FacebookTwitterLinkedIn

Nie ufaj fałszywym wiadomościom e-mail o treści "Google Ads - Twoje konto zostało zawieszone".

Znany również jako: Google Ads - Your Account Is Suspended spam
Poziom zniszczenia: Średni

Jakim rodzajem wiadomości e-mail jest "Google Ads - Your Account Is Suspended"?

"Google Ads - Your Account Is Suspended" to kampania spamowa i oszustwo. Oszuści wysyłają tę wiadomość e-mail do wielu osób, mając nadzieję, że niektórzy potraktują ją poważnie.

Głównym celem oszustwa jest nakłonienie ludzi do podania danych konta Google Ads (wprowadzenie nazwy użytkownika i hasła). Jeśli otrzymasz tę wiadomość e-mail, zignoruj ją. Zignoruj również wszelkie inne podobne wiadomości e-mail.

Google Ads - Your account is suspended kampania spamowa

Przegląd oszustw związanych z wiadomościami e-mail "Google Ads - Twoje konto zostało zawieszone"

Cyberprzestępcy odpowiedzialni za to oszustwo przedstawiają ten e-mail jako wiadomość od zespołu Google Ads. Oszuści często podają się za przedstawicieli (członków zespołu) znanej firmy. Wiadomość e-mail "Google Ads - Twoje konto zostało zawieszone" informuje, że konto Google Ads użytkownika zostało zawieszone za obchodzenie systemów.

Aby przywrócić swoje konta, odbiorcy są zachęcani do zalogowania się poprzez kliknięcie podanego linku. Po kliknięciu otwiera się fałszywa strona logowania: można ją zidentyfikować, sprawdzając otwarty link do witryny, który jest błędnie napisany (accounts.vgeoogle[.]com). Strona ta prosi odwiedzających o zalogowanie się na swoje konta Google Ads poprzez podanie adresów e-mail (lub numerów telefonów) i haseł.

Jak wspomniano, oszuści wykorzystują tę metodę do kradzieży kont. Kradzież konta może skutkować wyciekiem danych, stratami finansowymi i innymi problemami. Zdecydowanie zalecamy zachowanie czujności w przypadku takich wiadomości e-mail - najlepszym sposobem na uniknięcie wszelkich problemów spowodowanych takimi kampaniami spamowymi jest po prostu ich ignorowanie.

Podsumowanie zagrożeń:
Nazwa Google Ads - Twoje konto zostało zawieszone Oszustwo e-mailowe.
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo.
Objawy Nieautoryzowane zakupy online, zmiana haseł do kont online, kradzież tożsamości, nielegalny dostęp do komputera użytkownika.
Metody dystrybucji Zwodnicze wiadomości e-mail, nieuczciwe wyskakujące reklamy online, techniki zatruwania wyszukiwarek, błędnie napisane domeny.
Uszkodzenie Utrata poufnych informacji prywatnych, straty pieniężne, kradzież tożsamości.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Kampanie spamowe w ogóle

Istnieje wiele innych kampanii spamowych, które mają na celu kradzież danych osobowych i wyłudzanie pieniędzy od ludzi. Niektóre przykłady to "AMEX Email Scam", "Iforgot.apple.com", oraz "You Certainly Do Not Know Me".

Inne rodzaje wiadomości e-mail są wykorzystywane przez cyberprzestępców do rozprzestrzeniania infekcji komputerowych, takich jak LokiBot, TrickBot, Emotet, AZORult, Adwind oraz inne złośliwe programy. Wysyłają wiadomości e-mail zawierające załączone pliki, takie jak dokumenty Microsoft Office, pliki JavaScript, dokumenty PDF, archiwa, takie jak ZIP, RAR, pliki wykonywalne itp.

Komputery zostają zainfekowane, gdy ludzie otwierają te pliki, które pobierają i instalują złośliwe programy (cyberprzestępcy wykorzystują je do kradzieży loginów, haseł, danych dotyczących aktywności przeglądania, danych bankowych i innych poufnych danych).

