóre przykłady innych aplikacji promowanych przez dołączenie ich do ustawień innych programów to Qbit Mac Cleaner, MacEntizerCleanup My Mac.

Jak zainstalowano potencjalnie niechciane aplikacje na moim komputerze?

Quick Mac Care można pobrać ze strony internetowej. Jednak, jak wspomnieliśmy na początku, ludzie często nieświadomie pobierają/instalują aplikacje tego typu. Dzieje się tak, gdy programiści promują je za pomocą metody „sprzedaży wiązanej". Innymi słowy, gdy dołączają niechciane aplikacje do ustawień pobierania/instalacji innego oprogramowania i ukrywają te informacje w swoich ustawieniach, takich jak „Niestandardowe", „Zaawansowane" itd. Dość często ludzie nie sprawdzają tych ustawień oraz w ten sposób pobierają i instalują niechciane aplikacje wraz z pożądanym oprogramowaniem.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Nie klikaj natrętnych reklam, zwłaszcza jeśli są one wyświetlane na stronach związanych z hazardem, randkami dla dorosłych, pornografią itp. Zwykle otwierają one potencjalnie złośliwe strony lub powodują niechciane pobierania/instalacje. Gdy chcesz pobrać jakiekolwiek oprogramowanie, korzystaj z bezpośrednich linków i oficjalnych źródeł. Nie zalecamy ufania narzędziom pobierania/instalacji oprogramowania innych firm, eMule, klientom torrent (innym sieciom peer-to-peer), nieoficjalnym witrynom itp. Nigdy nie pomijaj żadnych kroków konfiguracji pobierania/instalacji. Zawsze sprawdzaj „Własne" „Zaawansowane" i inne podobne opcje/ustawienia oraz zrezygnuj z niechcianych aplikacji. Jeśli często napotykasz niechciane reklamy lub przekierowania, sprawdź listę programów i aplikacji (wtyczek, dodatków lub rozszerzeń) zainstalowanych w twoim komputerze oraz aplikacji które są zainstalowane w twojej przeglądarce internetowej i usuń wszystkie podejrzane wpisy tak szybko, jak to możliwe. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy uruchomienie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby je automatycznie wyeliminować.

Strona promująca Quick Mac Care:

website promoting Quick Mac Care

Konfigurator instalacji Quick Mac Care:

Quick Mac Care installer

WAŻNA UWAGA! Aplikacja Quick Mac Care sama się dodaje do listy aplikacji, które automatycznie uruchamiają się po każdym zalogowaniu się użytkownika. Dlatego też, przed przystąpieniem do dalszych działań, wykonaj poniższe kroki:

  • Idź do Preferencji systemowych -> Użytkownicy i grupy.
  • Kliknij swoje konto (znane również jako Obecny użytkownik).
  • Kliknij Pozycje logowania.
  • Poszukaj wpisu "Qbit Mac Cleaner". Wybierz go, kliknij przycisk "-" i usuń go.

Quick Mac Care PUA system preferences

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Potencjalnie niechciana aplikacja Quick Mac Care: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Potencjalnie niechciana aplikacja Quick Mac Care. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć niechcianą aplikację Quick Mac Care przy użyciu Combo Cleaner:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikcje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z potencjalnie niechciana aplikacja quick mac care:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki potencjalnie niechciana aplikacja quick mac care z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z potencjalnie niechciana aplikacja quick mac care z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z potencjalnie niechciana aplikacja quick mac care z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z potencjalnie niechciana aplikacja quick mac care z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Potencjalnie niechciana aplikacja Quick Mac Care kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Potencjalnie niechciana aplikacja Quick Mac Care na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Potencjalnie niechciana aplikacja Quick Mac Care dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.