FacebookTwitterLinkedIn

Przekierowanie Guard-search.com

Znany również jako: Guard-search.com (porywacz przeglądarki)
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania przekierowania Guard-search.com

Czym jest guard-search.com?

Porywacz przeglądarki Guard-search.com instaluje się na przeglądarkach internetowych użytkownika (Internet Explorer, Google Chrome i Mozilla Firefox) wraz z oprogramowaniem pobranym ze stron z freeware do pobrania. Ta fałszywa strona jest stworzona przez Conduit Ltd. i zarządzana przez ClientConnect Ltd. Zatrudnia złudną metodę marketingu oprogramowania o nazwie "sprzedaż wiązana", która pozwala programistom potajemnie dystrybuować swoje aplikacje wraz z innym oprogramowaniem, a zatem zdecydowana większość użytkowników nieumyślnie instaluje tę aplikację porywacza przeglądarki (mogącą zmienić ustawienia strony domowej i domyślnej wyszukiwarki) podczas pobierania bezpłatnego oprogramowania ze stron z freeware do pobrania. Użytkownicy powinni być świadomi, że obecnie większość popularnych stron z freeware do pobierania używa klientów pobierania do zarabiania na swoich bezpłatnych usługach i narzędziach, aby zarabiać na ruchu, ponieważ promują one instalację, wg twórców "100% legalnych i wolnych od wirusów" rozszerzeń przeglądarki wraz z wybranym bezpłatnym oprogramowaniem. Niemniej jednak, nierozważne pobieranie i instalacja freeware często skutkuje infekcjami adware lub malware, takiego jak guard-search.com.

W czasie badań, Conduit.com przekierowywał internautów do Bing.com - uzasadnioną wyszukiwarkę internetową. Jednak nie zaleca się korzystania z tej aplikacji, ponieważ śledzi ona aktywność przeglądania Internetu użytkownika zbierając różnorodne informacje o oprogramowaniu i sprzęcie, którymi są prawdopodobnie dane osobowe, na przykład: położenie geograficzne, ustawienia języka, Protokół Internetowy (IP), unikalny numer identyfikatora, URL odwiedzanych stron, wprowadzone zapytania, przeglądane strony, identyfikatory użytkowników i inne podobne szczegóły. Posiadanie zainstalowanego na swoim komputerze guard-search.com może łatwo skończyć się poważnymi problemami prywatności, a nawet kradzieżą tożsamości. Z tych powodów zaleca się wyeliminować go ze swoich przeglądarek internetowych.

Porywacz przeglądarki Guard-search.com

Dokładne sprawdzanie guard-search.com ujawnia, że był często dystrybuowany wraz z inną aplikacją o nazwie Guardbox. Guardbox obiecuje zwiększyć ochronę przeglądania Internetu użytkownika skanując odwiedzane strony internetowe. Warto jednak wspomnieć, że Guardbox rzeczywiście jest sklasyfikowany jako adware i potencjalnie niechciany program (PUP). Dodatkowo, użytkownicy powinni być świadomi, że istnieje długa lista aplikacji, które są bardzo podobne do guard-search.com i Guardbox. Przykłady obejmują wśród wielu innych Conduit, Keep My Search i VeriBrowse. Mimo to, żadna z tych aplikacji (w tym Guardbox) nie dodaje żadnej rzeczywistej wartości dla użytkownika - ich prawdziwym celem jest generowanie przychodów poprzez egzekwowanie niechcianych przekierowań przeglądarki i udostępnianie zebranych informacji stronom trzecim. Instalacji Guardbox lub innego podobnego PUP można łatwo zapobiec zwracając szczególną uwagę podczas pobierania bezpłatnego oprogramowania i nigdy nie akceptując oferowanej instalacji dodatkowych aplikacji.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Guard-search.com (porywacz przeglądarki)
Typ zagrożenia Porywacz przeglądarki, przekierowanie, porywacz wyszukiwania, pasek narzędzi, niechciana nowa zakładka
Objawy Zmienione ustawienia przeglądarki (przeglądarek) internetowej (strony domowej, domyślnej wyszukiwarki, ustawień nowej karty). Użytkownicy są zmuszeni do odwiedzania witryny porywacza i przeszukiwania Internetu przy użyciu ich wyszukiwarek.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowywania do podejrzanych witryn.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ponadto, wszystkie programy pobierane z Internetu powinny być instalowane za pomocą „Niestandardowych" lub „Zaawansowanych" ustawień instalacji, a nie "Szybkich" lub "Typowych" - opcja ta pokaże wszelkie dołączone do instalacji programy i pozwoli na ich odrzucenie. Jeśli doświadczasz przekierowania do strony conduit.com podczas surfowania w Internecie, przeczytaj poniższy przewodnik usuwania i odinstaluj aplikację porywacza przeglądarki ze swojego systemu.