W ten sposób generują przychody. Zwykli użytkownicy mogą więc doświadczyć strat finansowych, problemów z prywatnością, utratą danych, bezpieczeństwem przeglądania itp.

W jaki sposób kampanie spamowe infekują komputery?

Załączone pliki mogą wyrządzić szkody tylko wtedy, gdy zostaną otwarte. Na przykład w przypadku pliku archiwum jego zawartość musi zostać wyodrębniona i otwarta/wykonana.

W przypadku dokumentu MS Office poprosi o włączenie poleceń makr. Włączenie ich umożliwia złośliwemu dokumentowi pobranie i zainstalowanie infekcji komputerowej wysokiego ryzyka. Podsumowując, żaden załączony plik nie może wyrządzić żadnej szkody (rozprzestrzeniać wirusów), chyba że zostanie otwarty.

Jak uniknąć instalacji złośliwego oprogramowania?

Nie otwieraj załączników/plików lub linków internetowych, które są prezentowane w wiadomościach e-mail otrzymanych z nieznanych lub podejrzanych adresów. Należy pamiętać, że takie wiadomości e-mail są zwykle przedstawiane jako legalne i oficjalne, jednak często są one nieistotne dla odbiorców. Ponadto całe oprogramowanie należy pobierać z oficjalnych stron internetowych, korzystając z bezpośrednich linków.

Nie używaj programów do pobierania stron trzecich, sieci Peer-to-Peer, takich jak klienci torrent, eMule, nieoficjalne strony internetowe i inne kanały tego rodzaju. Aktualizacje oprogramowania powinny być pobierane i instalowane przy użyciu narzędzi lub zaimplementowanych funkcji dostarczanych przez oficjalnych twórców oprogramowania. Aktualizatory innych firm mogą pobierać i instalować infekcje komputerowe.

Dotyczy to również narzędzi do "łamania" oprogramowania, których ludzie często używają do ominięcia płatnej aktywacji oprogramowania. Należy pamiętać, że korzystanie z tych narzędzi jest cyberprzestępstwem. Innym skutecznym sposobem ochrony komputerów jest zainstalowanie i włączenie renomowanego oprogramowania antywirusowego lub antyszpiegowskiego.

Jeśli już otworzyłeś złośliwe załączniki, zalecamy uruchomienie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie wyeliminować infiltrowane złośliwe oprogramowanie.

Tekst prezentowany w wiadomości e-mail "Google Ads - Your Account Is Suspended":

Your Customer ID: 747-128-4244
Sign in


Google Ads


Your account is suspended


Your Google Ads account 747-128-4244 has been suspended for Circumventing systems.


If you believe this is an error, submit an appeal and weíll review your account.


Please log-in here to restore your account.


If you have a prepaid balance remaining in your account, you can request a refund at any time.


The Google Ads Team


This email was sent to update you about your Google Ads account.


Google
Google LLC
1600 Amphitheatre Parkway,
Mountain View, CA 94043

Zwodnicza witryna (accounts.vgeoogle[.]com) przedstawiana jako oficjalna strona logowania Google Ads:

fałszywa strona z reklamami google prosząca o nazwę użytkownika i hasło

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Typy złośliwych wiadomości e-mailowych:

Phishing email icon E-maile phishingowe

Najczęściej cyberprzestępcy wykorzystują zwodnicze e-maile, aby nakłonić użytkowników internetu do podania swoich poufnych informacji prywatnych, na przykład danych logowania do różnych usług online, kont e-mail lub informacji bankowych online.

Takie ataki nazywane są phishingiem. W ataku phishingowym cyberprzestępcy zwykle wysyłają wiadomość e-mail z logo popularnej usługi (na przykład Microsoft, DHL, Amazon, Netflix), tworzą wrażenie pilności (zły adres wysyłki, nieaktualne hasło itp.) i umieszczają link, który mają nadzieję ich potencjalne ofiary klikną.

