FacebookTwitterLinkedIn

Reklamy Lollipop

Znany również jako: Lollipop Shopping Assistant
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania reklam Lollipop

Czym jest Lollipop?

Lollipop to program który zwiększa doświadczenia przeglądania Internetu przez użytkowników, wyświetlając powiadomienia o dostępnych ofertach, umożliwiając porównanie produktów i cen itp. Wtyczka ta nie jest związana z infekcjami malware, ani wirusami, jednak niektórzy internauci donoszą, że została ona zainstalowana na ich komputerach bez ich zgody i zauważyli niechciane reklamy podczas przeglądania Internetu (za pomocą przeglądarki Internet Explorer, Google Chrome lub Mozilla Firefox). Niechętnie instalacja aplikacji Lollipop może być spowodowana przez nieuczciwych klientów pobierania bezpłatnego oprogramowania, które oferują instalację bezpłatnych wtyczek przeglądarki wraz z wybranym freeware.

Należy pamiętać, że niektóre z tych klientów pobierania freeware zostały objęte dochodzeniem i używają wątpliwych taktyk, aby skłonić użytkowników do zainstalowania różnych adware, takich jak ukrywanie przycisku "odrzuć", który może być wykorzystywany w inny sposób, aby zrezygnować z instalacji promowanych wtyczek. Inną sztuczką jest uniemożliwienie użytkownikom pobierania oprogramowania, jeśli pominą instalację promowanych rozszerzeń przeglądarki. W większości przypadków najbezpieczniejszym pobieraniem bezpłatnego oprogramowania jest pobieranie bezpośrednio ze stron internetowych deweloperów. Lollipop jest sklasyfikowany jako potencjalnie niechciany program (PUP), ponieważ jest promowany za pomocą oszukańczej metody marketingu oprogramowania o nazwie "bundling" . Ten dodatek jest znany także ze spowalniania przeglądarek internetowych użytkowników. Zaleca się odinstalowanie tego adware z własnego komputera.

Reklamy kuponowe lollipop

Lollipop jest podobny do innych potencjalnie niepożądanych aplikacji, które instalują się razem z bezpłatnym oprogramowaniem i powodują niechciane reklamy w Internecie. Przykłady obejmują Coupon Champion, DropIntoDeals i Cant Miss Coupons wśród wielu innych. Aby uniknąć instalacji takiego oprogramowania reklamowego, należy zwracać uwagę podczas pobierania bezpłatnego oprogramowania, ponieważ dzisiaj większość stron z bezpłatnym oprogramowaniem do pobrania korzysta z klientów pobierania (które reklamują potencjalnie niechciane aplikacje), a tym samym lekkomyślna instalacja bezpłatnego oprogramowania może łatwo doprowadzić do przekierowania, niechcianych reklam i problemów prywatności. Jeśli pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, odrzuć oferty zainstalowania dodatków przeglądarki. Jeśli uważasz, że Lollipop został zainstalowany na komputerze użytkownika bez Twojej zgody, skorzystaj z zapewnionej instrukcji usuwania, aby go wyeliminować.

Instalator Lollipop shopping assistant:

Instalator adware lollipop

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie reklam Lollipop:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Deinstalacja lollipop z Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "Lollipop", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

W czasie testów to adware instalowało się wraz z innymi innych potencjalnie niepożądanymi programami: Coupon Server, Fortunitas, Freeven Pro, M6 Processing, Mario Forever Toolbar, Plus-HD1.9vi, PricePeep, Search Protect, SmartSaver+ 8, TuneUp Utilities 2014 i Wajam. Zaleca się odinstalowanie tych programów.

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianych programów, które powodują reklamy Lollipop, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Aby przeskanować swój komputer użyj zalecanego oprogramowania usuwania malware.

Metoda opcjonalna:

Jeśli nie możesz znaleźć wpisu Lollipop w Panelu sterowania w oknie "Odinstalowanie programów":

Zakończ proces Lollipop:

Zabijanie procesu lollipop

Użytkownicy Windows XP: Naciśnij "Alt+Ctrl+Delete", kliknij na "Menedżera zadań". Wybierz proces "Lollipop.exe", a następnie kliknij na "Zakończ zadanie".

Użytkownicy Windows 7: Kliknij prawym przyciskiem myszy na pasku zadań, wybierz opcję "Uruchom Menedżera zadań". Wybierz proces "Lollipop.exe", kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz "Zakończ proces".

Użytkowników Windows 8: Kliknij prawym przyciskiem myszy na pasku zadań, wybierz "Menedżer zadań". Wybierz proces Lollipop, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz "Zakończ zadanie".

Usuwanie plików programu adware Lollipop:

Przejdź do folderu AppData\Local. Możesz uzyskać dostęp do katalogu AppData wpisując %USERPROFILE% (Windows XP) lub %localappdata% (Windows 7 i Windows 8 w oknie dialogowym Uruchom. W folderze "AppData\Local", zlokalizuj katalog "Lollipop" i usuń go.

Folder lollipop

Usuwanie reklam Lollipop z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć porywaczy przeglądarki:

W czasie badań Lollipop nie zainstalował swojej wtyczki przeglądarki Internet Explorer, Google Chrome lub Mozilla Firefox, jednak przychodził w pakiecie z innym oprogramowaniem reklamowym. Zaleca się wyeliminowanie tych potencjalnie niechcianych aplikacji z własnych przeglądarek internetowych.

Internet Explorer logo Usuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie reklam lollipop z Internet Explorer krok 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na "SmartSaver+ 8", "Coupon Server BHO", "PricePeep", "Fortunitas", "Plus-HD1.9vi" i "Freeven pro 1.2", wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Usuwanie reklam lollipop z Internet Explorer krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem lollipop shopping assistant, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logo Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie reklam lollipop z Google Chrome krok 1

Kliknij na ikonę "ustawień" Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Znajdź: "Freeven Pro", "Plus-HD1.9vi", "PricePeep" and "SmartSaver+ 8", wybierz te wpisy i kliknij na ikonę kosza.

Usuwanie reklam lollipop z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem lollipop shopping assistant, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logo Usuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie reklam lollipop z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz opcję "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i usuń "Coupon Server", "Fortunitas", "Freeven Pro", "Plus-HD1.9vi", "PricePeep" i "SmartSaver+ 8".

Usuwanie reklam lollipop z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem lollipop shopping assistant, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware lollipop shopping assistant ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat lollipop shopping assistant lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7789-lollipop-ads

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Lollipop Shopping Assistant kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Lollipop Shopping Assistant na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.