FacebookTwitterLinkedIn

Jak rozpoznać oszustwa, takie jak „Your Windows Got Corrupted Due To Virus”

Znany również jako: Oszustwo wsparcia technicznego Your Windows Got Corrupted Due To Virus
Poziom zniszczenia: Średni

Jakim oszustwem jest "Your Windows Got Corrupted Due To Virus"?

Jest to oszukańcza witryna pomocy technicznej, która wyświetla zwodnicze okienka pop-up (fałszywe ostrzeżenia/powiadomienia), aby nakłonić odwiedzających do uwierzenia, że muszą zadzwonić pod podany numer, aby usunąć wirusa ze swojego komputera. Odkryliśmy tę witrynę badając inne podejrzane strony i podejrzane reklamy. Rzadko zdarza się, aby oszukańcze witryny były celowo odwiedzane.

Oszustwo Your Windows Got Corrupted Due To Virus

Szczegółowe informacje o oszustwie wsparcia technicznego „Your Windows Got Corrupted Due To Virus"

Ta strona wyświetla kilka okienek pop-up i fałszywy skaner systemu Windows (jej wiadomości są dźwiękowe). Twierdzi, że wykryła „trojańskie oprogramowanie szpiegujące" i adware, które mogą kraść hasła, tożsamość online i informacje finansowe. Ponadto twierdzi, że komputer został zablokowany.

Celem tego oszustwa jest nakłonienie odwiedzających do zadzwonienia pod numer +1-888-385-4577 („pomocy technicznej"). Oszuści stojący za tą stroną mogą prosić o podanie poufnych informacji (np. danych karty kredytowej, haseł), pobranie (i otwarcie) złośliwych plików, zapewnienie dostępu do komputera, zakup fałszywego lub niepotrzebnego oprogramowania/usług lub wykonanie innych działań.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Oszustwo wsparcia technicznego Your Windows Got Corrupted Due To Virus
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywe twierdzenie Komputer jest zainfekowany wirusami i adware. Dostęp do komputera jest zablokowany.
Przebranie Legalna witryna Microsoft
Numer telefonu oszukańczego wsparcia technicznego +1-888-385-4577
Powiązana domena wbakdamakadamw[.]xyz
Nazwy wykrycia (wbakdamakadamw[.]xyz) BitDefender (phishing), ESET (malware), Fortinet (phishing), Sophos (phishing), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 104.21.3.175
Objawy Fałszywe komunikaty o błędach, fałszywe ostrzeżenia systemowe, błędy pop-up, fałszywe skanowanie komputera.
Metody dystrybucji Zaatakowane strony internetowe, nieuczciwe internetowe reklamy pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata poufnych informacji prywatnych, utrata pieniędzy, kradzież tożsamości, możliwe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o podobnych oszustwach

Zwykle witryny oszustw związanych z pomocą techniczną są zamaskowane jako legalne strony Microsoft lub innych firm. Zachęcają odwiedzających do zadzwonienia pod podany numer w celu naprawienia błędów, usunięcia malware lub rozwiązania innych „problemów".

Często użytkownicy, którzy dają się nabrać na takie oszustwa, tracą pieniądze, tracą konta internetowe, stają się ofiarami kradzieży tożsamości, infekują swoje komputery malware lub napotykają inne problemy. Więcej przykładów podobnych oszustw to "DRIDEX..Malware detected - Error Code: DXRW2:#19X80XD", "Your computer is disabled. Please call Microsoft." i "Alert! Windows-11 Can Not Update".

Jak otworzyłem oszukańczą witrynę

W większości przypadków strony te są otwierane po kliknięciu podejrzanych reklam, powiadomień na niewiarygodnych stronach lub odwiedzeniu witryn, które wykorzystują nieuczciwe sieci reklamowe. W niektórych przypadkach adware jest wykorzystywane do promowania fałszywych stron internetowych. We wszystkich przypadkach użytkownicy nie otwierają takich stron celowo.

Jak uniknąć odwiedzania oszukańczych stron?

