Oszustwo Windows Firewall Warning Alert

Znany również jako: "Windows Firewall Warning Alert" (wirus)
Typ: Adware
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Windows Firewall Warning Alert

Czym jest Windows Firewall Warning Alert?

"Windows Firewall Warning Alert" to fałszywy komunikat o błędzie podobny do Error 268D3-XC00037, Microsoft System Security Alert, Your Device Is Under Threat i wielu innych. Ten błąd jest wyświetlany przez złośliwą witrynę. Badania pokazują, że w większości przypadków użytkownicy nieumyślnie odwiedzają tę stronę - są na nią przekierowywani przez potencjalnie niechciane programy (PUP), które infiltrują systemy bez zezwolenia. Oprócz powodowania przekierowań, PUP dostarczają natrętne reklamy, zbierają poufne informacje, a czasem niewłaściwie wykorzystują zasoby systemowe do uruchamiania niechcianych procesów.

Windows Firewall Warning Alert adware

Komunikat "Windows Firewall Warning Alert" twierdzi, że system wykrył spyware, które stanowi zagrożenie dla poufnych danych (loginów, haseł, informacji bankowych itp.). Zachęca się użytkowników do natychmiastowego skontaktowania się z "inżynierami technicznymi" za pośrednictwem podanego numeru telefonu ["+1 (866) 475-7161"]. Następnie ci rzekomi inżynierowie podobno poprowadzą ofiary przez proces usuwania malware. W rzeczywistości błąd "Windows Firewall Warning Alert" jest fałszywy i stanowi oszustwo. Cyberprzestępcy twierdzą, że są certyfikowanymi technikami i oferują wsparcie techniczne (które nie jest potrzebne) za określoną opłatą. Wszystkie twierdzenia dotyczące infekcji komputerowych są fałszywe. Ponadto przestępcy często próbują uzyskać zdalny dostęp do komputera użytkownika. Po podłączeniu potajemnie modyfikują ustawienia systemowe i instalują malware. Następnie roszczą sobie prawo do wykrycia dodatkowych problemów i oferują dalszą pomoc za dodatkową opłatą. W żadnym wypadku nie próbuj kontaktować się z tymi osobami - komunikat "Windows Firewall Warning Alert" powinien zostać zignorowany. Można go usunąć po prostu zamykając przeglądarkę internetową (najlepiej za pomocą Menedżera zadań) lub ponownie uruchamiając system (niektóre złośliwe witryny wykorzystują skrypty, które uniemożliwiają użytkownikom zamknięcie przeglądarki). Pamiętaj, że po ponownym uruchomieniu przeglądarki nie powinieneś nigdy klikać przycisku „Przywróć poprzednią sesję" (lub podobnego). W przeciwnym razie powrócisz do złośliwej witryny.

Jak wspomniano powyżej, potencjalnie niechciane programy generują różne natrętne reklamy (kuponowe, banerowe, pop-up itp.), które zakrywają treści strony, co znacznie zmniejsza komfort przeglądania. Ponadto natrętne reklamy mogą prowadzić do złośliwych stron internetowych i/lub nawet uruchamiać skrypty, które pobierają/instalują malware. Dlatego nawet jedno kliknięcie może spowodować infekcje komputerowe wysokiego ryzyka. Kolejną wadą jest śledzenie informacji. Należy pamiętać, że potencjalnie niechciane programy nieustannie gromadzą adresy IP, odwiedzane adresy URL, wprowadzone zapytania, naciśnięcia klawiszy, lokalizacje geograficzne i inne informacje, które mogą zawierać dane osobowe. Deweloperzy sprzedają informacje stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), którzy niewłaściwie je wykorzystują w celu generowania przychodów. Takie zachowanie może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Niektóre potencjalnie niechciane programy są również zaprojektowane do nadużywania zasobów systemowych w celu uruchamiania niepotrzebnych procesów (np. do wydobywania kryptowaluty). W ten sposób PUP znacznie zmniejsza ogólną wydajność systemu. Zdecydowanie zaleca się natychmiastowe wyeliminowanie wszystkich potencjalnie niechcianych programów.

Istnieje wiele fałszywych błędów, takich jak "Windows Firewall Warning Alert". Wszystkie twierdzą, że system jest zainfekowany, brakuje plików lub jest uszkodzony w podobny sposób. Jednak te błędy są przeznaczone wyłącznie do wyłudzania pieniędzy od niczego niepodejrzewających użytkowników. Potencjalnie niechciane programy również mają wiele podobieństw. Oferując użyteczne funkcje, PUP próbują sprawiać wrażenie bycia uzasadnionymi i nakłaniają użytkowników do instalacji. Jednak zamiast dostarczać prawdziwą wartość dla zwykłych użytkowników, stanowią one bezpośrednie zagrożenie dla prywatności i bezpieczeństwa przeglądania Internetu.

