FacebookTwitterLinkedIn

Oszustwo Windows Defender Alert

Znany również jako: "Windows Defender Alert" (wirus)
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Windows Defender Alert

Czym jest Windows Defender Alert?

"Windows Defender Alert" to fałszywy komunikat o błędzie wyświetlany przez złośliwą stronę internetową. Wielu użytkowników odwiedza tę stronę nieumyślnie - są oni przekierowywani przez różne nieuczciwe aplikacje, które w niewłaściwy sposób infiltrują systemy podczas instalowania regularnego oprogramowania (metoda "sprzedaży wiązanej"). Oprócz powodowania przekierowań, te potencjalnie niechciane programy (PUP) zapewniają niechciane reklamy internetowe i nieustannie śledzą aktywność przeglądania Internetu przez użytkowników.

Windows Defender Alert adware

Błąd "Windows Defender Alert" oznacza, że ​​system został zainfekowany wirusem Zeus, a prywatne dane (dane logowania/hasła, informacje bankowe, pliki lokalne itd.) są zagrożone. Stwierdza się, że ​​wirus musi zostać natychmiast usunięty, a ofiary są zachęcane do kontaktu z "Pomoc techniczną Microsoft" za pośrednictwem bezpłatnego numeru telefonu ("(888) 252-1520"). Wtedy prawdopodobnie otrzymają pomoc w usunięciu malware. Należy jednak pamiętać, że błąd "Windows Defender Alert" jest fałszywy - nie ma infekcji. Cyberprzestępcy generują przychody poprzez oszukiwanie ofiar do zadzwonienia i zapłacenia za niepotrzebne usługi. Dlatego nigdy nie należy próbować zadzwonić pod wyżej wymieniony numer telefonu. Ten komunikat o błędzie można usunąć po prostu poprzez zamknięcie przeglądarki internetowej. Jak wspomniano powyżej, PUP dostarczają różne reklamy. Aby to osiągnąć, programiści używają "wirtualnej warstwy" - narzędzia, które umożliwia umieszczanie treści graficznych stron trzecich na dowolnej stronie. Dlatego też reklamy często zakrywają podstawowe treści, co znacznie zmniejsza doświadczenie przeglądania Internetu. Co więcej, niektórzy prowadzą do złośliwych stron internetowych – kliknięcie ich przynosi ryzyko dalszych infekcji komputerowych. Ponadto PUP stale zapisują różne informacje o systemie użytkownika (np. lokalizację, adresy protokołu internetowego, dostawcę usług internetowych, adresy URL odwiedzonych stron, wyświetlane strony, wyszukiwane hasła, aktywność myszy/klawiatury itp.), które mogą zawierać dane osobowe. Dane te są udostępniane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), które wykorzystują dane osobowe do generowania przychodów. Dlatego też śledzenie informacji może powodować poważne problemy z prywatnością, a nawet kradzieże tożsamości. PUP należy od razu odinstalować.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa"Windows Defender Alert" (wirus)
Typ zagrożeniaAdware, niechciane reklamy, wirus pop-up
ObjawyDostrzeganie ogłoszeń nie pochodzących z przeglądanych stron. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania sieci.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player.
ZniszczenieZmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Jest wiele dziwnych błędów podobnych do "Windows Defender Alert". Lista przykładów zawiera (ale nie jest ograniczona do) Microsoft Warning Alert, Login Security Alert, Your Computer Is In Blocked State i Microsoft Help Desk. Wszystkie te błędy twierdzą, że system jest zainfekowany lub uszkodzony w jakiś sposób. Są to jednak tylko próby zastraszenia i oszukania użytkowników w celu zakupu "usługi dla klienta". Żadnemu z tych komunikatów o błędach nie powinno się ufać - są one przeznaczone wyłącznie do generowania przychodów dla programistów. PUP mają również identyczny cel: generowanie przychodów. Poprzez oferowanie "użytecznych funkcji", próbują sprawiać wrażenie legalności, powodują jedynie niechciane przekierowania, dostarczają niechcianych reklam i zbierają różne informacje o systemie użytkownika.

Jak zainstalowałem adware na moim komputerze?

Jak wspomniano powyżej, PUP są rozpowszechniane przy użyciu metody sprzedaży wiązanej - podstępnej instalacji programów innych firm z regularnym oprogramowaniem/aplikacjami. Deweloperzy wiedzą, że użytkownicy często pośpieszają procesy pobierania/instalowania i pomijają ich kroki. Dlatego dołączone PUP są ukryte w "Niestandardowych"/"Zaawansowanych" ustawieniach. Pomijając tę ​​sekcję użytkownicy narażają swoje systemy na ryzyko różnych infekcji, a swoją prywatność na ryzyko.

Jak uniknąć zainstalowania potencjalnie niechcianych aplikacji?

Aby zapobiec infiltracji systemu przez PUP, zachowaj ostrożność podczas pobierania i instalowania oprogramowania. Dokładnie analizuj każdy krok przy użyciu "Niestandardowych"/"Zaawansowanych" ustawień i odrzuć wszystkie aplikacje innych firm wymienionych do pobrania/instalacji. Nie należy instalować dołączonego oprogramowania.

Zrzut ekranu okna pop-up "Windows Defender Alert""

Windows Defender Alert fake error

Tekst prezentowany w tym pop-up:

Windows Defender Alert: Wykryto na tym komputerze wirusa Zeus!

Nie zamykaj ani nie uruchamiaj ponownie swojego komputera.

Następujące dane zostaną naruszone, jeśli kontynuujesz:

1. Hasła

2. Historia przeglądarki

3. Informacje o karcie kredytowej

4. Lokalne pliki dysku twardego.

Wirus jest dobrze znany z całkowitej kradzieży tożsamości i karty kredytowej. Dalsze korzystanie z tego komputera lub dowolnego komputera w sieci ujawnią prywatne informacje i stworzą poważne zagrożenie.

Zadzwoń do Działu Technicznego firmy Microsoft (bezpłatny numer): (888) 252-1520

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Windows Defender Alert adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing Windows Defender Alert ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing Windows Defender Alert ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem "windows defender alert" (wirus), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing Windows Defender Alert  ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszystkie ostatnio zainstalowane dodatki przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij na ikonę kosza.

Removing Windows Defender Alert ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem "windows defender alert" (wirus), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing Windows Defender Alert ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing Windows Defender Alert ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem "windows defender alert" (wirus), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware "windows defender alert" (wirus) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat "windows defender alert" (wirus) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/11285-windows-defender-alert-scam

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Windows Defender Alert (wirus) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania "Windows Defender Alert" (wirus) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.