FacebookTwitterLinkedIn

Hacktool:Win32/Keygen

Znany również jako: Zagrożenie Hacktool:Win32/Keygen
Typ: Trojan
Poziom zniszczenia: Silny

Poradnik usuwania wirusa Hacktool:Win32/Keygen

Czym jest Hacktool:Win32/Keygen?

Hacktool:Win32/Keygen to nazwa kodowa fałszywego narzędzia, które jest zdolne do generowania fałszywych kluczy aktywacyjnych i licencji dla różnych programów. Samo narzędzie nie jest szkodliwe, ale Hacktool:Win32/Keygen jest często dostarczany ze złośliwym oprogramowaniem. Dlatego użytkownicy, którzy zainstalowali Hacktool:Win32/Keygen (lub zostali nim zinfiltrowani bez swojej zgody), najprawdopodobniej mają zainfekowane komputery.

Hacktool:Win32/Keygen malware

Jak wspomniano powyżej, narzędzie Hacktool:Win32/Keygen pozwala użytkownikom „złamać" (nielegalnie zarejestrować) różne oprogramowanie. Po prostu fałszuje klucze aktywacyjne/pliki licencji, aby oszukać programy, które uważają, że są aktywowane. To narzędzie samo w sobie nie jest szkodliwe (poza zmniejszeniem przychodów twórców oprogramowania), ale często jest dystrybuowane razem z wirusami. Według raportu Microsoftu, zainfekowana jest ponad połowa komputerów korzystających z narzędzia Hacktool:Win32/Keygen. Rodzaj infekcji się zmienia, podobnie jak zachowanie tych narzędzi. Niektóre szyfrują dane i żądają okupu (ransomware), podczas gdy inne potajemnie wydobywają kryptowaluty (górnicy kryptowaluty), zapisują dane osobowe (trojany) itp. Ostatecznie obecność tych wirusów może prowadzić do poważnych konsekwencji: dane mogą zostać utracone, konta osobiste mogą zostać zhakowane, tożsamość i oszczędności mogą zostać skradzione itp. Uwaga: wygląd narzędzia Hacktool:Win32/Keygen może się różnić. Jest wiele różnych narzędzi „łamania" oprogramowania, które wykorzystują kod źródłowy Hacktool:Win32/Keygen. Dlatego też, jeśli niedawno używałeś jakichkolwiek narzędzi do nielegalnego aktywowania oprogramowania, powinieneś przeskanować system za pomocą renomowanego pakietu antywirusowego/antyspyware i wyeliminować wszystkie zagrożenia.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Zagrożenie Hacktool:Win32/Keygen
Typ zagrożenia Trojan, wirus kradnący hasła, malware bankowe, spyware
Nazwy wykrycia (KMSSS.exe) Avast (Win32:Malware-gen), AVG (Win32:Malware-gen), ESET-NOD32 (potencjalnie niebezpieczny wariant Win32/HackKMS.W), Microsoft (HackTool:Win32/AutoKMS), PEłna lista (VirusTotal)
Objawy Trojany są zawykle zaprojektowane, aby podstępnie infiltrować komputer ofiary i pozostać cichymi, w wyniku czego nie są jasno widcozne żadnej objawy na zainfekowanej.
Metody dystrybucji Zainfekowane załączniki e-mail, złośliwe ogłoszenia internetowe, inżynieria społeczna, narzędzia łamania oprogramowania.
Zniszczenie Skradzione informacje bankowe, hasła, kradzież tożsamości, komputer ofiary dodany do botnetu.
Usuwani

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

WAŻNA UWAGA! Używanie „kluczy", narzędzi „łamania" oprogramowania lub innych narzędzi innych firm do ominięcia aktywacji oprogramowania jest nielegalne i nie powinno być brane pod uwagę. Piractwo komputerowe jest poważnym przestępstwem i może prowadzić do wniesienia oskarżenia.

W Internecie są setki wirusów (w tym na przykład GANDCRAB V5.0, Qinynore, Adwind, Emotet, Hancitor itp.). Zachowanie tych fałszywych narzędzi programowych może się różnić, ale wszystkie stanowią bezpośrednie zagrożenie dla prywatności i bezpieczeństwa komputera. Dlatego ważne jest wyeliminowanie tych potencjalnych zagrożeń.

