FacebookTwitterLinkedIn

Wirus SuperWeb Ads and Deals

Znany również jako: Reklamy SuperWeb and Deals
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Umiarkowana

Instrukcje usuwania wirusa SuperWeb Ads and Deals

Czym jest SuperWeb Ads and Deals?

Wirus SuperWeb to termin używany do opisania nieuczciwego rozszerzenia przeglądarki opracowanego przez firmę o nazwie SuperWeb LLC. Ta firma wydaje identyczne wtyczki do przeglądarek z różnymi nazwami, aby uniknąć wykrycia przez legalne programy antywirusowe i antyspyware. Rozszerzenia przeglądarki SuperWeb instalują się na przeglądarkach internetowych użytkownika (Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox) bez jego zgody podczas pobierania bezpłatnego oprogramowania. Do dystrybucji swoich nieuczciwych wtyczek firma ta stosuje zwodniczą metodę marketingu oprogramowania o nazwie bundling. Po udanej infiltracji to rozszerzenie generuje różne uciążliwe reklamy podczas przeglądania Internetu - wyszukiwania, bannerowe, link tekstowy, przejściowe, przedziałowe i reklamy pełno stronicowe.

Co więcej, te wtyczki są znane ze śledzenia przeglądania Internetu przez użytkownika, rejestrowania adresu IP użytkownika, unikalnego numeru identyfikacyjnego, systemu operacyjnego, informacji przeglądarki, odwiedzanych URL, oglądanych stron, zapytań, wejść i innych informacji. Chociaż te rozszerzenia przeglądarki zapewniają, że sprawią, że przeglądanie Internetu przez użytkownika będzie bardziej wydajne poprzez pokazywanie ocen zaufanych stron internetowych, w rzeczywistości wtyczki SuperWeb są adware - nie dodają żadnej realnej wartości i mogą prowadzić do infekcji złośliwym oprogramowaniem i kradzieży tożsamości.

Wirus SuperWeb ads and deals

SuperWeb LLC wydała już ponad 50 identycznych rozszerzeń przeglądarki z identyczną funkcjonalnością i różnymi nazwami, na przykład Solteratop, Internet Blast, Searchadence i wiele innych. Najczęstszym źródłem zakażenia takiego adware są fałszywi klienci pobierania bezpłatnego oprogramowania. Aby uniknąć instalacji SuperWeb, potencjalnie niechcianej aplikacji, użytkownicy komputerów powinni być bardzo ostrożni podczas pobierania bezpłatnego oprogramowania - jeśli pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, upewnij się, że rezygnujesz z instalacji reklamowanych wtyczki do przeglądarek, klikając na przycisk "odrzuć" . Podczas instalacji już pobranego freeware, zawsze wybierz "zaawansowane" lub "niestandardowe" opcje instalacji zamiast "typowych" lub "szybkich". Krok ten pokaże Ci instalację wszelkich dołączonych rozszerzeń przeglądarki.

Adware SuperWeb generuje różne reklamy inwazyjne, na przykład reklamy oceniające zaufanie, reklamy porównujące ceny, reklamy powiązanego wyszukiwania, śródtekstowe i reklamy ofert.

Przykład reklamy oceniającej zaufanie:

Reklama oceniająca zaufanie

Przykład reklamy porównującej ceny:

Reklama porównująca ceny

Przykład reklamy powiązanego wyszukiwania:

Reklama powiązanego wyszukiwania

Przykład reklam śródtekstowych:

Reklamy śródtekstowe

Reklamy ofert na stronach internetowych zakupów online:

Reklamy ofert na stronach internetowych zakupów online

Oto lista nieuczciwych rozszerzeń przeglądarki opracowanych przez SuperWeb LLC:

Fortunitas
lookinglink
maucampo
melondrea
PursuePoint
ViewPlay
wisen wizard
EnhanceTronic
Internet Blast
solteratop
Zippy Zarp
RightSurf
Searchadence
Bizzybolt
browsebit
fassurun
albrechto
BeepieBear
BetterBrowse
BrowseSmart
BuzzSearch
Cling Clang
FlippyRoo
goinggo
Joomiweb
Larparus
loffinam
LinkiDoo
AdvanceMark
AppSuper
blindbat
CrankWeb
BringStar
BrowseDen
findopolis
SurfEnhance
Trontizer
veberGreat
Webfuii
WonderBrowse
Browsebeyond
Skywebber
Swift Browse
BatBrowse
Higher Aurum
Kozaka
DiVapton
GreyGray
PlurPush
fanhoosh
glindorus
kasimos
lamilov
qualitink
SearchFin
Ttessab
Whilokii
Jump Flip
Spring Smart
bomlabio
illoxum
Lizardlink
masponi
GrooveDock
HypeNet
littleweaver
ResultsBay
FindRight
Fralimbo
Info Trigger
BrowseFox
diamondata
LemurLeap
LinkSwift
lucky leap
Rolimno
SaltarSmart
Web Layers
WebConnect
rankromp
ResultsAlpha
SecretSauce
sizlsearch
SquirrelWeb
Storimbo
monetomi
nessipol
rinkela
shamanul
tanzuki
walermis
WebSparkle
WunderWeb
monarimo
outobox
SerialTrunc
Surftastic
WiseEnhance
ZoomCheck
LeapSense
Mega Browse
PacFunction


Reklamy SuperWeb mogą prowadzić do podejrzanych stron internetowych, a zatem zaleca się, aby wyeliminować wszelkie powiązane wtyczki do przeglądarek, związane z tą firmą. Rozszerzenia przeglądarki opracowane przez tę firmę nie dodają żadnej realnej wartości, powodują uciążliwe reklamy i mogą prowadzić do poważnych infekcji złośliwym oprogramowaniem i kradzieży tożsamości. Jeśli widzisz jakiekolwiek reklamy generowane przez wtyczki SuperWeb (przykłady powyżej) podczas przeglądania Internetu, użyj dostarczonych instrukcji usuwania i wyeliminuj to adware ze swojego komputera.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie wirusa SuperWeb:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Deinstalacja wtyczki Superweb z Panelu kontrolnego

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wtyczki do przeglądarek, które zostały wymienione w niniejszej instrukcji usuwania, zaznacz je i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu adware SuperWeb, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji złośliwego oprogramowania. Zalecane oprogramowanie antyspyware.

Usuwanie wirusa SuperWeb z przegladarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie wtyczki Superweb z Internet Explorer krok 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz opcję "Zarządzanie dodatkami." Spójrz na rozszerzenia przeglądarki powiązane z SuperWeb i usuń je.

Usuwanie wtyczki Superweb z Internet Explorer krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem reklamy superweb and deals, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuń adware SuperWeb z Google Chrome:

Usuwanie wtyczki Superweb z Google Chrome krok 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) wybierz opcję "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj rozszerzenia przeglądarki powiązane z SuperWeb, zaznacz je i kliknij na ikonę kosza.

Usuwanie wtyczki Superweb z Google Chrome krok2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem reklamy superweb and deals, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie wtyczki Superweb z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i usuń rozszerzenia przeglądarki powiązane z SuperWeb.

Usuwanie wtyczki Superweb z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem reklamy superweb and deals, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware reklamy superweb and deals ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat reklamy superweb and deals lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7493-superweb-ads-and-deals-virus

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Reklamy SuperWeb and Deals kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy SuperWeb and Deals na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.