FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć porywacza przeglądarki Extreme New Tab

Znany również jako: Przekierowanie extremenewtab.com
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką aplikacją jest Extreme New Tab?

Po analizie dochodzimy do wniosku, że Extreme New Tab jest porywaczem przeglądarki zaprojektowanym w celu zmuszenia użytkowników do odwiedzenia (korzystania) Extremenewtab.com. Extreme New Tab osiąga to poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej, do której został dodany. Zwykle użytkownicy pobierają takie aplikacje, nie znając ich prawdziwej funkcjonalności.

Porywacz przeglądarki extremenewtab.com

Przegląd porywacza przeglądarki Extreme New Tab

Extreme New Tab sprawia, że Extremenewtab.com staje się domyślną wyszukiwarką, stroną główną i stroną nowej karty. W związku z tym użytkownicy są zmuszeni odwiedzać Extremenewtab.com, gdy otwierają porwaną przeglądarkę, nową kartę i przeprowadzają wyszukiwanie w pasku wyszukiwania przeglądarki. Extremenewtab.com to fałszywa wyszukiwarka, która nie generuje żadnych wyników.

Zamiast tego, extremenewtab.com przekierowuje użytkowników do bing.com. Pokazuje wyniki wygenerowane przez Bing, legalną wyszukiwarkę należącą do Microsoftu. Jednak fałszywe wyszukiwarki mogą zbierać i niewłaściwie wykorzystywać dane osobowe. Może to obejmować zapytania wyszukiwane, nawyki przeglądania i potencjalnie poufne informacje, które można wykorzystać do ukierunkowanych reklam lub innych złośliwych celów.

Co więcej, klikanie wyników wyszukiwania z fałszywych wyszukiwarek może prowadzić użytkowników do witryn phishingowych lub witryn zawierających złośliwe oprogramowanie. Witryny te mogą stwarzać poważne zagrożenie bezpieczeństwa komputerów, ponieważ mogą próbować wykorzystać luki w zabezpieczeniach lub nakłonić użytkowników do pobrania malware.

Ponadto fałszywym wyszukiwarkom często brakuje niezawodnych funkcji i algorytmów, których używają legalne wyszukiwarki, aby zapewnić dokładne i trafne wyniki wyszukiwania. Może to powodować niską jakość wyszukiwania i utrudniać znalezienie informacji, których szukają użytkownicy.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Extreme New Tab
Typ zagrożenia Porywacz przeglądarki, przekierowanie, porywacz wyszukiwania, pasek narzędzi, niechciana nowa karta
Rozszerzenie(a) przeglądarki Extreme New Tab
Rzekoma funkcjonalność Lepsze wrażenia z przeglądania
Promowany URL extremenewtab.com
Nazwy wykrycia (extremenewtab.com) Nie dotyczy (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP (extremenewtab.com) 172.67.140.17
Zmienione ustawienia przeglądarki Strona główna, adres URL nowej karty, domyślna wyszukiwarka
Objawy Manipulowane ustawienia przeglądarki internetowej (strona główna, domyślna wyszukiwarka internetowa, ustawienia nowej karty). Użytkownicy zmuszeni są odwiedzać witrynę porywacza i przeszukiwać internet za pomocą jego wyszukiwarek.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player.
Zniszczenie Śledzenie przeglądarki internetowej (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane strony internetowe.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Wniosek

Podsumowując, porywacze przeglądarki stanowią zagrożenie dla integralności, prywatności i bezpieczeństwa korzystania z internetu przez użytkowników. Te natrętne programy manipulują ustawieniami przeglądarki, przekierowując użytkowników do niechcianych witryn, często z zamiarem generowania przychodów poprzez reklamy, zbierania danych osobowych lub promowania złośliwych treści.

Wpływ porywaczy przeglądarki wykracza poza zwykłe niedogodności, ponieważ zagrażają one wiarygodności wyników wyszukiwania, narażają użytkowników na potencjalne zagrożenia bezpieczeństwa i podważają wiarygodność działań online. Przykładami aplikacji działających jak Extreme New Tab są Dragon Search, Search Potato i K Searches.

Jak zainstalowano Extreme New Tab na moim komputerze?

Często w procesie instalacji bezpłatne aplikacje mają dołączone do siebie dodatkowe oprogramowanie. Użytkownicy nie mogą odznaczać dodatkowych aplikacji, co może spowodować ich niezamierzoną instalację. Wprowadzające w błąd reklamy mogą również mieć na celu nakłonienie użytkowników do kliknięcia i zainstalowania niechcianych aplikacji.

Na niektórych stronach fałszywe przyciski pobierania mogą przypominać te legalne, co prowadzi użytkowników do niezamierzonego pobrania i zainstalowania niechcianego oprogramowania. Ponadto odwiedzanie zainfekowanych lub złośliwych witryn może powodować automatyczne pobieranie bez zgody użytkownika.

Jak uniknąć instalacji porywaczy przeglądarki?

Zachowaj ostrożność podczas pobierania oprogramowania, zwłaszcza z nieznanych źródeł. Czytanie recenzji użytkowników, korzystanie z oficjalnych sklepów i stron z aplikacjami oraz aktualizowanie oprogramowania zabezpieczającego może również pomóc zmniejszyć ryzyko niezamierzonego zainstalowania niechcianych aplikacji.

Podczas procesu instalacji przejrzyj każdy krok i odznacz wszystkie pola lub zmień ustawienia związane z instalacją niechcianych programów. Nie ufaj reklamom, okienkom pop-up i przyciskom na podejrzanych stronach i unikaj zezwalania takim stronom na wysyłanie powiadomień. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany Extreme New Tab, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć tego porywacza przeglądarki.

