FacebookTwitterLinkedIn

Nie ufaj stronom wyświetlającym twierdzenia „Threats Detected:Stuxnet"

Znany również jako: Oszustwo wsparcia technicznego Threats Detected:Stuxnet
Poziom zniszczenia: Średni

Jakim oszustwem jest „Threats Detected:Stuxnet"?

Po zbadaniu ustaliliśmy, że jest to oszustwo związane z pomocą techniczną, którego celem jest nakłonienie użytkowników do przekonania, że w ich urządzeniu występuje krytyczny problem, który wymaga natychmiastowej uwagi. To oszustwo obejmuje wiadomość pop-up ostrzegającą użytkowników o problemie, po której następuje monit o skontaktowanie się z „Pomocą techniczną systemu Windows" w celu uzyskania pomocy.

Oszustwo Threats Detected:Stuxnet

Szczegółowe informacje o oszustwie „Threats Detected:Stuxnet"

Okienko pop-up wyświetlane przez oszukańczą stronę pomocy technicznej wydaje się pochodzić z Windows Defender Security Center, twierdząc, że na komputerze użytkownika został wykryty złośliwy program o nazwie „Ads.financetrack(07).dll" wraz z notorycznym wirusem Stuxnet.

Następnie okienko pop-up informuje, że dostęp do komputera został zablokowany ze względów bezpieczeństwa i nakłania użytkownika do skontaktowania się z rzekomym zespołem „Wsparcia systemu Windows" pod numerem +1-888-860-0130 w celu uzyskania pomocy. Jest to jednak fałszywe okienko pop-up zaprojektowane w celu oszukania użytkowników, aby zadzwonili pod podany numer i zapłacili za niepotrzebne i fałszywe usługi pomocy technicznej.

Ważne jest, aby uważać na niechciane wiadomości i zweryfikować zasadność próśb o pomoc techniczną przed udostępnieniem lub dokonaniem płatności. Legalne firmy nigdy nie proszą o płatność ani dostęp bez odpowiedniego uwierzytelnienia i komunikacji.

Należy również zauważyć, że niektóre oszustwa związane z pomocą techniczną można wykorzystać do uzyskania zdalnego dostępu do komputerów. Oszuści mogą zażądać dostępu do komputera ofiary w celu rozwiązania rzekomego problemu, ale w rzeczywistości wykorzystują ten dostęp do kradzieży poufnych informacji lub instalowania malware. Przykładami takich oszustw są oszustwa TeamViewer i UltraViewer.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Oszustwo wsparcia technicznego Threats Detected:Stuxnet
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywe twierdzenie Komputer jest zainfekowany/wykryto zagrożenia
Przebranie Uzasadnione ostrzeżenie z Windows Defender Security Center
Numer telefonu oszukańczego wsparcia technicznego +1-888-860-0130
Powiązana domena d1d2hc98w[.]sbs
Nazwy wykrycia (d1d2hc98w[.]sbs) Google Safebrowsing (phishing), Seclookup (złośliwy), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Objawy Fałszywe komunikaty o błędach, fałszywe ostrzeżenia systemowe, błędy pop-up, fałszywe skanowanie komputera.
Metody dystrybucji Zaatakowane strony internetowe, nieuczciwe reklamy pop-up online, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata poufnych informacji prywatnych, utrata pieniędzy, kradzież tożsamości, możliwe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o podobnych oszustwach

Głównym celem wszystkich oszustw związanych z pomocą techniczną jest skłonienie ofiary do przekonania, że jej komputer ma problem lub jest zainfekowany malware. Następnie oszuści przekonują ofiarę, aby zapłaciła za niepotrzebne lub fałszywe usługi pomocy technicznej, często obejmujące zdalny dostęp do komputera ofiary.

Oszustwa zwykle wykorzystują taktyki zastraszania, takie jak wyświetlanie fałszywych komunikatów o błędach lub okienek pop-up, i mogą wykorzystywać techniki inżynierii społecznej, aby zdobyć zaufanie ofiary. Ogólnie rzecz biorąc, oszustwa związane z pomocą techniczną mają na celu wykorzystanie braku wiedzy technicznej ofiary i strachu przed problemami z komputerem w celu osiągnięcia zysku.

Przykładami podobnych oszustw są "Windows Key Code Is Not Valid And Seems Pirated", "Critical Threat Detected: Adware App" i "Admittance To This PC Has Been Hindered".

Jak otworzyłem oszukańczą witrynę?

