FacebookTwitterLinkedIn

Reklamy Provider

Znany również jako: Provider (adware)
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Provider

Czym jest Provider?

Aplikacja Provider podobno poprawia przeglądanie Internetu dzięki wyświetlaniu kuponów, funkcji porównania zakupów i innym funkcjom - "Provider jest bezpłatnym, opartym na reklamach rozszerzeniem przeglądarki, które ty lub ktoś za pomocą twojego komputera zainstalował. Provider ma na celu ulepszenie doświadczenia przeglądania Internetu". Większość użytkowników uzna tę wtyczkę za uzasadnioną i poręczną, a w związku z tym zainstalują Provider bez wahania. Jednak ta aplikacja jest faktycznie uważana za adware i potencjalnie niechciany program (PUP). Po infiltracji, Provider rozpoczyna zbieranie informacji związanych z przeglądaniem Internetu przez użytkowników, a także generowanie natrętnych reklam internetowych.

Provider adware

Większość wyświetlanych reklam obejmuje banery, pop-upy i kupony. Jednakże te typy reklamy nie są jedynymi wyświetlanymi przez adware Provider. Ta aplikacja jest opracowana do wykorzystywania wirtualnej warstwy umożliwiającej umieszczenie treści graficznych na stronie internetowej odwiedzanej przez użytkowników. Niektóre reklamy są otwierane w nowych kartach lub oknach przeglądarki. Należy pamiętać, że wyświetlane treści nie pochodzą z odwiedzanej strony. Zdecydowana większość reklam prowadzi do strony Advertising Support Niemniej jednak, istnieje również możliwość, że użytkownik zostanie przekierowany do zainfekowanych treści, w związku z czym kliknięcie na ogłoszenie może spowodować infekcję komputera wysokiego ryzyka. Na dodatek, adware Provider śledzi aktywność przeglądania Internetu przez użytkowników. Polityka prywatności tej fałszywej aplikacji twierdzi, że zbierane informacje nie zawierają żadnych danych osobowych. Jednak wprowadzone zapytania, odwiedzane strony internetowe, przeglądane strony, adresy Protokołu Internetowego (IP) i inne zbierane informacje mogą zawierać dane osobowe (np. loginy i hasła do kont bankowych). Informacje te są następnie udostępniane stronom trzecim i mogą być łatwo wykorzystywane do generowania zysku. W związku z tym, posiadanie zainstalowanej w systemie aplikacji śledzącej informacje może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Z tych względów należy odinstalować Provider tak szybko, jak tylko to możliwe.

Provider jest podobna do wielu aplikacji typu adware, które również wyświetlają reklamy prowadzące do tej samej stronie internetowej. Shoppi, adsupply, deals - to tylko kilka przykładów. Zauważ, że aplikacje typu adware są bardzo do siebie podobne. Wszystkie z nich twierdzą, że dostarczają użytkownikowi funkcje poprawiające jakość przeglądania Internetu na różne sposoby. Jednak ich prawdziwym celem jest wyświetlanie reklam i zbieranie danych osobowych. Zamiast przynoszenia prawdziwej wartości dla użytkownika, Provider i inne podobne adware generują przychody dla deweloperów.

Jak zainstalowałem Provider na moim komputerze?

Twórcy tej fałszywej aplikacji wykorzystują oszukańczą metodę marketingu oprogramowania o nazwie "sprzedaż wiązana" (potajemna instalacja oprogramowania innych producentów wraz z regularnym), aby zainstalować Provider bez pytania o zgodę użytkownika. Co sprawia, że ​​ta metoda jest tak skuteczna, to brak uwagi użytkowników podczas pobierania i instalowania oprogramowania. Problemem jest to, że większość użytkowników niedbale pomija prawie wszystkie kroki pobierania/instalacji nie wiedząc, że fałszywe aplikacje, takie jak Provider są ukryte we "Własnych" lub "Zaawansowanych" ustawieniach, a więc mogą zainstalować je bez swojej zgody.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niepożądanych aplikacji?

Pożądane oprogramowanie zawsze powinno być pobierane z zaufanego źródła (zwykle jest to strona oficjalna). Podczas pobierania ze strony z freeware do pobrania, zawsze wybierz opcję bezpośredniego pobrania, zamiast menedżera pobierania. Niemniej jednak, niemal każda popularna strona z freeware do pobrania zarabia na ruchu i bezpłatnych usługach za pośrednictwem menedżerów pobierania, które są przeznaczone do dystrybucji dodatkowych aplikacji wraz z wybranymi przez użytkowników, a więc prawdopodobnie będziesz zmuszony użyć menedżera. W tym przypadku, uważnie analizuj każdy etap procedury i upewnij się, aby kliknąć przycisk "Odrzuć", gdy jest ci proponowana instalacja aplikacji firm trzecich. Co więcej, pobrane aplikacje zawsze powinny być zainstalowane z użyciem "Własnych" lub "Zaawansowanych" ustawień - to ujawni i pozwoli anulować wszystkie ukryte aplikacje wymienione w instalacji.

Zwodniczy instalator bezpłatnego oprogramowania wykorzystywany w dystrybucji adware Provider:

Provider adware installer

Natrętne internetowe reklamy wyświetlane przez adware Provide ('Ads by Provider'):

Ads by Provider Provider Ads Provider generating intrusive online ads

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware Provider:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Provider adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "Provider", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje reklamy Provider), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware MixVideoPlayer z przeglądarek internetowych:

W czasie badań, Provider nie zainstalowało swoich wtyczek do przeglądarkach Internet Explorer Google Chrome lub Mozilla Firefox, jednak było powiązane z innymi adware. Dlatego właśnie zaleca się, aby usunąć wszystkie potencjalnie niechciane dodatki do przeglądarki ze swoich przeglądarek internetowych.

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing Provider ads from Internet Explorer step 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing Provider ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem provider (adware), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing Provider  ads from Google Chrome step 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszystkie ostatnio zainstalowane dodatki przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij na ikonę kosza.

Removing Provider ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem provider (adware), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing Provider ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing Provider ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem provider (adware), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware provider (adware) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat provider (adware) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/9133-ads-by-provider

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Provider (adware) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Provider (adware) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.