FacebookTwitterLinkedIn

Jak powstrzymać przeglądarkę przed otwieraniem goodsearchez.com

Znany również jako: Porywacz przeglądarki goodsearchez.com
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest goodsearchez.com?

Przetestowaliśmy goodsearchez.com i stwierdziliśmy, że jest to fałszywa wyszukiwarka, która nie generuje unikalnych wyników. Zwykle fałszywe i inne podejrzane wyszukiwarki są promowane głównie za pośrednictwem porywaczy przeglądarki. Nasz zespół odkrył również, że goodsearchez.com jest promowana przez fałszywe rozszerzenie Google Docs.

Porywacz przeglądarki goodsearchez.com

Więcej informacji o goodsearchez.com i promującej ją aplikacji

Goodsearchez.com przekierowuje do bing.com, co oznacza, że użytkownicy przeszukują internet za pośrednictwem legalnej wyszukiwarki Bing. Jednak goodserarchez.com może śledzić użytkowników. Często fałszywe wyszukiwarki są zaprojektowane do zbierania danych związanych z przeglądaniem i innych. Dane te mogą być niewłaściwie wykorzystywane do celów marketingowych, sprzedawane stronom trzecim lub można na nich zarabiać w inny sposób.

Jak wspomnieliśmy na początku, goodsearchez.com jest promowana za pośrednictwem fałszywego rozszerzenia przeglądarki Google Docs. To rozszerzenie umieszcza niewidoczne warstwy na odwiedzanych stronach internetowych, aby nakłonić użytkowników do otwarcia potencjalnie złośliwych stron (np. stron phishingowych, fałszywych stron pomocy technicznej itp.). Ponadto dodaje funkcję "Managed by your organization" do przeglądarek Chrome.

Warto wspomnieć, że fałszywe wyszukiwarki, takie jak goodsearchez.com, zwykle są promowane za pośrednictwem porywaczy przeglądarki. Aplikacje tego typu porywają przeglądarki internetowe, zmieniając ich ustawienia, takie jak domyślną wyszukiwarkę, stronę domową i (lub) stronę nowej karty. Ponadto uniemożliwiają użytkownikom usunięcie fałszywych wyszukiwarek z tych ustawień. Zwykle nie można tego zrobić, gdy porywacze przeglądarki są dodane do przeglądarek.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Porywacz przeglądarki goodsearchez.com
Typ zagrożenia Porywacz przeglądarki, przekierowanie, porywacz wyszukiwania, pasek narzędzi, niechciana nowa karta
Rozszerzenie(a) przeglądarki Google Docs (fałszywa aplikacja)
Rzekoma funkcjonalność Ulepszone przeglądanie sieci
Zmienione ustawienia przeglądarki Strona główna, adres URL nowej karty, domyślna wyszukiwarka
Obsługiwany adres IP (goodsearchez.com) 104.21.15.98
Nazwy wykrycia (złośliwego instalatora) ALYac (Adware.Agent.YPK), Combo Cleaner (Adware.Agent.YPK), Emsisoft (Adware.Agent.YPK (B)), Panda (Trj/Agent), Webroot (W32.Malware.Gen), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Objawy Zmienione ustawienia przeglądarki internetowej (strona główna, domyślna wyszukiwarka internetowa, ustawienia nowej karty). Użytkownicy są zmuszani do odwiedzania strony porywacza i przeszukiwania internetu za pomocą jego wyszukiwarek.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player.
Zniszczenie Śledzenie przeglądarki internetowej (potencjalne problemy z prywatnością), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania do podejrzanych witryn.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Więcej informacji o aplikacjach porywających przeglądarkę

Zwykle te aplikacje są promowane jako uzasadnione i przydatne. Jednak rzadko zapewniają one jakiekolwiek przydatne funkcje. Fałszywe wyszukiwarki promowane przez porywaczy przeglądarki mogą generować zwodnicze wyniki (promować podejrzane strony) i wyświetlać niechciane reklamy.

Clean Notifications, Surf Start i Whiteboard New Tab to przykłady aplikacji zaprojektowanych do przejmowania kontroli nad przeglądarkami internetowymi.

Jak zainstalowano na moim komputerze oprogramowanie promujące goodsearchez.com?