Extremenewtab.com przekierowuje do bing.com (GIF):

Porywacz przeglądarki Extreme New Tab extremenewtab.com przekierowuje do bing.com

Pozwolenia, o które prosi porywacz przeglądarki Extreme New Tab:

Porywacz przeglądarki Extreme New Tab proszący o pozwolenia

Witryna promująca porywacza przeglądarki Extreme New Tab:

Witryna promująca porywacza przeglądarki Extreme New Tab

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie porywacza przeglądarki Extreme New Tab:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie porywacza przeglądarki extremenewtab.com przy pomocy Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów: poszukaj ostatnio zainstalowanych podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk „Odinstaluj" lub „Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianych aplikacji (które powodują przekierowania przeglądarki na stronę Extremenewtab.com), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie porywacza przeglądarki Extreme New Tab z przegladarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć przekierowania przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z extremenewtab.com z Google Chrome

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) wybierz „Rozszerzenia" i kliknij „Zarządzaj rozszerzeniami". Znajdź „Extreme New Tab" oraz inne ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie extremenewtab.com ze strony domowej Google Chrome

Kliknij ikonę menu Chrome menu Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) wybierz „Ustawienia". W sekcji „Przy uruchomieniu" wyłącz „Extreme New Tab" i poszukaj adresu URL porywacza przeglądarki (hxxp://www.extremenewtab.com) poniżej opcji „Otwórz określoną stronę lub zestaw stron". Jeśli jest obecny, kliknij ikonę trzech pionowych kropek i wybierz „Usuń".

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie extremenewtab.com z domyślnej wyszukiwarki Google Chrome

Aby zmienić domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) wybierz „Ustawienia", w sekcji „Wyszukiwarka" kliknij „Zarządzaj wyszukiwarkami...", na otwartej liście poszukaj „extremenewtab.com", po zlokalizowaniu kliknij trzy pionowe kropki w pobliżu tego adresu URL i wybierz „Usuń".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem przekierowanie extremenewtab.com, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Mozilla Firefox:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z extremenewtab.com z Mozilla Firefox

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu głównego okna) wybierz „Dodatki i motywy". Kliknij „Rozszerzenia", w otwartym oknie zlokalizuj „Extreme New Tab", a także wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, kliknij trzy kropki, a następnie kliknij „Usuń".

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie extremenewtab.com ze strony domowej Mozilla Firefox

Aby zresetować stronę główną, kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu głównego okna), następnie wybierz „Ustawienia", w otwartym oknie wyłącz „Extreme New Tab", usuń hxxp://extremenewtab.com i wprowadź preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu Mozilli Firefox.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie extremenewtab.com z domyślnej wyszukiwarki Mozilla Firefox

W pasku adresu URL wpisz „about:config" i naciśnij Enter. Kliknij „Zaakceptuj ryzyko i kontynuuj".

W filtrze wyszukiwania u góry wpisz: „extensionControlled". Ustaw oba wyniki na „fałszywe", klikając dwukrotnie każdy wpis lub klikając przycisk Mozilla Firefox switch about:config entry button.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem przekierowanie extremenewtab.com, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Zmień ustawienia strony domowej i nowej zakładki:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 2

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz „Ustawienia". W sekcji "Po uruchomieniu" poszukaj nazwy porywacza przeglądarki i kliknij "Wyłącz".

Zmień swoją domyślną wyszukiwarkę internetową:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 3

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Microsoft Edge: Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge), wybierz "Prywatność i usługi", przewiń w dół strony i wybierz "Pasek adresu". W sekcji "Wyszukiwarki używane w pasku adresu" poszukaj nazwy niechcianej wyszukiwarki internetowej, a po jej zlokalizowaniu kliknij przycisk "Wyłącz" obok niej. Możesz też kliknąć "Zarządzanie wyszukiwarkami". W otwartym menu poszukaj niechcianej wyszukiwarki internetowej. Kliknij ikonę puzzli Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) obok niej i wybierz "Wyłącz".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem przekierowanie extremenewtab.com, przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge..

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia przekierowanie extremenewtab.com ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat przekierowanie extremenewtab.com lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/28721-extreme-new-tab-browser-hijacker

Często zadawane pytania (FAQ)

Jaki jest cel zmuszania użytkowników do odwiedzania strony extremenewtab.com?

Najprawdopodobniej ma to na celu zwiększenie ruchu na stronie extremenewtab.com, aby wyglądała na bardziej popularną i przyciągnęła reklamodawców gotowych zapłacić za zwiększoną ekspozycję. Większy ruch w witrynie może być cenny w ekosystemie reklamy online.

Czy odwiedzanie extremenewtab.com stanowi zagrożenie dla mojej prywatności?

Odwiedzanie extremenewtab.com, szczególnie za pośrednictwem porywacza przeglądarki, stwarza ryzyko dla prywatności. Witryna może zbierać dane, korzystać z technologii śledzenia i potencjalnie ujawniać dane osobowe.

Jak porywacz przeglądarki przedostał się na mój komputer?

Porywacz przeglądarki prawdopodobnie przedostał się do twojego komputera za pomocą zwodniczych metod, takich jak instalacje dołączonego oprogramowania, fałszywe aktualizacje, złośliwe linki, wprowadzające w błąd reklamy lub podejrzane strony.

Czy Combo Cleaner pomoże mi usunąć porywacza przeglądarki Extreme New Tab?

Combo Cleaner przeskanuje twój komputer, aby zidentyfikować i usunąć dodane lub zainstalowane programy porywające przeglądarkę. Ręczne usunięcie może być mniej skuteczne ze względu na potencjalną obecność wielu porywaczy zdolnych do wzajemnej ponownej instalacji. W takich przypadkach konieczne jest jednoczesne usunięcie ich wszystkich.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Przekierowanie extremenewtab.com kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Przekierowanie extremenewtab.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.