FacebookTwitterLinkedIn

Nie ufaj oszukańczym witrynom "Online Internet Banking Security Center"

Znany również jako: "Online Internet Banking Security Center" Oszustwo wsparcia technicznego
Poziom zniszczenia: Średni

Jakiego rodzaju oszustwem jest "Online Internet Banking Security Center"?

Podczas badania podejrzanych witryn nasi badacze odkryli oszustwo związane z pomocą techniczną "Online Internet Banking Security Center". Naśladuje ono witrynę Microsoftu, która ostrzega odwiedzających przed poważnym naruszeniem bezpieczeństwa zagrażającym ich danym osobowym i bankowym.

Oszustwa tego typu mają na celu nakłonienie ofiar do dzwonienia na fałszywe infolinie i zlecania "specjalistom" naprawy nieistniejących problemów.

Online Internet Banking Security Center oszustwo

Przegląd oszustwa "Online Internet Banking Security Center"

To oszustwo pojawia się jako strona internetowa Microsoft nałożona na wiele wyskakujących okienek. Najwyższe wyskakujące okienko nosi tytuł"Online Internet Banking Security Center"; ostrzega odwiedzającego, że na jego urządzeniu wykryto pięć zagrożeń.

To naruszenie bezpieczeństwa zagraża integralności danych osobowych, informacji bankowych, danych logowania i innych wrażliwych treści zapisanych na komputerze. Użytkownik jest proszony o skontaktowanie się z podaną linią pomocy technicznej w celu rozwiązania tych zagrożeń.

Należy podkreślić, że wszystkie informacje dostarczane przez ten program są fałszywe i nie są powiązane z rzeczywistą korporacją Microsoft ani żadnym z jej produktów i usług.

Oszustwa te mogą odbywać się całkowicie przez telefon, ale najczęściej obejmują zdalny dostęp. Fałszywe wsparcie techniczne może oszukać ofiary, aby pozwoliły im połączyć się ze swoimi urządzeniami, zazwyczaj polegając na legalnym oprogramowaniu do zdalnego dostępu, takim jak AnyDesk, UltraViewer, TeamViewer lub inne programy.

Zagrożenia związane z pomocą techniczną są niezwykle zróżnicowane i poważne.

Zagrożenia stwarzane przez oszustów zajmujących się pomocą techniczną

Podczas rozmowy telefonicznej z oszustami stojącymi za schematem "Online Internet Banking Security Center" ofiary mogą zostać oszukane w celu dokonania transakcji pieniężnych, ujawnienia poufnych danych, pobrania/zainstalowania złośliwego oprogramowania, zakupu fałszywych produktów itp.

Cyberprzestępcy zazwyczaj proszą dzwoniących o zezwolenie na zdalny dostęp do ich komputerów. Po połączeniu oszuści wykonują fałszywe usuwanie zagrożeń i inne "usługi".

W rzeczywistości mogą jednak wyłączyć/usunąć prawdziwe narzędzia bezpieczeństwa, zainstalować fałszywe antywirusy, wykraść poufne dane lub zainfekować urządzenie złośliwym oprogramowaniem (np. trojanami, ransomware, cryptominerami itp.).

Przestępcy poszukują przede wszystkim następujących informacji - danych logowania do różnych kont (np. poczty e-mail, mediów społecznościowych, komunikatorów, bankowości internetowej, handlu elektronicznego, portfeli cyfrowych itp.), danych osobowych i danych finansowych (np. danych konta bankowego, numerów kart kredytowych/debetowych itp.) Informacje te można uzyskać przez telefon, za pośrednictwem stron/plików phishingowych lub złośliwego oprogramowania wykradającego dane.

Co więcej, "usługi" tych oszustów mogą mieć wygórowane ceny. Oszuści wykorzystują trudne do wyśledzenia metody pozyskiwania środków, takie jak gotówka ukryta w paczkach i przesyłkach, karty podarunkowe, bony przedpłacone, kryptowaluty itp. Metody te komplikują, a nawet mogą uniemożliwić skuteczne ściganie i odzyskanie pieniędzy. Co więcej, ofiary, które zostały oszukane przez te schematy, są często wielokrotnie atakowane.

