Oszustwo Windows Warning Alert

Znany również jako: "Windows Warning Alert" (wirus)
Typ: Adware
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Windows Warning Alert

Czym jest Windows Warning Alert?

"Windows Warning Alert" jest fałszywym komunikatem o błędzie wyświetlanym przez złośliwą stronę, którą użytkownicy często odwiedzają nieumyślnie – są na nią przekierowywani przez potencjalnie niechciane programy (PUP), które infiltrują systemy bez zezwolenia (metoda "sprzedaży wiązanej"). Ponadto PUP stale generują natrętne reklamy w Internecie i zapisują różne dane związane z przeglądaniem.

Windows Warning Alert adware

Komunikat o błędzie "Windows Warning Alert" twierdzi, że ​​wykryto infekcje malware i zagrożone są dane osobowe (loginy/hasła, dane bankowe itp.) oraz że malware musi zostać natychmiast usunięte. Ofiary są zachęcane do kontaktu z "certyfikowanymi technikami" za pośrednictwem podanego numeru telefonu ("1-877-804-5390"). Następnie ponoć zostaną są poprowadzone przez proces usuwania wirusów. Należy jednak pamiętać, że jak wspomniano powyżej, błąd "Windows Warning Alert" jest fałszywy. Próbuje straszyć i nakłonić ofiary do zadzwonienia i zapłacenia za usługi, które nie są potrzebne. Zignoruj ​​tę wiadomość. Możesz usunąć ten błąd zamykając przeglądarkę internetową. PUP generują reklamy pop-up, banerowe, kuponowe i inne podobne za pomocą "wirtualnej warstwy" - narzędzia, które umożliwia umieszczanie graficznych treści stron trzecich na dowolnej witrynie. Dlatego wyświetlane reklamy często zakrywają ukrytą zawartość odwiedzanych witryn, co znacznie zmniejsza komfort przeglądania. Ponadto reklamy te mogą prowadzić do złośliwych stron internetowych - nawet przypadkowe kliknięcia mogą spowodować infekcje adware lub malware wysokiego ryzyka. PUP zapisują adresy IP, odwiedzane adresy URL, przeglądane strony, wprowadzone zapytania i inne podobne informacje. Zebrane dane mogą zawierać dane osobowe, które programiści PUP udostępniają stronom trzecim (które niewłaściwie wykorzystują dane osobowe w celu generowania przychodów). Śledzenie informacji może skutkować poważnymi problemami prywatności, a nawet kradzieżą tożsamości. Z tych powodów odinstaluj wszystkie PUP natychmiast.

"Windows Warning Alert" jest praktycznie identyczny z Ransomware Attack Warning Alert, Windows Health Is Critical, Windows Defender Alert i dziesiątkami innych fałszywych komunikatów o błędach, które również twierdzą, że system jest zainfekowany, brakuje plików lub jest uszkodzony w podobny sposób. Podobnie jak w przypadku "Windows Warning Alert", tym błędom pop-up nie powinny się ufać. Ich cel jest identyczny - generowanie przychodów dla programistów. PUP mają bardzo podobne zachowanie. Oferując różne "użyteczne funkcje", starają się sprawiać wrażenie bycia uzasadnionymi. Zamiast dostarczać znaczącą wartość dla zwykłych użytkowników, PUP powodują niechciane przekierowania, generują uciążliwe reklamy i stale zapisują informacje o systemie użytkownika.

W jaki sposób adware zainstalowano na moim komputerze?

Aby dystrybuować PUP, programiści wykorzystują zwodniczą metodę marketingową o nazwie "sprzedaż wiązana" - potajemną instalację aplikacji innych producentów za pomocą zwykłego oprogramowania/aplikacji. Robią to, ponieważ wiedzą, że użytkownicy często spieszą się z procesami pobierania/instalacji i pomijają ich kroki. Ukrywają dołączone PUP w "Niestandardowych"/"Zaawansowanych" ustawieniach. Dlatego pomijanie tej sekcji często prowadzi do nieumyślnej instalacji nieuczciwych aplikacji.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Aby zapobiec tej sytuacji, należy wykonać dwa proste kroki. Po pierwsze, dokładnie przeanalizuj każdy etap pobierania/instalacji, używając "Niestandardowych" lub "Zaawansowanych" ustawień. Po drugie, zrezygnuj ze wszystkich dodatkowych programów i odrzuć oferty, aby je pobrać/zainstalować. Kluczem do bezpieczeństwa komputera jest ostrożność.

Tekst wyświetlany w oknie pop-up "Windows Warning Alert":

Wykryto złośliwe spyware/riskware

Błąd #0x80072ee7

Zadzwoń do nas pod numer: 1-877-804-5390

Nie ignoruj tego krytycznego alertu.

Jeśli zamkniesz tę stronę, dostęp do twojego komputera zostanie wyłączony, aby zapobiec dalszym szkodom w naszej sieci.

Twój komputer powiadomił nas, że został zainfekowany spyware i riskware. Kradzione są następujące informacje...

> Dane finansowe

> Dane logowania na Facebooku

> Dane karty kredytowej

> Dane logowania do konta e-mail

> Zdjęcia zapisane na tym komputerze

 

Musisz natychmiast skontaktować się z nami, aby nasi doświadczeni inżynierowie przeprowadzili cię przez proces usuwania przez telefon, aby chronić twoją tożsamość. Zadzwoń do nas w ciągu najbliższych 5 minut, abyśmy mogli ci pomóc.

Wygląd oszukańczego pop-up (kliknięcie "Powrót do bezpieczeństwa" otwiera ten pop-up na pełnym ekranie):

microsoft warning alert scam pop-up appearance

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Windows Warning Alert (wirus): Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Spyhunter to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Windows Warning Alert (wirus). Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Spyhunter Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Spyhunter. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Windows Warning Alert adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów, spójrz na wszelkie podejrzane/ostatnio zainstalowane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing Windows Warning Alert ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing Windows Warning Alert ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem "windows warning alert" (wirus), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing Windows Warning Alert  ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki, wybierz te wpisy i kliknij ikonę kosza.

Removing Windows Warning Alert ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem "windows warning alert" (wirus), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing Windows Warning Alert ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz "Dodatki". Kliknij "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszystkie ostatnio zainstalowane i podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing Windows Warning Alert ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem "windows warning alert" (wirus), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Microsoft Edge logoUsuwanie złośliwych dodatków z Microsoft Edge:

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 1

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Poszukaj ostatnio zainstalowanych podejrzanych rozszerzeń, kliknij te wpisy prawym przyciskiem myszy i kliknij "Odinstaluj".

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 2

Metoda opcjonalna:

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Resetting Microsoft Edge settings step 1

W otwartej karcie kliknij przycisk "Wybierz, co usunąć".

Resetting Microsoft Edge settings step 2

Kliknij Pokaż więcej i wybierz wszystko, a następnie kliknij przycisk "Usuń".

Resetting Microsoft Edge settings step 3

  • Jeśli to nie pomoże, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami, wyjaśniającymi jak zresetować przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware "windows warning alert" (wirus) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat "windows warning alert" (wirus) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/11419-windows-warning-alert-scam

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Windows Warning Alert (wirus) kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania "Windows Warning Alert" (wirus) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Windows Warning Alert (wirus) dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Spyhunter

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Spyhunter:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Spyhunter.