FacebookTwitterLinkedIn

Wirus pasek narzędzi SweetIM

Znany również jako: SweetIM (wirus)
Poziom zniszczenia: Średni

Co to jest pasek narzędzi SweetIM i jak go usunąć?

Czym jest SweetIM?

Pasek narzędzi SweetIM to dodatek do przeglądarki, który dodaje różne skróty, takie jak gry, strony z ofertami itp. do przeglądarek dla łatwego dostępu. Pasek ten zmienia także Twoją stronę główną na home.sweetim.com. Chociaż niektórzy ludzie mogą stwierdzić, że pasek narzędzi SweetIM jest przydatny, to ten dodatek do przeglądarki może być zakwalifikowany jako niechciana aplikacja. Strona główna, który domyślnie jest ustawiona przez ten pasek jest wzmocniona przez zwodnicze reklamy przekierowujące użytkowników komputerów na strony z ankietami.

Ponadto, wyszukiwarka, która jest używana przez home.sweetim.com wygląda jak Google i używa logo z kolorami Google, ale w rzeczywistości ta wyszukiwarka zapewnia niepowiązane reklamy, które łatwo można pomylić z organicznymi wynikami wyszukiwania. Innym powodem, dlaczego pasek narzędzi SweetIM może być zakwalifikowany jako niechciana aplikacja jest fakt, że jest on w pakiecie z wolnym oprogramowaniem i niczego nie podejrzewający użytkownicy komputerów mogą łatwo zainstalować go nie wiedząc o tym. Aby uniknąć takich sytuacji należy uważnie przyglądać się każdemu oknu każdego procesu instalacji programu. Niektórego wolne oprogramowania używają takiego pasków narzędzi, takich jak jak SweetIM, aby zarabiać na darmowym oprogramowaniu do pobrania. Ponadto proces odinstalowania paska narzędzi SweetIM nie jest pełny - będziesz musiał ręcznie usunąć go z Chrome i Firefox.

pasek narzędzi sweetim

Pasek narzędzi SweetIM nie jest malware, ani wirusem i nie instaluje się na komputerze użytkownika automatycznie. Najczęściej jest zainstalowany przez przypadek podczas prób pobierania i instalowania darmowego oprogramowania pobranego z Internetu. Jeśli masz zainstalowany pasek narzędzi SweetIM i jesteś zadowolony z niego, musisz wykonywać żadnych czynności, Jednak, jeśli czujesz, że nie zainstalowałeś go sam lub zrobiłeś to przez przypadek, możesz użyć dostarczonego przewodnika usuwania, aby szybko usunąć pasek narzędzi SweetIM z przeglądarek internetowych.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie paska narzędzi SweetIM:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

ekran deinstalacji sweetim

wiadomość deinstalacyjna sweetim

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "Internet Explorer Toolbar by SweetPacks, SweetIM for Messanger, Update Manager for SweetPacks" (lub inne potencjalnie niechciane aplikacje – w czasie testowania reklamy Surf Safely były dystrybuowane przez inne powiązane z wyświetlaniem reklam adware), wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu SweetIM Toolbar, przeskanuj komputer oprogramowaniem antyspyware dla wszelkich pozostałych niepożądanych składników. Użyj zalecanego oprogramowania antyspyware.

Usuwanie paska narzędzi SweetIM z przeglądarek:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechcianego dodatki przeglądarki:

Odinstalowywanie Toolbar SweetIM nie wystarczy. Należy usunąć pozostałe niepotrzebne elementy z przeglądarek internetowych ręcznie.

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

pasek narzedzi sweetim Internet ExplorerJeśli przypadkowo kliknąłeś "Tak" na ekranie deinstalacji paska narzędzi SweetIM - kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Opcje internetowe". W otwartym oknie usuń home.sweetim.com i wprowadź preferowaną domenę, która otworzy przy każdym uruchomieniu programu Internet Explorer.