Podsumowując, ufając oszustwu takiemu jak "Online Internet Banking Security Center" - użytkownicy mogą doświadczyć infekcji systemu, poważnych problemów z prywatnością, znacznych strat finansowych i kradzieży tożsamości.

Jeśli nie możesz zamknąć zwodniczej strony internetowej, zakończ proces przeglądarki za pomocą Menedżera zadań. Pamiętaj, że przywrócenie poprzedniej sesji przeglądania spowoduje ponowne otwarcie oszukańczej strony - dlatego rozpocznij nową przy ponownym dostępie do przeglądarki.

Jeśli zezwoliłeś cyberprzestępcom na zdalny dostęp do twojego urządzenia, musisz najpierw odłączyć je od Internetu. Następnie odinstaluj program zdalnego dostępu, z którego korzystali przestępcy, ponieważ mogą nie potrzebować Twojej zgody na ponowne połączenie. Na koniec uruchom pełne skanowanie systemu za pomocą programu antywirusowego i usuń wszystkie wykryte zagrożenia.

Jeśli uważasz, że Twoje dane logowania zostały ujawnione - zmień hasła do wszystkich potencjalnie zagrożonych kont i poinformuj ich oficjalne wsparcie. A jeśli ujawniłeś swoje dane osobowe lub informacje związane z finansami - niezwłocznie skontaktuj się z odpowiednimi władzami.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa "Online Internet Banking Security Center" Oszustwo wsparcia technicznego
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo
Fałszywe twierdzenie Urządzenie odwiedzającego jest zainfekowane pięcioma wirusami/złośliwym oprogramowaniem zagrażającym jego danym osobowym i finansowym.
Przebranie Microsoft
Numer telefonu oszusta wsparcia technicznego +1-855-518-2590
Powiązane domeny windows[.]net
Nazwy wykryć (windows[.]net) Yandex Safebrowsing (Phishing), pełna lista wykryć (VirusTotal)
Serwujący adres IP (windows[.]net) 20.60.153.134
Objawy Fałszywe komunikaty o błędach, fałszywe ostrzeżenia systemowe, wyskakujące błędy, fałszywe skanowanie komputera.
Metody dystrybucji Zaatakowane strony internetowe, nieuczciwe wyskakujące reklamy online, potencjalnie niechciane aplikacje.
Szkody Utrata poufnych informacji prywatnych, straty pieniężne, kradzież tożsamości, możliwe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Przykłady oszustw związanych z pomocą techniczną

"Microsoft Detected A Unusual Application In Your System", "Temporary Files Deletion Have Started", "Error: Ox800VDS" i "Threat Detected: xxbc Detected" to tylko niektóre z naszych najnowszych artykułów na temat oszustw związanych z pomocą techniczną.

Internet jest pełen zwodniczych i złośliwych treści. W sieci można znaleźć różne skany, które wykorzystują szeroką gamę przynęt, aby zdobyć, a następnie wykorzystać zaufanie ofiar. Na przykład, programy te mogą twierdzić, że komputery użytkowników są zainfekowane, niezbędne oprogramowanie wymaga aktualizacji, krytyczne usługi wymagają odnowienia, firmy o dużej renomie prowadzą promocje produktów itp.

Podczas gdy oszustwa internetowe mogą być źle złożone i pełne błędów, mogą być również kompetentnie spreparowane, a nawet wiarygodnie zamaskowane jako treści związane z prawdziwymi podmiotami (np. firmami, organizacjami, instytucjami, władzami itp.). Dlatego należy zachować ostrożność podczas ich przeglądania.

Jak otworzyłem oszukańczą stronę internetową?

