Oszustwo CRITICAL ALERT FROM MICROSOFT

Znany również jako: "CRITICAL ALERT FROM MICROSOFT" (wirus)
Typ: Adware
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania CRITICAL ALERT FROM MICROSOFT

Czym jest CRITICAL ALERT FROM MICROSOFT?

"Critical Alert to Microsoft" to fałszywy komunikat o błędzie wyświetlany przez zwodniczą stronę internetową, do której przekierowywani są użytkownicy przez różne potencjalnie niechciane programy (PUP). Badania pokazują, że programy te zazwyczaj infiltrują systemy bez zgody użytkownika. Oprócz powodowania przekierowań, potencjalnie niechciane programy zmniejszają wydajność systemu, generują „złośliwe" reklamy (pop-up, kuponowe, banerowe itp.) i zapisują różne informacje o systemie użytkownika.

CRITICAL ALERT FROM MICROSOFT adware

Błąd "CRITICAL ALERT FROM MICROSOFT" twierdzi, że ​​system jest zainfekowany wirusem WannaCry, twoja prywatność jest zagrożona i że malware powinno zostać natychmiast usunięte. Błąd zachęca do kontaktu z „pomocą techniczną" za pośrednictwem podanego numeru telefonu ("+1-844-301-0371"). Następnie rzekomo zostaniesz poprowadzony przez proces usuwania malware. Należy jednak pamiętać, że błąd "CRITICAL ALERT FROM MICROSOFT" jest fałszywy i nie ma nic wspólnego z Microsoft (twórcami systemu operacyjnego Windows). Mimo że wirus WannaCry istnieje, twierdzenia o błędzie są fałszywe - twój system nie jest zainfekowany. Cyberprzestępcy generują dochody poprzez straszenie i nakłanianie ofiar do zadzwonienia i zapłacenia za usługi, które nie są potrzebne. Ponadto osoby te zwykle wymagają zdalnego dostępu do komputerów użytkowników. Po podłączeniu instalują wirusy i zmieniają ustawienia systemowe (na przykład hasła użytkowników). Oferują oni pomoc w rozwiązaniu tych problemów za dodatkową opłatą. Nigdy nie dzwoń na numer telefonu. Ten błąd można usunąć zamykając przeglądarkę lub ponownie uruchamiając system. Niektóre potencjalnie niechciane programy (i fałszywe strony wyświetlające błędy) uruchamiają procesy działające w tle (takie jak wydobywanie kryptowaluty). To nadużywa zasoby systemu, zmniejszając tym samym ogólną wydajność. Kolejną wadą jest wyświetlanie natrętnych reklam. PUP generują złośliwe reklamy za pomocą różnych narzędzi, które umożliwiają wyświetlanie materiałów graficznych stron trzecich na dowolnej stronie. Reklamy te często zakrywają treści witryny, znacznie zmniejszając wygodę przeglądania. Ponadto niektóre złośliwe reklamy uruchamiają skrypty, które pobierają i instalują malware - kliknięcie ich powoduje infekcję systemu. Potencjalnie niechciane programy są również znane z zapisywania informacji o systemie użytkownika, które mogą zawierać dane osobowe. Dane te są sprzedawane stronom trzecim, głównie w celach marketingowych i generowania przychodów. Potencjalnie niechciane programy stanowią bezpośrednie zagrożenie dla prywatności i bezpieczeństwa przeglądania Internetu. Dlatego odinstaluj je natychmiast.

Istnieją dziesiątki fałszywych błędów podobnych do "CRITICAL ALERT FROM MICROSOFT", w tym na przykład Your Windows Infected With Viruses, YOUR COMPUTER HAS BEEN BLOCKED i Ransomware Detected. Wszystkie twierdzą, że ​​system jest zainfekowany, brakuje plików lub jest uszkodzony w podobny sposób. Podobnie, jak w przypadku "CRITICAL ALERT FROM MICROSOFT", błędy te mają na celu jedynie oszukać ofiary do zapłacenia za niepotrzebne wsparcie techniczne. Potencjalnie niechciane programy mają wiele podobieństw. Większość oferuje „użyteczne funkcje", jednak tylko niewielki procent zapewnia jakąkolwiek realną wartość - są one bezużyteczne dla zwykłych użytkowników. Ich jedynym celem jest generowanie przychodów dla programistów. Zamiast oferować obiecane funkcjonalności, PUP powodują niechciane przekierowania (promując w ten sposób złośliwe strony internetowe, w większości fałszywe wyszukiwarki), niewłaściwie wykorzystują zasoby komputera, generują złośliwe reklamy (za pośrednictwem modelu reklamowego "Pay Per Click") i zapisują informacje o systemie użytkownika.

W jaki sposób zainstalowano adware na moim komputerze?

