FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć porywacza przeglądarki Searchfz

Znany również jako: Przekierowanie searchfz.com
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką aplikacją jest Searchfz?

Po sprawdzeniu aplikacji Searchfz odkryliśmy jej prawdziwą naturę jako porywacza przeglądarki, starannie opracowanego w celu zmiany ustawień przeglądarek internetowych w celu promowania określonego adresu, a mianowicie searchfz.com. Użytkownicy powinni zachować ostrożność i niezwłocznie reagować na wszelkie oznaki przejęcia przeglądarki, aby zabezpieczyć swoje działania związane z przeglądaniem internetu i chronić się przed potencjalnymi zagrożeniami.

Porywacz przeglądarki searchfz.com

Przegląd porywacza przeglądarki Searchfz

Po dodaniu do przeglądarki internetowej Searchfz manipuluje konfiguracją przeglądarki, aby przekierowywać użytkowników do searchfz.com. Wiąże się to z ustawieniem searchfz.com jako domyślnej wyszukiwarki, strony głównej i strony nowej karty, co gwarantuje, że użytkownicy będą konsekwentnie kierowani do tej konkretnej witryny za każdym razem, gdy otworzą przeglądarkę lub nową kartę.

Po wprowadzeniu zapytania searchfz.com przekierowuje do bing.com (pokazuje wyniki wygenerowane przez legalną wyszukiwarkę należącą do Microsoft). Ponieważ searchfz.com nie dostarcza żadnych wyników wyszukiwania, jest to fałszywa wyszukiwarka. Wskazane jest, aby nie ufać takim wyszukiwarkom ze względu na ryzyko, jakie mogą stwarzać.

Wiadomo, że fałszywe wyszukiwarki traktują priorytetowo wyświetlanie wprowadzających w błąd lub nieistotnych wyników wyszukiwania, które mogą prowadzić użytkowników do złośliwych lub niskiej jakości witryn. Manipulując wynikami wyszukiwania, te fałszywe wyszukiwarki mogą narażać użytkowników na oszustwa phishing, pobieranie złośliwego oprogramowania lub zwodnicze reklamy, stwarzając poważne ryzyko dla ich bezpieczeństwa w internecie.

Ponadto fałszywe wyszukiwarki mogą zbierać i niewłaściwie wykorzystywać dane użytkowników, takie jak wprowadzone zapytania i nawyki przeglądania, jeszcze bardziej naruszając prywatność użytkowników i narażając ich na ukierunkowane reklamy lub inne naruszenia prywatności. Dlatego użytkownicy powinni zachować ostrożność i unikać ufania fałszywym wyszukiwarkom, aby zapewnić sobie bezpieczne przeglądanie internetu.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Searchfz
Typ zagrożenia Porywacz przeglądarki, przekierowanie, porywacz wyszukiwania, pasek narzędzi, niechciana nowa karta
Rozszerzenie(a) przeglądarki Searchfz
Rzekoma funkcjonalność Lepsze wrażenia z przeglądania
Promowany adres URL searchfz.com
Nazwy wykrycia (instalatora aplikacji) Avast (Win64:Malware-gen), Combo Cleaner (Trojan.GenericKD.71483433), ESET-NOD32 (wariant Win64/GenKryptik.GPXJ), Kaspersky (Trojan-Downloader.Win32.PrivateLoader.iv), Microsoft (Trojan:Win32/Phonzy.A!ml), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Nazwy wykrycia (searchfz.com) Nie dotyczy (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP (searchfz.com) 34.102.136.180
Zmienione ustawienia przeglądarki Strona główna, adres URL nowej karty, domyślna wyszukiwarka
Objawy Zmienione ustawienia przeglądarki internetowej (strona główna, domyślna wyszukiwarka internetowa, ustawienia nowej karty). Użytkownicy zmuszeni są odwiedzać witrynę porywacza i przeszukiwać internet za pomocą jego wyszukiwarek.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player.
Zniszczenie Śledzenie przeglądarki internetowej (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane strony internetowe.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Wniosek

Podsumowując, rozprzestrzenianie się porywaczy przeglądarki, takich jak Searchfz, podkreśla znaczenie czujności i ostrożności podczas pobierania i instalowania oprogramowania (lub dodawania aplikacji). Te natrętne aplikacje mogą naruszyć komfort przeglądania, prywatność i bezpieczeństwo użytkowników, manipulując ustawieniami przeglądarki i przekierowując ruch do określonych witryn.