Jak Hacktool:Win32/Keygen przeniknął do mojego komputera?

W większości przypadków narzędzia do „łamania" oprogramowania można pobrać z podejrzanych źródeł, takich jak bezpłatnych witryn do hostingu plików, stron z freeware do pobrania i sieci peer-to-peer (P2P). W niektórych przypadkach narzędzia te są rozpowszechniane wraz z wybranymi konfiguratorami instalacji oprogramowania. Dlatego użytkownicy mogą aktywować swoje programy natychmiast po instalacji, ale te źródła są również wykorzystywane do dystrybucji malware, ponieważ nie ma kontroli nad rozsyłaną zawartością. Cyberprzestępcy często przedstawiają szkodliwe pliki wykonywalne jako legalne oprogramowanie. Dlatego użytkownicy są oszukiwani do pobierania i instalowania wirusów. Jak wspomniano powyżej, wielu użytkowników Hacktool:Win32/Keygen ma komputery zainfekowane innymi wirusami.

Jak uniknąć instalacji złośliwego oprogramowania?

Brak wiedzy i nieostrożne zachowanie to główne przyczyny infekcji komputerowych. Kluczem do bezpieczeństwa jest ostrożność. Dlatego zwracaj szczególną uwagę podczas pobierania/instalowania oprogramowania i przeglądania Internetu. Dokładnie analizuj każdy krok pobierania/instalacji i odrzucaj oferty pobrania/zainstalowania programów innych firm. Zalecamy pobieranie aplikacji wyłącznie z oficjalnych źródeł, korzystając z bezpośrednich linków do pobierania. Narzędzia pobierania/instalacji innych firm często zawierają nieuczciwe aplikacje, dlatego nigdy nie powinny być używane. Ponadto korzystaj wyłącznie z legalnego oprogramowania i nigdy nie używaj nieoficjalnych narzędzi do aktywacji/aktualizacji. Najważniejsze jest posiadanie zainstalowanego i uruchomionego renomowanego pakietu antywirusowego/antyspyware, ponieważ narzędzia te mogą wykryć i wyeliminować malware, zanim wyrządzi jakiekolwiek szkody. Jeśli uważasz, że twój komputer jest już zainfekowany, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie wyeliminować infiltrujące malware.

Hacktool:Win32/Keygen jako oprogramowanie do złamania Adobe:

Hacktool:Win32/Keygen as an Adobe software crack

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Jak manualnie usunąć malware?

Ręczne usuwanie malware jest skomplikowanym zadaniem. Zwykle lepiej jest pozwolić programom antywirusowym lub anty-malware zrobić to automatycznie. Aby usunąć to malware zalecamy użycie Combo Cleaner. Jeśli chcesz manualnie usunąć malware, pierwszym krokiem jest zidentyfikowanie jego nazwy. Oto przykład podejrzanego programu uruchomionego na komputerze użytkownika:

malicious process running on user's computer sample

Jeśli zaznaczyłeś listę programów uruchomionych na komputerze, na przykład używając menedżera zadań i zidentyfikowałeś program, który wygląda podejrzanie, powinieneś wykonać te kroki:

manual malware removal step 1 Pobierz program o nazwie Autoruns. Pokazuje on automatyczne uruchamianie aplikacji, rejestr i lokalizacje systemów plików:

screenshot of autoruns application

manual malware removal step 2Uruchom ponownie swój komputer w trybie awaryjnym:

Użytkownicy Windows XP i Windows 7: Uruchom swój komputer w Trybie awaryjnym z obsługą sieci: Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Zamknij, kliknij opcję Uruchom ponownie, kliknij przycisk OK. Podczas uruchamiania komputera naciśnij klawisz F8 na klawiaturze tak wiele razy, aż zobaczysz Menu opcji zaawansowanych systemu Windows, a następnie wybierz opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci z listy.

