FacebookTwitterLinkedIn

Jak rozpoznać takie oszustwa, jak „Your Account Is Successfully Debited"

Znany również jako: Oszustwo Your Account Is Successfully Debited
Poziom zniszczenia: Średni

Jakim oszustwem jest „Your Account Is Successfully Debited"?

Nasza analiza tej strony ujawniła, że przedstawia ona sfabrykowane skanowanie systemu i stosuje oszukańcze taktyki, aby zmusić użytkowników do skontaktowania się z fałszywym numerem pomocy technicznej. Oszustwa te, znane jako oszustwa pop-up, często podszywają się pod legalne strony internetowe i są wykorzystywane przez oszustów do przeprowadzania złośliwych działań.

Oszustwo Your Account Is Successfully Debited

Szczegółowe informacje o oszustwie „Your Account Is Successfully Debited"

Strona wyświetla komunikat, który rzekomo pochodzi z usługi Microsoft Defender. Fałszywie informuje, że konto zostało obciążone określoną kwotą, podaje szczegóły metody płatności i nakłania odwiedzających do zadzwonienia pod określony numer (1-888-990-7960), jeśli nie dokonali płatności.

Strona wskazuje również, że zabezpieczenia są wyłączone, tożsamość jest zagrożona, wydajność jest zoptymalizowana, a zapora jest wyłączona, co sugeruje, że komputer użytkownika jest zagrożony.

Ostatecznym celem jest nakłonienie użytkowników do zadzwonienia pod podany numer telefonu, skąd oszuści mogą próbować wydobyć dane osobowe, sprzedać fałszywe lub niepotrzebne produkty lub usługi lub przeprowadzić inne złośliwe działania.

Oszuści mogą również próbować zainstalować narzędzia zdalnego dostępu na komputerach, aby uzyskać do nich dostęp. W takich przypadkach mogą ukraść poufne dane osobowe, takie jak dane finansowe, dane logowania lub dokumenty osobiste przechowywane na zaatakowanym komputerze. Mogą również instalować ransomware lub inne złośliwe oprogramowanie na komputerach i wykonywać inne działania.

Kilka przykładów oszustw, w których oszuści wykorzystują narzędzia do zdalnej administracji, to oszustwo TeamViewer i oszustwo UltraViewer.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Oszustwo Your Account Is Successfully Debited
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywe twierdzenie Your account is successfully debited
Przebranie Uzasadnione powiadomienie od Microsoft
Numer telefonu oszustów 1-888-990-7960 
Powiązana domena
myonlinetechnicianusa[.]live
Nazwy wykrycia Combo Cleaner (phishing), ESET (phishing), Kaspersky (phishing), Netcraft (złośliwe), Sophos (malware), Pelna lista wykrycia (VirusTotal)
Objawy Fałszywe komunikaty o błędach, fałszywe ostrzeżenia systemowe, błędy pop-up, fałszywe skanowanie komputera.
Metody dystrybucji Zaatakowane strony internetowe, nieuczciwe reklamy pop-up online, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata poufnych informacji prywatnych, utrata pieniędzy, kradzież tożsamości, możliwe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o podobnych oszustwach

Witryny te często naśladują wygląd legalnych stron pomocy technicznej, używając znajomych logo, kolorów i układów, aby stworzyć fałszywe poczucie autentyczności. Ponadto te oszukańcze witryny wykorzystują techniki perswazyjne, takie jak fałszywe skanowanie systemu, ostrzegawcze okienka pop-up lub fałszywe komunikaty o błędach, aby przekonać użytkowników, że ich urządzenia są zagrożone i że wymagane jest natychmiastowe działanie.

Przykładami podobnych oszustw są "Threats Detected:Stuxnet", "Windows Key Code Is Not Valid And Seems Pirated" i "Critical Threat Detected: Adware App".

Jak otworzyłem oszukańczą witrynę?

Użytkownicy mogą napotkać oszukańcze strony na różne sposoby. Jedna z powszechnych metod polega na stawianiu czoła złośliwym reklamom lub okienkom pop-up, które przekierowują użytkowników do fałszywych witryn wyświetlających oszukańcze wiadomości. Te reklamy i okienka pop-up mogą pojawiać się na legalnych stronach internetowych lub wynikać z adware zainstalowanego na urządzeniu użytkownika.