Nie ufaj reklamom wyświetlanym na podejrzanych stronach ani nie zezwalaj tego rodzaju witrynom na wyświetlanie powiadomień. Pobieraj programy i pliki z oficjalnych witryn oraz sklepów. Nie pobieraj produktów z nieoficjalnych stron, za pomocą zewnętrznych programów do pobierania, sieci peer-to-peer i podobnych źródeł.

Nie miej adware ani innego niechcianego oprogramowania zainstalowanego w systemie operacyjnym (lub dodanego do przeglądarki internetowej). Zawsze sprawdzaj programy pobierania/instalatory pod kątem niechcianych aplikacji przed pobraniem/zainstalowaniem oprogramowania. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany niechcianymi aplikacjami, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby je automatycznie usunąć.

Wygląd oszustwa pop-up "Your Windows Got Corrupted Due To Virus" (GIF):

Wygląd oszustwa Your Windows Got Corrupted Due To Virus

Fałszywa wiadomość wyświetlana przez tę oszukańczą witrynę:

Windows Firewall Security Center
App: Ads.difragtrack(4).dll
Threat Detected: Trojan Spyware

Your computer has been locked because your windows got corrupted due to virus.
Contact Windows Support helpline: (+1-888-385-4577)

Windows
[Allow] [Exit]

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Jak rozpoznać oszustwo pop-up?

Okienka pop-up z różnymi fałszywymi wiadomościami są powszechnym rodzajem przynęty, z której korzystają cyberprzestępcy. Zbierają wrażliwe dane osobowe, nakłaniają internautów do zadzwonienia pod fałszywe numery pomocy technicznej, zakupu subskrypcji bezużytecznych usług online, zainwestowania w podejrzane oszustwa kryptowalutowe itp.

Chociaż w większości przypadków te okienka pop-up nie infekują urządzeń użytkowników malware, mogą powodować bezpośrednie straty finansowe lub kradzież tożsamości.

Cyberprzestępcy starają się tworzyć nieuczciwe okienka pop-up tak, aby wyglądały na wiarygodne. Jednak oszustwa mają zwykle następujące cechy:

  • Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy — Dokładnie sprawdź informacje wyświetlane w okienku pop-up. Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy mogą być oznaką oszustwa.
  • Poczucie pilności — Minutnik z kilkoma minutami, proszący o podanie swoich danych osobowych lub zasubskrybowanie jakiejś usługi online.
  • Twierdzenia, że coś wygrałeś — Jeśli nie brałeś udziału w loterii, konkursie internetowym itp., a widzisz okienko pop-up z informacją, że wygrałeś.
  • Skanowanie komputera lub urządzenia mobilnego — Okienko pop-up, które skanuje urządzenie i informuje o wykrytych problemach jest niewątpliwie oszustwem. Witryny nie mogą wykonywać takich działań.
  • Wyłączność — Okienka pop-up informujące, że tylko ty masz tajny dostęp do programu finansowego, który może szybko uczynić cię bogatym.

Przykłady oszustwa pop-up:

Przykład oszustwa pop-up

Jak działają oszustwa pop-up?

Cyberprzestępcy i oszukańczy marketingowcy wykorzystują zwykle różne sieci reklamowe, techniki zatruwania wyszukiwarek i podejrzane strony internetowe, aby generować ruch do swoich okienek pop-up. Użytkownicy trafiają na ich internetowe przynęty po kliknięciu fałszywych przycisków pobierania, skorzystaniu ze strony z torrentami lub po prostu kliknięciu wyniku wyszukiwania w internecie.

Oszustwa pop-up są wyświetlane na podstawie lokalizacji użytkowników i informacji o urządzeniu. Przynęty prezentowane w takich okienkach pop-up obejmują zarówno programy szybkiego wzbogacania się, jak i fałszywe skany antywirusowe.

Jak usunąć fałszywe okienka pop-up?

W większości przypadków oszustwa pop-up nie infekują urządzeń użytkowników złośliwym oprogramowaniem. Jeśli napotkałeś oszukańcze okienko pop-up, po prostu je zamknij. W niektórych przypadkach oszustwa pop-up mogą być trudne do zamknięcia. W takich przypadkach zamknij przeglądarkę internetową i uruchom ją ponownie.

