FacebookTwitterLinkedIn

Reklamy Easy Deals

Znany również jako: Easy Deals (adware)
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Easy Deals

Czym jest Easy Deals?

Stworzony przez Adassistent, Easy Deals to potencjalnie niepożądany program (PUP), który obiecuje zaoszczędzenie czasu i pieniędzy użytkownika, umożliwiając reklamy kuponowe, porównywania i pokazuje oferty/rabaty na odwiedzanych sklepów internetowych, takich jak eBay, Walmart, Amazon i podobnych. Podczas gdy taka funkcjonalność może się wydawać uzasadniona i użyteczna, użytkownicy Internetu powinni mieć świadomość, że w rzeczywistości Easy Deals traktowany jest jako adware. Powiązania te są dokonywane ze względu na oszukańczą metodę marketingu oprogramowania o nazwie "sprzedaż wiązana", którą Easy Deals używa do zainstalowania się na przeglądarkach internetowych użytkowników. Sprzedaż wiązana jest sposobem potajemnej dystrybucji aplikacji wraz z innym oprogramowaniem. Z tego powodu zdecydowana większość użytkowników nieumyślnie instaluje ten PUP podczas pobierania bezpłatnego oprogramowania ze stron z freeware do pobrania. Po udanej infiltracji na Internet Explorer, Mozilla Firefox i Google Chrome, Easy Deals rozpoczyna generowanie uciążliwych reklam online oraz śledzenie aktywności przeglądania Internetu przez użytkownika.

Formy reklamy generowane przez Easy Deals obejmują banery, kupony, porównania zakupów, pop-up/under i linki reklam sponsorowanych. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że kliknięcie na wymienione reklamy doprowadzi do infekcji adware lub wysokiego ryzyka malware. Co więcej, ten złośliwy dodatek do przeglądarki stale monitoruje przeglądanie Internetu użytkownika, zbierając różne informacje, jak np. adresy Protokołu Internetowego (IP), położenie geograficzne, liczby wniosków, odnoszące się strony, pliki cookie, odwiedzane URL, przeglądane strony, informacje przeglądarki i inne podobne informacje, którymi mogą być osobowe. Takie śledzone informacje mogą łatwo prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Z związku z tym, zaleca się, aby odinstalować Easy Deals ze swoich przeglądarek internetowych.

Adware Easy Deals

Easy Deals jest bardzo podobny do innych źle zaprogramowanych rozszerzeń przeglądarki, które używają sprzedaży wiązanej jako metody instalacji. Niektórymi przykładami są wśród wielu innych SmartSaver, All Day Savings, Coupon Monkey, BaseFlash i Savings Avenger. Prawda jest taka, że żaden z tych nieuczciwych dodatków przeglądarki nie dodaje wartości dla użytkownika. Zamiast tego dostarczają natrętne reklamy internetowe, zmniejszają wydajność przeglądarek i śledzą aktywność przeglądania Internetu przez użytkownika z zamiarem wygenerowania zysku. Wyniki badań pokazują, że duża część adware jest rozpowszechniana za pośrednictwem klientów pobierania na stronach internetowych z freeware do pobrania (np. download.com, softonic.com, soft32.com). Zauważ, że klienci pobierania są używani na tych stronach do zarabiania na bezpłatnych usługach i ruchu, oferując instalację promowanych, jak mówią "100% legalnych i wolnych od wirusów" wtyczek przeglądarki wraz z wybranym bezpłatnym oprogramowaniem. Jednak niemal każde pośpieszne pobieranie i instalacja freeware kończy się infekcjami adware lub malware. Aby uniknąć instalacji Easy Deals lub innego podobnego PUP, użytkownicy Internetu powinni zwrócić szczególną uwagę podczas pobierania bezpłatnego oprogramowania i odrzucić każdą ofertę, aby zainstalować dodatkowe aplikacje. Co więcej, wszystkie programy pobierane z Internetu powinny być zainstalowane przy użyciu "Zaawansowanych" lub „Własnych" ustawień instalacji, zamiast "Szybkich" lub "Typowych", ponieważ ta opcja ujawni wszystkie dołączone aplikacje, które są wymienione w instalacji i umożliwi użytkownikowi ich odrzucenie. Jeśli czujesz, że Easy Deals zostało zainstalowane bez Twojej zgody i stale obserwujesz uciążliwe reklamy podczas surfowania po Internecie - zapoznaj się z dołączonymi instrukcjami usuwania i wyeliminuj to adware ze swoich przeglądarek internetowych.

Zwodniczy instalator bezpłatnego oprogramowania używany w dystrybucji adware Easy Deals:

Instalator Easy Deals

Adware Easy Deals generujące natrętne internetowe reklamy banerowe ('Ads by Easy Deals'):

Adware easy deals generujące natrętne reklamy internetowe

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Easy Deals (adware): Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Easy Deals (adware). Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware Easy Deals:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Deinstalacja adware Easy Deals poprzez Panel sterowania

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "Easy Deals", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje reklamy Easy Deals), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie do usuwania malware.

Usuwanie adware Easy Deals z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie reklam Easy Deals z Internet Explorer krok 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na "Easy Deals", wybierz ten wpis i kliknij „Usuń". Zauważ, że reklamy Easy Deals mogą być spowodowane przez inne adware. W oknie „Zarządzanie dodatkami" usuń wszystkie podejrzane dodatki przeglądarki.

Usuwanie reklam Easy Deals z Internet Explorer krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem easy deals (adware), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie reklam Easy Deals z Google Chrome krok 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj "Easy Deals" i kliknij na ikonę kosza. Zauważ, że reklamy Easy Deals mogą być spowodowane przez inne adware. W oknie "Rozszerzeń" Google Chrome usuń wszystkie podejrzane rozszerzenia przeglądarki.

Usuwanie reklam Easy Deals z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem easy deals (adware), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie reklam Easy Deals z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń "Easy Deals". Zauważ, że reklamy Easy Deals mogą być generowane przez inne adware. W oknie "Menedżera dodatków" usuń wszystkie podejrzane dodatki przeglądarki.

Usuwanie reklam Easy Deals z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem easy deals (adware), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware easy deals (adware) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat easy deals (adware) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/8222-ads-by-easy-deals

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Easy Deals (adware) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Easy Deals (adware) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Easy Deals (adware) dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraWybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.