FacebookTwitterLinkedIn

Jak rozpoznać takie oszustwa, jak „Critical Threat Detected: Adware App"

Znany również jako: Oszustwo wsparcia technicznego Critical Threat Detected: Adware App
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest „Critical Threat Detected: Adware App"?

Badając to oszustwo, nasz zespół dowiedział się, że jest to ono związane z oszustwem pomocy technicznej wyświetlanym przez zwodniczą witrynę, której celem jest nakłonienie niczego niepodejrzewających gości do zadzwonienia pod fałszywy numer (skontaktowanie się z oszustami). Ta oszukańcza strona wyświetla wiele fałszywych wiadomości nakłaniających odwiedzających do podjęcia natychmiastowych działań. Zwykle użytkownicy nieumyślnie trafiają na takie strony.

Oszustwo Critical Threat Detected: Adware App

Szczegółowe informacje o oszustwie wsparcia technicznego „Critical Threat Detected: Adware App"

Ta zwodnicza wiadomość wydaje się być fałszywym ostrzeżeniem „Windows Defender" informującym, że na komputerze wykryto krytyczne zagrożenie, a konkretnie „aplikację adware". Wiadomość sugeruje, że dostęp do komputera został zablokowany ze względów bezpieczeństwa i zachęca użytkowników do natychmiastowego skontaktowania się z „pomocą techniczną" w celu rozwiązania problemu.

Wiadomość zawiera numer telefonu (+1-855-339-4500) do „Windows Helpline" i „Windows Support", pod który mają zadzwonić użytkownicy. Jest to jednak oszustwo mające na celu nakłonienie użytkowników do skontaktowania się z fałszywym centrum wsparcia, w którym zostaną poproszeni o zapłacenie pieniędzy za fałszywe usługi, podanie poufnych informacji lub udzielenie dostępu do swoich komputerów.

Ostatecznym celem oszustw związanych z pomocą techniczną, takich jak to, jest kradzież danych osobowych (np. danych karty kredytowej, danych identyfikacyjnych lub danych logowania) lub pieniędzy od ofiar. Kilka przykładów oszustw, w których oszuści mają na celu nakłonienie użytkowników do zapewnienia zdalnego dostępu do komputerów, to oszustwo TeamViewer scam i oszustwo UltraViewer.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Oszustwo wsparcia technicznego Critical Threat Detected: Adware App
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywe twierdzenie Wykryto krytyczne zagrożenie
Przebranie Ostrzeżenie z Windows Defender
Numer telefonu wsparcia technicznego oszustów +1-855-339-4500
Objawy Fałszywe komunikaty o błędach, fałszywe ostrzeżenia systemowe, błędy pop-up, fałszywe skanowanie komputera.
Metody dystrybucji Zaatakowane strony internetowe, nieuczciwe reklamy pop-up online, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata poufnych informacji prywatnych, utrata pieniędzy, kradzież tożsamości, możliwe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o podobnych oszustwach

Oszustwa związane z pomocą techniczną zwykle wykorzystują taktykę zastraszania, aby stworzyć poczucie pilności. Wyświetlają fałszywe komunikaty o błędach, okienka pop-up lub ostrzeżenia, które sprawiają wrażenie, że urządzenie ofiary jest zainfekowane lub porwane. Często twierdzą, że są powiązani ze znanymi firmami, takimi jak Microsoft czy Apple, aby zdobyć zaufanie ofiary.

Celem tych oszustw jest nakłonienie ofiary do zapłacenia za niepotrzebne usługi lub oprogramowanie, udostępnienia poufnych informacji lub zdalnego dostępu do komputera lub pobrania malware. Przykładami podobnych oszustw są "Admittance To This PC Has Been Hindered", "Windows Firewall Protection Alert" i "Your Windows Got Corrupted Due To Virus".

Jak otworzyłem oszukańczą witrynę?

Użytkownicy mogą zostać oszukani i nakłonieni do odwiedzenia fałszywych witryn pomocy technicznej za pośrednictwem e-maili phishingowych lub postów w mediach społecznościowych zawierających zwodnicze linki. W innych przypadkach złośliwe oprogramowanie może przejąć kontrolę nad przeglądaniem sieci przez użytkownika i przekierować go do fałszywych witryn pomocy technicznej lub generować komunikaty pop-up imitujące legalne alerty pomocy technicznej.