W niezwykle rzadkich przypadkach może być konieczne przywrócenie przeglądarki internetowej. W tym celu skorzystaj z naszych instrukcji wyjaśniających jak przywrócić ustawienia przeglądarki internetowej.

Jak zapobiec fałszywym okienkom pop-up?

Aby zapobiec pojawianiu się oszustw pop-up, należy odwiedzać tylko renomowane witryny. Witryny z torrentami, pirackim oprogramowaniem, bezpłatnym streamingiem filmów online, pobieraniem filmów z YouTube i inne witryny o podobnej reputacji często przekierowują użytkowników sieci do oszustw pop-up.

Aby zminimalizować ryzyko napotkania oszustw pop-up, należy regularnie aktualizować przeglądarki internetowe i korzystać z renomowanej aplikacji anty-malware. W tym celu polecamy Combo Cleaner.

Co zrobić jeśli zostaniesz oszukany przez oszustwo pop-up?

To zależy od rodzaju oszustwa, na które się nabrałeś. Najczęściej oszustwa pop-up mają na celu nakłonienie użytkowników do wysłania pieniędzy, podania danych osobowych lub udostępnienia urządzenia.

  • Jeśli wysłałeś pieniądze oszustom: Powinieneś skontaktować się ze swoją instytucją finansową i wyjaśnić, że zostałeś oszukany. Jeśli szybko ją poinformujesz, istnieje szansa na odzyskanie pieniędzy.
  • Jeśli podałeś swoje dane osobowe: Zmień swoje hasła i włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe we wszystkich usługach online, z których korzystasz. Odwiedź stronę Federalnej Komisji Handlu, aby zgłosić kradzież tożsamości i uzyskać spersonalizowane kroki odzyskiwania.
  • Jeśli pozwolisz oszustom połączyć się z twoim urządzeniem: Powinieneś przeskanować komputer sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym (zalecamy Combo Cleaner) - cyberprzestępcy mogli na nim umieścić trojany, keyloggery i inne malware. Nie używaj komputera do czasu usunięcia potencjalnych zagrożeń.
  • Pomóż innym użytkownikom internetu: zgłoś oszustwa internetowe Federalnej Komisji Handlu.

Często zadawane pytania (FAQ)

Co to jest oszustwo pop-up?

Jest to oszustwo mające na celu nakłonienie użytkowników do wykonania określonych czynności. Zwykle witryny, na których działają okienka pop-up, wyświetlają fałszywe ostrzeżenia systemowe, alerty o wirusach, komunikaty o błędach itp.

Jaki jest cel oszustwa pop-up?

Te oszustwa są wykorzystywane do różnych celów. Stojący za nimi oszuści mogą próbować zainfekować komputery malware, wydobyć poufne informacje lub pieniądze, sprzedać fałszywe lub niepotrzebne usługi (lub produkty), uzyskać dostęp do komputerów itp.

Dlaczego napotykam fałszywe okienka pop-up?

Fałszywe okienka pop-up są wyświetlane przez zwodnicze strony internetowe. Strony te są zwykle otwierane za pośrednictwem podejrzanych reklam lub stron, które wykorzystują nieuczciwe sieci reklamowe (np. nielegalne strumieniowe przesyłanie filmów lub witryny z torrentami). W niektórych przypadkach są otwierane przez zainstalowane adware lub inne niewiarygodne oprogramowanie. Tak czy inaczej, użytkownicy nie otwierają celowo fałszywych stron internetowych.

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed oszustwami pop-up?

Combo Cleaner może skanować strony internetowe i wykrywać te niewiarygodne (w tym strony wyświetlające fałszywe okienka pop-up lub inne zwodnicze treści). Ta aplikacja ostrzega użytkowników o niewiarygodnych stronach i ogranicza do nich dostęp.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Oszustwo wsparcia technicznego Your Windows Got Corrupted Due To Virus kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Oszustwo wsparcia technicznego Your Windows Got Corrupted Due To Virus na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.