Oszukańcze strony internetowe są często otwierane poprzez przekierowania generowane przez natrętne reklamy, witryny korzystające z nieuczciwych sieci reklamowych, błędne adresy URL i zainstalowane oprogramowanie reklamowe. Różne rodzaje spamu (np. e-maile, SMS-y, wiadomości PM/DM, powiadomienia przeglądarki, posty w mediach społecznościowych/na forach itp.) są również wykorzystywane do promowania oszustw internetowych.

Jak uniknąć odwiedzania oszukańczych witryn?

Ostrożność jest niezbędna dla bezpieczeństwa online. Dlatego należy zwracać uwagę na adresy URL i wpisywać je ostrożnie. Uważaj na reklamy i nie ufaj ofertom, które brzmią zbyt dobrze, by mogły być prawdziwe.

Ponadto należy być selektywnym, zezwalając stronom na dostarczanie powiadomień przeglądarki; nie zezwalaj podejrzanym stronom na wyświetlanie tych reklam, a zamiast tego ignoruj lub odrzucaj takie żądania (np. naciśnij "Blokuj", "Blokuj powiadomienia" itp.).

Nie korzystaj z witryn oferujących pirackie treści lub inne wątpliwe usługi (np. nielegalne przesyłanie strumieniowe/pobieranie, Torrenting itp.), ponieważ takie strony internetowe są zazwyczaj monetyzowane przez nieuczciwe sieci reklamowe. Zachowaj czujność w przypadku przychodzących wiadomości e-mail i innych wiadomości; nie otwieraj załączników ani linków znalezionych w wątpliwej / nieodpowiedniej poczcie.

Pobieraj tylko z oficjalnych/zweryfikowanych kanałów i traktuj instalacje ostrożnie (np. zapoznaj się z warunkami i opcjami, użyj ustawień "Niestandardowe/Zaawansowane" i zrezygnuj z dodatkowych aplikacji, rozszerzeń itp.) - aby zapobiec infiltracji systemu przez dołączone/niebezpieczne oprogramowanie (takie jak adware).

Jeśli komputer jest już zainfekowany, zalecamy uruchomienie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie wyeliminować wszystkie zagrożenia.

Tekst prezentowany w wyskakującym okienku "Online Internet Banking Security Center":

Online Internet Banking Security Center


(5) Virus/Malware infections have been detected on your device.
Address IP: -
Location: -
ISP: -


Your personal data, banking information and web login credentials saved on this PC are at risk due to a major security breach.
Contact Online Internet Banking Support: +1-855-518-2590 (Internet Banking Helpline)


Online Internet Banking
Leave Page Report an issue

Wygląd wyskakującego oszustwa "Online Internet Banking Security Center" (GIF):

Pojawienie się oszustwa Online Internet Banking Security Center (GIF)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Jak rozpoznać oszustwo pop-up?

Okienka pop-up z różnymi fałszywymi wiadomościami są powszechnym rodzajem przynęty, z której korzystają cyberprzestępcy. Zbierają wrażliwe dane osobowe, nakłaniają internautów do zadzwonienia pod fałszywe numery pomocy technicznej, zakupu subskrypcji bezużytecznych usług online, zainwestowania w podejrzane oszustwa kryptowalutowe itp.

Chociaż w większości przypadków te okienka pop-up nie infekują urządzeń użytkowników malware, mogą powodować bezpośrednie straty finansowe lub kradzież tożsamości.

Cyberprzestępcy starają się tworzyć nieuczciwe okienka pop-up tak, aby wyglądały na wiarygodne. Jednak oszustwa mają zwykle następujące cechy:

  • Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy — Dokładnie sprawdź informacje wyświetlane w okienku pop-up. Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy mogą być oznaką oszustwa.
  • Poczucie pilności — Minutnik z kilkoma minutami, proszący o podanie swoich danych osobowych lub zasubskrybowanie jakiejś usługi online.
  • Twierdzenia, że coś wygrałeś — Jeśli nie brałeś udziału w loterii, konkursie internetowym itp., a widzisz okienko pop-up z informacją, że wygrałeś.
  • Skanowanie komputera lub urządzenia mobilnego — Okienko pop-up, które skanuje urządzenie i informuje o wykrytych problemach jest niewątpliwie oszustwem. Witryny nie mogą wykonywać takich działań.
  • Wyłączność — Okienka pop-up informujące, że tylko ty masz tajny dostęp do programu finansowego, który może szybko uczynić cię bogatym.

