Oszustwo Windows Health Is Critical

Znany również jako: "Windows Health Is Critical" (wirus)
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Silny

Instrukcje usuwania wirusa "Windows Health Is Critical"

Czym jest "Windows Health Is Critical"?

Podobny do Notice From Microsoft Corporation and Your Computer is locked !, "Windows Health Is Critical" "Windows Health Is Critical" to fałszywy komunikat o błędzie, dystrybuowany przez złośliwe aplikacje, fałszywe pliki do pobrania, luki oprogramowania itd. Po infiltracji "Windows Health is Critical" blokuje ekran komputer, zapobiegając tym samym dalszym działaniom użytkownika.

Windows Health Is Critical scam

Ten błąd blokuje ekran i twierdzi, że ​​system jest w stanie krytycznym. Aby zapobiec dalszym uszkodzeniom, ofiary są natychmiast proszone o kontakt z "pomocą techniczną" za pośrednictwem bezpłatnego numeru telefonu ("+46101388486"). Podobno następnie otrzymają pomoc w rozwiązaniu problemu. Pamiętaj jednak, że jak wspomniano powyżej, komunikat o błędzie "Windows Health Is Critical" to oszustwo. Cyberprzestępcy generują przychody poprzez straszenie ofiar i oszukanie ich do zapłacenia za wsparcie techniczne, które nie jest potrzebne. "Windows Health Is Critical" to oszustwo. Nigdy nie próbuj kontaktować się z tymi przestępcami używając wyżej wymienionego numeru telefonu.

"Windows Health Is Critical" ma wiele podobieństw z Your Windows Is Infected, Suspicious Ransomware Activity, Unknown Security Breach oraz dziesiątkami innych fałszywych komunikatów o błędach. W przeciwieństwie do tego błędu, większość nie blokuje ekranu i jest wyświetlana przez złośliwe strony, które użytkownicy często odwiedzają przypadkowo (są na nie przekierowywani przez niechciane programy [PUP], które infiltrują systemy podczas instalowania zwykłego oprogramowania). Wszystkie fałszywe komunikaty o błędach twierdzą, że system jest uszkodzony w określony sposób i mają identyczny cel – nakłonienie użytkowników do zapłacenia za pomoc techniczną, która nie jest wymagana.

W jaki sposób zainstalowano na moim komputerze "Windows Health is Critical"?

Cyberprzestępcy dystrybuują "Windows Health Is Critical" za pośrednictwem luk oprogramowania, a potencjalnie przez bezpłatne malware, które jest przedstawiane jako "uzasadnione i użyteczne". Wielu użytkowników pobiera i instaluje różne programy bez upewnienia się, czy wybrane aplikacje są legalne i uczciwe. To zachowanie często prowadzi do infekcji komputerowych wysokiego ryzyka.

Jak uniknąć zainstalowania potencjalnie niechcianych aplikacji?

Malware jest dystrybuowane głównie przy użyciu metody "sprzedaży wiązanej" (instalacji aplikacji innych firm z regularnym oprogramowaniem/aplikacjami). Dlatego należy dokładnie analizować każdy etap pobierania/instalowania i odrzucić propozycje pobrania/zainstalowania dodatkowych aplikacji. Ponadto nigdy nie pobieraj programów z nieoficjalnych źródeł (na przykład z torrentów lub stron z bezpłatnym hostingiem plików).

Komunikat o błędzie "Windows Health Is Critical":

Fałszywa wiadomość o błędzie Windows:
Wykryto problem z Windows.
STOP: 0xFFFFFFFF (0xFFFFFFFF, 0xUUUUUUUU, 0xUUUUUUUU, 0xUUUUUUUU, 0xUUUUUUUU).
Windows health is critical.
Skontaktuj się ze wsparciem pod: +46101388486 (bezpłatny numer), aby zapobiec niepowodzeniu systemu.

Wariant tego oszustwa, który pojawia się jako pop-up (fałszywi specjaliści wsparcia używają numeru telefonu +1-888-991-230):

windows health is critical pop-up scam

Tekst prezentowany w tym oszustwie pop-up:

Oszustwo WINDOWS HEALTH IS CRITICAL

OSTRZEŻENIE! Twój Windows został zablokowany z powodu podejrzanej aktywności! Zadzwoń teraz pod numer wsparcia! Zadzwoń pod bezpłatny numer +1-888-991-2301, aby znaleźć właściwe rozwiązanie

WINDOWS HEALTH IS CRITICAL NIE URUCHAMIAJ PONOWNIE KOMPUTERA. SKONTAKTUJ SIĘ Z TECHNIKAMI MICROSOFT
BSOD: Błąd 333 Niepowodzenie rejestru system operacyjnego - Host: BŁĄD NIEBIESKIEGO EKRANU 0x00000CE
Skontaktuj się z technikami Microsoft pod bezpłatnym numerem telefonu: 1-888-991-2301, aby natychmiast rozwiązać ten problem i zapobiec utracie danych.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Windows Health Is Critical (wirus): Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Spyhunter to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Windows Health Is Critical (wirus). Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Spyhunter Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Spyhunter. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie wirusa "Windows Health Is Critical":

Krok 1

Użytkownicy Windows XP i Windows 7: Uruchom swój komputer w Trybie awaryjnym z obsługą sieci: Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Zamknij, kliknij opcję Uruchom ponownie, kliknij przycisk OK. Podczas uruchamiania komputera naciśnij klawisz F8 na klawiaturze tak wiele razy, aż zobaczysz Menu opcji zaawansowanych systemu Windows, a następnie wybierz opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci z listy.