Ponadto niezabezpieczone strony internetowe mogą również zawierać linki lub okienka pop-up, które kierują użytkowników do oszukańczych stron pomocy technicznej. Zwykle użytkownicy napotykają te oszukańcze strony internetowe bez takiego zamiaru.

Jak uniknąć odwiedzania oszukańczych stron?

Aby zachować bezpieczeństwo podczas przeglądania internetu, należy mieć świadomość, że szkodliwe treści mogą wyglądać na bezpieczne i zgodne z prawem. Należy unikać nielegalnych witryn do przesyłania strumieniowego filmów, stron z torrentami i innych podobnych witryn. Zaleca się również, aby nie ufać reklamom na podejrzanych witrynach ani nie włączać powiadomień z takich witryn.

Ponadto zaleca się pobieranie aplikacji wyłącznie ze zweryfikowanych sklepów i oficjalnych witryn, aby zapewnić ich bezpieczeństwo. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany niechcianymi aplikacjami, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd oszustwa pop-up „Critical Threat Detected: Adware App" (GIF):

Wygląd oszustwaCritical Threat Detected: Adware App

Tekst w zwodniczej wiadomości wyświetlanej przez to oszustwo:

Windows Defender - System Warning

Critical Threat Detected: Adware App

Access to this computer has been blocked for security reasons.

Important: Please contact support immediately to resolve this issue.

Windows Helpline: +1-855-339-4500 (Toll-Free)

Windows Support

[GET HELP] [DISMISS]

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Jak rozpoznać oszustwo pop-up?

Okienka pop-up z różnymi fałszywymi wiadomościami są powszechnym rodzajem przynęty, z której korzystają cyberprzestępcy. Zbierają wrażliwe dane osobowe, nakłaniają internautów do zadzwonienia pod fałszywe numery pomocy technicznej, zakupu subskrypcji bezużytecznych usług online, zainwestowania w podejrzane oszustwa kryptowalutowe itp.

Chociaż w większości przypadków te okienka pop-up nie infekują urządzeń użytkowników malware, mogą powodować bezpośrednie straty finansowe lub kradzież tożsamości.

Cyberprzestępcy starają się tworzyć nieuczciwe okienka pop-up tak, aby wyglądały na wiarygodne. Jednak oszustwa mają zwykle następujące cechy:

  • Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy — Dokładnie sprawdź informacje wyświetlane w okienku pop-up. Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy mogą być oznaką oszustwa.
  • Poczucie pilności — Minutnik z kilkoma minutami, proszący o podanie swoich danych osobowych lub zasubskrybowanie jakiejś usługi online.
  • Twierdzenia, że coś wygrałeś — Jeśli nie brałeś udziału w loterii, konkursie internetowym itp., a widzisz okienko pop-up z informacją, że wygrałeś.
  • Skanowanie komputera lub urządzenia mobilnego — Okienko pop-up, które skanuje urządzenie i informuje o wykrytych problemach jest niewątpliwie oszustwem. Witryny nie mogą wykonywać takich działań.
  • Wyłączność — Okienka pop-up informujące, że tylko ty masz tajny dostęp do programu finansowego, który może szybko uczynić cię bogatym.

Przykłady oszustwa pop-up:

Przykład oszustwa pop-up

Jak działają oszustwa pop-up?

Cyberprzestępcy i oszukańczy marketingowcy wykorzystują zwykle różne sieci reklamowe, techniki zatruwania wyszukiwarek i podejrzane strony internetowe, aby generować ruch do swoich okienek pop-up. Użytkownicy trafiają na ich internetowe przynęty po kliknięciu fałszywych przycisków pobierania, skorzystaniu ze strony z torrentami lub po prostu kliknięciu wyniku wyszukiwania w internecie.

Oszustwa pop-up są wyświetlane na podstawie lokalizacji użytkowników i informacji o urządzeniu. Przynęty prezentowane w takich okienkach pop-up obejmują zarówno programy szybkiego wzbogacania się, jak i fałszywe skany antywirusowe.

Jak usunąć fałszywe okienka pop-up?

