FacebookTwitterLinkedIn

Jak uniknąć zostania oszukanym przez oszustów wykorzystujących oprogramowanie TeamViewer?

Znany również jako: Oszustwo pop-up TeamViewer
Poziom zniszczenia: Średni

Jak zapobiec problemom powodowanym przez oszustwo TeamViewer?

Czy jest TeamViewer scam?

TeamViewer to legalne oprogramowanie służące do zdalnego łączenia się z komputerami, zapewniania zdalnego wsparcia, przesyłania plików między różnymi komputerami itd. Są jednak oszuści, którzy używają go do złych celów. W celu nakłonienia ludzi do zainstalowania oprogramowania TeamViewer oszuści często korzystają z różnych zwodniczych witryn. Jednym z przykładów jest strona oszukańczej pomocy technicznej, która twierdzi, że komputer osoby odwiedzającej może być zagrożony. Bardzo często ludzie nie odwiedzają celowo stron tego typu. Są one otwierane przez potencjalnie niechciane aplikacje (PUA), które są zainstalowane w przeglądarkach lub systemach operacyjnych.

TeamViewer scam scam

W takim przypadku oszuści próbują nakłonić ludzi do zainstalowania TeamViewer za pośrednictwem strony oszukańczej pomocy technicznej, która jest prezentowana jako oficjalna strona pomocy technicznej Microsoft. Jednak prawdziwa firma Microsoft nie ma nic wspólnego z tą zwodniczą stroną. Według tej strony system wykrył nietypową aktywność, która może wyrządzić szkody na komputerze i może być wykorzystana do śledzenia działań finansowych. Odwiedzający ją są zachęcani do zgłaszania tego problemu, dzwoniąc pod numer "+(888) 756-6301" i/lub umożliwiając „pomocy technicznej" połączenie się z komputerem za pośrednictwem TeamViewer. Tak czy inaczej, oszuści wykorzystują strony tego typu, aby nakłonić ludzi do pobrania i zainstalowania oprogramowania (pakietów) do ochrony komputera, które kosztują od 200 $ do 1 000 $ lub do zapłaty za usługi zdalnego wsparcia. Jest bardzo prawdopodobne, że mogą użyć TeamViewer (i/lub strony z fałszywą pomocą techniczną), aby nakłonić ludzi do zainstalowania również innego niechcianego oprogramowania. Uwaga: zezwalając oszustom na zdalne łączenie się z komputerem, istnieje ryzyko zainfekowania komputera takim malware, jak ransomware. Tak czy inaczej, zdecydowanie nie zaleca się ufania stronom tego typu, a co ważniejsze, nie pozwalanie oszustom na połączenie się z komputerem za pomocą takiego oprogramowania, jak TeamViewer. Oszustwa mające na celu nakłonienie użytkowników do zainstalowania TeamViewer można zgłaszać, klikając ten link.

Dość często strony przekierowujące są otwierane przez zainstalowane PUA. Aplikacje tego typu otwierają podejrzane strony, wyświetlają reklamy i zbierają różne dane. Po zainstalowaniu często wyświetlają reklamy (takie jak kuponowe, banerowe, ankietowe, pop-up itp.), które po kliknięciu otwierają podejrzane witryny lub powodują niechciane pobieranie plików i/lub instalacje. Zbierają również adresy IP, wprowadzone zapytania, adresy otwartych stron, geolokalizacje itd. Osoby, którzy opracowują te aplikacje, zwykle udostępniają wszystkie zebrane dane innym podmiotom, które wykorzystują je niewłaściwie do generowania przychodów. Czasami strony te są różnymi cyberprzestępcami.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Oszustwo pop-up TeamViewer
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywa obietnica Według tego oszustwa, wykryto niecodzienną aktywność, której można zapobiec kontaktując się z oszustami
Numer telefonu fałszywego wsparcia technicznego +(888) 756-6301
Dystrybuowane oprogramowanie TeamViever i możliwie inne, niechciane oprogramowanie.
Powiązana domena nestoreritrea[.]icu
Nazwy wykrycia (nestoreritrea[.]icu) BitDefender (Malware), CyRadar (Malicious), Fortinet (Phishing), Kaspersky (Malware), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP (nestoreritrea[.]icu) 216.119.148.9
Objawy Fałszywe wiadomości z błedem, fałszywe ostrzeżenia systemu, błędy pop-up, fłasyzwy skan systemu.
Metody dystrybucji Zainfekowane witryny, zwodnicze internetowe reklamy pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje.
Dodatkowe informacje TeamViewer jest uzasadnionym oprogramowaniem, które wykorzystują oszuści, aby oszukac ludzi do zainstalowania niechcianego oprogramowania i zapłacenia za nie pieniędzy.
Zniszczenie Utrata wrażliwych informacji, straty pieniężne, kradzież tożsamości, możliwe infekcje malware.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