Safe Mode with Networking

Film pokazujący jak uruchomić system Windows 7 w "Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

Użytkownicy Windows 8: Przejdź do ekranu startowego Windows 8, wpisz Advanced. W wynikach wyszukiwania wybierz opcję Ustawienia. Kliknij na zaawansowane opcje startowe. W otwartym oknie „Ogólne ustawienia komputera" wybierz Zaawansowane uruchamianie. Kliknij przycisk "Uruchom ponownie teraz". Komputer zostanie ponownie uruchomiony w "Menu zaawansowanych opcji uruchamiania." Kliknij przycisk "Rozwiązywanie problemów", a następnie kliknij przycisk "Opcje zaawansowane". Na ekranie zaawansowanych opcji kliknij na "Ustawienia uruchamiania." Kliknij przycisk "Restart". Komputer uruchomi się ponownie do ekranu Ustawienia startowe. Naciśnij "5", aby uruchomić w Trybie awaryjnym z obsługą sieci.

Windows 8 Safe Mode with networking

Film pokazujący jak uruchomić system Windows 8 w "Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

Użytkownicy Windows 10: Kliknij logo systemu Windows i wybierz ikonę zasilania. W otwartym menu kliknij "Uruchom ponownie" przytrzymując przycisk "Shift" na klawiaturze. W oknie „wybierz opcję" kliknij przycisk "Rozwiązywanie problemów", a następnie wybierz opcję "Opcje zaawansowane". W menu zaawansowanych opcji wybierz "Ustawienia uruchamiania" i kliknij przycisk "Uruchom ponownie". W poniższym oknie powinieneś kliknąć przycisk "F5" na klawiaturze. Spowoduje to ponowne uruchomienie systemu operacyjnego w trybie awaryjnym z obsługą sieci.

windows 10 safe mode with networking

Film pokazujący jak uruchomić Windows 8 w "Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

Krok 2

Zaloguj się na konto zainfekowane wirusem "Windows Health Is Critical". Uruchom przeglądarkę internetową i pobierz legalny program antyspyware. Zaktualizuj oprogramowanie antyspyware i rozpocznij pełne skanowanie systemu. Usuń wszystkie wykryte wpisy.

Jeśli nie możesz uruchomić komputera w trybie awaryjnym z obsługą sieci, spróbuj wykonać przywracania systemu.

Film pokazujący jak usunąć wirusa ransomware za pomocą "Trybu awaryjnego z wierszem polecenia" i "Przywracania systemu":

1. W trakcie procesu uruchamiania komputera, naciśnij klawisz F8 na klawiaturze tak wiele razy, aż pojawi się Menu opcji zaawansowanych systemu Windows, a następnie wybierz opcję Tryb awaryjny z wierszem polecenia z listy i naciśnij ENTER.

Boot your computer in Safe Mode with Command Prompt

2. Gdy ładuje się tryb wiersza poleceń, wprowadź następujący wiersz: cd restore i naciśnij ENTER.

system restore using command prompt type cd restore

3. Następnie wpisz tę linię: rstrui.exe i naciśnij ENTER.

system restore using command prompt rstrui.exe

4. W otwartym oknie kliknij przycisk "Dalej".

restore system files and settings

5. Wybierz jeden z dostępnych punktów przywracania i kliknij "Dalej" (spowoduje to przywrócenie systemu komputera do wcześniejszego stanu i daty przed zainfekowaniem twojego PC ransomware "Windows Health Is Critical").

select a restore point

6. W otwartym oknie kliknij przycisk "Tak".

run system restore

7. Po przywróceniu komputera do poprzedniej daty, pobierz i przeskanuj swój komputer zalecane oprogramowanie usuwania malware, aby wyeliminować wszelkie pozostałe pliki wirusa "Windows Health Is Critical".

Jeśli nie możesz uruchomić swojego komputera w trybie awaryjnym z obsługą sieci (lub z wiersza polecenia), uruchom swój komputer przy użyciu dysku ratunkowego. Niektóre warianty ransomware wyłączają tryb awaryjny, przez co ich usunięcie jest skomplikowane. Na tym etapie wymagany jest dostęp do innego komputera. Po usunięcia wirusa "Windows Health Is Critical" ze swojego komputera, uruchom ponownie swój komputer oraz przeskanuj go legalnym oprogramowaniem antyspyware, aby usunąć wszelkie możliwe pozostałości tej infekcji bezpieczeństwa.

Inne narzędzia znane z usuwania tego oszustwa:

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/11382-windows-health-is-critical-scam