Oszustwo Call Microsoft Support

Znany również jako: "Call Microsoft Support" (wirus)
Typ: Adware
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Call Microsoft Support

Czym jest Call Microsoft Support?

Podobny do CRITICAL ALERT FROM MICROSOFT, Windows Firewall Warning Alert, Error 268D3-XC00037 i wielu innych, "Call Microsoft Support" to fałszywy błąd wyświetlany przez złośliwą witrynę, którą użytkownicy często odwiedzają nieumyślnie – są na nią przekierowywani przez potencjalnie niechciane programy (PUP). W większości przypadków PUP infiltrują systemy bez zgody użytkowników. Oprócz powodowania przekierowań, PUP generują natrętne reklamy, zbierają informacje, a czasem uruchamiają niechciane procesy w tle.

Call Microsoft Support adware

Błąd "Call Microsoft Support" wskazuje, że system jest zainfekowany malware wysokiego ryzyka o nazwie ZEUS i z tego powodu zagrożone są wrażliwe dane (loginy/hasła, informacje bankowe itp.). Malware musi zostać natychmiast usunięte, dlatego użytkownicy są zachęcani do skontaktowania się z pomocą techniczną za pośrednictwem podanego numeru telefonu ("+1-888-969-0708"). Po podaniu kodu błędu użytkownicy prawdopodobnie otrzymają pomoc w usunięciu malware i rozwiązaniu wszystkich problemów. Należy jednak pamiętać, że błąd "Call Microsoft Support" jest fałszywy i nie ma nic wspólnego z Microsoft. W rzeczywistości cyberprzestępcy twierdzą, że są certyfikowanymi technikami i próbują nakłonić użytkowników do zapłacenia za wsparcie, które nie jest potrzebne. Wszystkie twierdzenia dotyczące infekcji są fałszywe. Ponadto osoby te często wymagają zdalnego dostępu do komputera osoby dzwoniącej. Robią to, aby zainstalować malware i zmienić ustawienia systemowe. Następnie roszczą sobie prawo do wykrycia "dodatkowych problemów" i oferują dodatkową pomoc za dodatkową opłatą. Z tych powodów radzimy zignorować "Call Microsoft Support" i nigdy nie dzwonić pod podany numer telefonu. Ten błąd można usunąć, po prostu zamykając przeglądarkę internetową (najlepiej za pomocą Menedżera zadań) lub ponownie uruchamiając komputer. Pamiętaj jednak, że po ponownym uruchomieniu przeglądarki nie powinieneś przywracać poprzedniej sesji. W przeciwnym razie powrócisz do złośliwej witryny.

Potencjalnie niechciane programy generują natrętne reklamy za pomocą narzędzi, które umożliwiają umieszczanie graficznych treści stron trzecich na dowolnej witrynie. W wyniku tego wyświetlane reklamy pop-up, kuponowe, banerowe i inne często zakrywają treści strony internetowej, zmniejszając tym samym komfort przeglądania. Reklamy mogą również przekierowywać do złośliwych stron internetowych, a nawet uruchamiać skrypty, które pobierają/instalują malware. Nawet jedno kliknięcie może spowodować infekcje komputerowe wysokiego ryzyka. Kolejną istotną wadą jest śledzenie informacji. Badania pokazują, że PUP zapisują sekwencje klawiszy, wyszukiwane hasła, przeglądane strony, odwiedzane adresy URL, geolokalizacje, adresy IP i inne podobne dane, które mogą zawierać dane osobowe. Ponadto programiści PUP udostępniają dane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom) w celu generowania przychodów. Dlatego obecność w systemie aplikacji śledzącej dane może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Niektóre PUP są znane z tego, że wydobywają kryptowaluty lub uruchamiają inne niepotrzebne procesy w tle bez zgody użytkowników. Takie zachowanie często powoduje znaczną redukcję ogólnej wydajności systemu. Aby uzyskać więcej informacji na temat aplikacji do eksploracji kryptowalut, kliknij tutaj.

Jak wspomniano powyżej, "Call Microsoft Support" jest praktycznie identyczny z wieloma innymi fałszywymi błędami. Podobnie jak w przypadku "Call Microsoft Support", wszystkie twierdzą, że system jest uszkodzony/wadliwy (np. brakuje plików, są zainfekowane itd.). Jednak te twierdzenia są jedynie próbą wyłudzenia pieniędzy od niczego niepodejrzewających użytkowników. Potencjalnie niechciane programy mają również wiele podobieństw. Oferując użyteczne funkcje, PUP często oszukują użytkowników do instalacji. W rzeczywistości te programy są zaprojektowane tylko w celu generowania przychodów dla programistów. Zamiast dostarczać prawdziwą wartość dla zwykłych użytkowników, stanowią one bezpośrednie zagrożenie dla prywatności i bezpieczeństwa przeglądania Internetu.

