FacebookTwitterLinkedIn

Jak rozpoznać takie oszustwa, jak oszustwo pop-up „Admittance To This PC Has Been Hindered"

Znany również jako: Oszustwo Admittance To This PC Has Been Hindered technical support
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest „Admittance To This PC Has Been Hindered"?

Po zbadaniu tego oszustwa dowiedzieliśmy się, że jego celem jest nakłonienie niczego niepodejrzewających użytkowników do zadzwonienia pod fałszywy numer pomocy technicznej. Strona, na której działa to oszustwo, zawiera wiele zwodniczych wiadomości twierdzących, że komputer jest zainfekowany i nakłaniających do skontaktowania się z „Wsparciem systemu Windows". Użytkownicy powinni zignorować to oszustwo.

Oszustwo Admittance To This PC Has Been Hindered

Szczegółowe informacje o „Admittance To This PC Has Been Hindered"

Fałszywe wiadomości na tej oszukańczej stronie wskazują, że odwiedzający nie mogą uzyskać dostępu do swoich komputerów ani ponownie ich uruchomić ze względów bezpieczeństwa. Twierdzą, że zignorowanie tego ostrzeżenia może potencjalnie spowodować utratę danych w systemie. Odwiedzającym zaleca się natychmiastowe skontaktowanie się z pomocą techniczną, aby technik Microsoft mógł pomóc im w rozwiązaniu problemu przez telefon.

Jest to typowe oszustwo związane z pomocą techniczną. Zwykle oszuści stojący za tymi oszustwami podszywają się pod legalnych przedstawicieli pomocy technicznej i próbują nakłonić użytkowników do zapewnienia dostępu do ich komputerów lub zapłacenia za niepotrzebne usługi.

Oszustwa te często obejmują niechciane połączenia telefoniczne lub komunikaty pop-up na komputerach, które twierdzą, że komputery są zainfekowane wirusami lub złośliwym oprogramowaniem. Oszuści instruują użytkowników, aby zapewnili zdalny dostęp do ich komputerów, umożliwiając oszustom instalowanie malware lub kradzież danych osobowych.

Kilka przykładów oszustw, w których oszuści używają legalnych narzędzi do zdalnej administracji, aby nakłonić użytkowników do zapewnienia zdalnego dostępu do komputerów, to oszustwo TeamViewer i oszustwo UltraViewer.

W niektórych przypadkach oszuści mogą oferować świadczenie usług pomocy technicznej za opłatą, twierdząc, że komputery wymagają pilnej naprawy lub aktualizacji. Mogą również stosować taktyki zastraszania, takie jak grożenie wyłączeniem komputerów lub dostępu do internetu, aby wymusić na użytkownikach zapłacenie za niepotrzebne usługi lub podanie danych osobowych.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Oszustwo Admittance To This PC Has Been Hindered technical support
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywe twierdzenie Komputer jest zainfekowany
Przebranie Ostrzeżenie o wirusie z Microsoft/Windows Defender
Numer telefonu oszukańczego wsparcia technicznego (833)5030759
Powiązana domena ulhmjk[.]buzz
Nazwy wykrycia (ulhmjk[.]buzz) Forcepoint ThreatSeeker (podejrzany), Google Safebrowsing (phishing), Seclookup (złośliwy), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 104.21.44.17
Objawy Fałszywe komunikaty o błędach, fałszywe ostrzeżenia systemowe, błędy pop-up, fałszywe skanowanie komputera.
Metody dystrybucji Zaatakowane strony internetowe, nieuczciwe reklamy pop-up online, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata poufnych informacji prywatnych, utrata pieniędzy, kradzież tożsamości, możliwe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o podobnych oszustwach

Oszustwa związane z pomocą techniczną to rodzaj oszustwa, w którym oszuści podszywają się pod przedstawicieli pomocy technicznej i próbują nakłonić ofiary do udostępnienia ich komputera lub zapłacenia za niepotrzebne usługi.

Ważne jest, aby pamiętać, że legalne firmy pomocy technicznej nigdy nie skontaktują się z tobą w sposób niezamówiony ani nie poproszą o zdalny dostęp do twojego komputera, chyba że wyraźnie poprosiłeś o pomoc. Nigdy też nie poproszą o płatność przez telefon ani nie poproszą o podanie danych osobowych.