Badania pokazują, że niektóre PUP mają oficjalną stronę do pobrania, jednak większość jest dystrybuowana za pomocą zwodniczej metody marketingowej zwanej „sprzedażą wiązaną" wraz z wyżej wymienionymi reklamami. Dlatego PUP często infiltrują systemy bez pozwolenia lub użytkownicy instalują je przypadkowo, bez własnej zgody. Sprzedaż wiązana to potajemna instalacja aplikacji innych firm wraz z regularnym (w większości bezpłatnym) oprogramowaniem. Programiści ukrywają dołączone programy w różnych sekcjach (zazwyczaj w „Niestandardowych" lub „Zaawansowanych" ustawieniach) procesów pobierania/instalacji. Wielu użytkowników przyspiesza te procesy, pomija kroki i klika różne reklamy. W ten sposób narażają swoje systemy na ryzyko różnych infekcji i naruszają ich prywatność.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Głównymi przyczynami infekcji komputerowych są niewielka wiedza i nieostrożne zachowanie. Dlatego należy zachować szczególną ostrożność podczas przeglądania Internetu, a zwłaszcza podczas pobierania/instalowania oprogramowania. Złośliwe reklamy wyglądają na prawdziwe, a zatem stwierdzenie, czy pochodzą one z odwiedzanej (legalnej) strony, jest trudne. Często można je odróżnić od przekierowań - najczęściej prowadzą do stron z ankietami, randkami dla dorosłych, pornografią, grami hazardowymi i innymi podobnymi stronami internetowymi. Jeśli jesteś przekierowywany do takich stron, nie klikaj reklam i nie usuwaj podejrzanych programów/rozszerzeń przeglądarki. Pamiętaj, że narzędzia do pobierania/instalowania innych firm często zawierają dodatkowe programy. Dlatego nigdy nie korzystaj z tych narzędzi - pobieraj aplikacje z oficjalnych/zaufanych źródeł tylko za pomocą bezpośredniego linku do pobierania. Ponadto dokładnie przeanalizuj każdy etap procesu pobierania/instalacji i zrezygnuj ze wszystkich dodatkowych programów. Kluczem do bezpieczeństwa komputera jest ostrożność.

Wariant tego oszustwa używający numeru telefonu +1-888-243-1517:

critical alert from microsoft variant 2

Wygląd oszustwa pop-up "CRITICAL ALERT FROM MICROSOFT" (GIF):

CRITICAL ALERT FROM MICROSOFT scam gif

Inny wariant tego samego oszustwa pop-up:

critical alert from microsoft scam appearance variant 2

Tekst prezentowany w oknie pop-up CRITICAL ALERT FROM MICROSOFT:

CRITICAL ALERT FROM MICROSOFT: WYKRYTO WANNACRY! WYMAGANE JEST NATYCHMIASTOWE WSPARCIE

 

Microsoft wykrył wirusa WANNACRY na twoim komputerze i w lokalizacji sieciowej.

Przyczyną tego może być niedawne odwiedzenie ostatniej strony internetowej.

 

Zadzwoń do nas pod bezpłatny numer telefonu, aby nasi inżynierowie poprowadzili cię przez proces usuwania WANNACRY przez telefon. Zadzwoń do nas pod bezpłatny numer 1-844-301-0371, aby uzyskać pomoc techniczną.


***********************************
Bezpłatny numer +1-844-301-0371
***********************************Nie korzystaj z żadnych usług internetowych, aby uniknąć kradzieży tożsamości.

NIE ZAMYKAJ ANI NIE URUCHAMIAJ PONOWNIE SWOJEGO KOMPUTERA WANNACRY INFEKUJE UŻYTKOWNIKÓW INTERNETU NA CAŁYM ŚWIECIE. PONOWNE URUCHOMIENIE KOMPUTERA LUB IZGNOROWANIE WIADOMOŚCI BĘDZIE OZNACZAĆ, ŻE WANNACRY ZACZYNA SIĘ WYSYŁAĆ TWOJE DANE OSOBOWE DO SERWERA WANNACRY W KOREI PÓŁNOCNEJ. ZADZWOŃ POD NUMER WSPARCIA MICROSOFT, ABY NAPRAWIĆ SYTUACJĘ

Natychmiastowe automatyczne usunięcie CRITICAL ALERT FROM MICROSOFT (wirus): Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Spyhunter to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się CRITICAL ALERT FROM MICROSOFT (wirus). Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Spyhunter Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Spyhunter. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

CRITICAL ALERT FROM MICROSOFT adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów, spójrz na wszelkie podejrzane/ostatnio zainstalowane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing CRITICAL ALERT FROM MICROSOFT ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing CRITICAL ALERT FROM MICROSOFT ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem "critical alert from microsoft" (wirus), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing CRITICAL ALERT FROM MICROSOFT  ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki, wybierz te wpisy i kliknij ikonę kosza.

Removing CRITICAL ALERT FROM MICROSOFT ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem "critical alert from microsoft" (wirus), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing CRITICAL ALERT FROM MICROSOFT ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz "Dodatki". Kliknij "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszystkie ostatnio zainstalowane i podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing CRITICAL ALERT FROM MICROSOFT ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem "critical alert from microsoft" (wirus), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Microsoft Edge logoUsuwanie złośliwych dodatków z Microsoft Edge:

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 1

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Poszukaj ostatnio zainstalowanych podejrzanych rozszerzeń, kliknij te wpisy prawym przyciskiem myszy i kliknij "Odinstaluj".

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 2

Metoda opcjonalna:

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Resetting Microsoft Edge settings step 1

W otwartej karcie kliknij przycisk "Wybierz, co usunąć".

Resetting Microsoft Edge settings step 2

Kliknij Pokaż więcej i wybierz wszystko, a następnie kliknij przycisk "Usuń".

Resetting Microsoft Edge settings step 3

  • Jeśli to nie pomoże, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami, wyjaśniającymi jak zresetować przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware "critical alert from microsoft" (wirus) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat "critical alert from microsoft" (wirus) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/11794-critical-alert-from-microsoft-scam