Użytkownicy powinni mieć świadomość zagrożeń stwarzanych przez porywaczy przeglądarki i podejmować proaktywne działania w celu ochrony swoich urządzeń i danych osobowych przed takim natrętnym oprogramowaniem.

Więcej przykładów aplikacji zaprojektowanych do porywania przeglądarek to Mycool Search, Your Search Bar i Extreme New Tab.

Jak zainstalowano Searchfz na moim komputerze?

Twórcy porywaczy przeglądarki często stosują oszukańcze strategie, aby oszukać użytkowników, aby niechcący zainstalowali je na swoich urządzeniach lub zintegrowali z przeglądarkami. Jedna z powszechnych taktyk polega na maskowaniu porywaczy jako legalnych rozszerzeń przeglądarki, często dostarczanych z bezpłatnym lub pirackim oprogramowaniem.

Podczas instalacji oprogramowania użytkownicy mogą niechcący zezwolić na instalację lub dodanie porywacza przeglądarki, jeśli nie zmodyfikują „Zaawansowanych" lub „Niestandardowych" ustawień albo nie pozostawią zaznaczonych pól wyboru.

Co więcej, porywacze przeglądarki mogą być rozpowszechniane poprzez zwodnicze reklamy, fałszywe aktualizacje oprogramowania, nieoficjalne sklepy z aplikacjami, sieci peer-to-peer i podobne kanały.

Jak uniknąć instalacji porywaczy przeglądarki?

Ważne jest, aby zachować czujność podczas pobierania i instalowania programów, szczególnie z podejrzanych źródeł (np. podejrzanych stron lub sklepów z aplikacjami). Pliki do pobrania powinny pochodzić z zaufanych witryn i oficjalnych sklepów z aplikacjami. Ustawienia dostępne w instalatorach należy również sprawdzać podczas instalacji, aby zapobiec przypadkowym instalacjom dodatkowo dołączonych aplikacji.

Ponadto zaleca się aktualizację przeglądarek i oprogramowania zabezpieczającego, korzystanie ze sprawdzonych programów antywirusowych i zachowanie ostrożności podczas interakcji z linkami, okienkami pop-up i reklamami pochodzącymi z podejrzanych źródeł. Dodatkowo zaleca się rutynową ocenę rozszerzeń przeglądarki i usuwanie tych nieznanych lub niepotrzebnych.

Jeśli twój komputer jest już zainfekowany Searchfz, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć tego porywacza przeglądarki.

Searchfz.com przekierowuje do bing.com (GIF):

Porywacz przeglądarki Searchfz searchfz.com przekierowuje do bing.com

Pozwolenia, o które prosi porywacz przeglądarki Searchfz:

Porywacz przeglądarki Searchfz proszący o pozwolenia

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie porywacza przeglądarki Searchfz:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie porywacza przeglądarki searchfz.com poprzez Panel sterowania

W oknie odinstalowywania programów: poszukaj ostatnio zainstalowanych podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk „Odinstaluj" lub „Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianych aplikacji (które powodują przekierowania przeglądarki na stronę searchfz.com), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie porywacza przeglądarki Searchfz z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć przekierowania przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z searchfz.com z Google Chrome

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) wybierz „Rozszerzenia" i kliknij „Zarządzaj rozszerzeniami". Zlokalizuj „Searchfz" i inne ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie searchfz.com ze strony domowej Google Chrome

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) wybierz „Ustawienia". W sekcji „Przy uruchomieniu" wyłącz „Searchfz" i poszukaj adresu URL porywacza przeglądarki (hxxp://www.searchfz.com) poniżej opcji „Otwórz określoną stronę lub zestaw stron". Jeśli jest obecny, kliknij ikonę trzech pionowych kropek i wybierz „Usuń".

