FacebookTwitterLinkedIn

Wirus pasek narzędzi Babylon

Znany również jako: Babylon (wirus)
Poziom zniszczenia: Umiarkowana

Pasek narzędzi Babylon - jak usunąć przekierowanie przekierowanie przeglądarki na search.babylon.com?

Czym jest Babylon?

Pasek narzędzi Babylon to irytujące narzędzie przeglądarki, która zmienia Twoją przeglądarkę, domyślną wyszukiwarkę internetową, stronę główną i pokazuje fałszywe reklamy. Pasek ten instaluje się na wszystkich głównych przeglądarkach - Google Chrome, Internet Explorer i Mozilla Firefox. Podczas gdy ten pasek narzędzi nie jest malware, ani wirusem może być zakwalifikowany jako potencjalnie niepożądany program lub adware. Należy zachować ten pasek narzędzi tylko wtedy, gdy zainstalowano go samodzielnie. Najczęściej pasek narzędzi Toolbar jest w zestawie z jakimś wolnym oprogramowaniem i jest dostępny do pobrania za pośrednictwem różnych witryn dystrybucji oprogramowania, takich jak download.com i wiele innych. Zauważ, że pasek narzędzi Babylon zainstalowany na komputerze powoduje spowolnienie przeglądarki, problemy kwestii prywatności. Korzystanie z tego paska może również prowadzić do poważnych infekcji malware i wirusów (poprzez oszukańcze reklamy).

W wielu przypadkach użytkownicy komputerów instalują pasek narzędzi Toolbar niechętnie, myśląc, że instalują jakiś darmowy program, który pobrali. Jeśli zdecydujesz się usunąć pasek narzędzi Babylon, możesz zauważyć, że nie będziesz w stanie w pełni odinstalować paska narzędzi. Domyślna wyszukiwarka (najczęściej Google lub Bing) nadal będzie zmieniona na search.babylon.com Aby całkowicie usunąć ten pasek narzędzi, trzeba ręcznie usunąć go ze wszystkich przeglądarek internetowych. Chociaż usługi tłumaczeniowe, które są przewidziane przez Babylon Toolbar mogą okazać się przydatne, zwodnicze metody instalacji oraz błędne reklamy sprawiają, że ten pasek narzędzi należy do niechcianych programów (adware).

Pasek narzędzi Babylon - wirus przekierowania search.babylon.com

Pasek narzędzi Babylon jest wykrywany jako niechciana aplikacja przez wielu dostawców antyspyware (Spybot Search and Destroy, SpyHunter, STOPzilla itp.). Użytkownicy PC, którzy postanowili usunąć ten pasek z komputera mogą użyć "Dodaj lub usuń programy" (Windows XP) lub "Programy i funkcje" (Windows 7). Niestety nie będą to w pełni usunąć paska narzędzi Babylon z komputera. Babylon adware jest podobny do Delta search, niechcianego rozszerzenia wyszukiwarki przeglądarki. Aby całkowicie go usunąć, trzeba będzie wykonać następujące czynności: manualne usuwanie i dodatkowy skan legalnym program antyspyware.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie paska narzędzi Babylon:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

ekran deinstalacji paska narzędzi babylon

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "Babylon i Babilonem for IE" (lub inne potencjalnie niechciane aplikacje – w czasie testowania reklamy Surf Safely były dystrybuowane przez inne powiązane z wyświetlaniem reklam adware), wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu paska narzędzi Babylon, który powoduje przekierowanie przeglądarki internetowej na search.babylon.com, przeskanuj komputer w poszukiwaniu jakichkolwiek pozostałych elementów niepożądanych. Aby przeskanować komputer użyj zalecanego oprogramowanie antyspyware. Usuń wszystkie wpisy, które ten program wykrywa, aby się upewnić, że komputer jest czysty od wszelkich możliwych infekcji spyware i malware.

Usuwanie paska narzędzi Babylon (wirus search.babylon.com) z przeglądarek:

Odinstalowywanie paska narzędzi Babylon nie wystarczy. Usuń pozostałe niechciane elementy z przeglądarek internetowych manualnie.

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

pasek narzędzi babylon internet explorer

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer). Wybierz opcję "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na Babylon Toolbar i wpisy pokrewne (Babylon Toolbar, Babylon toolbar helper, Babylon IE plugin, babylonToolbar.com) i wyłącz je.

Zmień swoją stronę główną (search.babylon.com):

Aby zmienić stronę główną z search.babylon.com na preferowaną przez Ciebie: kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Opcje internetowe". W otwartym oknie usuń search.babylon.com i wprowadź preferowaną domenę, która otworzy się po każdym uruchomieniu programu Internet Explorer.

