FacebookTwitterLinkedIn

Wirus Inspsearch.com

Znany również jako: Przekierowanie Inspsearch lub Reklamy Inspsearch.com
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania wirusa przekierowania Inspsearch.com

Czym jest Inspsearch.com?

Wirus Inspsearch.com to termin używany do opisania kilku porywaczy przeglądarki, które infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika (Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox) przy użyciu zwodniczej metody marketingu oprogramowania o nazwie bundling. Wyszukiwarki internetowe, które są wykorzystywane przez tę stronę przynoszą zwodnicze wyniki wyszukiwania, a kliknięcie na nie może łatwo skończyć się infekcjami adware i malware. W czasie testowania ten porywacz przeglądarki był promowany poprzez klienta pobierania bezpłatnego oprogramowania DomaIQ - mały program używany przez różne strony internetowe z bezpłatnym oprogramowaniem do pobrania. Internauci powinni wiedzieć, że lekkomyślne pobieranie wolnego oprogramowania może zakończyć się instalacją porywacza przeglądarki inspsearch.com lub innych potencjalnie niechcianych programów.

Aby uniknąć instalacji takiego adware zmieniającego ustawienia przeglądarki użytkownicy komputerów powinni być bardzo ostrożni podczas pobierania i instalowania bezpłatnych programów. Jeśli pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania upewnij się, że rezygnujesz z instalacji reklamowanych wtyczek do przeglądarek klikając na przycisk "odrzuć". Podczas instalacji już pobranego programu wybierz „zaawansowane" lub "niestandardowe" opcje instalacji zamiast "szybkich" lub " typowych" - etap ten może ujawnić instalację dołączonych rozszerzeń przeglądarki. Po udanej infiltracji ten porywacz przeglądarki śledzi przeglądanie Internetu przez użytkownika poprzez nagrywanie adresu IP, typ przeglądarki, usługodawcy internetowego (ISP), informacji cookies i stron internetowych, które użytkownik odwiedza. Jego obecność może prowadzić do problemów prywatności i kradzieży tożsamości. Internauci, którzy już doświadczają przekierowania przeglądarki na inspsearch.com mogą być pewni, że ich komputery są zainfekowane adware zmieniającym ustawienia przeglądarki. Zaleca się, aby wyeliminować tego porywacza przeglądarki tak szybko, jak to możliwe.

Wirus przekierowania inspsearch.com

Porywacz przeglądarki Inspsearch.com jest podobny do innych adware zmieniających ustawienia przeglądarki, np. Trovi.com, Movies toolbar i SweetIM toolbar. W czasie badań domena inspsearch.com była użyta poprzez kilku porywaczy przeglądarki: Govome, Omigaplus, globososo, airzip, utorrent, qtype i bittorrent. Przekierowali oni użytkowników na:

  • omigaplus.inspsearch.com
  • govome.inspsearch.com
  • globososo.inspsearch.com
  • airzip.inspsearch.com
  • utorrent.inspsearch.com
  • qtype.inspsearch.com
  • bittorrent.inspsearch.com

To, co sprawia, że te porywacze przeglądarki są szczególnie nieuczciwe to fakt, że zmieniają one skróty docelowe przeglądarki internetowej użytkownika, a tym samym blokują próby użytkownika do zmiany jego strony domowej i domyślnej wyszukiwarki. Użytkownicy komputerów, którzy doświadczają już przekierowania przeglądarki na jakąkolwiek z wymienionych stron internetowych, powinni skorzystać z tej instrukcji usuwania i wyeliminować to adware ze swoich przeglądarek internetowych.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie wirusa Inspsearch.com:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Deinstalacja wirusa przekierowania inspsearch.com z Panelu kontrolnego

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "WPM17.8.0.3297", wybierz tę pozycję i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianych programów, które powodują przekierowanie przeglądarki na stronę Inspsearch.com, przeskanuj swój komputer pod katem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Aby przeskanować swój komputer, użyj zalecanego oprogramowania antyspyware. Usuń wszystkie wpisy, które ten program wykryje, aby upewnić się, że Twój komputer jest czysty od wszelkich możliwych infekcji malware i spyware.

Usuwanie wirusa Inspsearch.com z przeglądarek:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie wirusa przekierowania inspsearch.com ze skrótu docelowego Internet Explorer krok 1

Naprawianie skrótu docelowego Internet Explorer:

Ten porywacz przeglądarki zmienia pole "docelowe" własnego skrótu Internet Explorer. Aby rozwiązać ten problem - znajdź skrót Internet Explorer na pulpicie, a następnie kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie zlokalizuj pole docelowe i wyeliminuj tekst (hxxp://inspsearch.com/...), który został wprowadzony po "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe".

