FacebookTwitterLinkedIn

Oszustwo YOUR COMPUTER HAS BEEN BLOCKED

Znany również jako: YOUR COMPUTER HAS BEEN BLOCKED (wirus)
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania "YOUR COMPUTER HAS BEEN BLOCKED"

Czym jest "YOUR COMPUTER HAS BEEN BLOCKED"?

Wiadomość "YOUR COMPUTER HAS BEEN BLOCKED" stwierdza, że komputer ofiary został zainfekowany różnymi wirusami/malware. Twierdzi również, że dane osobowe ofiary (dane logowania Facebook, szczegóły karty kredytowej, dane logowania e-mail itp.) zostały skradzione. Wiadomość zachęca użytkowników do skontaktowania się z pomocą techniczną za pomocą podanego numeru telefonu. Użytkownicy często dają się oszukać, że ta wiadomość jest prawdziwa, ale w rzeczywistości jest to kompletne oszustwo. Wirus ten jest bardzo podobny do wcześniej dystrybuowanego oszustwa "Your Browser Has Been Blocked".

YOUR COMPUTER HAS BEEN BLOCKED scam variant 1

Oszustwo "YOUR COMPUTER HAS BEEN BLOCKED" jest promowane poprzez różne aplikacje typu adware. Zwykle obiecują one zapewnienie kilku cennych funkcji w celu nakłonienia użytkowników do instalacji. Po infiltracji systemu, adware zaczyna generować różnego rodzaju natrętne reklamy (na przykład banerowe, pop-upy, kuponowe, śródtekstowe, wyszukiwania i inne podobne), które często zakryją treści odwiedzanych stron internetowych, jednocześnie znacznie obniżając jakość przeglądanie Internetu. Jakby tego było mało, niektóre z tych reklam prowadzą do złośliwych stron, które mogą zawierać zainfekowane treści, dlatego kliknięcie ich jest ryzykowne i może spowodować dalsze infekcje komputerowe. Warto też wspomnieć, że aplikacje typu adware gromadzą różnorodne dane, które mogą być danymi osobowymi. Przykłady obejmują adresy IP, odwiedzane adresy www, przeglądane strony, wprowadzone zapytania, geolokalizację, język, rodzaj przeglądarki/systemu operacyjnego itp. Tak zebrane dane są udostępniane współpracującym firmom trzecim. Mogą one łatwo nadużywać danych osobowych z zamiarem uzyskania przychodów. Dlatego obecność aplikacji śledzącej dane może łatwo prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Pop-up "YOUR COMPUTER HAS BEEN BLOCKED" to oszustwo. Dlatego jeśli się pojawi, odinstaluj wszystkie niedawno zainstalowane i/lub podejrzane aplikacje.

Aplikacje typu adware są bardzo podobne. Wszystkie obiecują poprawę jakości przeglądania stron internetowych przez użytkowników w różny sposób. Jednak te obietnice jedynie próbują sprawiać wrażenie, że są zgodne z prawem. Prawda jest taka, że ​​każde adware jest przeznaczone do generowania przychodów dla twórców. W związku z tym nie przynosi ono żadnej wartości dla użytkownika. Zamiast umożliwiać obiecane funkcje, potencjalnie niechciane programy typu adware po prostu powodują niechciane przekierowania przeglądarki (a tym samym generują ruch na niektórych stronach), gromadzą dane osobowe (które są później sprzedawane stronom trzecim) oraz generują równie natrętne reklamy online (za pomocą modelu reklamy „Pay Per Click" (PPC)).

Jak zainstalowałem aplikacje typu adware na moim komputerze?

Duża część adware jest dystrybuowana za pomocą zwodniczej metody marketingu oprogramowania o nazwie "sprzedaż wiązana". Deweloperzy wiedzą, że większość użytkowników nie wyraża ostrożności podczas pobierania i instalowania oprogramowania. Dlatego deweloperzy celowo ukrywają fałszywe programy w ramach „Własnych"/"Zaawansowanych" ustawień pobierania lub instalacji. Poprzez ich nieostrożne pośpieszanie i omijanie wszyscy użytkownicy nie tylko narażają swój system na ryzyko różnych infekcji, ale również swoją prywatność na ryzyko.

Jak uniknąć zainstalowania potencjalnie niepożądanych aplikacji?