Zmień domyślną wyszukiwarkę (search.babylon.com):

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz opcję "Zarządzaj dodatkami". W otwartym oknie wybierz "Dostawcy wyszukiwania", ustaw "Google", "Bing" lub inną preferowaną wyszukiwarkę jako domyślną, a następnie usuń "Search the web (Babylon)".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem babylon (wirus), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

pasek narzędzi babylon google chrome

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) wybierz opcję "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Znajdź "Babylon Translator", zaznacz go i kliknij na ikonę kosza.

Zmień swoją stronę główną (search.babylon.com):

Aby zmienić stronę główną z search.babylon.com na preferowaną przez Ciebie - kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Na starcie" kliknij "ustaw strony", umieść kursor myszy nad search.babylon.com i kliknij symbol x. Teraz możesz dodać preferowaną stronę jako stronę główną.

Zmień domyślną wyszukiwarkę (search.babylon.com):

Aby zmienić domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) wybierz "Ustawienia". W sekcji "Szukaj" kliknij "Zarządzaj wyszukiwarkami ...", usuń "Babylon Search" i dodaj lub wybierz preferowaną.

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem babylon (wirus), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

pasek narzędzi babylon firefox

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i wyłącz "Babilon", "Babylon Spelling and Proofreading", "Babylon Translation and Activation".

Zmień swoją stronę główną (search.babylon.com):

Aby zresetować swoją stronę kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) a następnie wybierz "Opcje". W otwartym oknie usuń search.babylon.com i wprowadź preferowaną domenę.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem babylon (wirus), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Zmień ustawienia strony domowej i nowej zakładki:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 2

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz „Ustawienia". W sekcji "Po uruchomieniu" poszukaj nazwy porywacza przeglądarki i kliknij "Wyłącz".

Zmień swoją domyślną wyszukiwarkę internetową:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 3

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Microsoft Edge: Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge), wybierz "Prywatność i usługi", przewiń w dół strony i wybierz "Pasek adresu". W sekcji "Wyszukiwarki używane w pasku adresu" poszukaj nazwy niechcianej wyszukiwarki internetowej, a po jej zlokalizowaniu kliknij przycisk "Wyłącz" obok niej. Możesz też kliknąć "Zarządzanie wyszukiwarkami". W otwartym menu poszukaj niechcianej wyszukiwarki internetowej. Kliknij ikonę puzzli Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) obok niej i wybierz "Wyłącz".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem babylon (wirus), przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge..

Manualne usuwanie paska narzędzi Babylon (wirus przekierowanie search.babylon.com):

Jeśli nie udało się usunąć paska narzędzi Babylon przy użyciu powyższych kroków, możesz użyć tej instrukcji obsługi usuwania. Użyj jej na własne ryzyko. Jeśli nie masz silną znajomość komputera możesz uszkodzić system operacyjny. Bądź ostrożny i używaj jej tylko wtedy, gdy jesteś doświadczonym użytkownikiem komputera. (Instrukcje dotyczące zakończenia procesów, usuwanie wpisów rejestru...)

Zakończ następujące procesy paska narzędzi Babylon:

BabylonToolbarsrv.exe

Usuń następujące wpisy rejestru paska narzędzi Babylon:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Google\Chrome\Extensions\
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run "Babylon Client"
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\Babylon
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\BabylonToolbar
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Babylon
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Babylon\Babylon Client
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\BabylonToolbar
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\BabylonToolbar\BabylonToolbar
HKEY_CLASSES_ROOT\AppID\BabylonIEPI.DLL
HKEY_CLASSES_ROOT\AppID\BabylonTC.EXE
HKEY_CLASSES_ROOT\BabyDict
HKEY_CURRENT_USER\Software\Babylon\Babylon Client
HKEY_CURRENT_USER\Software\BabylonToolbar
HKEY_CURRENT_USER\Software\BabylonToolbar\BabylonToolbar
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\MenuExt\Translate this web page with Babylon
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\MenuExt\Translate with Babylon

Usuń następujące pliki Babylon Toolbar:

%ProgramFiles%\BabylonToolbar\BabylonToolbar
%ProgramFiles%\BabylonToolbar
%AppData%\BabylonToolbar\BabylonToolbar
%AppData>%\BabylonToolbar

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia babylon (wirus) ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat babylon (wirus) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/6754-instructions-to-remove-babylon-toolbar

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Babylon (wirus) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Babylon (wirus) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.