FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć searchtosearch.com i powiązane z nim programy

Znany również jako: Porywacz przeglądarki searchtosearch.com
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką witryną jest searchtosearch.com?

Podczas badania zwodniczych witryn nasi śledczy odkryli pakiet instalacyjny zawierający podejrzaną aplikację, która zmusza użytkowników do odwiedzenia searchtosearch.com i adresu działającego jako komponent w łańcuchu przekierowań.

Zwykle, programy porywające przeglądarki promują takie witryny, dostosowując ustawienia przeglądarki. Chociaż wspomniana aplikacja powstrzymała się od dokonywania jakichkolwiek zmian przeglądarki w naszym systemie testowym. Dodatkowo zastosowała mechanizm trwałości, aby utrudnić proces jej usuwania.

searches-world.com przekierowuje do bing.com poprzez searchtosearch.com

Przegląd searchtosearch.com

Chociaż w systemie operacyjnym obecna jest niechciana aplikacja promująca searchtosearch.com, wprowadzenie wyszukiwanych haseł w pasku adresu kieruje użytkowników do odwiedzenia searchtosearch.com. Jak wcześniej podkreślono, searchtosearch.com odgrywa rolę w łańcuchu przekierowań.

W trakcie naszego dochodzenia wprowadzanie zapytań za pośrednictwem zainfekowanej przeglądarki doprowadziło do przekierowań z searches-world.com do searchtosearch.com, ostatecznie prowadząc do bing.com (legalnej wyszukiwarki należącej do Microsoft). Należy pamiętać, że searchtosearch.com może pojawiać się w innych łańcuchach przekierowań.

Jak wspomniano wcześniej, porywacz przeglądarki odpowiedzialny za promowanie searchtosearch.com wykorzystuje technikę zapewniającą trwałość, utrudniając użytkownikom przywrócenie przeglądarek.

Przekierowaniami zarządza się poprzez procesy o nazwach „IdealWeightOptimizer" i „IdealWeightService". Jednak ich usunięcie okazuje się trudne. Porywacz wykorzystuje legalne narzędzie systemu Windows z pakietu Microsoft Deployment ToolKit, znane jako „ServiceUI", aby zapewnić ponowną aktywację „IdealWeightOptimizer" i „IdealWeightService" po zakończeniu ich procesów za pomocą Menedżera zadań i ponownym uruchomieniu systemu.

Dlatego też do wyeliminowania porywacza przeglądarki promującego searchtosearch.com wymagana jest określona sekwencja. Kroki usuwania wyszczególniono poniżej.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa searchtosearch.com
Typ zagrożenia Porywacz przeglądarki, przekierowanie, porywacz wyszukiwania, pasek narzędzi, niechciana nowa karta
Nazwy wykrycia (instalatora) Nie dotyczy (VirusTotal)
Nazwy wykrycia (searchtosearch.com) Nie dotyczy (VirusTotal)
Nazwy wykrycia (IdealWeightService.exe) Arcabit (Trojan.Zusy.D82966), Combo Cleaner (Gen:Variant.Zusy.534886), Emsisoft (Gen:Variant.Zusy.534886 (B)), MAX (Malware (ai Score=83)), Symantec (Trojan.Gen.MBT), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Nazwy wykrycia (IdealWeightOperator.exe) ALYac (Gen:Variant.Zusy.534884), Combo Cleaner (Gen:Variant.Zusy.534884), Cylance (Unsafe), Fortinet (PossibleThreat), VIPRE (Gen:Variant.Zusy.534884), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Promowany adres URL searchtosearch.com
Zmienione ustawienia przeglądarki Strona główna, adres URL nowej karty, domyślna wyszukiwarka
Objawy Użytkownicy zmuszeni są odwiedzać witrynę porywacza i przeszukiwać internet za pomocą jego wyszukiwarek.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana).
Zniszczenie Śledzenie przeglądarki internetowej (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane strony internetowe.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o porywaczach przeglądarki

Porywacze przeglądarki to niechciane aplikacje zaprojektowane w celu zmiany ustawień przeglądarki internetowej bez wiedzy użytkownika, często przekierowujące jego wyszukiwania i stronę główną do wcześniej określonej witryny. Po infiltracji porywacze przeglądarki mogą manipulować wynikami wyszukiwania, wstrzykiwać niechciane reklamy i śledzić aktywność użytkowników online.

Nie tylko zagrażają prywatności użytkownika w internecie, ale także pogarszają ogólne wrażenia z przeglądania. Usunięcie porywaczy przeglądarki często wymaga specjalistycznych narzędzi chroniących przed złośliwym oprogramowaniem lub ręcznej interwencji w celu przywrócenia ustawień przeglądarki do pierwotnego stanu.

