FacebookTwitterLinkedIn

Instrukcje usuwania rozszerzenia przeglądarki typu adware Video Player Plus

Znany również jako: Ads by Video Player Plus
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest Video Player Plus?

Podczas sprawdzania podejrzanych witryn odkryliśmy jedną promującą rozszerzenie przeglądarki Video Player Plus. To rozszerzenie jest przedstawiane jako umożliwiające użytkownikom łatwe pobieranie filmów w wielu formatach. Jednak po sprawdzeniu Video Player Plus – ustaliliśmy, że jest to oprogramowanie wspierane przez reklamy (adware).

Adware Video Player Plus proszące o różne pozwolenia

Przegląd adware Video Player Plus

Adware prowadzi natrętne kampanie reklamowe. Innymi słowy, wyświetla reklamy na odwiedzanych stronach i/lub różnych interfejsach. Wyświetlane reklamy promują różne oszustwa, podejrzane/niebezpieczne oprogramowanie i malware. Po kliknięciu niektóre natrętne reklamy mogą nawet pobierać/instalować bez zgody użytkownika.

Warto zauważyć, że chociaż za pośrednictwem tych reklam można napotkać legalne produkty i usługi, jest mało prawdopodobne, aby były one promowane przez rzeczywistych programistów/twórców. Zamiast tego ta promocja jest prowadzona przez oszustów wykorzystujących programy partnerskie zawierające oryginalne produkty w celu uzyskania nielegalnych prowizji.

Oprogramowanie obsługujące reklamy może nie działać zgodnie z przeznaczeniem, jeśli pewne warunki są nieodpowiednie, np. specyfikacje przeglądarki/systemu lub geolokalizacja użytkownika są niekompatybilne, nie są odwiedzane określone strony internetowe itp. Jednak niezależnie od tego, czy Video Player Plus wyświetla reklamy – jego obecność w systemie zagraża bezpieczeństwu urządzenia i użytkownika.

Co więcej, to nieuczciwe rozszerzenie zbiera prywatne dane. Interesujące informacje mogą obejmować: historię przeglądania i wyszukiwania, nazwy użytkowników/hasła, dane osobowe, dane finansowe itp. Zebrane informacje mogą zostać sprzedane stronom trzecim lub w inny sposób wykorzystane dla zysku.

Podsumowując, obecność adware na urządzeniu może skutkować infekcjami systemu, poważnymi problemami prywatności, stratami finansowymi, a nawet kradzieżą tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by Video Player Plus
Typ zagrożenia Adware, niechciane reklamy, wirus pop-up
Rozszerzenie(a) przeglądarki Video Player Plus
Rzekoma funkcjonalność Narzędzie do łatwego pobierania filmów w wielu formatach.
Objawy Wyświetlanie reklam niepochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player.
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Przykłady adware

Sprawdziliśmy tysiące aplikacji typu adware i rozszerzeń przeglądarki, a Link Locator, Word Replace And Load, Split Files, Snetchball i Library Games to tylko niektóre przykłady.

Oprogramowanie wspierane przez reklamy zwykle wydaje się zwyczajne i nieszkodliwe. Zachęca użytkowników do pobrania/instalacji szeroką gamą „przydatnych" funkcji. Jednak te funkcje rzadko działają zgodnie z obietnicą, a w większości przypadków w ogóle nie działają. Nawet jeśli adware działa zgodnie z reklamą, nie jest to dowodem na jego zasadność ani bezpieczeństwo.

Jak zainstalowano Video Player Plus na moim komputerze?

Uzyskaliśmy rozszerzenie przeglądarki Video Player Plus z jego „oficjalnej" strony pobierania i znaleźliśmy zwodnicze witryny, które je promują. Większość użytkowników odwiedza takie strony przez przekierowania spowodowane błędnie wpisanymi adresami URL, witryny korzystające z nieuczciwych sieci reklamowych, spamowe powiadomienia przeglądarki, natrętne reklamy lub zainstalowane adware (z możliwością wymuszenia otwarcia przeglądarki).