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem sweetim (wirus), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

pasek narzędzi sweetim google chrome

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) wybierz opcję "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Znajdź "SweetIM for Facebook", zaznacz go i kliknij na ikonę kosza. Aby zmienić stronę główną ze home.sweetim.com na korzystaną dla Ciebie - kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) wybierz "Ustawienia". W sekcji "Na starcie" kliknij "ustaw strony", umieść kursor myszy nad home.sweetim.com i kliknij symbol x. Teraz możesz dodać preferowaną stronę jako stronę główną.

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem sweetim (wirus), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

pasek narzędzi sweetim firefox

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i wyłącz "SweetPacks Toolbar for FireFox". Aby zresetować swoją stronę kliknij "Narzędzia", a następnie wybierz "Opcje". W otwartym oknie usuń home.sweetim.com i wprowadź preferowaną domenę.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem sweetim (wirus), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Zmień ustawienia strony domowej i nowej zakładki:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 2

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz „Ustawienia". W sekcji "Po uruchomieniu" poszukaj nazwy porywacza przeglądarki i kliknij "Wyłącz".

Zmień swoją domyślną wyszukiwarkę internetową:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 3

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Microsoft Edge: Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge), wybierz "Prywatność i usługi", przewiń w dół strony i wybierz "Pasek adresu". W sekcji "Wyszukiwarki używane w pasku adresu" poszukaj nazwy niechcianej wyszukiwarki internetowej, a po jej zlokalizowaniu kliknij przycisk "Wyłącz" obok niej. Możesz też kliknąć "Zarządzanie wyszukiwarkami". W otwartym menu poszukaj niechcianej wyszukiwarki internetowej. Kliknij ikonę puzzli Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) obok niej i wybierz "Wyłącz".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem sweetim (wirus), przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge..

Manualne usuwanie paska narzędzi SweetIM:

Jeśli nie udało Co się usunąć paska narzędzi SweetIM za pomocą powyższych kroków, możesz użyć tej instrukcji obsługi usuwania. Użyj jej na własne ryzyko. Jeśli nie masz silnej znajomości komputera możesz uszkodzić system operacyjny. Bądź ostrożny i używaj jej tylko wtedy, gdy jesteś doświadczonym użytkownikiem komputera. (Instrukcje dotyczące zakończenia procesów, usuwanie wpisów rejestru...)

Zakończ następujące procesy paska narzędzi SweetIM:

SweetIM.exe

Usuń następujące wpisy rejestru paska narzędzi SweetIM:

HKEY_CLASSES_ROOT\SWEETIE.IEToolbar.1
HKEY_CLASSES_ROOT\SWEETIE.IEToolbar
HKEY_CLASSES_ROOT\SweetIM_URLSearchHook.ToolbarURLSearchHook.1
HKEY_CLASSES_ROOT\SweetIM_URLSearchHook.ToolbarURLSearchHook
HKEY_CLASSES_ROOT\Toolbar3.SWEETIE.1
HKEY_CLASSES_ROOT\Toolbar3.SWEETIE
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\App Paths\SweetIM.exe\(Default)
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar\WebBrowser\{EEE6C35B-6118-11DC-9C72-001320C79847}
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar\{EEE6C35B-6118-11DC-9C72-001320C79847}
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\URLSearchHooks\{EEE6C35D-6118-11DC-9C72-001320C79847}
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\App Paths\SweetIM.exe\".
HKEY_CURRENT_USER\Software\SweetIM\
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\SweetIM\

Usuń następujące pliki paska narzędzi SweetIM:

%COMMONAPPDATA%\SweetIM\Messenger\conf\users\main_user_config.xml
%COMMONAPPDATA%\SweetIM\Messenger\data\contentdb\cache_indx.dat
%PROGRAMFILES%\SweetIM\Messenger\default.xml
%PROGRAMFILES%\SweetIM\Messenger\mgYahooMessengerAdapter.dll
%PROGRAMFILES%\SweetIM\Messenger\msvcp71.dll
%PROGRAMFILES%\SweetIM\Messenger\msvcr71.dll
%PROGRAMFILES%\SweetIM\Messenger\SweetIM.exe

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia sweetim (wirus) ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat sweetim (wirus) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/6774-remove-sweetim-toolbar

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
SweetIM (wirus) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania SweetIM (wirus) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.