Po kliknięciu linku prezentowanego w takiej wiadomości ofiary są przekierowywane na fałszywą stronę internetową, która wygląda identycznie lub bardzo podobnie do oryginalnej. Ofiary są następnie proszone o podanie hasła, danych karty kredytowej lub innych informacji, które zostały skradzione przez cyberprzestępców.

Email-virus icon E-maile ze złośliwymi załącznikami

Innym popularnym wektorem ataku jest poczta spamowa ze złośliwymi załącznikami, które infekują komputery użytkowników malware. Złośliwe załączniki zwykle zawierają trojany zdolne do kradzieży haseł, informacji bankowych i innych poufnych informacji.

W przypadku takich ataków głównym celem cyberprzestępców jest nakłonienie potencjalnych ofiar do otwarcia zainfekowanego załącznika do wiadomości e-mail. Aby osiągnąć ten cel, wiadomości e-mail wspominają zwykle o ostatnio otrzymanych fakturach, faksach lub wiadomościach głosowych.

Jeśli potencjalna ofiara wpadnie w pułapkę i otworzy załącznik, jej komputery zostaną zainfekowane, a cyberprzestępcy mogą zebrać wiele poufnych informacji.

Chociaż jest to bardziej skomplikowana metoda kradzieży danych osobowych (filtry spamu i programy antywirusowe zwykle wykrywają takie próby), jeśli cyberprzestępcy będą skuteczni, mogą uzyskać znacznie szerszy wachlarz danych i zbierać informacje przez długi czas.

Sextortion email icon E-maile wyłudzenia seksualnego

To jest rodzaj phishingu. W takim przypadku użytkownicy otrzymują wiadomość e-mail z informacją, że cyberprzestępca może uzyskać dostęp do kamery internetowej potencjalnej ofiary i ma nagranie wideo przedstawiające masturbację.

Aby pozbyć się wideo, ofiary proszone są o zapłacenie okupu (zwykle przy użyciu Bitcoin lub innej kryptowaluty). Niemniej jednak wszystkie te twierdzenia są fałszywe — użytkownicy, którzy otrzymują takie wiadomości, powinni je zignorować i usunąć.

Jak rozpoznać złośliwy e-mail?

Chociaż cyberprzestępcy starają się, aby ich wiadomości z przynętą wyglądały na wiarygodne, oto kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, próbując wykryć e-mail phishingowy:

  • Sprawdź adres e-mail nadawcy („od"): Najedź kursorem myszy na adres „od" i sprawdź, czy jest prawidłowy. Przykładowo, jeśli otrzymałeś wiadomość od Microsoft, sprawdź, czy adres e-mail to @microsoft.com, a nie coś podejrzanego, takiego jak @m1crosoft.com, @microsoft.com, @account-security-noreply.com itp.
  • Sprawdź ogólne powitania: Jeśli powitanie w wiadomości brzmi „Szanowny użytkowniku", „Szanowny @twojamail.com", „Szanowny drogi kliencie", powinno to wzbudzić podejrzliwość. Najczęściej firmy zwracają się do ciebie po imieniu. Brak tych informacji może sygnalizować próbę phishingu.
  • Sprawdź linki w wiadomości e-mail: Umieść wskaźnik myszy nad linkiem przedstawionym w e-mailu. Jeśli link wydaje się podejrzany, nie klikaj go. Przykładowo, jeśli otrzymałeś wiadomość od Microsoft, a link w wiadomości wskazuje, że prowadzi do adresu firebasestorage.googleapis.com/v0... nie powinieneś mu ufać. Najlepiej nie klikać żadnych linków w e-mailach, a najpierw odwiedzić witrynę firmy, która wysłała ci wiadomość.
  • Nie ufaj ślepo załącznikom wiadomości e-mail: Najczęściej legalne firmy proszą cię o zalogowanie się na ich stronie internetowej i przejrzenie znajdujących się tam dokumentów. Jeśli otrzymałeś wiadomość e-mail z załącznikiem, dobrym pomysłem jest przeskanowanie jej programem antywirusowym. Zainfekowane załączniki do wiadomości e-mail są powszechnym wektorem ataku wykorzystywanym przez cyberprzestępców.

