FacebookTwitterLinkedIn

Wirus VLC Addon

Znany również jako: Podróbka VLC App or Rogue VLC Add-on
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Wysoki

Instrukcje usuwania wirusa VLC Addon

Czym jest VLC Addon?

Wirus VLC Addon to termin używany do opisania fałszywego dodatku do przeglądarki, który udaje, że jest związany z VLC media playerem. Organizacja non-profit VideoLAN nie jest związana z tym podrobionym rozszerzeniem przeglądarki – jest ono opracowane przez cyberprzestępców. Najnowsze badania wykazały, że cyberprzestępcy wykorzystują nazwę tego legalnego oprogramowania, aby oszukać internautów do zainstalowania fałszywej wtyczki do przeglądarki, która po udanej infiltracji generuje uciążliwe reklamy (Ads not by this site i Nav-links). Co więcej, śledzi on przeglądanie Internetu przez użytkownika nagrywając różne informacje osobiste. Posiadanie tego dodatku zainstalowanego łatwo może skończyć się infekcją malware i problemami związanymi z prywatnością.

W czasie testowania tej fałszywej aplikacji, VLC była dystrybuowana za pośrednictwem różnych podejrzanych sieci reklamowych, które przekierowywały użytkowników Internetu na stronę internetową hxxp://www.coolestmovie.info. Ta strona wyświetla fałszywy komunikat pop-up "Włącz wymagany odtwarzacz multimedialny" i oszukuje użytkowników Internetu do zainstalowania fałszywej wtyczki aplikacji VLP do przeglądarek internetowych (Internet Explorer, Google Chrome i Mozilla Firefox). W czasie badań ta nieuczciwa strona była również promowana poprzez adware Bitcoin i malware o nazwie "Browsebeyond". Użytkownicy komputerów, którzy pobrali VLC media player z hxxp://www.coolestmovie.info powinni wiedzieć, że ich komputery są zainfekowane różnymi szkodliwymi programami. Zaleca się, aby wyeliminować te szkodliwe aplikacje ze swoich przeglądarek internetowych i systemów operacyjnych tak szybko, jak to możliwe.

Wirus VLC app

Wirus VLC Addon jest podobny do innych adware, które instalują się na przeglądarkach internetowych użytkownika przy użyciu fałszywych pobrań np. Feven, Mystart toolbar i SuperWeb. Aby uniknąć instalacji takich nieuczciwych wtyczek przeglądarki, użytkownicy komputerów powinni pobierać bezpłatne oprogramowanie (takie jak VLC Media Player, Java i aktualizacje przeglądarki) ze stron internetowych ich twórców. Co więcej, podczas pobierania bezpłatnych programów należy sprawdzić każdy krok i zrezygnować z instalacji reklamowanych wtyczek do przeglądarek, klikając na przycisk "odrzuć". Podczas instalacji już pobranego programu, użyj "zaawansowanych" lub "niestandardowych" opcji instalacji. Może to ujawnić instalację dołączonych rozszerzeń przeglądarki. Internauci, którzy już widzą „Ads not by this site" i reklamy "Nav-links" podczas surfowania w Internecie, powinni sprawdzić swoje listy rozszerzeń przeglądarki internetowej pod kątem nieuczciwych VLC Addon.

Zrzut ekranu zwodniczego klienta pobierania używanego do dystrybucji fałszywej aplikacji VLC:

Instalator wirusa vlc app

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie wirusa VLC Addon:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Deinstalacja wirusa vlc app z Panelu kontrolnego

W oknie odinstalowywania programów: spójrz na "Product Support", wybierz tę pozycję i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

W czasie badań to adware zostało zainstalowane z:

  • SpeedUpMyPC - Potencjalnie niechciana aplikacja (optymalizator systemu).
  • Mobogenie - Potencjalnie niechciane oprogramowanie synchronizacji Android.
  • GPU Monitor – Malware Bitcoin.
  • Easy Media Player - Adware, które generuje uciążliwe reklamy podczas przeglądania Internetu.
  • Browsebeyond – adware SuperWeb – generuje niechciane reklamy.
  • BasicServe – porywacz przeglądarki, który przekierowuje internautów na hxxp://www.basicserve.com

Zaleca się usunięcie wszystkich wymienionych programów.

Po odinstalowaniu Product Support (fałszywy VLC APP), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie antyspyware.

Usuwanie wirusa VLC Addon z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie wirusa vlc app z rozszerzeń Internet Explorer krok 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz opcję "Zarządzanie dodatkami." Poszukaj "Browsebeyond" i "Easy Media Player Support", wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Usuwanie wirusa vlc app z rozszerzeń Internet Explorer krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem podróbka vlc app or rogue vlc add-on, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie wirusa vlc app z rozszerzeń Google Chrome krok 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) wybierz opcję "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Znajdź: "Browsebeyond", "Easy Media Player Support" i "VLC Links", zaznacz je i kliknij na ikonę kosza.

Usuwanie wirusa vlc app z rozszerzeń Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem podróbka vlc app or rogue vlc add-on, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie wirusa vlc app z rozszerzeń Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i usuń "BasicServe", "Browsebeyond", "Easy Media Player Support" i "VLC Addon".

Usuwanie wirusa vlc app z rozszerzeń Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem podróbka vlc app or rogue vlc add-on, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware podróbka vlc app or rogue vlc add-on ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat podróbka vlc app or rogue vlc add-on lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7520-vlc-app-virus

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Podróbka VLC App or Rogue VLC Add-on kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Podróbka VLC App or Rogue VLC Add-on na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.