Przekierowanie Guard-search.com

Znany również jako: Guard-search.com (porywacz przeglądarki)
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania przekierowania Guard-search.com

Czym jest guard-search.com?

Porywacz przeglądarki Guard-search.com instaluje się na przeglądarkach internetowych użytkownika (Internet Explorer, Google Chrome i Mozilla Firefox) wraz z oprogramowaniem pobranym ze stron z freeware do pobrania. Ta fałszywa strona jest stworzona przez Conduit Ltd. i zarządzana przez ClientConnect Ltd. Zatrudnia złudną metodę marketingu oprogramowania o nazwie "sprzedaż wiązana", która pozwala programistom potajemnie dystrybuować swoje aplikacje wraz z innym oprogramowaniem, a zatem zdecydowana większość użytkowników nieumyślnie instaluje tę aplikację porywacza przeglądarki (mogącą zmienić ustawienia strony domowej i domyślnej wyszukiwarki) podczas pobierania bezpłatnego oprogramowania ze stron z freeware do pobrania. Użytkownicy powinni być świadomi, że obecnie większość popularnych stron z freeware do pobierania używa klientów pobierania do zarabiania na swoich bezpłatnych usługach i narzędziach, aby zarabiać na ruchu, ponieważ promują one instalację, wg twórców "100% legalnych i wolnych od wirusów" rozszerzeń przeglądarki wraz z wybranym bezpłatnym oprogramowaniem. Niemniej jednak, nierozważne pobieranie i instalacja freeware często skutkuje infekcjami adware lub malware, takiego jak guard-search.com.

W czasie badań, Conduit.com przekierowywał internautów do Bing.com - uzasadnioną wyszukiwarkę internetową. Jednak nie zaleca się korzystania z tej aplikacji, ponieważ śledzi ona aktywność przeglądania Internetu użytkownika zbierając różnorodne informacje o oprogramowaniu i sprzęcie, którymi są prawdopodobnie dane osobowe, na przykład: położenie geograficzne, ustawienia języka, Protokół Internetowy (IP), unikalny numer identyfikatora, URL odwiedzanych stron, wprowadzone zapytania, przeglądane strony, identyfikatory użytkowników i inne podobne szczegóły. Posiadanie zainstalowanego na swoim komputerze guard-search.com może łatwo skończyć się poważnymi problemami prywatności, a nawet kradzieżą tożsamości. Z tych powodów zaleca się wyeliminować go ze swoich przeglądarek internetowych.

Porywacz przeglądarki Guard-search.com

Dokładne sprawdzanie guard-search.com ujawnia, że był często dystrybuowany wraz z inną aplikacją o nazwie Guardbox. Guardbox obiecuje zwiększyć ochronę przeglądania Internetu użytkownika skanując odwiedzane strony internetowe. Warto jednak wspomnieć, że Guardbox rzeczywiście jest sklasyfikowany jako adware i potencjalnie niechciany program (PUP). Dodatkowo, użytkownicy powinni być świadomi, że istnieje długa lista aplikacji, które są bardzo podobne do guard-search.com i Guardbox. Przykłady obejmują wśród wielu innych Conduit, Keep My Search i VeriBrowse. Mimo to, żadna z tych aplikacji (w tym Guardbox) nie dodaje żadnej rzeczywistej wartości dla użytkownika - ich prawdziwym celem jest generowanie przychodów poprzez egzekwowanie niechcianych przekierowań przeglądarki i udostępnianie zebranych informacji stronom trzecim. Instalacji Guardbox lub innego podobnego PUP można łatwo zapobiec zwracając szczególną uwagę podczas pobierania bezpłatnego oprogramowania i nigdy nie akceptując oferowanej instalacji dodatkowych aplikacji.

Ponadto, wszystkie programy pobierane z Internetu powinny być instalowane za pomocą „Niestandardowych" lub „Zaawansowanych" ustawień instalacji, a nie "Szybkich" lub "Typowych" - opcja ta pokaże wszelkie dołączone do instalacji programy i pozwoli na ich odrzucenie. Jeśli doświadczasz przekierowania do strony conduit.com podczas surfowania w Internecie, przeczytaj poniższy przewodnik usuwania i odinstaluj aplikację porywacza przeglądarki ze swojego systemu.