Jak potencjalnie niechciane programy zostały zainstalowane na moim komputerze?

Potencjalnie niechciane programy są dystrybuowane za pomocą natrętnych reklam i oszukańczej metody marketingowej zwanej „sprzedażą wiązaną". Dlatego z powodu braku wiedzy i nieostrożnego zachowania wielu użytkowników, PUP często infiltrują systemy bez zgody. „Sprzedaż wiązana" to potajemna instalacja aplikacji innych firm za pomocą zwykłego oprogramowania/aplikacji. Programiści zdają sobie sprawę, że wielu użytkowników przyspiesza procesy pobierania/instalacji. W związku z tym „dołączone" aplikacje są ukryte w "Niestandardowych"/"Zaawansowanych" ustawieniach (lub w innych sekcjach) tych procedur. Pomijając kroki pobierania/instalacji i klikając różne podejrzane linki/reklamy, użytkownicy często narażają swoje systemy na ryzyko różnych infekcji.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Kluczem do bezpieczeństwa komputera jest ostrożność. Dlatego zwracaj szczególną uwagę podczas przeglądania Internetu, a zwłaszcza podczas pobierania/instalowania oprogramowania. Pamiętaj, że przestępcy projektują natrętne reklamy tak, aby wyglądały legalnie. Jednak po kliknięciu przekierowują one na podejrzane strony (np. z hazardem, pornografią, randkami dla dorosłych itd.). Jeśli jesteś przekierowywany, odinstaluj wszystkie podejrzane aplikacje i wtyczki przeglądarki. Ponadto uważnie obserwuj każde okno dialogowe pobierania/instalacji i zrezygnuj ze wszystkich dodatkowych programów. Korzystanie z legalnego oprogramowania antywirusowego/antyspyware również jest koniecznością.

Tekst przedstawiony w "Windows Firewall Warning Alert":

Windows Firewall Warning Alert

Wykryto złośliwe spyware/riskware

Błąd #0x86672ee7

Zadzwoń do nas pod numer +1(866) 475-7161

Nie ignoruj tego krytycznego alertu.

Jeśli zamkniesz tę stronę, dostęp do twojego komputera zostanie wyłączony, aby zapobiec dalszym szkodom w naszej sieci.

Twój komputer powiadomił nas, że został zainfekowany spyware i riskware. Kradzione są następujące informacje...

Dane finansowe

Dane logowania Facebooka

Dane karty kredytowej

Dane logowania do konta e-mail

Zdjęcia przechowywane na tym komputerze

Musisz natychmiast skontaktować się z nami, aby nasi doświadczeni inżynierowie przeprowadzili cię przez proces usuwania przez telefon, aby chronić Twoją tożsamość. Zadzwoń do nas w ciągu najbliższych 5 minut, aby zapobiec wyłączeniu twojego komputera lub utracie informacji.

System operacyjny Windows

 

Atakowana jest przeglądarka

Atakowany jest adres IP

Atakowana jest lokalizacja

Poziom zagrożenia jest bardzo wysoki

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Windows Firewall Warning Alert (wirus): Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Spyhunter to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Windows Firewall Warning Alert (wirus). Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Spyhunter Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Spyhunter. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych programów:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Windows Firewall Warning Alert adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów, spójrz na wszelkie podejrzane/ostatnio zainstalowane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie złośliwych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing Windows Firewall Warning Alert ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing Windows Firewall Warning Alert ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem "windows firewall warning alert" (wirus), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing Windows Firewall Warning Alert  ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki, wybierz te wpisy i kliknij ikonę kosza.

Removing Windows Firewall Warning Alert ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem "windows firewall warning alert" (wirus), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing Windows Firewall Warning Alert ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz "Dodatki". Kliknij "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszystkie ostatnio zainstalowane i podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing Windows Firewall Warning Alert ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem "windows firewall warning alert" (wirus), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Microsoft Edge logoUsuwanie złośliwych dodatków z Microsoft Edge:

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 1

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Poszukaj ostatnio zainstalowanych podejrzanych rozszerzeń, kliknij te wpisy prawym przyciskiem myszy i kliknij "Odinstaluj".

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 2

Metoda opcjonalna:

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Resetting Microsoft Edge settings step 1

W otwartej karcie kliknij przycisk "Wybierz, co usunąć".

Resetting Microsoft Edge settings step 2

Kliknij Pokaż więcej i wybierz wszystko, a następnie kliknij przycisk "Usuń".

Resetting Microsoft Edge settings step 3

  • Jeśli to nie pomoże, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami, wyjaśniającymi jak zresetować przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware "windows firewall warning alert" (wirus) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat "windows firewall warning alert" (wirus) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/12220-windows-firewall-warning-alert-scam