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie searchfz.com z domyślnej wyszukiwarki Google Chrome

Aby zmienić twoją domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz „Ustawienia", w sekcji „Wyszukiwarka" kliknij „Zarządzaj wyszukiwarkami...", na otwartej liście poszukaj „searchfz.com", po zlokalizowaniu kliknij trzy pionowe kropki w pobliżu tego adresu URL i wybierz „Usuń".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem przekierowanie searchfz.com, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń Mozilla Firefox:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z searchfz.com z Mozilla Firefox

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu głównego okna) wybierz „Dodatki i motywy". Kliknij „Rozszerzenia", w otwartym oknie zlokalizuj „Searchfz", a także wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, kliknij trzy kropki, a następnie kliknij „Usuń".

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie searchfz.com ze strony domowej Mozilla Firefox

Aby przywrócić twoją stronę domową, kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu głównego okna), następnie wybierz „Ustawienia", w otwartym oknie wyłącz „Searchfz", usuń hxxp://searchfz.com i wprowadź preferowaną domenę, która będzie otwierana przy każdym uruchomieniu przeglądarki Mozilla Firefox.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie searchfz.com ze strony domowej Mozilla Firefox

W pasku adresu URL wpisz „about:config" i naciśnij Enter. Kliknij „Zaakceptuj ryzyko i kontynuuj".

W filtrze wyszukiwania u góry wpisz: „extensionControlled". Ustaw oba wyniki na „fałszywe", klikając dwukrotnie każdy wpis lub klikając Mozilla Firefox switch about:config entry button.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem przekierowanie searchfz.com, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Zmień ustawienia strony domowej i nowej zakładki:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 2

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz „Ustawienia". W sekcji "Po uruchomieniu" poszukaj nazwy porywacza przeglądarki i kliknij "Wyłącz".

Zmień swoją domyślną wyszukiwarkę internetową:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 3

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Microsoft Edge: Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge), wybierz "Prywatność i usługi", przewiń w dół strony i wybierz "Pasek adresu". W sekcji "Wyszukiwarki używane w pasku adresu" poszukaj nazwy niechcianej wyszukiwarki internetowej, a po jej zlokalizowaniu kliknij przycisk "Wyłącz" obok niej. Możesz też kliknąć "Zarządzanie wyszukiwarkami". W otwartym menu poszukaj niechcianej wyszukiwarki internetowej. Kliknij ikonę puzzli Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) obok niej i wybierz "Wyłącz".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem przekierowanie searchfz.com, przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge..

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia przekierowanie searchfz.com ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat przekierowanie searchfz.com lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/29033-searchfz-browser-hijacker

Często zadawane pytania (FAQ)

Jaki jest cel zmuszania użytkowników do odwiedzania witryny searchfz.com?

Celem zmuszenia użytkowników do odwiedzenia witryny searchfz.com jest zwiększenie ruchu na tej konkretnej witrynie, co umożliwi jej twórcom wygenerowanie większych przychodów.

Czy odwiedzanie searchfz.com stanowi zagrożenie dla mojej prywatności?

Tak, odwiedzanie witryny searchfz.com może stanowić zagrożenie dla twojej prywatności, ponieważ może śledzić twoje nawyki przeglądania i zbierać dane osobowe bez twojej zgody. Ponadto fałszywe wyszukiwarki mogą prowadzić do podejrzanych witryn.

Jak porywacz przeglądarki przedostał się na mój komputer?

Porywacze przeglądarki infiltrują przeglądarki różnymi sposobami, w tym pobieraniem plików z sieci peer-to-peer (P2P), nieoficjalnych witryn i innych niewiarygodnych źródeł. Ponadto klikanie złośliwych reklam, kończenie instalacji oprogramowania bez odznaczania niechcianych aplikacji i odwiedzanie zainfekowanych witryn może spowodować przejęcie kontroli nad przeglądarką.

Czy Combo Cleaner pomoże mi usunąć porywacza przeglądarki Searchfz?

Combo Cleaner zapewnia pełne skanowanie systemu w celu usunięcia niechcianych aplikacji. Opieranie się wyłącznie na ręcznym usuwaniu może nie zagwarantować całkowitego usunięcia, ponieważ mogą pozostać resztkowe pliki. Natomiast Combo Cleaner zapewnia kompleksowe czyszczenie, eliminując wszelkie ślady niechcianych aplikacji z systemu, zapewniając bardziej niezawodne rozwiązanie.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Przekierowanie searchfz.com kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Przekierowanie searchfz.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.