Strona internetowa wykorzystywana do promowania porywacza przeglądarki guard-search.com:

Strona internetowa użytwa do promowania porywacza przeglądarki guard-search.com

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie porywacza przeglądarki Guard-search.com:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Deinstalacja porywacza przeglądarki Guard-search.com poprzez Panel sterowania

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "Guardbox" (lub "Search Protect"), wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje przekierowania na stronę Guard-search.com), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie do usuwania malware.

Usuwanie porywacza przeglądarki Guard-search.com z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć przekierowania przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie powiązanych rozszerzeń Guard-search.com z Internet Explorer

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na "GuardBox", wybierz ten wpis i kliknij "Usuń".

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie Guard-search.com ze strony domowej Internet Explorer

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Opcje internetowe". W otwartym oknie usuń hxxp://guard-search.com i wprowadź preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu Internet Explorer. Możesz również wprowadzić about: blank, aby otworzyć pustą stronę przy uruchomieniu Internet Explorer.

Zmiana Twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie Guard-search.com z domyślnej wyszukiwarki Internet Explorer

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". W otwartym oknie wybierz "Dostawców wyszukiwania," ustaw "Google", "Bing" lub inną preferowaną wyszukiwarkę jako domyślną, a następnie usuń "Guard Search".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem guard-search.com (porywacz przeglądarki), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie powiązanych wtyczek guard-search.com z Chrome:

Usuwanie powiązanych rozszerzeń Guard-search.com z Google Chrome

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj "Guardbox", wybierz ten wpis i kliknij na ikonę kosza.

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie Guard-search.com ze strony domowej Google Chrome

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz „Ustawienia". W sekcji "Na starcie" kliknij "ustawienia strony", umieść kursor myszy nad hxxp://guard-search.com i kliknij symbol X. Teraz możesz dodać swoją preferowaną stronę internetową jako swoją stronę domową.

Zmiana Twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie Guard-search.com z domyślnej wyszukiwarki Google Chrome

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: Kliknij ikonę menu Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Szukaj" kliknij "Zarządzaj wyszukiwarkami...", usuń "Guard Search" i dodaj lub wybierz swoją preferowaną.

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem guard-search.com (porywacz przeglądarki), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie powiązanych rozszerzeń Guard-search.com z Mozilla Firefox

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń "Guardbox" (i inne ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki).

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie Guard-search.com ze strony domowej Mozilla Firefox

Aby zresetować swoją stronę domową kliknij przycisk menu Firefox firefox menu icon , a następnie wybierz "Opcje". W otwartym oknie usuń hxxp://guard-search.com i wprowadź swoją preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu Mozilla Firefox.

Zmiana Twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie Guard-search.com z domyślnej wyszukiwarki Mozilla Firefox

W pasku adresu URL, wpisz about: config i naciśnij Enter.
Kliknij "Będę ostrożny, obiecuję!".
W filtrze wyszukiwania na górze: "guard-search.com"
Kliknij prawym przyciskiem myszy na znalezione preferencje i wybierz opcję "Reset", aby przywrócić ustawienia domyślne.

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia guard-search.com (porywacz przeglądarki) ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat guard-search.com (porywacz przeglądarki) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/8369-guard-search-com-redirect

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Guard-search.com (porywacz przeglądarki) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Guard-search.com (porywacz przeglądarki) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.