Usuwanie wirusa przekierowania inspsearch.com ze skrótu docelowego Internet Explorer krok 2

Zmiana strony domowej:

Usuwanie wirusa przekierowania inspsearch.com ze strony domowej Internet Explorer

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Opcje internetowe". W otwartym oknie usuń hxxp://inspsearch.com i wprowadź preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu Internet Explorer.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie wirusa przekierowania inspsearch.com z ustawień domyślnej wyszukiwarki Internet Explorer

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". W otwartym oknie wybierz "Dostawcy wyszukiwania", ustaw "Google", "Bing" lub inną preferowaną wyszukiwarkę jako domyślną, a następnie usuń niechciane wyszukiwarki (w zależności od typu porywacza przeglądarki, domyślna przeglądarka mogła zostać ustawiona na "omiga-plus","govome", „globososo", "airzip", "uTorrent", "qtype" lub "bittorrent").

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem przekierowanie inspsearch lub reklamy inspsearch.com, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie wirusa przekierowania inspsearch.com ze skrótu docelowego Google Chrome krok 1

Naprawianie skrótu docelowego Google Chrome:

Ten porywacz przeglądarki zmienia pole "docelowe" własnego skrótu Google Chrome. Aby rozwiązać ten problem - znajdź skrót Google Chrome na pulpicie, a następnie kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie znajdź pole docelowe i usuń cały tekst (hxxp://inspsearch.com/...), który zostanie wprowadzony po "C:Program Files\\Google\Chrome\Application\chrome.exe"

Usuwanie wirusa przekierowania inspsearch.com ze skrótu docelowego Google Chrome krok 2Usuwanie powiązanych rozszerzeń przeglądarki Inspsearch.com:

Usuwania powiązanych rozszerzeń sweet-page.com Google Chrome

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj "Extended Protection" i "Lightning Newtab", zaznacz je i kliknij na ikonę kosza.

Zmiana strony domowej:

Usuwanie wirusa przekierowania inspsearch.com ze strony domowej Google Chrome

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Na starcie" kliknij "ustaw strony", umieść kursor myszy nad inspsearch.com i kliknij symbol X. Teraz możesz dodać swoją preferowaną stronę internetową jako swoją stronę domową.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie wirusa przekierowania inspsearch.com z ustawień domyślnej wyszukiwarki Google Chrome

Aby zmienić domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome)i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Szukaj" kliknij "Zarządzaj wyszukiwarkami...", usuń niechciane wyszukiwarki (w zależności od typu porywacza przeglądarki, domyślna przeglądarka mogła zostać ustawione na "omiga-plus","govome", „globososo", "airzip", "uTorrent", "qtype" lub "bittorrent") i dodaj lub wybierz swoją preferowaną.

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem przekierowanie inspsearch lub reklamy inspsearch.com, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie inspsearch.com ze skrótu docelowego Mozilla Firefox 1

Naprawianie skrótu docelowego Mozilla Firefox:

Ten porywacz przeglądarki zmienia pole "docelowe" własnego skrótu Mozilla Firefox. Aby rozwiązać ten problem - zlokalizuj skrót Mozilla Firefox na pulpicie, a następnie kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie znajdź pole docelowe i usuń cały tekst (hxxp://inspsearch.com/...), który zostanie wprowadzony po „C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe"

Usuwanie inspsearch.com ze skrótu docelowego Mozilla Firefox 2

Zmiana strony domowej:

Usuwanie wirusa przekierowania inspsearch.com ze strony domowej Mozilla Firefox

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) a następnie wybierz "Opcje". W otwartym oknie usuń inspsearch.com i wprowadź swoją preferowaną domenę.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

W pasku adresu URL, wpisz about: config i naciśnij Enter.
Kliknij "Będę ostrożny, obiecuję!".
W filtrze wyszukiwania na górze wpisz "inspsearch"
Kliknij prawym przyciskiem myszy na znalezione preferencje i wybierz opcję "Reset", aby przywrócić ustawienia domyślne.

W zależności od rodzaju porywacza przeglądarki powinieneś wpisać "omiga-plus", "govome", globososo", "airzip", "utorrent", "qtype" lub "bittorrent".

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem przekierowanie inspsearch lub reklamy inspsearch.com, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Zmień ustawienia strony domowej i nowej zakładki:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 2

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz „Ustawienia". W sekcji "Po uruchomieniu" poszukaj nazwy porywacza przeglądarki i kliknij "Wyłącz".

Zmień swoją domyślną wyszukiwarkę internetową:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 3

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Microsoft Edge: Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge), wybierz "Prywatność i usługi", przewiń w dół strony i wybierz "Pasek adresu". W sekcji "Wyszukiwarki używane w pasku adresu" poszukaj nazwy niechcianej wyszukiwarki internetowej, a po jej zlokalizowaniu kliknij przycisk "Wyłącz" obok niej. Możesz też kliknąć "Zarządzanie wyszukiwarkami". W otwartym menu poszukaj niechcianej wyszukiwarki internetowej. Kliknij ikonę puzzli Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) obok niej i wybierz "Wyłącz".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem przekierowanie inspsearch lub reklamy inspsearch.com, przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge..

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia przekierowanie inspsearch lub reklamy inspsearch.com ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat przekierowanie inspsearch lub reklamy inspsearch.com lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7524-inspsearchcom-virus

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Przekierowanie Inspsearch lub Reklamy Inspsearch.com kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Przekierowanie Inspsearch lub Reklamy Inspsearch.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.