FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć porywacza przeglądarki Query-Whiz

Znany również jako: query-whiz.com przekierowanie
Poziom zniszczenia: Średni

Jakiego rodzaju aplikacją jest Query-Whiz?

Po zbadaniu aplikacji okazało się, że Query-Whiz działa jako porywacz przeglądarki, promujący fałszywą wyszukiwarkę (query-whiz.com). Rozszerzenie to przejmuje kontrolę nad przeglądarką poprzez zmianę jej ustawień i ma możliwość uzyskiwania dostępu do danych i ich zmiany. W związku z tym użytkownikom odradza się korzystanie z Query-Whiz.

query-whiz.com porywacz przeglądarki

Przegląd porywacza przeglądarki Query-Whiz

Query-Whiz porywa przeglądarkę internetową, czyniąc query-whiz.com domyślną wyszukiwarką, stroną główną i stroną nowej karty. Aplikacja ta zmusza użytkowników do odwiedzenia query-whiz.com, gdy otwierają porwane przeglądarki (lub nowe karty) i używają query-whiz.com do wyszukiwania. Po wprowadzeniu zapytania wyszukiwania, query-whiz.com przekierowuje użytkowników na stronę bing.com.

Ponieważ bing.com jest renomowaną wyszukiwarką należącą do Microsoftu, fakt, że query-whiz.com dostarcza wyniki wyszukiwania z Bing czyni ją fałszywą wyszukiwarką. Wyszukiwarki tego rodzaju nie powinny być używane, ponieważ często nie mają odpowiednich środków bezpieczeństwa, przez co użytkownicy są narażeni na złośliwe oprogramowanie, ataki phishingowe i inne zagrożenia online. Mogą również gromadzić i niewłaściwie wykorzystywać dane użytkowników bez ich zgody.

Ponadto fałszywe wyszukiwarki mogą dostarczać niedokładnych lub stronniczych wyników wyszukiwania, prowadząc użytkowników do niewiarygodnych informacji lub potencjalnie szkodliwych stron internetowych. Może to obniżyć produktywność i utrudnić użytkownikom znalezienie wiarygodnych informacji online.

Co więcej, fałszywe wyszukiwarki (i promujące je porywacze przeglądarki) mogą śledzić aktywność online użytkowników, zapytania wyszukiwania i dane osobowe bez ich wiedzy lub zgody. Narusza to prywatność użytkowników i może prowadzić do natrętnych ukierunkowanych reklam lub innych naruszeń prywatności.

Ogólnie rzecz biorąc, ważne jest, aby trzymać się renomowanych wyszukiwarek, aby zapewnić bezpieczne i niezawodne korzystanie z Internetu i usunąć porywaczy przeglądarki, takich jak Query-Whiz, z przeglądarek, których to dotyczy.

Podsumowanie zagrożeń:
Nazwa Query-Whiz
Typ zagrożenia Porywacz przeglądarki, przekierowanie, porywacz wyszukiwania, pasek narzędzi, niechciana nowa karta
Rozszerzenia przeglądarki Query-Whiz
Domniemana funkcjonalność Ulepszone doświadczenie przeglądania
Promowany adres URL query-whiz.com
Nazwy wykrywania (query-whiz.com) N/A (VirusTotal)
Serwujący adres IP (query-whiz.com) 104.21.47.198
Ustawienia przeglądarki, których to dotyczy Strona główna, adres URL nowej karty, domyślna wyszukiwarka
Objawy Zmanipulowane ustawienia przeglądarki internetowej (strona główna, domyślna wyszukiwarka internetowa, ustawienia nowych kart). Użytkownicy są zmuszeni do odwiedzenia strony porywacza przeglądarki i przeszukiwania Internetu za pomocą jego wyszukiwarek.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player.
Uszkodzenie Śledzenie przeglądarki internetowej (potencjalne problemy z prywatnością), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania do podejrzanych witryn.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Wnioski

Podsumowując, Query-Whiz stanowi godne uwagi zagrożenie dla bezpieczeństwa online użytkowników, prywatności i wiarygodności wyników wyszukiwania. Manipulowanie ustawieniami przeglądarki, promowanie fałszywej wyszukiwarki i możliwość nieautoryzowanego dostępu do danych sprawiają, że użytkownicy powinni unikać korzystania z tej aplikacji.

Kilka przykładów innych aplikacji działających podobnie do Query-Whiz to UNIX Search, Premium Sport Tab, oraz Find It Quick Search.