„Sprzedaż wiązana" – dodawanie niechcianych/złośliwych dodatków do instalatorów zwykłych programów – służy do rozsyłania oprogramowania wspieranego przez reklamy. Pobieranie produktów z podejrzanych kanałów (np. witryn z freeware i stron trzecich, sieci udostępniania P2P itp.) oraz pośpieszne instalacje zwiększają ryzyko niezamierzonego wpuszczenia dołączonych produktów do systemu.

Adware jest również dystrybuowane przez natrętne reklamy. Niektóre z nich po kliknięciu są w stanie uruchamiać skrypty zaprojektowane do wykonywania potajemnych pobrań/instalacji.

Jak uniknąć instalacji adware?

Zalecamy sprawdzanie oprogramowania i pobieranie go wyłącznie z oficjalnych/zweryfikowanych źródeł. Ponadto ważne jest, aby podczas instalacji przeczytać warunki, przestudiować dostępne opcje, użyć „Niestandardowych"/„Zaawansowanych" ustawień oraz zrezygnować z dodatkowych aplikacji, rozszerzeń, funkcji itd.

Należy zachować czujność podczas przeglądania sieci, ponieważ oszukańcze i złośliwe treści zwykle wydają się uzasadnione i nieszkodliwe. Przykładowo, natrętne reklamy mogą wyglądać nieszkodliwie, ale przekierowywać do wysoce podejrzanych witryn (np. z hazardem, pornografią, randkami dla dorosłych itp.).

W przypadku napotkania tego rodzaju reklam i/lub przekierowań należy sprawdzić system i natychmiast usunąć wszystkie podejrzane aplikacje oraz rozszerzenia/wtyczki przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany Video Player Plus, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć to adware.

Zrzut ekranu "oficjalnej" witryny promocyjnej adware Video Player Plus:

Witryna promująca adware Video Player Plus

Zrzut ekranu zwodniczej witryny używanej do promowania adware Video Player Plus:

Zwodnicza witryna promująca adware Video Player Plus

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstaluj adware za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie niechciane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu niechcianych aplikacji przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niechcianych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć adware Video Player Plus przy pomocy Combo Cleaner:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie niechcianych reklam z Google Chrome krok 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Znajdź „Video Player Plus" i wszystkie inne ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Usuwanie niechcianych reklam z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem ads by video player plus, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek Mozilla Firefox:

Usuwanie niechcianych reklam z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), wybierz „Dodatki i motywy". Kliknij „Rozszerzenia", w otwartym oknie zlokalizuj ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, kliknij trzy kropki, a następnie kliknij „Usuń".

Usuwanie niechcianych reklam z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem ads by video player plus, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware ads by video player plus ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat ads by video player plus lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/25710-video-player-plus-adware

Często zadawane pytania (FAQ)

Jakie szkody może wyrządzić adware?

Adware może obniżyć jakość przeglądania i wydajność systemu. Wyświetla reklamy promujące oszukańcze i złośliwe treści, które mogą powodować poważne problemy (np. infekcje systemu, straty finansowe itp.). Ponadto oprogramowanie jest uważane za zagrożenie dla prywatności, ponieważ zazwyczaj zbiera wrażliwe informacje.

Co robi adware?

Adware oznacza oprogramowanie wspierane przez reklamy. Działa poprzez umożliwienie umieszczania reklam na różnych interfejsach. Niektóre typy mogą również powodować przekierowania i zbierać prywatne dane.

Jak twórcy oprogramowania reklamowego generują przychody?

Większość zysków pochodzi z programów partnerskich poprzez promowanie stron internetowych, aplikacji, produktów itp. Deweloperzy mogą zarabiać na prowizjach za kliknięcia reklam, wizyty w witrynie, pobieranie plików, zakupy produktów itp.

Czy Combo Cleaner usunie adware Video Player Plus?

Tak, Combo Cleaner może skanować systemy i usuwać wszystkie obecne aplikacje typu adware. Pamiętaj, że ręczne usuwanie (bez pomocy oprogramowania bezpieczeństwa) może nie być idealnym rozwiązaniem. W niektórych przypadkach, nawet po ręcznym usunięciu oprogramowania obsługującego reklamy, różne pliki pozostają ukryte w systemie. Co więcej, te pozostałości mogą nadal działać i powodować problemy. Dlatego niezwykle ważne jest dokładne usunięcie adware.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by Video Player Plus kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by Video Player Plus na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.