Użytkownicy mogą trafić na oszukańcze strony pomocy technicznej za pomocą różnych metod. Jedną z powszechnych metod są złośliwe reklamy lub okienka pop-up, które przekierowują użytkowników do fałszywych witryn wyświetlających oszukańcze wiadomości. Te reklamy i okienka pop-up mogą być wyświetlane na legalnych stronach internetowych lub z powodu adware zainstalowanego na urządzeniu użytkownika.

Inną metodą są wiadomości phishingowe zawierające linki do fałszywych stron pomocy technicznej. Te e-maile mogą wyglądać na pochodzące z legalnego źródła, takiego jak znana firma technologiczna lub sprzedawca internetowy, i mogą wykorzystywać taktyki socjotechniczne, aby przekonać użytkowników do kliknięcia łącza.

W niektórych przypadkach użytkownicy mogą celowo szukać pomocy technicznej online i przypadkowo kliknąć link do fałszywej witryny, która wydaje się oferować legalne wsparcie.

Jak uniknąć odwiedzania oszukańczych stron?

Nie klikaj podejrzanych linków ani nie pobieraj plików i programów z nieznanych źródeł. Unikaj klikania reklam pop-up lub zamykania ich za pomocą przycisku „X", co może prowadzić do niezamierzonych kliknięć. Zainstaluj renomowane oprogramowanie antywirusowe i regularnie aktualizuj je, aby wykrywać i blokować złośliwe witryny.

Nie zezwalaj podejrzanym witrynom na wysyłanie powiadomień. Usuń aplikacje obsługujące reklamy ze swojego komputera. Uważaj na nieoczekiwane e-maile zawierające podejrzane linki (lub załączniki). Pobieraj oprogramowanie z oficjalnych stron i sklepów. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany niechcianymi aplikacjami, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd oszustwa pop-up „Threats Detected:Stuxnet" (GIF):

Wygląd oszustwa Threats Detected:Stuxnet

Tekst w jednym z okienek pop-up:

Windows Defender Security Center

App: Ads.financetrack(07).dll
Threats Detected:Stuxnet. Unknown Error code: #0x6D9

Access to this PC has been blocked for security reasons.

Contact Windows Suport: +1-888-860-0130 (Security Support)

Windows Support [Deny] [Allow]

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Jak rozpoznać oszustwo pop-up?

Okienka pop-up z różnymi fałszywymi wiadomościami są powszechnym rodzajem przynęty, z której korzystają cyberprzestępcy. Zbierają wrażliwe dane osobowe, nakłaniają internautów do zadzwonienia pod fałszywe numery pomocy technicznej, zakupu subskrypcji bezużytecznych usług online, zainwestowania w podejrzane oszustwa kryptowalutowe itp.

Chociaż w większości przypadków te okienka pop-up nie infekują urządzeń użytkowników malware, mogą powodować bezpośrednie straty finansowe lub kradzież tożsamości.

Cyberprzestępcy starają się tworzyć nieuczciwe okienka pop-up tak, aby wyglądały na wiarygodne. Jednak oszustwa mają zwykle następujące cechy:

  • Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy — Dokładnie sprawdź informacje wyświetlane w okienku pop-up. Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy mogą być oznaką oszustwa.
  • Poczucie pilności — Minutnik z kilkoma minutami, proszący o podanie swoich danych osobowych lub zasubskrybowanie jakiejś usługi online.
  • Twierdzenia, że coś wygrałeś — Jeśli nie brałeś udziału w loterii, konkursie internetowym itp., a widzisz okienko pop-up z informacją, że wygrałeś.
  • Skanowanie komputera lub urządzenia mobilnego — Okienko pop-up, które skanuje urządzenie i informuje o wykrytych problemach jest niewątpliwie oszustwem. Witryny nie mogą wykonywać takich działań.
  • Wyłączność — Okienka pop-up informujące, że tylko ty masz tajny dostęp do programu finansowego, który może szybko uczynić cię bogatym.

Przykłady oszustwa pop-up:

Przykład oszustwa pop-up

Jak działają oszustwa pop-up?

Cyberprzestępcy i oszukańczy marketingowcy wykorzystują zwykle różne sieci reklamowe, techniki zatruwania wyszukiwarek i podejrzane strony internetowe, aby generować ruch do swoich okienek pop-up. Użytkownicy trafiają na ich internetowe przynęty po kliknięciu fałszywych przycisków pobierania, skorzystaniu ze strony z torrentami lub po prostu kliknięciu wyniku wyszukiwania w internecie.