To, co łączy większość oszustw tego typu, polega na tym, że oszuści używają ich do oszukiwania osób do zainstalowania płatnego niechcianego oprogramowania. Ważne jest, aby nie ufać tym oszustwom i nigdy nie dzwonić na podane numery (ani nie instalować oferowanego oprogramowania). Przykłady podobnych oszustw to "ERROR # MS-0x8024402C", "HARDDISK_ROOT_KIT_TROJAN_HIJACK.EXE" i "Windows Antivirus - Critical Alert". PUA, które otwierają strony tego typu, są zwykle reklamowane jako zwykłe, nieszkodliwe aplikacje. Niemniej jednak osoby, które je zainstalowały, są zwykle zmuszone do wyświetlania niechcianych reklam i odwiedzania niewiarygodnych witryn. Poza tym programiści używają tych aplikacji do zbierania różnych informacji o swoich nawykach przeglądania.

Jak zainstalowano potencjalnie niechciane aplikacje na moim komputerze?

Potencjalnie niechciane aplikacje zwykle są pobierane i instalowane za pomocą natrętnych (zwodniczych) reklam lub gdy programiści wykorzystują metodę marketingową zwaną „sprzedażą wiązaną". Używają tej metody jako sposobu na nakłonienie ludzi do pobrania i zainstalowania PUA wraz z innym oprogramowaniem, poprzez ukrycie ich w „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych podobnych ustawieniach/opcjach ich konfiguracji. Z reguły informacje o dodatkowo dołączonych aplikacjach nie są odpowiednio ujawniane. Jednak PUA nie mogą być pobierane i/lub instalowane bez wyrażenia na to zgody przez osoby. Zazwyczaj robią to niezamierzenie, gdy pozostawiają wszystkie wymienione ustawienia niezaznaczone i niezmienione.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Każde oprogramowanie należy pobrać z oficjalnych (wiarygodnych) witryn. Nie zalecamy korzystania z zewnętrznych programów pobierania (lub instalatorów), nieoficjalnych witryn, sieci peer-to-peer (takich jak eMule, klienci torrent) i innych podobnych kanałów. Jeśli konfiguratory pobierania lub instalacji zawierają takie ustawienia, jak „Niestandardowe", „Zaawansowane", należy je sprawdzić. Innymi słowy, nie jest zalecane ukończenie żadnej konfiguracji bez odrzucenia ofert pobrania lub zainstalowania niechcianego oprogramowania. Ponadto reklamy wyświetlane na niewiarygodnych witrynach, takich jak z hazardem, pornografią, randkami dla dorosłych i inne podobne strony przekierowują na inne podejrzane strony (lub prowadzą do niechcianych pobrań, instalacji). Jeśli twoja przeglądarka otwiera podejrzane witryny lub wyświetla natrętne reklamy, usuń wszystkie niechciane rozszerzenia, wtyczki lub dodatki, które są na niej zainstalowane (jeśli są). To samo należy zrobić z niechcianymi programami zainstalowanymi w twoim systemie operacyjnym (komputerze). Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je wyeliminować.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

PUAs uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie złośliwych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem oszustwo pop-up teamviewer, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing rogue extensions from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz "Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Removing rogue extensions from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem oszustwo pop-up teamviewer, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz "Dodatki". Kliknij "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem oszustwo pop-up teamviewer, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware oszustwo pop-up teamviewer ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat oszustwo pop-up teamviewer lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/15592-teamviewer-tech-support-scam

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Oszustwo pop-up TeamViewer kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Oszustwo pop-up TeamViewer na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.