Aby zminimalizować ryzyko otwarcia phishingu i złośliwych wiadomości e-mail, zalecamy użycie Combo Cleaner

Przykład spamowej wiadomości e-mail:

Przykład e-maila spamowego

Co zrobić jeśli dałeś się oszukać e-mailowi ze spamem?

  • Jeśli kliknąłeś link w wiadomości phishingowej i wprowadziłeś hasło - pamiętaj o jak najszybszej zmianie hasła. Zwykle cyberprzestępcy zbierają skradzione dane uwierzytelniające, a następnie sprzedają je innym grupom, które wykorzystują je do złośliwych celów. Jeśli zmienisz hasło w odpowiednim czasie, istnieje szansa, że przestępcy nie będą mieli wystarczająco dużo czasu, aby wyrządzić jakiekolwiek szkody.
  • Jeśli podałeś dane swojej karty kredytowej - jak najszybciej skontaktuj się ze swoim bankiem i wyjaśnij sytuację. Istnieje duża szansa, że będziesz musiał anulować zagrożoną kartę kredytową i uzyskać nową.
  • Jeśli zauważysz jakiekolwiek oznaki kradzieży tożsamości - powinieneś natychmiast skontaktować się z Federalną Komisją Handlu. Ta instytucja zbierze informacje o twojej sytuacji i stworzy osobisty plan naprawczy.
  • Jeśli otworzyłeś złośliwy załącznik - twój komputer jest prawdopodobnie zainfekowany i powinieneś go przeskanować za pomocą renomowanej aplikacji antywirusowej. W tym celu zalecamy użycie Combo Cleaner.
  • Pomóż innym użytkownikom internetu - zgłaszaj e-maile phishingowe do Roboczej Grupy Antyphishingowej, Centrum Skarg Przestępczości Internetowej, Narodowego Centrum Informacji o Przestępstwach Finansowych i Departamentu Sprawiedliwości USA.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego otrzymałem tę wiadomość e-mail?

Spamowe wiadomości e-mail nie mają charakteru osobistego. Listy te są wysyłane masowo - w związku z tym otrzymują je tysiące użytkowników.

Podałem swoje dane osobowe, gdy zostałem oszukany przez tę wiadomość spamową, co powinienem zrobić?

Jeśli podałeś swoje dane uwierzytelniające do konta - zmień hasła do wszystkich potencjalnie zagrożonych kont i niezwłocznie poinformuj ich oficjalne wsparcie. A jeśli ujawniłeś inne prywatne dane (np. dane dowodu osobistego, numery kart kredytowych itp.) - natychmiast skontaktuj się z odpowiednimi władzami.

Przeczytałem wiadomość spam, ale nie otworzyłem załącznika, czy mój komputer jest zainfekowany?

Nie, otwarcie/przeczytanie wiadomości e-mail nie spowoduje infekcji. Urządzenia są infekowane po otwarciu złośliwych załączników lub linków.

Pobrałem i otworzyłem plik załączony do wiadomości spam, czy mój komputer jest zainfekowany?

Jeśli otwarty plik był plikiem wykonywalnym (.exe, .run itp.) - najprawdopodobniej tak - urządzenie zostało zainfekowane. Jednak dokumenty (.xls, .doc, .one, .pdf itp.) mogą wymagać dodatkowej interakcji użytkownika (np. włączenia poleceń makro, kliknięcia osadzonej zawartości itp.), aby rozpocząć pobieranie/instalowanie złośliwego oprogramowania.

Czy Combo Cleaner usunie infekcje złośliwym oprogramowaniem obecne w załącznikach do wiadomości e-mail?

Tak, Combo Cleaner jest w stanie wykryć i wyeliminować praktycznie wszystkie znane infekcje złośliwym oprogramowaniem. Należy podkreślić, że ponieważ wyrafinowane złośliwe programy zwykle ukrywają się głęboko w systemach - uruchomienie pełnego skanowania systemu jest najważniejsze.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Google Ads - Your Account Is Suspended spam kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Google Ads - Your Account Is Suspended spam na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.