Jak potencjalnie niechciane programy zostały zainstalowane na moim komputerze?

Pomimo iż niektóre PUP mają oficjalne strony do pobrania, większość infiltruje systemy bez zgody użytkowników. Programiści dystrybuują je za pomocą natrętnych reklam, wraz ze zwodniczą metodą marketingową o nazwie „sprzedaż wiązana" (podstępną instalacją PUP wraz ze zwykłym [zazwyczaj bezpłatnym] oprogramowaniem). Deweloperzy ukrywają „dołączone" programy w różnych sekcjach (zazwyczaj w „Niestandardowych"/"Zaawansowanych" ustawieniach) procesów pobierania lub instalacji. Wielu użytkowników spieszy się i pomija kroki tych procedur. Ponadto klikają podejrzane linki/reklamy, nie rozumiejąc możliwych konsekwencji. W ten sposób narażają swoje systemy na ryzyko różnych infekcji.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Niewielka znajomość tych zagrożeń i gwałtowne kroki są głównymi przyczynami infekcji komputerowych. Kluczem do bezpieczeństwa jest ostrożność. Dlatego zwracaj szczególną uwagę podczas przeglądania Internetu, a zwłaszcza podczas pobierania/instalowania oprogramowania. Zwodnicze reklamy mają wyglądać legalnie. Jednak po kliknięciu przekierowują do podejrzanych stron (np. z ankietami, hazardem, randkami dla dorosłych itd.). Jeśli zauważysz te przekierowania, natychmiast usuń wszystkie podejrzane aplikacje i wtyczki przeglądarki. Wybierz „Niestandardowe"/"Zaawansowane" ustawienia i dokładnie przeanalizuj każde okno dialogowe pobierania/instalacji. Zrezygnuj ze wszystkich dołączonych programów i odrzuć oferty, aby je pobrać/zainstalować. Niezbędne jest także korzystanie z legalnego oprogramowania antywirusowego/antyspyware.

Tekst wyświetlany w pop-upie "Call Microsoft Support":

Nie uruchamiaj ponownie swojego komputera
Wykryto wirusa Windows ZEUS. Wykryta infekcja wskazuje na kilka ostatnich pobrań na komputer, które z kolei spowodowały problemy na komputerze. Zadzwoń do działu pomocy technicznej Microsoft pod numer +1-888-969-0708 i udostępnij kod B2957E agentowi, aby rozwiązać ten problem.
Podejrzane połączenie próbowało uzyskać dostęp do twoich danych logowania, danych bankowych i śledziło twoją aktywność w Internecie.

 

Centrum bezpieczeństwa i usługi zapory są wyłączone. Kod błędu 0x8007042c

 

Twoje połączenie TCP zostało zablokowane przez twoją zaporę. Twoje konta mogą zostać zawieszone do momentu podjęcia działania.

Wygląd pop-up "Call Microsoft Support" (GIF):

Call Microsoft Support scam gif

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Call Microsoft Support (wirus): Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Spyhunter to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Call Microsoft Support (wirus). Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Spyhunter Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Spyhunter. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych programów:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Call Microsoft Support adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów, spójrz na wszelkie podejrzane/ostatnio zainstalowane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie złośliwych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing Call Microsoft Support ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing Call Microsoft Support ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem "call microsoft support" (wirus), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing Call Microsoft Support  ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki, wybierz te wpisy i kliknij ikonę kosza.

Removing Call Microsoft Support ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem "call microsoft support" (wirus), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing Call Microsoft Support ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz "Dodatki". Kliknij "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszystkie ostatnio zainstalowane i podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing Call Microsoft Support ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem "call microsoft support" (wirus), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Microsoft Edge logoUsuwanie złośliwych dodatków z Microsoft Edge:

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 1

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Poszukaj ostatnio zainstalowanych podejrzanych rozszerzeń, kliknij te wpisy prawym przyciskiem myszy i kliknij "Odinstaluj".

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 2

Metoda opcjonalna:

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Resetting Microsoft Edge settings step 1

W otwartej karcie kliknij przycisk "Wybierz, co usunąć".

Resetting Microsoft Edge settings step 2

Kliknij Pokaż więcej i wybierz wszystko, a następnie kliknij przycisk "Usuń".

Resetting Microsoft Edge settings step 3

  • Jeśli to nie pomoże, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami, wyjaśniającymi jak zresetować przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware "call microsoft support" (wirus) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat "call microsoft support" (wirus) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/12258-call-microsoft-support-scam