FacebookTwitterLinkedIn

Reklamy Surf Safely

Znany również jako: SurfSafely (adware)
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Surf Safely

Czym jest Surf Safely?

Opracowany przez Intriguing Apps, Surf Safely jest potencjalnie niechcianym programem (PUP) obiecującym ochronić przeglądanie Internetu przez użytkownika poprzez blokowanie infekcji malware i spyware. Chociaż ten fałszywy dodatek do przeglądarki może wydawać się uzasadniony i użyteczny, należy pamiętać, że Surf Safely jest uważany za adware. Ten PUP wykorzystuje oszukańczą metodę marketingu oprogramowania o nazwie "sprzedaż wiązana" (podstępna instalacja dodatkowych programów wraz z wybranym oprogramowaniem) do zainstalowania się na przeglądarkach internetowych (Internet Explorer, Google Chrome i Mozilla Firefox) bez jego zgody. Po udanej infiltracji, Surf Safely generuje różne natrętne reklamy w Internecie, w tym śródtekstowe, transparentne, ukierunkowane wideo, pop-up i oferty, aby pobrać inne PUP uważane za adware. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że kliknięcie tych reklam spowoduje adware wysokiego ryzyka lub infekcje malware.

Surf Safely stale monitoruje aktywność przeglądania Internetu przez użytkowników nagrywając różne informacje o programach i sprzęcie, w tym wprowadzone zapytania do wyszukiwarek (Bing, Google, itd.), odwiedzane adresy URL, przeglądane strony, adresy Protokołu Internetowego (IP) (dla śledzenia położenia geograficznego) , unikalne numery identyfikacyjne i inne podobne dane, którymi mogą być dane identyfikujące daną osobę. Surf Safely jest podobny do innych nieuczciwych dodatków przeglądarki, obiecujących poprawić doświadczenie przeglądania Internetu przez użytkowników, umożliwiając pewne funkcje. Safe Browse, Browse Secure, Protect Surf i Web Safeguard to tylko kilka przykładów wśród wielu innych. Żaden z nich, w tym Surf Safely nie dodaje żadnej realnej wartości dla użytkownika - ich celem jest generowanie przychodów z wyświetlania uciążliwych reklam online. Zachowanie tych nieuczciwych dodatków przeglądarki może spowodować poważne problemy prywatności, a nawet kradzież tożsamości, a zatem zaleca się odinstalować Surf Safely ze swoich przeglądarek internetowych.

Adware Surf Safely

W czasie badań, Surf Safely był dystrybuowany poprzez fałszywe pliki do pobrania (aktualizacje Javy, aktualizacje przeglądarek itp.) i inne nieuczciwe wtyczki do przeglądarek, takie jak Coupon Server, Browser Guardian, Solid Savings i inne adware powiązane z oszczędnościami i kuponami. Był również dystrybuowany za pośrednictwem małych programów zwanych "klientami pobrania" używanymi przez internetowych klientów pobierania freeware, w tym download.com, soft32.com, softonic.com itp. Klienci pobierania są zatrudniani, aby zarabiać na swoich bezpłatnych usługach, ponieważ oferują instalację reklamowanych (według Intriguing Apps "100% wolnych od wirusów") rozszerzeń przeglądarki wraz z wybranym bezpłatnym oprogramowaniem.

Podsumowanie zagrożenia:
NazwaSurfSafely (adware)
Typ zagrożeniaAdware, niechciane reklamy, wirus pop-up
ObjawyDostrzeganie ogłoszeń nie pochodzących z przeglądanych stron. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania sieci.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player.
ZniszczenieZmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

W ten sposób nieostrożne pobieranie i instalacja freeware grozi zainfekowaniem komputera adware i malware. Tej sytuacji można zapobiec poprzez ścisłą kontrolę każdego etapu procesu pobierania freeware i nie akceptując instalacji dodatkowych oferowanych programów. Jeśli instalujesz pobrane oprogramowanie, wybierz "Własne" lub „Zaawansowane" opcje instalacji, a nie "Typowe" lub "Szybkie" - to ujawni wszelkie dołączone programy, które są wymienione w instalacji i pozwoli na ich odrzucenie. Internauci, którzy już zainstalowali Surf Safely powinni przeczytać następujący przewodnik usuwania, aby wyeliminować to adware ze swoich przeglądarek internetowych.

Podstępne instalatory bezpłatnego oprogramowania użyte w dystrybucji adware Surf Safely:

Instalator adware surfsafely przykład 3 Instalator adware surfsafely przykład 3 Instalator adware surfsafely przykład 2 Instalator adware surfsafely

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware Surf Safely:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Deinstalacja adware surf safely poprzez Panel sterowania

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "Surf Safely" (lub inne potencjalnie niechciane aplikacje – w czasie testowania reklamy Surf Safely były dystrybuowane przez inne powiązane z wyświetlaniem reklam adware), wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje reklamy Surf Safely), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie do usuwania malware.

Usuwanie adware Surf Safely z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie reklam Surf Safely z Internet Explorer krok 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na "Surf Safely", wybierz ten wpis i kliknij "Usuń". Zauważ, że reklamy Surf Safely mogą być spowodowane przez inne adware. W oknie Zarządzania dodatkami usuń wszystkie podejrzane dodatki przeglądarki.

Usuwanie reklam Surf Safely z Internet Explorer krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem surfsafely (adware), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie reklam Surf Safely z Google Chrome krok 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj "Surf Safely", wybierz ten wpis i kliknij na ikonę kosza. Zauważ, że reklamy Surf Safely mogą być spowodowane przez inne adware. W oknie „rozszerzeń" Google Chrome usuń wszystkie podejrzane rozszerzenia przeglądarki.

Usuwanie reklam Surf Safely z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem surfsafely (adware), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie reklam Surf Safely z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń "Surf Safely". Zauważ, że reklamy Surf Safely mogą być generowane przez inne adware. W oknie „Menedżera dodatków" usuń wszystkie podejrzane dodatki przeglądarki.

Usuwanie reklam Surf Safely z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem surfsafely (adware), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware surfsafely (adware) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat surfsafely (adware) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/8077-surf-safely-ads

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
SurfSafely (adware) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania SurfSafely (adware) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.