Inna metoda polega na otrzymywaniu e-maili phishingowych zawierających linki do fałszywej pomocy technicznej lub podobnych stron. Te e-maile mogą podszywać się pod legalne źródła, takie jak znane firmy technologiczne lub sprzedawcy internetowi, i wykorzystywać taktyki socjotechniczne, aby przekonać użytkowników do kliknięcia podanych linków.

Jak uniknąć odwiedzania oszukańczych stron?

Zachowaj ostrożność, powstrzymując się od klikania podejrzanych linków lub pobierania plików i programów z nieznanych źródeł. Podczas napotykania reklam pop-up unikaj ich zamykania za pomocą przycisku „X", ponieważ może to wywołać niezamierzone kliknięcia. Zainstaluj niezawodne oprogramowanie antywirusowe i regularnie je aktualizuj, aby identyfikować i blokować złośliwe strony internetowe.

Odmawiaj podejrzanym stronom internetowym wysyłania powiadomień i usuwaj z komputera wszelkie aplikacje obsługujące reklamy. Zachowaj czujność podczas otrzymywania nieoczekiwanych e-maili zawierających podejrzane linki lub załączniki. Pobierając oprogramowanie, rób to wyłącznie z oficjalnych witryn i autoryzowanych sklepów z aplikacjami.

Jeśli twój komputer jest już zainfekowany niechcianymi aplikacjami, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd oszustwa pop-up „Your Account Is Successfully Debited" (GIF):

Wygląd oszustwa Your Account Is Successfully Debited

Tekst w fałszywej wiadomości:

Microsoft Defender

Your account is successfully debited

Amount: $1347.00
Payment Method: Online Transfer | Internet Banking
Call now on 1-888-990-7960 if you haven't made this payment

Security Disabled
Identity At Risk
Performance Optimized
Firewall Turned Off

STATUS : Your PC is at Risk!

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Jak rozpoznać oszustwo pop-up?

Okienka pop-up z różnymi fałszywymi wiadomościami są powszechnym rodzajem przynęty, z której korzystają cyberprzestępcy. Zbierają wrażliwe dane osobowe, nakłaniają internautów do zadzwonienia pod fałszywe numery pomocy technicznej, zakupu subskrypcji bezużytecznych usług online, zainwestowania w podejrzane oszustwa kryptowalutowe itp.

Chociaż w większości przypadków te okienka pop-up nie infekują urządzeń użytkowników malware, mogą powodować bezpośrednie straty finansowe lub kradzież tożsamości.

Cyberprzestępcy starają się tworzyć nieuczciwe okienka pop-up tak, aby wyglądały na wiarygodne. Jednak oszustwa mają zwykle następujące cechy:

  • Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy — Dokładnie sprawdź informacje wyświetlane w okienku pop-up. Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy mogą być oznaką oszustwa.
  • Poczucie pilności — Minutnik z kilkoma minutami, proszący o podanie swoich danych osobowych lub zasubskrybowanie jakiejś usługi online.
  • Twierdzenia, że coś wygrałeś — Jeśli nie brałeś udziału w loterii, konkursie internetowym itp., a widzisz okienko pop-up z informacją, że wygrałeś.
  • Skanowanie komputera lub urządzenia mobilnego — Okienko pop-up, które skanuje urządzenie i informuje o wykrytych problemach jest niewątpliwie oszustwem. Witryny nie mogą wykonywać takich działań.
  • Wyłączność — Okienka pop-up informujące, że tylko ty masz tajny dostęp do programu finansowego, który może szybko uczynić cię bogatym.

Przykłady oszustwa pop-up:

Przykład oszustwa pop-up

Jak działają oszustwa pop-up?

Cyberprzestępcy i oszukańczy marketingowcy wykorzystują zwykle różne sieci reklamowe, techniki zatruwania wyszukiwarek i podejrzane strony internetowe, aby generować ruch do swoich okienek pop-up. Użytkownicy trafiają na ich internetowe przynęty po kliknięciu fałszywych przycisków pobierania, skorzystaniu ze strony z torrentami lub po prostu kliknięciu wyniku wyszukiwania w internecie.