Przykładami podobnych oszustw są "Ads.financetrack(1).exe", "Windows Firewall Protection Alert" i "Your Windows Got Corrupted Due To Virus".

Jak otworzyłem oszukańczą witrynę?

Oszuści mogą wykorzystywać e-maile phishingowe lub posty w mediach społecznościowych, aby nakłonić użytkowników do kliknięcia linku prowadzącego do fałszywej witryny pomocy technicznej. Ponadto niektóre rodzaje malware mogą przekierowywać użytkowników do fałszywych witryn pomocy technicznej lub generować wiadomości pop-up, które imitują legalne alerty pomocy technicznej.

W innych przypadkach niektóre niezabezpieczone witryny mogą zawierać łącza lub okienka pop-up, które prowadzą do fałszywych witryn pomocy technicznej. Zwykle użytkownicy nieumyślnie otwierają oszukańcze witryny.

Jak uniknąć odwiedzania oszukańczych stron?

Zachowaj czujność podczas przeglądania internetu, ponieważ oszukańcze i złośliwe treści często mogą wyglądać na legalne i nieszkodliwe. Unikaj odwiedzania nielegalnych witryn do strumieniowego przesyłania filmów, stron z torrentami i podobnych witryn. Nie ufaj reklamom na podejrzanych stronach ani nie zezwalaj stronom tego typu na wyświetlanie powiadomień. Pobieraj aplikacje z wiarygodnych źródeł, takich jak oficjalne strony internetowe i zweryfikowane sklepy.

Jeśli twój komputer jest już zainfekowany niechcianymi aplikacjami, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd oszustwa pop-up „Admittance To This PC Has Been Hindered" (GIF):

Wygląd oszustwa Admittance To This PC Has Been Hindered

Wiadomość wyświetlana na tej stronie:

Admittance to this PC has been hindered because of safety reasons. Try not to get to or restart this PC. Overlooking this basic admonition might bring about loss of information on this framework. Kindly contact support promptly so a Microsoft designer can walk you through the investigating ventures via telephone.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Jak rozpoznać oszustwo pop-up?

Okienka pop-up z różnymi fałszywymi wiadomościami są powszechnym rodzajem przynęty, z której korzystają cyberprzestępcy. Zbierają wrażliwe dane osobowe, nakłaniają internautów do zadzwonienia pod fałszywe numery pomocy technicznej, zakupu subskrypcji bezużytecznych usług online, zainwestowania w podejrzane oszustwa kryptowalutowe itp.

Chociaż w większości przypadków te okienka pop-up nie infekują urządzeń użytkowników malware, mogą powodować bezpośrednie straty finansowe lub kradzież tożsamości.

Cyberprzestępcy starają się tworzyć nieuczciwe okienka pop-up tak, aby wyglądały na wiarygodne. Jednak oszustwa mają zwykle następujące cechy:

  • Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy — Dokładnie sprawdź informacje wyświetlane w okienku pop-up. Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy mogą być oznaką oszustwa.
  • Poczucie pilności — Minutnik z kilkoma minutami, proszący o podanie swoich danych osobowych lub zasubskrybowanie jakiejś usługi online.
  • Twierdzenia, że coś wygrałeś — Jeśli nie brałeś udziału w loterii, konkursie internetowym itp., a widzisz okienko pop-up z informacją, że wygrałeś.
  • Skanowanie komputera lub urządzenia mobilnego — Okienko pop-up, które skanuje urządzenie i informuje o wykrytych problemach jest niewątpliwie oszustwem. Witryny nie mogą wykonywać takich działań.
  • Wyłączność — Okienka pop-up informujące, że tylko ty masz tajny dostęp do programu finansowego, który może szybko uczynić cię bogatym.

Przykłady oszustwa pop-up:

Przykład oszustwa pop-up

Jak działają oszustwa pop-up?

Cyberprzestępcy i oszukańczy marketingowcy wykorzystują zwykle różne sieci reklamowe, techniki zatruwania wyszukiwarek i podejrzane strony internetowe, aby generować ruch do swoich okienek pop-up. Użytkownicy trafiają na ich internetowe przynęty po kliknięciu fałszywych przycisków pobierania, skorzystaniu ze strony z torrentami lub po prostu kliknięciu wyniku wyszukiwania w internecie.