Jak Query-Whiz zainstalował się na moim komputerze?

Dość często użytkownicy nieświadomie instalują lub dodają porywacze przeglądarki podczas instalacji innych programów. Dzieje się tak, gdy użytkownicy pomijają dostępne ustawienia, takie jak "Zaawansowane" lub "Niestandardowe", podczas instalacji oprogramowania dołączonego do porywaczy przeglądarki.

Co więcej, zwodnicze wyskakujące reklamy lub fałszywe alerty systemowe mogą nakłaniać użytkowników do pobierania i instalowania/dodawania porywaczy podszywających się pod niezbędne aktualizacje lub ulepszenia zabezpieczeń. Aplikacje i pliki dystrybuowane za pośrednictwem sieci P2P, zewnętrznych programów do pobierania, nieoficjalnych sklepów z aplikacjami (i stron) itp. mogą być również wykorzystywane do nakłaniania użytkowników do pobierania aplikacji porywających przeglądarki.

Jak uniknąć instalacji porywaczy przeglądarki?

Aby uniknąć niechcianych aplikacji, należy zachować ostrożność podczas pobierania oprogramowania lub rozszerzeń przeglądarki. Zawsze wybieraj renomowane źródła, takie jak oficjalne sklepy z aplikacjami lub strona internetowa dewelopera. Przed zainstalowaniem jakiegokolwiek oprogramowania należy uważnie przeczytać monity instalacyjne i wybrać ustawienia niestandardowe lub zaawansowane, aby mieć lepszą kontrolę nad tym, co zostanie zainstalowane.

Uważaj na nieoczekiwane wyskakujące reklamy lub monity i unikaj klikania podejrzanych linków. Ponadto aktualizuj swój system operacyjny i oprogramowanie za pomocą najnowszych poprawek bezpieczeństwa. Regularnie przeglądaj i odinstalowuj wszelkie nieużywane lub niepotrzebne aplikacje, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo zaśmiecania urządzenia przez niechciane oprogramowanie.

Jeśli twój komputer jest już zainfekowany Query-Whiz, zalecamy uruchomienie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie wyeliminować tego porywacza przeglądarki.

Query-whiz przekierowuje na stronę bing.com (GIF):

Query-Whiz porywacz przeglądarki query-whiz.com przekierowuje na bing.com

Uprawnienia wymagane przez porywacza przeglądarki Query-Whiz:

Query-Whiz porywacz przeglądarki proszący o uprawnienia

Zwodnicza strona promująca porywacza przeglądarki Query-Whiz:

Strona internetowa wykorzystywana do promowania porywacza przeglądarki Query-Whiz

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie porywacza przeglądarki Query-Whiz:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie porywacza przeglądarki query-whiz.com za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów: poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianych aplikacji (które powodują przekierowania przeglądarki na stronę query-whiz.com), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników. Aby przeskanować komputer, użyj zalecanego oprogramowania do usuwania złośliwego oprogramowania.

Usuwanie porywacza przeglądarki Query-Whiz z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć porywacza przeglądarki Query-Whiz przy użyciu Combo Cleaner:

Google Chrome logoUsuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

Usuwanie rozszerzeń Google Chrome powiązanych z query-whiz.com

Kliknij ikonę menu Chrome Ikona menu Google Chrome (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz "Rozszerzenia" i kliknij "Zarządzaj rozszerzeniami". Zlokalizuj "Query-Whiz" i inne ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Zmień stronę główną:

Usuwanie query-whiz.com ze strony głównej Google Chrome

Kliknij ikonę menu Chrome Ikona menu Google Chrome (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz "Ustawienia". W sekcji "Przy uruchamianiu" wyłącz "Query-Whiz", poszukaj adresu URL porywacza przeglądarki (hxxp://www.query-whiz.com) poniżej opcji "Otwórz określoną lub zestaw stron". Jeśli jest obecny, kliknij ikonę trzech pionowych kropek i wybierz "Usuń".

Zmień domyślną wyszukiwarkę:

Usuwanie query-whiz.com z domyślnej wyszukiwarki Google Chrome

Aby zmienić domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: Kliknij ikonę menu Chrome Ikona menu Google Chrome (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz "Ustawienia", w sekcji "Silnik wyszukiwania" kliknij "Zarządzaj wyszukiwarkami...", na otwartej liście poszukaj "query-whiz.com", po znalezieniu kliknij trzy pionowe kropki w pobliżu tego adresu URL i wybierz "Usuń".