Oszustwa pop-up są wyświetlane na podstawie lokalizacji użytkowników i informacji o urządzeniu. Przynęty prezentowane w takich okienkach pop-up obejmują zarówno programy szybkiego wzbogacania się, jak i fałszywe skany antywirusowe.

Jak usunąć fałszywe okienka pop-up?

W większości przypadków oszustwa pop-up nie infekują urządzeń użytkowników złośliwym oprogramowaniem. Jeśli napotkałeś oszukańcze okienko pop-up, po prostu je zamknij. W niektórych przypadkach oszustwa pop-up mogą być trudne do zamknięcia. W takich przypadkach zamknij przeglądarkę internetową i uruchom ją ponownie.

W niezwykle rzadkich przypadkach może być konieczne przywrócenie przeglądarki internetowej. W tym celu skorzystaj z naszych instrukcji wyjaśniających jak przywrócić ustawienia przeglądarki internetowej.

Jak zapobiec fałszywym okienkom pop-up?

Aby zapobiec pojawianiu się oszustw pop-up, należy odwiedzać tylko renomowane witryny. Witryny z torrentami, pirackim oprogramowaniem, bezpłatnym streamingiem filmów online, pobieraniem filmów z YouTube i inne witryny o podobnej reputacji często przekierowują użytkowników sieci do oszustw pop-up.

Aby zminimalizować ryzyko napotkania oszustw pop-up, należy regularnie aktualizować przeglądarki internetowe i korzystać z renomowanej aplikacji anty-malware. W tym celu polecamy Combo Cleaner.

Co zrobić jeśli zostaniesz oszukany przez oszustwo pop-up?

To zależy od rodzaju oszustwa, na które się nabrałeś. Najczęściej oszustwa pop-up mają na celu nakłonienie użytkowników do wysłania pieniędzy, podania danych osobowych lub udostępnienia urządzenia.

  • Jeśli wysłałeś pieniądze oszustom: Powinieneś skontaktować się ze swoją instytucją finansową i wyjaśnić, że zostałeś oszukany. Jeśli szybko ją poinformujesz, istnieje szansa na odzyskanie pieniędzy.
  • Jeśli podałeś swoje dane osobowe: Zmień swoje hasła i włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe we wszystkich usługach online, z których korzystasz. Odwiedź stronę Federalnej Komisji Handlu, aby zgłosić kradzież tożsamości i uzyskać spersonalizowane kroki odzyskiwania.
  • Jeśli pozwolisz oszustom połączyć się z twoim urządzeniem: Powinieneś przeskanować komputer sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym (zalecamy Combo Cleaner) - cyberprzestępcy mogli na nim umieścić trojany, keyloggery i inne malware. Nie używaj komputera do czasu usunięcia potencjalnych zagrożeń.
  • Pomóż innym użytkownikom internetu: zgłoś oszustwa internetowe Federalnej Komisji Handlu.

Często zadawane pytania (FAQ)

Co to jest oszustwo pop-up?

Oszustwo pop-up to rodzaj oszustwa internetowego, w którym fałszywa wiadomość pop-up jest wyświetlana na ekranie komputera ofiary, zwykle podczas przeglądania internetu. Wiadomość ma wyglądać jak oficjalne ostrzeżenie od renomowanej firmy, takiej jak dostawca oprogramowania lub dostawca zabezpieczeń.

Jaki jest cel oszustwa w okienkach pop-up?

Celem oszustwa w okienkach pop-up jest nakłonienie użytkowników do podjęcia określonej czynności, takiej jak zadzwonienie pod fałszywy numer pomocy technicznej lub zainstalowanie malware.

Dlaczego napotykam fałszywe okienka pop-up?

Możesz napotkać fałszywe okienka pop-up w wyniku odwiedzania złośliwych witryn, pobierania zainfekowanego oprogramowania lub rozszerzeń przeglądarki lub przekierowania z legalnych witryn na fałszywe.

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed oszustwami w okienkach pop-up?

Combo Cleaner jest zaprogramowany do skanowania każdej odwiedzanej witryny i może wykrywać złośliwe witryny, w tym te zaprojektowane z myślą o okienkach pop-up. W rezultacie, jeśli natkniesz się na taką stronę, Combo Cleaner natychmiast ostrzeże cię i zablokuje dostęp do niej.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Oszustwo wsparcia technicznego Threats Detected:Stuxnet kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Oszustwo wsparcia technicznego Threats Detected:Stuxnet na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.