Oszustwa pop-up są wyświetlane na podstawie lokalizacji użytkowników i informacji o urządzeniu. Przynęty prezentowane w takich okienkach pop-up obejmują zarówno programy szybkiego wzbogacania się, jak i fałszywe skany antywirusowe.

Jak usunąć fałszywe okienka pop-up?

W większości przypadków oszustwa pop-up nie infekują urządzeń użytkowników złośliwym oprogramowaniem. Jeśli napotkałeś oszukańcze okienko pop-up, po prostu je zamknij. W niektórych przypadkach oszustwa pop-up mogą być trudne do zamknięcia. W takich przypadkach zamknij przeglądarkę internetową i uruchom ją ponownie.

W niezwykle rzadkich przypadkach może być konieczne przywrócenie przeglądarki internetowej. W tym celu skorzystaj z naszych instrukcji wyjaśniających jak przywrócić ustawienia przeglądarki internetowej.

Jak zapobiec fałszywym okienkom pop-up?

Aby zapobiec pojawianiu się oszustw pop-up, należy odwiedzać tylko renomowane witryny. Witryny z torrentami, pirackim oprogramowaniem, bezpłatnym streamingiem filmów online, pobieraniem filmów z YouTube i inne witryny o podobnej reputacji często przekierowują użytkowników sieci do oszustw pop-up.

Aby zminimalizować ryzyko napotkania oszustw pop-up, należy regularnie aktualizować przeglądarki internetowe i korzystać z renomowanej aplikacji anty-malware. W tym celu polecamy Combo Cleaner.

Co zrobić jeśli zostaniesz oszukany przez oszustwo pop-up?

To zależy od rodzaju oszustwa, na które się nabrałeś. Najczęściej oszustwa pop-up mają na celu nakłonienie użytkowników do wysłania pieniędzy, podania danych osobowych lub udostępnienia urządzenia.

  • Jeśli wysłałeś pieniądze oszustom: Powinieneś skontaktować się ze swoją instytucją finansową i wyjaśnić, że zostałeś oszukany. Jeśli szybko ją poinformujesz, istnieje szansa na odzyskanie pieniędzy.
  • Jeśli podałeś swoje dane osobowe: Zmień swoje hasła i włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe we wszystkich usługach online, z których korzystasz. Odwiedź stronę Federalnej Komisji Handlu, aby zgłosić kradzież tożsamości i uzyskać spersonalizowane kroki odzyskiwania.
  • Jeśli pozwolisz oszustom połączyć się z twoim urządzeniem: Powinieneś przeskanować komputer sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym (zalecamy Combo Cleaner) - cyberprzestępcy mogli na nim umieścić trojany, keyloggery i inne malware. Nie używaj komputera do czasu usunięcia potencjalnych zagrożeń.
  • Pomóż innym użytkownikom internetu: zgłoś oszustwa internetowe Federalnej Komisji Handlu.

Często zadawane pytania (FAQ)

Co to jest oszustwo pop-up?

Oszustwo w postaci okienek pop-up to rodzaj oszustwa internetowego, które polega na wykorzystaniu okienek pop-up, które pojawiają się na ekranie użytkownika podczas przeglądania internetu. Te wyskakujące okienka mają wyglądać jak uzasadnione alerty lub komunikaty o błędach z komputera użytkownika lub zaufanej witryny.

Jaki jest cel oszustwa w okienkach pop-up?

W większości przypadków oszustwa te są wykorzystywane do nakłaniania użytkowników do zapłacenia za niepotrzebne usługi lub zapewnienia dostępu do ich komputerów.

Dlaczego napotykam fałszywe okienka pop-up?

Użytkownicy napotykają fałszywe okienka pop-up, klikając podejrzane reklamy, odwiedzając podejrzane witryny, instalując szkodliwe aplikacje lub w podobny sposób.

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed oszustwami w okienkach pop-up?

Combo Cleaner jest przeznaczony do przeprowadzania skanów na każdej odwiedzanej stronie internetowej, w tym na tych, które mogą zawierać złośliwe treści, takie jak oszukańcze okienka pop-up. Jeśli taka witryna zostanie wykryta, otrzymasz natychmiastowe ostrzeżenie, a dostęp do niej zostanie ograniczony.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Oszustwo Admittance To This PC Has Been Hindered technical support kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Oszustwo Admittance To This PC Has Been Hindered technical support na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.