FacebookTwitterLinkedIn

Jak odinstalować Snetchball z systemu operacyjnego

Znany również jako: Ads by Snetchball
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką aplikacją jest Snetchball?

Analizując aplikację Snetchball, odkryliśmy, że działa ona jako adware – wyświetla natrętne reklamy. Często zdarza się, że adware jest promowane i dystrybuowane przy użyciu podejrzanych metod. Odkryliśmy Snetchball po pobraniu złośliwego instalatora z podejrzanej strony internetowej.

Folder instalacyjny Snetchball

Szczegółowe informacje o Snetchball

Snetchball działa w Menedżerze zadań jako „Snetchball" (kiedy to adware jest aktywne, działa wiele procesów o nazwie „Snetchball"). Reklamy wyświetlane przez Snetchball mogą otwierać różne potencjalnie złośliwe strony. Ponadto można je zaprojektować tak, aby uruchamiały określone skrypty w celu powodowania niechcianych pobrań i instalacji.

Reklamy wyświetlane przez Snetchball mogą otwierać witryny zaprojektowane w celu zwabienia odwiedzających do zadzwonienia pod fałszywe numery pomocy technicznej, podania poufnych informacji, pobrania podejrzanego oprogramowania, zapłacenia za niepotrzebne lub fałszywe oprogramowanie itp. Ponadto reklamy te mogą otwierać strony internetowe zawierające malware. Dlatego zdecydowanie zaleca się, aby nie ufać Snetchball i jego reklamom.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by Snetchball
Typ zagrożenia Adware
Nazwy wykrycia (instalatora) Avast (Win32:Adware-gen [Adw]), Combo Cleaner (Trojan.Generic.32907624), ESET-NOD32 (wariant Win32/GenCBL.DIJ), Kaspersky (Trojan-Banker.Win32.Bandra.cyj), Microsoft (Trojan:Win32/Woreflint.A!cl), Pełna lista (VirusTotal)
Nazwy wykrycia (aplikacji) AhnLab-V3 (Malware/Win32.RL_Generic.C4361358), Bkav Pro (W32.AIDetectNet.01), Fortinet (możliwe zagrożenie), Panda (PUP/Adware), Symantec (ML.Attribute.HighConfidence), Pełna lista (VirusTotal)
Objawy Twój komputer staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane strony internetowe.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania plików torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądarki internetowej (potencjalne problemy z prywatnością), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania do podejrzanych stron internetowych, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Więcej informacji o adware

Aplikacje wspierane przez reklamy mogą mieć cechy porywaczy przeglądarki - mogą być używane do promowania podejrzanych wyszukiwarek. Aplikacje porywające przeglądarkę zwykle robią to poprzez zmianę ustawień (domyślnej wyszukiwarki, strony domowej i strony nowej karty) przeglądarek internetowych. Podejrzane wyszukiwarki często promują podejrzane strony i wyświetlają niechciane reklamy.

Przykłady aplikacji wyświetlających reklamy to Library Games, Page Downloader i IPTV Player.

Jak zainstalowano adware na moim komputerze?

Snetchball instaluje się za pośrednictwem złośliwego instalatora dystrybuowanego za pośrednictwem podejrzanej witryny. Zrzuty ekranu instalatora i witryny używanej do dystrybucji Snetchball znajdują się poniżej. Często zdarza się, że adware jest dołączone do innego oprogramowania (zawarte w instalatorach jako opcjonalna instalacja).

Użytkownicy instalują adware wraz z innym oprogramowaniem, gdy nie zmieniają „Zaawansowanych", „Niestandardowych" ani innych ustawień w instalatorach zawierających adware. Zwodnicze reklamy mogą również powodować niechciane pobrania i instalacje.

Jak uniknąć instalacji niechcianych aplikacji?

Nie pobieraj aplikacji ani plików z podejrzanych witryn, sieci peer-to-peer, za pomocą zewnętrznych programów do pobierania i innych niewiarygodnych źródeł. Pobieraj je z legalnych (oficjalnych) stron i sklepów. Nie ufaj też reklamom na stronach z torrentami, stronach dla dorosłych i innych stronach tego rodzaju ani nie zezwalaj na wyświetlanie powiadomień na takich stronach.

Zawsze usuwaj opcjonalne (niechciane) pliki do pobrania i instalacje przed pobraniem i zainstalowaniem oprogramowania. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Witryna dystrybuująca instalator Snetchball:

Zwodniczy promoter adware Snetchball

Złośliwy instalator dystrybuujący Snetchball:

Złośliwy instalator adware Snetchball

Snetchball uruchomiony w Menedżerze zadań jako "Snetchball":

Adware Snetchball uruchomione w menedżerze zadań

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie adware Snetchball za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie niechciane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk „Odinstaluj" lub „Usuń".

Po odinstalowaniu niechcianej aplikacji przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć niechciane dodatki przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie adware Snetchball z Google Chrome krok 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Usuwanie adware Snetchball z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem ads by snetchball, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie adware Snetchball z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), wybierz „Dodatki i motywy". Kliknij „Rozszerzenia", a w otwartym oknie znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia. Kliknij trzy kropki, a następnie kliknij „Usuń".

Usuwanie adware Snetchball z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem ads by snetchball, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware ads by snetchball ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat ads by snetchball lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/25687-snetchball-adware

Często zadawane pytania (FAQ)

Jakie szkody może wyrządzić adware?

Zwykle adware zmniejsza komfort przeglądania sieci, wyświetlając natrętne reklamy. Ponadto może spowalniać komputer i powodować problemy związane z prywatnością w internecie.

Co robi adware?

Z reguły adware wyświetla różne reklamy. Ponadto adware może być zaprojektowane do promowania fałszywych wyszukiwarek i zbierania różnych informacji.

Jak twórcy oprogramowania reklamowego generują przychody?

Używają adware do promowania różnych produktów, stron internetowych, usług itp. Głównym źródłem dochodu są zwykle programy partnerskie.

Czy Combo Cleaner usunie adware?

Tak, Combo Cleaner przeskanuje twój komputer i usunie zainstalowane aplikacje typu adware. Gdy adware jest usuwane ręcznie, resztki plików często pozostają ukryte w systemie. Combo Cleaner usuwa adware bez pozostawiania jakichkolwiek danych.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by Snetchball kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by Snetchball na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.