W większości przypadków oszustwa pop-up nie infekują urządzeń użytkowników złośliwym oprogramowaniem. Jeśli napotkałeś oszukańcze okienko pop-up, po prostu je zamknij. W niektórych przypadkach oszustwa pop-up mogą być trudne do zamknięcia. W takich przypadkach zamknij przeglądarkę internetową i uruchom ją ponownie.

W niezwykle rzadkich przypadkach może być konieczne przywrócenie przeglądarki internetowej. W tym celu skorzystaj z naszych instrukcji wyjaśniających jak przywrócić ustawienia przeglądarki internetowej.

Jak zapobiec fałszywym okienkom pop-up?

Aby zapobiec pojawianiu się oszustw pop-up, należy odwiedzać tylko renomowane witryny. Witryny z torrentami, pirackim oprogramowaniem, bezpłatnym streamingiem filmów online, pobieraniem filmów z YouTube i inne witryny o podobnej reputacji często przekierowują użytkowników sieci do oszustw pop-up.

Aby zminimalizować ryzyko napotkania oszustw pop-up, należy regularnie aktualizować przeglądarki internetowe i korzystać z renomowanej aplikacji anty-malware. W tym celu polecamy Combo Cleaner.

Co zrobić jeśli zostaniesz oszukany przez oszustwo pop-up?

To zależy od rodzaju oszustwa, na które się nabrałeś. Najczęściej oszustwa pop-up mają na celu nakłonienie użytkowników do wysłania pieniędzy, podania danych osobowych lub udostępnienia urządzenia.

  • Jeśli wysłałeś pieniądze oszustom: Powinieneś skontaktować się ze swoją instytucją finansową i wyjaśnić, że zostałeś oszukany. Jeśli szybko ją poinformujesz, istnieje szansa na odzyskanie pieniędzy.
  • Jeśli podałeś swoje dane osobowe: Zmień swoje hasła i włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe we wszystkich usługach online, z których korzystasz. Odwiedź stronę Federalnej Komisji Handlu, aby zgłosić kradzież tożsamości i uzyskać spersonalizowane kroki odzyskiwania.
  • Jeśli pozwolisz oszustom połączyć się z twoim urządzeniem: Powinieneś przeskanować komputer sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym (zalecamy Combo Cleaner) - cyberprzestępcy mogli na nim umieścić trojany, keyloggery i inne malware. Nie używaj komputera do czasu usunięcia potencjalnych zagrożeń.
  • Pomóż innym użytkownikom internetu: zgłoś oszustwa internetowe Federalnej Komisji Handlu.

Często zadawane pytania (FAQ)

Co to jest oszustwo pop-up?

Oszustwo w postaci okienek pop-up to forma oszustwa internetowego polegająca na wyświetlaniu fałszywych okienek pop-up na ekranie użytkownika podczas przeglądania. Te okienka pop-up są zaprojektowane tak, aby przypominały autentyczne powiadomienia lub komunikaty o błędach z urządzenia użytkownika lub wiarygodnej witryny.

Jaki jest cel oszustwa w okienkach pop-up?

Zwykle te oszukańcze działania są wykorzystywane w celu nakłonienia użytkowników do wydania pieniędzy na niepotrzebne usługi, udzielenia nieautoryzowanego dostępu do ich komputerów lub podania poufnych informacji.

Dlaczego napotykam fałszywe okienka pop-up?

Użytkownicy zwykle napotykają fałszywe okienka pop-up na różne sposoby, takie jak klikanie podejrzanych reklam, odwiedzanie podejrzanych witryn, instalowanie szkodliwych aplikacji lub angażowanie się w podobne działania.

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed oszustwami w okienkach pop-up?

Combo Cleaner jest przeznaczony do przeprowadzania skanów na wszystkich odwiedzanych witrynach, nawet tych zawierających szkodliwe treści, takie jak oszukańcze witryny wyświetlające okienka pop-up. Po wykryciu takiej witryny zostanie wyświetlone ostrzeżenie, a dostęp do niej zostanie ograniczony.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Oszustwo wsparcia technicznego Critical Threat Detected: Adware App kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Oszustwo wsparcia technicznego Critical Threat Detected: Adware App na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.