FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć adware Library Games z systemu operacyjnego

Znany również jako: Ads by Library Games
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest Library Games?

Odkryliśmy aplikację Library Games po pobraniu i użyciu złośliwego instalatora. Po przetestowaniu Library Games odkryliśmy, że wyświetla natrętne reklamy. W związku z tym sklasyfikowaliśmy Library Games jako adware. Ta aplikacja działa w Menedżerze zadań jako Library Games 1.1.

Folder instalacyjny Library Games

Więcej informacji o Library Games

Reklamy wyświetlane przez Library Games mogą otwierać różne niewiarygodne, potencjalnie złośliwe strony internetowe. Kliknięcie ich może prowadzić do stron phishingowych (witryn zaprojektowanych do wydobywania poufnych informacji), fałszywych stron pomocy technicznej, stron oferujących pobranie podejrzanego oprogramowania itp.

Przykładami stron internetowych, które mogą otwierać reklamy wyświetlane przez aplikacje takie jak Library Games, są: witryna desktopanalyticscenter[.]site, "Your System Is Seriously Damaged" i "oszustwo Elon Musk Twitter Giveaway".

Oprócz otwierania podejrzanych witryn, reklamy wyświetlane przez Library Games mogą powodować niechciane pobrania lub instalacje. Reklamy mogą służyć do dystrybucji aplikacji poprzez zaprojektowanie ich tak, aby uruchamiały określone skrypty. Dlatego wysoce wskazane jest, aby nie ufać Library Games i jej reklamom.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by Library Games
Typ zagrożenia Adware
Nazwy wykrycia (instalatora) Avast (Win32:Adware-gen [Adw]), Combo Cleaner (Trojan.Generic.32907624), ESET-NOD32 (wariant Win32/GenCBL.DIJ), Kaspersky (Trojan-Banker.Win32.Bandra.cyj), Microsoft (Trojan:Win32/Woreflint.A!cl), Pełna lista (VirusTotal)
Nazwy wykrycia (aplikacji) Avast (Win32:CrypterX-gen [Trj]), Combo Cleaner (Trojan.GenericKD.64873644), ESET-NOD32 (wariant Win32/GenKryptik.FWHX), Kaspersky (HEUR:Trojan.Win32.Staser.gen), Microsoft (Trojan:Win32/Sabsik.FL.B!ml), Pełna lista (VirusTotal)
Objawy Twój komputer staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane strony internetowe.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania plików torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądarki internetowej (potencjalne problemy z prywatnością), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania do podejrzanych stron internetowych, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Więcej informacji o adware

Aplikacje obsługujące reklamy, takie jak Library Games, mogą przejmować kontrolę nad przeglądarkami internetowymi, zmieniając ich ustawienia. Zwykle aplikacje porywające przeglądarkę promują podejrzane wyszukiwarki. Korzystanie z tych wyszukiwarek może prowadzić do potencjalnie złośliwych stron. Może również powodować problemy związane z prywatnością w sieci.

Ponieważ Library Games jest dystrybuowane za pośrednictwem oszukańczego instalatora, może być dystrybuowane wraz z porywaczami przeglądarki i innymi niechcianymi aplikacjami, a nawet złośliwymi programami. Przykładami aplikacji, które działają jak Library Games (wyświetlają niechciane reklamy) są Page Downloader, IPTV Player i Weekly Stock Loader.

Jak zainstalowano adware na moim komputerze?

Wiadomo, że Library Games jest instalowane za pośrednictwem złośliwego instalatora hostowanego na podejrzanej stronie internetowej, która twierdzi, że plik jest gotowy do pobrania. Poniżej znajdują się zrzuty ekranu instalatora i strony internetowej służącej do jego dystrybucji.

Ponadto adware jest często dystrybuowane poprzez łączenie go z innym oprogramowaniem (poprzez dołączenie go do instalatorów innych programów). W takich przypadkach użytkownicy instalują adware po zakończeniu instalacji oprogramowania bez zmiany „Zaawansowanych", „Niestandardowych" lub podobnych ustawień w instalatorach (bez odznaczania niechcianych aplikacji).

Reklamy na podejrzanych stronach internetowych również mogą prowadzić do niechcianych pobrań i instalacji.

Jak uniknąć instalacji niechcianych aplikacji?

Pobieraj oprogramowanie wyłącznie z wiarygodnych źródeł, takich jak oficjalne strony internetowe i zweryfikowane sklepy. Nie klikaj reklam na podejrzanych stronach internetowych ani nie zezwalaj witrynom tego rodzaju na wyświetlanie powiadomień. Przed zakończeniem pobierania i instalacji odznacz niechciane aplikacje zawarte w programach pobierania i instalatorach.

Ponadto regularnie skanuj swój komputer w poszukiwaniu niechcianego oprogramowania. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Witryna promująca instalator używany do dystrybucji Library Games:

Zwodniczy promoter Library Games

Złośliwy instalator dystrybuujący adware Library Games:

Instalator adware ibrary Games

Library Games uruchomione w Menedżerze zadań jako Library Games 1.1:

Library Games uruchomione w Menedżerze zadań jako Library Games 1.1

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie adware Library Games za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie niechciane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk „Odinstaluj" lub „Usuń".

Po odinstalowaniu niechcianej aplikacji przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przegladarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć niechciane dodatki przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie adware Library Games z Google Chrome krok 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Usuwanie adware Library Games z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem ads by library games, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie adware Library Games z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), wybierz „Dodatki i motywy". Kliknij „Rozszerzenia", w otwartym oknie zlokalizuj wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, kliknij trzy kropki, a następnie kliknij „Usuń".

Usuwanie adware Library Games z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem ads by library games, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware ads by library games ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat ads by library games lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/25686-library-games-adware

Często zadawane pytania (FAQ)

Jakie szkody może wyrządzić oprogramowanie reklamowe?

W większości przypadków głównym problemem związanym z adware jest bombardowanie użytkowników natrętnymi reklamami, które mogą otwierać podejrzane strony internetowe. Ponadto oprogramowanie tego typu może spowolnić komputer i powodować problemy związane z prywatnością w internecie.

Co robi adware?

Adware wyświetla reklamy. Niektóre aplikacje obsługiwane przez reklamy mają na celu promowanie podejrzanych wyszukiwarek poprzez zmianę ustawień przeglądarek internetowych. Mogą również śledzić użytkowników (zbierać różne dane).

Jak twórcy oprogramowania reklamowego generują przychody?

Duża część adware jest generowana przez programy partnerskie. Jego twórcy używają go do promowania różnych stron, usług, produktów itp.

Czy Combo Cleaner usunie adware Library Games?

Tak, Combo Cleaner usunie adware z komputera. Zaleca się automatyczne usuwanie adware zamiast ręcznego, aby uniknąć pozostawiania resztek plików w systemie.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by Library Games kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by Library Games na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.