FacebookTwitterLinkedIn

Reklamy QS

Znany również jako: Quick Surf (adware)
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Quick Surf (adware QS)

Czym jest Quick Surf?

Quick Surf tworzy złudzenie bycia uzasadnioną, oferującą możliwości wyszukiwania tekstu (i tłumaczenia) aplikacją, który wygląda odpowiednio i przydatnie dla zwykłego użytkownika. Niemniej jednak, ta aplikacja typu adware jest często rozpowszechniana za pomocą metody sprzedaży wiązanej, czyli jest sklasyfikowana jako potencjalnie niechciany program (PUP). Sprzedaż wiązana jest sposobem na potajemną dystrybucję aplikacji firm trzecich (zazwyczaj fałszywych) wraz z wybranym oprogramowaniem użytkownika. Quick Surf, a także niemal każda inna aplikacja typu adware, jest zwykle w pakiecie z wolnym oprogramowaniem na stronach z freeware do pobrania. Jednym z powodów, dla których Quick Surf jest sklasyfikowana jako nieuczciwa aplikacja, jest wyświetlanie natrętnych reklam internetowych. Ta aplikacja wykorzystuje wirtualną warstwę, która pozwala programistom umieszczać każde reklamy na odwiedzanych stronach internetowych. Część reklam otwiera się w nowych oknach/zakładkach przeglądarki, więc użytkownik może przypadkowo kliknąć je podczas przeglądania Internetu. Ogłoszenia online (najczęściej oznaczone jako "Ads by QS") wyświetlane przez Quick Surf (śródtekstowe, kupony, porównywania, przejściowe itp.) mogą przekierowywać do stron komercyjnych, jednak zawsze jest szansa, że ​​użytkownik będzie przekierowany na niezaufanych stron, więc kliknięcie tych reklam może skończyć się dalszymi infekcjami komputerowymi wysokiego ryzyka.

Ta złośliwa aplikacja jest znana również ze śledzenia aktywności przeglądania Internetu i udostępniania informacji, którymi mogą być dane osobowe. Pomimo tego, Polityka prywatności adware Quick Surf nadal twierdzi, że zebrane informacje nie są związane w żaden sposób z danymi osobowymi. Zebrane dane obejmują adresy Protokołu Internetowego (IP) (używanego do określenia położenia geograficznego), typu przeglądarki (jak również szczegółów przeglądania - odwiedzanych stron internetowych, wprowadzonych zapytań, przeglądanych stron, cookies itp.), typu komputera i innych zgromadzonych informacji. Mogą bez żadnych wątpliwości zawierać dane osobowe (np. dane konta bankowego), więc użytkownicy muszą być świadomi, że te informacje są następnie udostępniane stronom trzecim. Jest szansa, że ​​osoby, którym te informacje są udostępniane, to cyberprzestępcy, więc instalacja aplikacji, która śledzi dane osobowe może łatwo skończyć się poważnymi problemami ochrony prywatności, a nawet kradzieżą tożsamości.

Quick Surf adware

Chociaż Quick Surf jest całkowicie identyczna jak WordShark, Wordinator i kilka innych aplikacji. Jest bardzo podobna do innych zwykłych aplikacji adware. Zasadniczo, aplikacje typu adware oferują użytkownikowi szeroką game funkcji użytkownika, aby oszukać go do instalacji. Jednak ich prawdziwym celem jest wyświetlanie reklam i udostępnianie zgromadzonych danych stronom trzecim, a tym samym generowanie przychodów jego twórcom. NetSpeed App, Deals Avenue, PrintOnKey, Common Dots - to tylko kilka przykładów opisanych aplikacji adware. Quick Surf i inne podobne aplikacje są konsekwentnie dystrybuowane przez strony internetowe z freeware, które wymagają, aby korzystać z małych programów do pobierania w celu pobrania wybranego oprogramowania. Downloads.com, softonic.com, soft32.com i wiele innych stron zmuszają użytkownika do korzystania z menedżerów pobierania, które "ułatwiają i przyśpieszają" procedurę pobierania, jednak ich prawdziwym celem jest zarabianie na "bezpłatnych usługach i ruchu" tych stron przez oferowanie instalacji aplikacji firm trzecich. Reklamowane programy przedstawiane są jako całkowicie legalne, jednak użytkownicy poprzez pośpieszne pobieranie i instalację freeware często powodują infekcje adware lub malware. Nigdy nie powinno się przyjmować żadnej oferty, aby zainstalować oprogramowanie innych firm. Jeśli jednak niechętnie zainstalowałeś Quick Surf, ten poradnik pomoże Ci wyeliminować to adware.

Jak zainstalowałem Quick Surf na swoim komputerze?

Dzisiaj strony internetowe z freeware do pobrania używają małych programów do pobierania („menedżerów pobierania", ''narzędzi pobierania", "klientów pobierania", "instalatorów" itp.), aby pobrać wybraną aplikację. Problemem jest to, że te programy pobierają oprogramowanie innych firm (które jest w niektórych przypadkach całkowicie ukryte, a użytkownikowi nie są zapewniane informacje dotyczące ich instalacji), takie jak Quick Surf.
Dodatkowo, konfiguratory instalacji często ukrywają dodatkowe aplikacje w ramach "Zaawansowanych" i „Własnych" ustawień, które są zwykle pomijane przez większość użytkowników.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niepożądanych aplikacji?

Żądany program powinien być zawsze pobrany z jego oficjalnej stronie internetowej. Jednak, jeśli pobierasz ze strony z freeware, zawsze upewnij się, aby wybrać bezpośrednie pobieranie, a nie za pomocą programu pobierania. Jeśli jesteś zmuszony do korzystania z programu pobierania, bądź zawsze bardzo ostrożny i uważnie analizuj każdy etap procesu pobierania - co obejmuje odznaczenie dodatkowych programów. Ponadto instalacja już pobranego programu powinna być zawsze wykonywana przy użyciu "Zaawansowanych" lub „Własnych" ustawień instalacji. W przeciwnym razie dołączone oprogramowanie będzie ukryte i nie będziesz w stanie go anulować.

Adware Quick Surf generujące natrętne reklamy internetowe ("Ads by QS"):

ads by qs

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware Quick Surf:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Quick Surf adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "Quick Surf", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje reklamy Quick Surf), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie reklam QSz przeglądarek internetowych:

W czasie badań, Quick Surf nie zainstalowało swoich wtyczek do przeglądarkach Internet Explorer Google Chrome lub Mozilla Firefox, jednak było powiązane z innymi adware. Dlatego właśnie zaleca się, aby usunąć wszystkie potencjalnie niechciane dodatki do przeglądarki ze swoich przeglądarek internetowych.

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing Quick Surf ads from Internet Explorer step 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing Quick Surf ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem quick surf (adware), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing Quick Surf  ads from Google Chrome step 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszystkie ostatnio zainstalowane dodatki przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij na ikonę kosza.

Removing Quick Surf ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem quick surf (adware), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing Quick Surf ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox  firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing Quick Surf ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem quick surf (adware), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware quick surf (adware) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat quick surf (adware) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/9090-ads-by-qs

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Quick Surf (adware) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Quick Surf (adware) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.