Użytkownikom zaleca się zachowanie ostrożności podczas pobierania oprogramowania, aby zminimalizować ryzyko napotkania takich zagrożeń.

Przykładami aplikacji porywających przeglądarkę są Mycool Search, Your Search Bar i Extreme New Tab.

Jak zainstalowano na moim komputerze oprogramowanie promujące searchtosearch.com?

Przeglądarki mogą zostać porwane na różne sposoby, często poprzez nieświadome pobranie złośliwego oprogramowania lub rozszerzenia przeglądarki. Jedna z powszechnych metod polega na niezamierzonej instalacji przez użytkowników dołączonego oprogramowania zawierającego porywaczy przeglądarki.

Mogą one pochodzić z pozornie legalnych źródeł, takich jak witryny z bezpłatnymi plikami do pobrania lub platformy do udostępniania plików, gdzie dodatkowe niechciane oprogramowanie jest zawarte w pakiecie instalacyjnym. Ponadto użytkownicy mogą zostać oszukani do pobrania porywaczy przeglądarki poprzez zwodnicze załączniki do e-maila, wprowadzające w błąd reklamy lub zainfekowane strony internetowe.

Jak uniknąć instalacji porywaczy przeglądarki?

Aby uniknąć porywaczy przeglądarki, użytkownicy powinni zachować ostrożność podczas pobierania oprogramowania, wybierając renomowane źródła i unikać podejrzanych witryn lub zewnętrznych dostawców aplikacji. Bardzo ważne jest uważne przeczytanie monitów instalacyjnych i odznaczenie wszystkich pól lub zmiana ustawień (takich jak „Zaawansowane" lub „Niestandardowe"), które wskazują na instalację dodatkowego oprogramowania.

Ponadto użytkownicy powinni aktualizować swoje przeglądarki i oprogramowanie zabezpieczające, unikać klikania podejrzanych reklam i okienek pop-up podczas przeglądania sieci oraz korzystać z niezawodnych narzędzi antywirusowych i chroniących przed złośliwym oprogramowaniem. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć tego porywacza przeglądarki.

Zrzut ekranu zwodniczej witryny promującej instalator zawierający tego porywacza przeglądarki:

Promoter przekierowania searchtosearch.com

Kroki usuwania tego porywacza przeglądarki:

Usuwanie porywacza przeglądarki searchtosearch.com - krok 1

Otwórz Menedżera zadań Windows, zlokalizuj procesy „IdealWeightOptimizer" i „IdealWeightService" i zakończ je, klikając „Zakończ zadanie".

2 krok usuwania searchtosearch.com

Otwórz folder „SmashApp" (C:\Program Files (x86)\Kavaca\SmashApp) i usuń jego zawartość.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia porywacz przeglądarki searchtosearch.com ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat porywacz przeglądarki searchtosearch.com lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/28976-searchtosearch-com-redirect

Często zadawane pytania (FAQ)

Jaki jest cel zmuszania użytkowników do odwiedzania witryny searchtosearch.com?

Jest to część planu przejęcia przeglądarki, którego celem jest promowanie określonej wyszukiwarki. Ponadto przekierowanie do searchtosearch.com może być krokiem w szerszej strategii mającej na celu narażenie użytkowników na zwodnicze reklamy, próby phishingu lub inne złośliwe treści.

Czy odwiedzanie searchtosearch.com stanowi zagrożenie dla mojej prywatności?

Tak, odwiedzanie searchtosearch.com może stanowić zagrożenie dla twojej prywatności, szczególnie jeśli jest powiązane ze szkodliwymi działaniami, takimi jak nieautoryzowane zbieranie danych lub przekierowywanie do zwodniczych witryn.

Jak porywacz przeglądarki przedostał się na mój komputer?

Porywacz przeglądarki mógł przedostać się do twojego komputera poprzez zwodnicze pliki do pobrania, złośliwe reklamy, instalacje dołączonego oprogramowania, złośliwe załączniki do e-maili lub podczas odwiedzania zainfekowanych witryn.

Czy Combo Cleaner pomoże mi usunąć porywaczy przeglądarki?

Combo Cleaner przeprowadza kompleksowe skanowanie w celu usunięcia niechcianych aplikacji z komputera. Opieranie się wyłącznie na ręcznym usuwaniu może nie zapewnić całkowitego usunięcia, ponieważ resztkowe pliki mogą pozostać. W przeciwieństwie do metod ręcznych, Combo Cleaner gwarantuje brak trwałych śladów niechcianych aplikacji w systemie.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Porywacz przeglądarki searchtosearch.com kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Porywacz przeglądarki searchtosearch.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.