  • Jeśli nadal masz problemy z przekierowaniami przeglądarki i niechcianymi reklamami - Zresetuj Google Chrome.

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem query-whiz.com przekierowanie, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuń złośliwe rozszerzenia z Mozilla Firefox:

Usuwanie rozszerzeń Mozilla Firefox powiązanych z query-whiz.com

Kliknij menu Firefoksa ikona menu firefox (w prawym górnym rogu głównego okna), wybierz "Dodatki i motywy". Kliknij "Rozszerzenia", w otwartym oknie znajdź "Query-Whiz", a także wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, kliknij na trzy kropki, a następnie kliknij "Usuń".

Zmień stronę główną:

Usuwanie query-whiz.com ze strony głównej Mozilla Firefox

Aby zresetować stronę główną, kliknij menu Firefoksa ikona menu firefox (w prawym górnym rogu głównego okna), następnie wybierz "Ustawienia", w otwartym oknie wyłącz "Query-Whiz", usuń hxxp://query-whiz.com i wprowadź preferowaną domenę, która będzie otwierana przy każdym uruchomieniu Mozilla Firefox.

Zmień domyślną wyszukiwarkę:

Usuwanie query-whiz.com z domyślnej wyszukiwarki Mozilla Firefox

W pasku adresu URL wpisz "about:config" i naciśnij Enter. Kliknij "Akceptuj ryzyko i kontynuuj".

W filtrze wyszukiwania u góry wpisz: "extensionControlled". Ustaw oba wyniki na "false", klikając dwukrotnie każdy wpis lub klikając przycisk Mozilla Firefox przełącznik about:config przycisk wejścia button.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem query-whiz.com przekierowanie, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Zmień ustawienia strony domowej i nowej zakładki:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 2

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz „Ustawienia". W sekcji "Po uruchomieniu" poszukaj nazwy porywacza przeglądarki i kliknij "Wyłącz".

Zmień swoją domyślną wyszukiwarkę internetową:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 3

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Microsoft Edge: Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge), wybierz "Prywatność i usługi", przewiń w dół strony i wybierz "Pasek adresu". W sekcji "Wyszukiwarki używane w pasku adresu" poszukaj nazwy niechcianej wyszukiwarki internetowej, a po jej zlokalizowaniu kliknij przycisk "Wyłącz" obok niej. Możesz też kliknąć "Zarządzanie wyszukiwarkami". W otwartym menu poszukaj niechcianej wyszukiwarki internetowej. Kliknij ikonę puzzli Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) obok niej i wybierz "Wyłącz".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem query-whiz.com przekierowanie, przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge..

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia query-whiz.com przekierowanie ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat query-whiz.com przekierowanie lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/29088-query-whiz-browser-hijacker

Często zadawane pytania (FAQ)

Jaki jest cel zmuszania użytkowników do odwiedzania strony query-whiz.com?

Zmuszanie użytkowników do odwiedzania query-whiz.com pomaga twórcom Query-Whiz osiągnąć ich cele, niezależnie od tego, czy jest to monetyzacja poprzez reklamy, gromadzenie danych, czy promowanie własnych produktów i usług.

Czy odwiedzanie query-whiz.com stanowi zagrożenie dla mojej prywatności?

Tak, odwiedzanie query-whiz.com może potencjalnie stanowić zagrożenie dla prywatności użytkownika ze względu na możliwe śledzenie, gromadzenie danych i luki w zabezpieczeniach związane z witryną.

W jaki sposób porywacz przeglądarki przeniknął do mojego komputera?

Porywacz przeglądarki prawdopodobnie przeniknął do komputera lub przeglądarki poprzez instalację oprogramowania w pakiecie, zwodnicze wyskakujące okienka, podejrzane powiadomienia, reklamy, fałszywe alerty systemowe lub pobieranie z niezaufanych źródeł (takich jak sieci P2P, nieoficjalne strony internetowe lub podejrzane sklepy z aplikacjami).

Czy Combo Cleaner pomoże mi usunąć porywacza przeglądarki Query-Whiz?

Combo Cleaner dokładnie przeskanuje komputer i usunie wszelkie istniejące aplikacje porywające przeglądarkę. Ręczne usuwanie nie zawsze jest niezawodne, zwłaszcza w przypadkach, gdy współistnieje wiele porywaczy przeglądarki i mogą się one ponownie instalować, co wymaga usunięcia wszystkich jednocześnie.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
query-whiz.com przekierowanie kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania query-whiz.com przekierowanie na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.