Przykłady oszustwa pop-up:

Przykład oszustwa pop-up

Jak działają oszustwa pop-up?

Cyberprzestępcy i oszukańczy marketingowcy wykorzystują zwykle różne sieci reklamowe, techniki zatruwania wyszukiwarek i podejrzane strony internetowe, aby generować ruch do swoich okienek pop-up. Użytkownicy trafiają na ich internetowe przynęty po kliknięciu fałszywych przycisków pobierania, skorzystaniu ze strony z torrentami lub po prostu kliknięciu wyniku wyszukiwania w internecie.

Oszustwa pop-up są wyświetlane na podstawie lokalizacji użytkowników i informacji o urządzeniu. Przynęty prezentowane w takich okienkach pop-up obejmują zarówno programy szybkiego wzbogacania się, jak i fałszywe skany antywirusowe.

Jak usunąć fałszywe okienka pop-up?

W większości przypadków oszustwa pop-up nie infekują urządzeń użytkowników złośliwym oprogramowaniem. Jeśli napotkałeś oszukańcze okienko pop-up, po prostu je zamknij. W niektórych przypadkach oszustwa pop-up mogą być trudne do zamknięcia. W takich przypadkach zamknij przeglądarkę internetową i uruchom ją ponownie.

W niezwykle rzadkich przypadkach może być konieczne przywrócenie przeglądarki internetowej. W tym celu skorzystaj z naszych instrukcji wyjaśniających jak przywrócić ustawienia przeglądarki internetowej.

Jak zapobiec fałszywym okienkom pop-up?

Aby zapobiec pojawianiu się oszustw pop-up, należy odwiedzać tylko renomowane witryny. Witryny z torrentami, pirackim oprogramowaniem, bezpłatnym streamingiem filmów online, pobieraniem filmów z YouTube i inne witryny o podobnej reputacji często przekierowują użytkowników sieci do oszustw pop-up.

Aby zminimalizować ryzyko napotkania oszustw pop-up, należy regularnie aktualizować przeglądarki internetowe i korzystać z renomowanej aplikacji anty-malware. W tym celu polecamy Combo Cleaner.

Co zrobić jeśli zostaniesz oszukany przez oszustwo pop-up?

To zależy od rodzaju oszustwa, na które się nabrałeś. Najczęściej oszustwa pop-up mają na celu nakłonienie użytkowników do wysłania pieniędzy, podania danych osobowych lub udostępnienia urządzenia.

  • Jeśli wysłałeś pieniądze oszustom: Powinieneś skontaktować się ze swoją instytucją finansową i wyjaśnić, że zostałeś oszukany. Jeśli szybko ją poinformujesz, istnieje szansa na odzyskanie pieniędzy.
  • Jeśli podałeś swoje dane osobowe: Zmień swoje hasła i włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe we wszystkich usługach online, z których korzystasz. Odwiedź stronę Federalnej Komisji Handlu, aby zgłosić kradzież tożsamości i uzyskać spersonalizowane kroki odzyskiwania.
  • Jeśli pozwolisz oszustom połączyć się z twoim urządzeniem: Powinieneś przeskanować komputer sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym (zalecamy Combo Cleaner) - cyberprzestępcy mogli na nim umieścić trojany, keyloggery i inne malware. Nie używaj komputera do czasu usunięcia potencjalnych zagrożeń.
  • Pomóż innym użytkownikom internetu: zgłoś oszustwa internetowe Federalnej Komisji Handlu.

Często zadawane pytania (FAQ)

Co to jest oszustwo pop-up?

