Oszustwo Ransomware Detected

Znany również jako: "Ransomware Detected" (wirus)
Typ: Adware
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Ransomware Detected

Czym jest Ransomware Detected?

"Ransomware Detected" to fałszywy komunikat o błędzie wyświetlany przez złośliwą stronę internetową, którą użytkownicy często odwiedzają przypadkowo - są na nią przekierowywani przez potencjalnie niechciane programy (PUP), które infiltrują systemy bez zgody. Wiele PUP generuje również natrętne reklamy internetowe i zapisuje informacje o przeglądaniu Internetu przez użytkowników.

Ransomware Detected adware

Wiadomość pop-up twierdzi, że system został zainfekowany wirusem typu ransomware, a zatem prywatne dane (loginy/hasła, informacje bankowe itd.) są zagrożone. Twierdzi również, że malware musi zostać wyeliminowane natychmiast poprzez kontakt z "Pomocą techniczną Microsoft" pod podanym bezpłatnym numerem telefonu ("61-(08) 9677 5482"). Ci "certyfikowani technicy" podobno poprowadzą użytkowników następnie przez proces usuwania malware. Pamiętaj jednak, że osoby stojące za "Ransomware Detected" są cyberprzestępcami. Ten błąd jest oszustwem. Starają się przestraszyć i nakłonić użytkowników do zadzwonienia i zapłacenia za pomoc techniczną, która nie jest potrzebna. Komunikat o błędzie jest fałszywy. Dlatego też nigdy nie próbuj nawiązać kontaktu z tymi ludźmi. Jak wspomniano powyżej, PUP prawdopodobnie generują różne reklamy, takie jak banerowe, kuponowe, pop-up itp. Często zakrywają one treści strony, co znacznie utrudnia przeglądanie sieci. Ponadto reklamy często prowadzą do złośliwych stron internetowych, a nawet przypadkowe kliknięcia mogą spowodować infekcje typu adware lub malware wysokiego ryzyka. PUP monitorują również przeglądanie stron internetowych, zbierając adresy IP, odwiedzane adresy URL, przeglądane strony, wyszukiwane hasła w wyszukiwarkach i inne podobne informacje. Zebrane dane są później udostępniane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), którzy wykorzystują dane osobowe do generowania przychodów. Dlatego też obecność w systemie aplikacji śledzącej informacje może prowadzić do poważnych problemów związanych z prywatnością, a nawet kradzieży tożsamości.

Istnieje wiele błędów fałszywych, które mają podobieństwa z "Ransomware Detected", w tym Your Windows Is Infected, Error Virus - Trojan Backdoor Hijack i Windows 10 Technical Support itd. Te pop-up również twierdzą, że system jest uszkodzony w jakiś sposób i mają identyczny cel: generowanie przychodów dla programistów. Te błędy są fałszywe i powinny być ignorowane. Możesz je usunąć po prostu zamykając przeglądarkę internetową. Wszystkie obietnice zapewnienia "użytecznych funkcji" to tylko próby sprawienia wrażenia bycia uzasadnionymi. Faktycznie te PUP powodują niechciane przekierowania, generują natrętne reklamy i nieustannie zapisują dane osobowe.

Jak zainstalowałem adware na moim komputerze?

Cyberprzestępcy dystrybuują PUP za pośrednictwem zwodniczej metody marketingowej, zwanej "sprzedażą wiązaną". Badania pokazują, że użytkownicy często pośpieszają procesy pobierania i instalowania oprogramowania. Świadomi tego, programiści ukryją dołączone programy w "Niestandardowych" lub "Zaawansowanych" ustawieniach. Pośpiech i pomijanie tej sekcji często prowadzą do nieumyślnej instalacji nieuczciwych programów.

Jak uniknąć zainstalowania potencjalnie niechcianych aplikacji?

Istnieją dwa proste kroki, które należy wykonać, aby zapobiec infiltracji systemu przez PUP: 1) uważnie analizuj każdy etap pobierania/instalowania przy użyciu „Własnych"/"Zaawansowanych" ustawień; 2) zrezygnuj ze wszystkich dodatkowych programów. Kluczem do bezpieczeństwa komputera jest ostrożność.

Inny wariant tego oszustwa (oszuści używają numeru telefonu +45 32-725-473):

ransomware detected scam pop-up variant 2

Tekst prezentowany w tym oknie pop-up "Ransomware Detected":

Obiekt:

Błąd #268D3 (Nieautoryzowany dostęp)

Region:

Rosja, Chiny, Wietnam

Zagrożone informacje:

1) Dane logowania na Facebooku

2) Dane karty kredytowej

3) Dane logowania konta e-mail

 

Działanie:

Nie wyłączaj ani nie uruchamiaj ponownie komputera. Zadzwoń do specjalistów ds. bezpieczeństwa, a następnie zeskanuj urządzenie i sieć.

+61-(08) 9677 5482 (bezpłatny numer)

 

Serwer zgłasza, że pochodzi to z naruszonego bezpieczeństwa internetowego!!! Wykryto zagrożenie ransomware WanaCry!! Zadzwoń do działu pomocy technicznej Microsoft: +61-(08) 9677 5482 (BEZPŁATNY NUMER) w celu bezpłatnego sprawdzenia problemu.

Ostrzeżenie: Twoja nazwa użytkownika i hasło zostaną wysłane przy użyciu podstawowego uwierzytelniania połączenia, które nie jest bezpieczne.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Ransomware Detected (wirus): Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Spyhunter to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Ransomware Detected (wirus). Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Spyhunter Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Spyhunter. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Ransomware Detected adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie potencjalnie niechciane programy, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing Ransomware Detected ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing Ransomware Detected ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem "ransomware detected" (wirus), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing Ransomware Detected  ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij ikonę kosza.

Removing Ransomware Detected ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem "ransomware detected" (wirus), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing Ransomware Detected ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszystkie ostatnio zainstalowane i podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing Ransomware Detected ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem "ransomware detected" (wirus), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Microsoft Edge logoUsuwanie złośliwych dodatków z Microsoft Edge:

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 1

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Poszukaj ostatnio zainstalowanych podejrzanych rozszerzeń, kliknij te wpisy prawym przyciskiem myszy i kliknij "Odinstaluj".

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 2

Metoda opcjonalna:

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Resetting Microsoft Edge settings step 1

W otwartej karcie kliknij przycisk "Wybierz, co usunąć".

Resetting Microsoft Edge settings step 2

Kliknij Pokaż więcej i wybierz wszystko, a następnie kliknij przycisk "Usuń".

Resetting Microsoft Edge settings step 3

  • Jeśli to nie pomoże, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami, wyjaśniającymi jak zresetować przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware "ransomware detected" (wirus) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat "ransomware detected" (wirus) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/11611-ransomware-detected-scam