Istnieją dwa główne kroki, które należy podjąć, aby zapobiec tej sytuacji. Po pierwsze nie spiesz się podczas pobierania i instalowania oprogramowania - wybierz „Własne"/"Zaawansowane" ustawienia i uważnie analizuj każdy ich krok. Po drugie, zawsze odrzuć wszystkie oferty pobrania/zainstalowania aplikacji firm trzecich i zawsze upewnij się, aby zrezygnować z już dołączonych. Dołączone oprogramowania może być podejrzane, a tym samym nie powinno być zainstalowane.

Tekst prezentowany w wiadomości oszustwa "YOUR COMPUTER HAS BEEN BLOCKED" - wariant 1:

TWÓJ KOMPUTER ZOSTAŁ ZABLOKOWANY

Error # 268D3

Skontaktuj się z nami bezpośrednio pod numerem: 1-888-375-1978

Nie ignoruj tego krytycznego wpisu.

Jeśli zamkniesz tę stronę, twój dostęp komputer zostanie wyłączony, aby zapobiec dalszym szkodom dla naszej sieci.

Twój komputer zaalarmował nas, że został zainfekowany wirusem i spyware.

Poniższe informacje są skradzione...

> Dane logowania Facebook

> Dane karty kredytowej

> Dane logowania konta e-mail

> Zdjęcia przechowywane na tym komputerze

Musisz skontaktować się z nami natychmiast, aby nasi inżynierowie moli poprowadzić cię przez proces usuwania przez telefon. Zadzwoń do nas w ciągu 5 minut, aby uniemożliwić komputerowi wyłączenie.

Bezpłatny numer: 1-888-375-1978

Zrzut ekranu oszustwa "YOUR COMPUTER HAS BEEN BLOCKED" - wariant 2:

Część 1:

YOUR COMPUTER HAS BEEN BLOCKED scam variant 2 part 1

Część 2:

YOUR COMPUTER HAS BEEN BLOCKED scam variant 2 part 2

Tekst prezentowany w wiadomości oszustwa "YOUR COMPUTER HAS BEEN BLOCKED" - wariant 2:

Twój komputer został zablokowany

Twój komputer o adresie IP - został zainfekowany przez wirus RDN/YahLover.worm!055BCCAC9FEC - ponieważ system klucz aktywacyjny wygasł, twoje dane, takie jak hasła, wiadomości i karty kredytowej) zostały skradzione. Zadzwoń pod numer wsparcia technicznego + 1-844-556-7757, aby ochronić swoje pliki i tożsamość przed dalszym uszkodzeniem.

Zadzwoń na bezpośredni numer pomocy technicznej firmy 1-844-556-7757

Poniższe dane będą zagrożone, jeśli nie podejmiesz działań:

1. Hasła

2. Historia przeglądarki

3. Dane karty kredytowej

Wirus znany jest z pełnej kradzieży tożsamości i danych karty kredytowej. Dalsze działania za pośrednictwem tego komputera lub dowolnego komputera w sieci ujawnią dane osobowe i spowodują poważne ryzyko.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie oszustwa "YOUR COMPUTER HAS BEEN BLOCKED":

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Uninstall potentially unwanted programs

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane programy, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje reklamy "YOUR COMPUTER HAS BEEN BLOCKED") przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie "YOUR COMPUTER HAS BEEN BLOCKED" z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing delusive browser extensions from Internet Explorer (sample 1)

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing delusive browser extensions from Internet Explorer (sample 2)

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem your computer has been blocked (wirus), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing delusive browser extensions from Google Chrome (sample 1)

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszystkie ostatnio zainstalowane dodatki przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij na ikonę kosza.

Removing delusive browser extensions from Google Chrome (sample 2)

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem your computer has been blocked (wirus), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing delusive browser extensions from Mozilla Firefox (sample 1)

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing delusive browser extensions from Mozilla Firefox (sample 2)

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem your computer has been blocked (wirus), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware your computer has been blocked (wirus) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat your computer has been blocked (wirus) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/10071-your-computer-has-been-blocked-scam

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
YOUR COMPUTER HAS BEEN BLOCKED (wirus) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania YOUR COMPUTER HAS BEEN BLOCKED (wirus) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.