Oszustwa pop-up to zwodnicze wiadomości, które wykorzystują wyskakujące okienka; ich celem jest nakłonienie użytkowników do wykonania określonych działań. Mówiąc dokładniej, ofiary mogą zostać nakłonione do zadzwonienia na fałszywe linie pomocy technicznej, umożliwienia oszustom zdalnego dostępu do urządzeń, podania poufnych informacji, pobrania/zainstalowania oprogramowania, wysłania pieniędzy przestępcom, zakupu produktów, subskrypcji usług itp.

Jaki jest cel oszustw typu pop-up?

Oszustwa pop-up mają na celu generowanie przychodów kosztem ofiar. Cyberprzestępcy czerpią zyski przede wszystkim z pozyskiwania funduszy za pomocą oszustw, promowania treści (np. stron internetowych, oprogramowania, produktów, usług itp.), nadużywania/sprzedawania prywatnych informacji i rozprzestrzeniania złośliwego oprogramowania.

Dlaczego napotykam fałszywe wyskakujące okienka?

Oszustwa pop-up są najczęściej promowane za pośrednictwem stron internetowych, które wykorzystują nieuczciwe sieci reklamowe, natrętne reklamy (malvertising), spam (np. e-maile, wiadomości DM/PM, SMS-y, posty w mediach społecznościowych, powiadomienia przeglądarki itp.), błędnie wpisane adresy URL (typosquatting) i oprogramowanie reklamowe.

Nie mogę opuścić oszukańczej strony, jak ją zamknąć?

Jeśli nie możesz opuścić oszukańczej strony internetowej, zakończ proces przeglądarki za pomocą Menedżera zadań. Po ponownym uruchomieniu przeglądarki nie należy przywracać poprzedniej sesji przeglądania, ponieważ spowoduje to ponowne otwarcie zwodniczej witryny.

Pozwoliłem cyberprzestępcom na zdalny dostęp do mojego komputera, co powinienem zrobić?

Jeśli zezwoliłeś cyberprzestępcom na zdalny dostęp do twojego komputera - po pierwsze, odłącz go od Internetu. Po drugie, usuń oprogramowanie do zdalnego dostępu, z którego korzystali przestępcy (np. UltraViewer, TeamViewer itp.), ponieważ mogą nie potrzebować Twojej zgody na ponowne połączenie. Na koniec wykonaj pełne skanowanie systemu za pomocą programu antywirusowego i wyeliminuj wszystkie wykryte zagrożenia.

Podałem swoje dane osobowe, gdy zostałem oszukany przez wyskakujące okienko, co powinienem zrobić?

Jeśli podałeś swoje dane logowania - zmień hasła do wszystkich potencjalnie narażonych kont i niezwłocznie poinformuj ich oficjalne wsparcie. Jeśli jednak ujawniłeś inne prywatne dane (np. dane dowodu osobistego, zdjęcia/skany paszportów, numery kart kredytowych/debetowych itp.

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed oszustwami typu pop-up i rozprzestrzenianym przez nie złośliwym oprogramowaniem?

Combo Cleaner został zaprojektowany do eliminowania wszystkich rodzajów zagrożeń. Może skanować odwiedzane strony internetowe w poszukiwaniu zwodniczych i złośliwych treści. Dzięki temu, w przypadku natrafienia na taką stronę - użytkownik zostanie natychmiast ostrzeżony, a dalszy dostęp do niej zostanie zablokowany. Combo Cleaner jest również w stanie wykryć i usunąć prawie wszystkie znane infekcje złośliwym oprogramowaniem. Należy pamiętać, że uruchomienie pełnego skanowania systemu jest najważniejsze, ponieważ wysokiej klasy złośliwe oprogramowanie zazwyczaj ukrywa się głęboko w systemach.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Online Internet Banking Security Center Oszustwo wsparcia technicznego kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania "Online Internet Banking Security Center" Oszustwo wsparcia technicznego na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.