Oszustwa pop-up są wyświetlane na podstawie lokalizacji użytkowników i informacji o urządzeniu. Przynęty prezentowane w takich okienkach pop-up obejmują zarówno programy szybkiego wzbogacania się, jak i fałszywe skany antywirusowe.

Jak usunąć fałszywe okienka pop-up?

W większości przypadków oszustwa pop-up nie infekują urządzeń użytkowników złośliwym oprogramowaniem. Jeśli napotkałeś oszukańcze okienko pop-up, po prostu je zamknij. W niektórych przypadkach oszustwa pop-up mogą być trudne do zamknięcia. W takich przypadkach zamknij przeglądarkę internetową i uruchom ją ponownie.

W niezwykle rzadkich przypadkach może być konieczne przywrócenie przeglądarki internetowej. W tym celu skorzystaj z naszych instrukcji wyjaśniających jak przywrócić ustawienia przeglądarki internetowej.

Jak zapobiec fałszywym okienkom pop-up?

Aby zapobiec pojawianiu się oszustw pop-up, należy odwiedzać tylko renomowane witryny. Witryny z torrentami, pirackim oprogramowaniem, bezpłatnym streamingiem filmów online, pobieraniem filmów z YouTube i inne witryny o podobnej reputacji często przekierowują użytkowników sieci do oszustw pop-up.

Aby zminimalizować ryzyko napotkania oszustw pop-up, należy regularnie aktualizować przeglądarki internetowe i korzystać z renomowanej aplikacji anty-malware. W tym celu polecamy Combo Cleaner.

Co zrobić jeśli zostaniesz oszukany przez oszustwo pop-up?

To zależy od rodzaju oszustwa, na które się nabrałeś. Najczęściej oszustwa pop-up mają na celu nakłonienie użytkowników do wysłania pieniędzy, podania danych osobowych lub udostępnienia urządzenia.

  • Jeśli wysłałeś pieniądze oszustom: Powinieneś skontaktować się ze swoją instytucją finansową i wyjaśnić, że zostałeś oszukany. Jeśli szybko ją poinformujesz, istnieje szansa na odzyskanie pieniędzy.
  • Jeśli podałeś swoje dane osobowe: Zmień swoje hasła i włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe we wszystkich usługach online, z których korzystasz. Odwiedź stronę Federalnej Komisji Handlu, aby zgłosić kradzież tożsamości i uzyskać spersonalizowane kroki odzyskiwania.
  • Jeśli pozwolisz oszustom połączyć się z twoim urządzeniem: Powinieneś przeskanować komputer sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym (zalecamy Combo Cleaner) - cyberprzestępcy mogli na nim umieścić trojany, keyloggery i inne malware. Nie używaj komputera do czasu usunięcia potencjalnych zagrożeń.
  • Pomóż innym użytkownikom internetu: zgłoś oszustwa internetowe Federalnej Komisji Handlu.

Często zadawane pytania (FAQ)

Co to jest oszustwo pop-up?

Oszustwo pop-up to oszukańcza taktyka stosowana przez złośliwe strony internetowe lub podmioty internetowe w celu nakłonienia użytkowników do uwierzenia w fałszywe informacje lub podjęcia niepożądanych działań.

Jaki jest cel oszustwa w okienkach pop-up?

Oszustwa te mogą próbować przekonać użytkowników do ujawnienia danych osobowych, pobrania oprogramowania zainfekowanego malware, dokonania nieautoryzowanych płatności lub skontaktowania się z fałszywym wsparciem technicznym.

Dlaczego napotykam fałszywe okienka pop-up?

Napotkanie fałszywych okienek pop-up może wystąpić z różnych powodów. Może to być wynikiem odwiedzania złośliwych stron internetowych, nieumyślnego klikania oszukańczych reklam, instalowania oprogramowania reklamowego na urządzeniu lub bycia celem e-mail phishingowych.

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed oszustwami w okienkach pop-up?

Combo Cleaner został specjalnie zaprojektowany do kompleksowego skanowania wszystkich odwiedzanych stron internetowych, w tym do identyfikowania złośliwych. Obejmuje to witryny internetowe, które są specjalnie stworzone do dostarczania okienek pop-up, zapewniając natychmiastowe ostrzeżenie i ograniczenie dostępu do takich witryn.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Oszustwo Your Account Is Successfully Debited kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Oszustwo Your Account Is Successfully Debited na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.