Strona internetowa wykorzystywana do promowania porywacza przeglądarki guard-search.com:

Strona internetowa użytwa do promowania porywacza przeglądarki guard-search.com

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Guard-search.com (porywacz przeglądarki): Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Spyhunter to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Guard-search.com (porywacz przeglądarki). Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Spyhunter Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Spyhunter. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie porywacza przeglądarki Guard-search.com:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Deinstalacja porywacza przeglądarki Guard-search.com poprzez Panel sterowania

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "Guardbox" (lub "Search Protect"), wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje przekierowania na stronę Guard-search.com), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie do usuwania malware.

Usuwanie porywacza przeglądarki Guard-search.com z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć przekierowania przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie powiązanych rozszerzeń Guard-search.com z Internet Explorer

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na "GuardBox", wybierz ten wpis i kliknij "Usuń".

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie Guard-search.com ze strony domowej Internet Explorer

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Opcje internetowe". W otwartym oknie usuń hxxp://guard-search.com i wprowadź preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu Internet Explorer. Możesz również wprowadzić about: blank, aby otworzyć pustą stronę przy uruchomieniu Internet Explorer.

Zmiana Twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie Guard-search.com z domyślnej wyszukiwarki Internet Explorer

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". W otwartym oknie wybierz "Dostawców wyszukiwania," ustaw "Google", "Bing" lub inną preferowaną wyszukiwarkę jako domyślną, a następnie usuń "Guard Search".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem guard-search.com (porywacz przeglądarki), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie powiązanych wtyczek guard-search.com z Chrome:

Usuwanie powiązanych rozszerzeń Guard-search.com z Google Chrome

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj "Guardbox", wybierz ten wpis i kliknij na ikonę kosza.

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie Guard-search.com ze strony domowej Google Chrome

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz „Ustawienia". W sekcji "Na starcie" kliknij "ustawienia strony", umieść kursor myszy nad hxxp://guard-search.com i kliknij symbol X. Teraz możesz dodać swoją preferowaną stronę internetową jako swoją stronę domową.

Zmiana Twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie Guard-search.com z domyślnej wyszukiwarki Google Chrome

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: Kliknij ikonę menu Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Szukaj" kliknij "Zarządzaj wyszukiwarkami...", usuń "Guard Search" i dodaj lub wybierz swoją preferowaną.

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem guard-search.com (porywacz przeglądarki), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie powiązanych rozszerzeń Guard-search.com z Mozilla Firefox

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń "Guardbox" (i inne ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki).

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie Guard-search.com ze strony domowej Mozilla Firefox

Aby zresetować swoją stronę domową kliknij przycisk menu Firefox firefox menu icon , a następnie wybierz "Opcje". W otwartym oknie usuń hxxp://guard-search.com i wprowadź swoją preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu Mozilla Firefox.

Zmiana Twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie Guard-search.com z domyślnej wyszukiwarki Mozilla Firefox

W pasku adresu URL, wpisz about: config i naciśnij Enter.
Kliknij "Będę ostrożny, obiecuję!".
W filtrze wyszukiwania na górze: "guard-search.com"
Kliknij prawym przyciskiem myszy na znalezione preferencje i wybierz opcję "Reset", aby przywrócić ustawienia domyślne.

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia guard-search.com (porywacz przeglądarki) ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat guard-search.com (porywacz przeglądarki) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/8369-guard-search-com-redirect

Agnieszka

Nie ma Guardbox'a w dodatkach.
Nie ma guard-search.com w konfiguracji.
Paskudtwo v9 nadal jest :(
Mozilla.

Olka

A jak odinstalować z windows 8 ?

papiszon

świetna rada, dzięki! zawsze jestem bardzo uważny przy różnych instalkach, nie mam pojęcia jak to dziadostwo się dostało na mojego kompa.

ksywa

nareszcie dzięki za poradnik *.*

Kaśka

dzięki, chodź po walce ze słodką wskoczył od razu blink i tak w kolko, a lol dalej nie działa okno logowania, przy probie formatu bledy 0x0000007B i inne :) to bedzie owocna noc thx za dobra porade jak pozbyc sie przegladarki hxxp://sweet-peage.com