FacebookTwitterLinkedIn

Wirus BrowserSafeguard

Znany również jako: Reklamy Browser Safeguard
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania BrowserSafeguard

Czym jest BrowserSafeguard?

Aplikacja BrowserSafeguard obiecuje chronić użytkowników podczas surfowania w Internecie, ostrzegając o podejrzanych stronach i blokując niebezpieczne treści. Jest zaprojektowana do pracy z Google Chrome, Internet Explorer i Mozilla Firefox. Podczas gdy jej inicjatywą jest chronić internautów przed infekcjami malware, ważne jest, że aplikacja ta ma pewne wady. Na przykład, wyświetla niechciane reklamy ("RocketTab Ads"), które użytkownicy komputerów mogą znaleźć jako trudne do usunięcia. Co więcej, nie jest jasne, jaka firma jest odpowiedzialna za rozwój i wspieranie tego produktu. Jeśli użytkownicy komputerów chcą chronić swoje komputery i przeglądarki przed potencjalnymi zagrożeniami, powinni zdecydować się na zaufane programy antywirusowe i anty-spyware. Przypadkowa instalacja aplikacji może wystąpić, gdy użytkownicy zainstalują bezpłatne oprogramowanie pobierane z Internetu. Ponieważ BrowserSafeguard jest obsługiwana przez reklamy, może być powiązana z bezpłatnym oprogramowaniem na potrzeby zarabiania.

Aby uniknąć instalacji niechcianych pasków narzędzi przeglądarki i dodatków, które mogą doprowadzić do problemów przekierowania i niechcianych reklam, użytkownicy komputerów powinni zainstalować bezpłatne oprogramowanie z rozwagą - zawsze sprawdź okno instalacji starannie, odrzucając dowolne dodatki przeglądarki i uniemożliwiając zmiany strony głównej przeglądarki oraz domyślnej wyszukiwarki. Chociaż BrowserSafeguard nie jest bezpośrednio związana z infekcjami wirusowymi lub malware, ten dodatek przeglądarki zainstalowany na komputerze nie jest zalecany. Wyświetla on niechciane reklamy, zmniejsza wydajność przeglądania Internetu i jest rozwijany przez nieznaną firmę. Jeśli dbasz o bezpieczeństwo swojego komputera, wybierz aplikacje opracowane przez renomowane firmy bezpieczeństwa.

Wirus browsersafeguard

Internauci powinni wiedzieć, że większość potencjalnie niepożądanych aplikacji jest rozprowadzana za pośrednictwem klientów pobierania na stronach internetowych z freeware do pobrania (np. download.com, soft32.com, softonic.com i wiele innych). Zauważ zatem, że większość obecnych stron internetowych z freeware do pobrania korzysta z małych programów pobierania (klientów pobierania). Chcą zarabiać na swoich bezpłatnych usługach, oferując użytkownikom zainstalowanie promowanych rozszerzeń przeglądarki wraz z wybranym bezpłatnym oprogramowaniem. Najczęściej nieostrożne pobieranie i instalacja programów freeware kończą się infekcjami malware lub adware. Można temu zapobiec poprzez ścisłe obserwowanie każdego kroku podczas pobierania bezpłatnego oprogramowania i nie akceptowanie oferowanej instalacji dodatkowych aplikacji. Jeśli instalujesz już pobrane oprogramowanie, zawsze wybieraj "niestandardowe" lub "zaawansowane" ustawienia instalacji, zamiast "krótkich" lub "zwykłych". Krok ten ujawni wszystkie dołączone programy, które starają się potajemnie zainstalować i będziesz w stanie odrzucić ich instalację. Użytkownicy, którzy już zainstalowali BrowserSafeguard, a teraz widzą "RocketTab Ads" podczas przeglądania Internetu, powinni użyć tej instrukcji usuwania i wyeliminować adware BrowserSafeguard ze swoich komputerów.

BrowserSafeguard wyświetlający reklamy ("RocketTab Ads") w wyszukiwarkach internetowych (Google):

browsersafeguard generujący reklamy w wyszukiwarkach internetowych

Zwodniczy instalator bezpłatnego oprogramowania wykorzystywany w dystrybucji adware BrowserSafeguard:

Instalator browsersafeguard

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie BrowserSafeguard:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Deinstalacja browsersafeguard poprzez Panel sterowania

W oknie odinstalowywania programów: spójrz na "BrowserSafeguard", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

W czasie testowania BrowserSafeguard zainstalował się wraz z innymi potencjalnie niechcianych aplikacjami "TidyNetwork", "DesktopWeatherAlerts", "Optimizer Pro", "Driver Pro", "MyPC Backup" and "AtuZi". Zaleca się, aby odinstalować wszystkie te programy.

Po odinstalowaniu potencjalnie niepożądanego programu, który powoduje reklamy BrowserSafeguard przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawione niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Aby przeskanować swój komputer użyj zalecanego oprogramowania usuwania malware.

Usuwanie BrowserSafeguard z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć porywaczy przeglądarki:

W czasie testów BrowserSafeguard nie zainstalował swojej wtyczki do przeglądarki Internet Explorer, Google Chrome lub Mozilla Firefox, jednak przyszła ona wraz z innymi adware. Zaleca się, aby wyeliminować te potencjalnie niechciane aplikacje z swoich przeglądarek internetowych.

Internet Explorer logo Usuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie browsersafeguard z Internet Explorer krok 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na "AtuZi" i "TidyNetwork", wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Usuwanie browsersafeguard z Internet Explorer krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem reklamy browser safeguard, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logo Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie browsersafeguard z Google Chrome krok 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) wybierz "Narzędzia" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj "SNT", "ssave Noet", "Streak for Gmail" i "YoutubeAdblocker", wybierz te wpisy i kliknij na ikonę kosza.

Usuwanie browsersafeguard z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem reklamy browser safeguard, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logo Usuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie browsersafeguard z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i usuń "AtuZi", "SNT", "ssave Noet" i "YoutubeAdblocker".

Usuwanie browsersafeguard z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem reklamy browser safeguard, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware reklamy browser safeguard ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat reklamy browser safeguard lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7801-browsersafeguard-virus

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Reklamy Browser Safeguard kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy Browser Safeguard na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.