FacebookTwitterLinkedIn

Reklamy SaferSurf

Znany również jako: Reklamy Safer-Surf
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania reklam SaferSurf

Czym jest SaferSurf?

Opracowany przez Revizer Technologies Ltd, SaferSurf jest dodatkiem do przeglądarki obiecującym zapobiec wchodzeniu przez dzieci na strony zawierające treści dla dorosłych. Mimo, że funkcja ta może się wydawać uzasadniona i użyteczna, należy pamiętać, że program ten jest uważany za nieuczciwe rozszerzenie przeglądarki. SaferSurf jest kompatybilny z Google Chrome i Mozilla Firefox i wykorzystuje oszukańczą metodę marketingu oprogramowania o nazwie "sprzedaż wiązana" (podstępna instalacja dodatkowych aplikacji wraz z wybranym oprogramowaniem), aby zainstalować się na przeglądarkach internetowych bez zgody użytkownika. Po udanej infiltracji, SaferSurf generuje różne natrętne reklamy internetowe, w tym banery, pop-upy, linki sponsorowane i ogłoszenia zakupów internetowych. Ponadto aktywność przeglądania Internetu jest stale monitorowana, ponieważ nieuczciwy dodatek do przeglądarki zapisuje różne informacje osobiste, takie jak adresy IP oraz MAC, miejsca, informacje o sprzęcie, domyślne wyszukiwarki, wprowadzone zapytania, adresy odwiedzanych stron oraz inne podobne szczegóły. Takie zachowanie może prowadzić do poważnych problemów prywatności, kradzieży tożsamości lub infekcji malware. Aby chronić dzieci przed wejściem na strony internetowe dla dorosłych, używaj legalnego oprogramowania antywirusowego lub antyspyware (które zawiera funkcje kontroli rodzicielskiej), zamiast niezidentyfikowanych rozszerzeń przeglądarki.

Aby uniknąć instalacji niechcianych pasków narzędzi w przeglądarce i nieuczciwych wtyczek, które mogą powodować irytujące reklamy internetowe lub przekierowywać do potencjalnie niebezpiecznych stron internetowych, użytkownicy Internetu powinni zwrócić szczególną uwagę podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania - uważnie obserwować każdy krok procesu i odrzucać zgodę na zmiany w ustawieniach przeglądarki. Chociaż SaferSurf nie jest bezpośrednio związane z infekcjami malware i wirusami, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że reklamy spowodowane tymi nieuczciwymi dodatkami przeglądarki infekują. Dlatego zaleca się usunięcie tych potencjalnie niechcianych aplikacji ze swoich przeglądarek internetowych.

Wirus SaferSurf

Większość potencjalnie niechcianych aplikacji, takich jak SaferSurf instaluje się wraz z bezpłatnym oprogramowaniem pobranym ze stron internetowych z freeware pobrania, takich jak download.com, soft32.com, softonic.com i wielu innych. Ponadto, większość obecnych stron z freeware wykorzystuje małe programy zwane "klientami pobierania", aby zarobić na swoich bezpłatnych usługach, oferując instalację promowanych rozszerzeń przeglądarki wraz z wybranym bezpłatnym oprogramowaniem. W większości przypadków, nieostrożne pobranie i instalacja freeware prowadzi do infekcji adware lub malware. Sytuacji tej można zapobiec poprzez ścisłą kontrolę każdego kroku podczas pobierania freeware i klikając przycisk "Odrzuć", gdy jest nam oferowana instalacja dodatkowych programów. Podczas instalacji pobranego oprogramowania, wybierz "Własne" lub „Zaawansowane" opcje instalacji i zrezygnuj z instalowania jakichkolwiek dodatkowych aplikacji. Jeśli masz już zainstalowany SaferSurf i widzisz losowe natrętne reklamy podczas korzystania z Internetu, podążaj za tym przewodnikiem usuwania i wyeliminuj adware SafeSurf ze swoich przeglądarek internetowych.

Podstępne instalatory bezpłatnego oprogramowania użyte w dystrybucji adware SaferSurf:

Instalator adware safersurf przykład 3

Instalator adware safersurf przykład 2

Instalator adware safersurf

Adware SaferSurf generujące natrętne internetowe reklamy ('Ads by Safer-Surf'):

Adware safersurf generujące reklamy banerowe

Potencjalnie niechciana aplikacja SaferSurf generuje reklamy z następujących źródeł: Dealply, Superfish, Jollywallet, Text Enhance, GetDeal, Daily Offer Service, IRobinhood, PriceSparrow i CouponBuddy.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware SaferSurf:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Deinstalacja SaferSurf poprzez Panel sterowania

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "SaferSurf", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje reklamy SaferSurf), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie do usuwania malware.

Usuwanie adware SaferSurf z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć niechciane dodatki przeglądarki:

Google Chrome logo Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie SaferSurf z Google Chrome krok 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Spójrz na "SaferSurf", wybierz ten wpis i kliknij ikonę kosza.

Usuwanie SaferSurf z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem reklamy safer-surf, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logo Usuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie SaferSurf z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń "SaferSurf".

Usuwanie SaferSurf z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem reklamy safer-surf, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware reklamy safer-surf ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat reklamy safer-surf lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7847-safersurf-ads

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Reklamy Safer-Surf kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy Safer-Surf na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.