FacebookTwitterLinkedIn

Ankiety PremierOpinion

Znany również jako: PremierOpinion lub RelevantKnowledge (adware)
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania PremierOpinion

Czym jest PremierOpinion?

Stworzony przez VoiceFive Inc program PremierOpinion obiecuje pomóc użytkownikom wyrazić swoje opinie na temat produktów i usług, które mają dla nich największe znaczenie. Poprzez udział w badaniach online, członkowie PremierOpinion mają możliwość wpływania na wiodące firmy, jednocześnie zdobywając nagrody pieniężne, karty upominkowe lub wpisy do wartościowych loterii. Podczas gdy funkcja ta może się wydawać uzasadniona należy pamiętać, że aplikacja PremierOpinion znajduje się w kategorii adware i potencjalnie niechcianych aplikacji, gdyż wyświetla badania na temat różnych stron internetowych zakupów. Wielu użytkowników zgłasza, że ta wtyczka przeglądarki została zainstalowana na ich przeglądarkach internetowych (Internet Explorer, Google Chrome i Mozilla Firefox) bez ich zgody, a ponadto wiele doświadcza zmniejszonej wydajności przeglądarki z tego powodu. Twórcy aplikacji PremierOpinion wykorzystują oszukańczą metodę marketingu oprogramowania o nazwie "sprzedaż wiązana" do dystrybucji.

Niechętna instalacja tego adware jest często konsekwencją nie zwracania wystarczającej uwagi podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Należy pamiętać, że wiele stron internetowych z freeware do pobrania i deweloperów freeware łączy swoje pobieranie i programy z promowanym dodatkowym oprogramowaniem, jak paski narzędzi, dodatki przeglądarki dodatki, zarabiać na przychodzącym ruchu w sieci. Jeśli nie zwracasz uwagi sprawdzając każdy krok podczas etapów instalacji freeware, możesz nieumyślnie zainstalować PremierOpinionor lub inne adware. Ta wtyczka nie jest technicznie wirusem komputerowym, jednak znajduje się w kategorii adware i radzimy, aby usunąć ją ze swojego komputera, ponieważ śledzi aktywność przeglądania Internetu przez użytkowników. Po udanej instalacji PremierOpinion śledzi adresy IP, odwiedzane strony internetowe (interakcje z tych stron), wyszukiwane internetowe, oglądane filmy, produkty zakupione w sklepach internetowych, dane formularzy, treści pobrane lub przesłane i inne informacje sprzętowe i programowe, które mogą prowadzić do personalnego zidentyfikowania. To może doprowadzić do problemów prywatności i kradzieży tożsamości.

Adware premieropinion

Poprzedni wariant PremierOpinion był nazwany RelevantKnowledge:

premieropinion jest nowym wariantem relevantknowledge

Większość adware jest dystrybuowana poprzez małe programy zwane menedżerami pobierania na stronach z freeware do pobrania, takich jak wśród wielu innych download.com, soft32.com i softonic.com. Adware PremierOpinion jest podobne do innych potencjalnie niepożądanych programów, które są dystrybuowane poprzez bezpłatne pliki do pobrania oprogramowania. Przykłady obejmują Consumer Input, PicRec, Easy Deals i SelectNGo. Większość stron internetowych z freeware do pobrania zatrudnia menedżerów pobierania, aby zarabiać na swoich bezpłatnych usługach oferując instalację promowanych rozszerzeń przeglądarki wraz z wybranym bezpłatnym oprogramowaniem. Tak więc, nieostrożne pobranie i instalacja freeware może prowadzić do infekcji adware lub malware.

Podsumowanie zagrożenia:
NazwaPremierOpinion lub RelevantKnowledge (adware)
Typ zagrożeniaAdware, niechciane reklamy, wirus pop-up
ObjawyDostrzeganie ogłoszeń nie pochodzących z przeglądanych stron. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania sieci.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player.
ZniszczenieZmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Tej sytuacji można zapobiec poprzez ścisłą kontrolę każdego etapu procesu pobierania freeware i nie akceptując instalacji dodatkowych oferowanych aplikacji. Jeśli instalujesz pobrane oprogramowanie, wybierz "Własne" lub „Zaawansowane" opcje instalacji, zamiast "Typowych" lub "Szybkich" - ujawni to wszystkie dołączone programy, które są wymienione w instalacji i pozwoli na ich odrzucenie. Użytkownicy komputerów, którzy zainstalowali PremierOpinion powinni wykorzystać ten przewodnik usuwania, aby wyeliminować to adware ze swoich przeglądarek internetowych.

Zwodniczy instalator bezpłatnego oprogramowania wykorzystywany w dystrybucji adware PremierOpinion (w momencie badania PremierOpinion został ujawniony jako RelevantKnowledge):

Instalator adware premieropinion

Adware PremierOpinion generujące natrętne ankiety internetowe:

Adware premieropinion generujące ankiety internetowe

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware PremierOpinion:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Deinstalacja adware premieropinion poprzez Panel sterowania

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "PremierOpinion", ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje ankiety PremierOpinion), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie do usuwania malware.

Usuwanie adware PremierOpinion z przeglądarek internetowych:

W czasie badań PremierOpinion nie zainstalował żadnych wtyczek do przeglądarek Internet Explorer, Google Chrome lub Mozilla Firefox, jednak był powiązany z innymi adware. Dlatego zaleca się, aby usunąć wszystkie potencjalnie niechciane dodatki ze swoich przeglądarek internetowych.

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logo Usuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie ankiet premieropinion z Internet Explorer krok 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane dodatki przeglądarki i usuń je. Zauważ, że domyślnie nie powinno być żadnych dodatków przeglądarki.

Usuwanie ankiet premieropinion z Internet Explorer krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem premieropinion lub relevantknowledge (adware), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logo Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie ankiet premieropinion z Google Chrome krok 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane (potencjalnie niechciane) dodatki przeglądarki i kliknij na ikonę kosza.

Usuwanie ankiet premieropinion z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem premieropinion lub relevantknowledge (adware), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logo Usuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie reklam premieropinion z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane dodatki przeglądarki. Zauważ, że domyślnie lista rozszerzeń w Firefox jest pusta.

Usuwanie reklam premieropinion z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem premieropinion lub relevantknowledge (adware), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware premieropinion lub relevantknowledge (adware) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat premieropinion lub relevantknowledge (adware) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/8226-premier-opinion-surveys

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
PremierOpinion lub RelevantKnowledge (adware) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania PremierOpinion lub RelevantKnowledge (adware) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.