Safe Mode with Networking

Film pokazujący jak uruchomić system Windows 7 w "Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

Użytkownicy Windows 8: Przejdź do ekranu startowego Windows 8, wpisz Advanced. W wynikach wyszukiwania wybierz opcję Ustawienia. Kliknij na zaawansowane opcje startowe. W otwartym oknie „Ogólne ustawienia komputera" wybierz Zaawansowane uruchamianie. Kliknij przycisk "Uruchom ponownie teraz". Komputer zostanie ponownie uruchomiony w "Menu zaawansowanych opcji uruchamiania." Kliknij przycisk "Rozwiązywanie problemów", a następnie kliknij przycisk "Opcje zaawansowane". Na ekranie zaawansowanych opcji kliknij "Ustawienia uruchamiania." Kliknij przycisk "Restart". Komputer uruchomi się ponownie do ekranu Ustawienia startowe. Naciśnij "5", aby uruchomić w Trybie awaryjnym z obsługą sieci.

Windows 8 Safe Mode with networking

Film pokazujący, jak uruchomić Windows 8 w "Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

Użytkownicy Windows 10: Kliknij logo Windows i wybierz ikonę Zasilania. W otwartym menu kliknij "Uruchom ponownie" przytrzymując przycisk "Shift" na klawiaturze. W oknie "wybierz opcję" kliknij przycisk "Rozwiązywanie problemów", a następnie wybierz opcję "Opcje zaawansowane". W menu zaawansowanych opcji wybierz "Ustawienia uruchamiania" i kliknij przycisk "Uruchom ponownie". W poniższym oknie powinieneś kliknąć przycisk "F5" na klawiaturze. Spowoduje to ponowne uruchomienie systemu operacyjnego w trybie awaryjnym z obsługą sieci.

windows 10 safe mode with networking

Film pokazujący jak uruchomić Windows 10 w "Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

 

manual malware removal step 3Wyodrębnij pobrane archiwum i uruchom plik Autoruns.exe.

extract autoruns.zip and run autoruns.exe

manual malware removal step 4W aplikacji Autoruns kliknij „Opcje" u góry i odznacz opcje „Ukryj puste lokalizacje" i „Ukryj wpisy Windows". Po tej procedurze kliknij ikonę „Odśwież".

Click 'Options' at the top and uncheck 'Hide Empty Locations' and 'Hide Windows Entries' options

manual malware removal step 5Sprawdź listę dostarczoną przez aplikację Autoruns i znajdź plik malware, który chcesz wyeliminować.

Powinieneś zapisać pełną ścieżkę i nazwę. Zauważ, że niektóre malware ukrywa swoje nazwy procesów pod prawidłowymi nazwami procesów systemu Windows. Na tym etapie bardzo ważne jest, aby unikać usuwania plików systemowych. Po zlokalizowaniu podejrzanego programu, który chcesz usunąć, kliknij prawym przyciskiem myszy jego nazwę i wybierz „Usuń"

locate the malware file you want to remove

Po usunięciu malware za pomocą aplikacji Autoruns (zapewnia to, że malware nie uruchomi się automatycznie przy następnym uruchomieniu systemu), należy wyszukać jego nazwę na komputerze. Przed kontynuowaniem należy włączyć ukryte pliki i foldery. Jeśli znajdziesz plik malware, upewnij się, że go usunąłeś.

searching for malware file on your computer

Uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. Wykonanie poniższych czynności powinno pomóc w usunięciu malware z twojego komputera. Należy pamiętać, że ręczne usuwanie zagrożeń wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Zaleca się pozostawienie usuwania malware programom antywirusowym i zabezpieczającym przed malware. Te kroki mogą nie działać w przypadku zaawansowanych infekcji malware. Jak zawsze lepiej jest uniknąć infekcji, niż później próbować usunąć malware. Aby zapewnić bezpieczeństwo swojego komputera, należy zainstalować najnowsze aktualizacje systemu operacyjnego i korzystać z oprogramowania antywirusowego.

Aby mieć pewność, że twój komputer jest wolny od infekcji malware, zalecamy jego skanowanie za pomocą Combo Cleaner.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Zagrożenie Hacktool:Win32/Keygen kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Zagrożenie Hacktool:Win32/Keygen na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.