Aplikacja (fałszywa aplikacja Google Docs) promująca goodsearchez.com jest dystrybuowana za pośrednictwem strony internetowej zawierającej narzędzia do łamania zabezpieczeń oprogramowania. Może być również rozpowszechniana za pośrednictwem innych podejrzanych (nieoficjalnych) stron internetowych i sklepów stron trzecich.

Innym popularnym sposobem dystrybucji porywaczy przeglądarki jest łączenie ich z innymi programami. Są one zawarte w instalatorach jako dodatkowe oferty. Użytkownicy zgadzają się dodawać lub instalować aplikacje porywające przeglądarkę po zakończeniu instalacji oprogramowania bez zmiany „Zaawansowanych", „Niestandardowych" lub podobnych ustawień lub odznaczenia pól wyboru.

Jak uniknąć instalacji porywaczy przeglądarki?

Pobieraj aplikacje z oficjalnych stron internetowych i sklepów. Unikaj pobierania ich z nieoficjalnych stron, zewnętrznych programów do pobierania, sieci P2P, zewnętrznych sklepów i podobnych źródeł. Nie klikaj fałszywych przycisków ani nie ufaj reklamom na podejrzanych witrynach. Nie zezwalaj również podejrzanym stronom na wyświetlanie powiadomień.

Zawsze usuwaj zaznaczenie niechcianych aplikacji zawartych w narzędziach pobierania i instalatorach przed pobraniem i zainstalowaniem programów (zwłaszcza bezpłatnych). Jeśli twój komputer jest już zainfekowany porywaczami przeglądarki, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Goodsearchez.com przekierowuje do bing.com (GIF):

goodsearchez.com przekierowuje do bing.com

Zrzut ekranu zwodniczej witryny używanej do promowania złośliwego instalatora, który wstrzykuje fałśzywe rozszerzenie Google Docs:

Zwodnicza strona promująca złośliwy instalator, który wstrzykuje fałszywe rozszerzenie Google Docs

Wygląd fałśzywego rozszerzenia Google Docs, które promuje witrynę goodsearchez.com:

Fałszywe rozszerzenie Google Docs promujące goodsearchez.com

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuń przekierowanie goodsearchez.com:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie porywacza przeglądarki goodsearchez.com za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów: spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk „Odinstaluj" lub „Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianych aplikacji (które powodują przekierowania przeglądarki na stronę goodsearchez.com), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niechcianych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuń przekierowanie goodsearchez.com z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć przekierowania przeglądarki:

Google Chrome logoUsuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z goodsearchez.com z Google Chrome

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Znajdź fałszywą aplikację „Google Docs" i inne ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Zmień swoją stronę domową:

Usuwanie goodsearchez.com ze strony domowej Google Chrome

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz „Ustawienia". W sekcji „Na starcie" wyłącz złośliwe rozszerzenie (jeśli jest obecne), poszukaj adresu URL porywacza przeglądarki (hxxp://www.goodsearchez.com) poniżej opcji „Otwórz określoną lub zestaw stron". Jeśli jest obecny, kliknij ikonę trzech pionowych kropek i wybierz „Usuń".

Zmień swoją domyślną wyszukiwarkę:

Usuwanie goodsearchez.com z domyślnej wyszukiwarki Google Chrome

Aby zmienić twoją domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Ustawienia", w sekcji „Wyszukiwarka" kliknij „Zarządzaj wyszukiwarkami...", na otwartej liście poszukaj „goodsearchez.com". Po zlokalizowaniu kliknij trzy pionowe kropki w pobliżu tego adresu URL i wybierz „Usuń".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem porywacz przeglądarki goodsearchez.com, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuń złośliwe wtyczki z Mozilla Firefox:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z goodsearchez.com z Mozilla Firefox

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), wybierz „Dodatki i motywy". Kliknij „Rozszerzenia", w otwartym oknie zlokalizuj wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, kliknij trzy kropki, a następnie kliknij „Usuń".

Zmień swoją stronę domową:

Usuwanie goodsearchez.com ze strony domowej Mozilla Firefox

Aby przywrócić swoją stronę domową, kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), a następnie wybierz „Ustawienia". W otwartym oknie wyłącz złośliwe rozszerzenie (jeśli jest obecne), usuń hxxp://goodsearchez.com i wprowadź preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu Mozilla Firefox.

Zmień swoją domyślną wyszukiwarkę:

Usuwanie goodsearchez.com z domyślnej wyszukiwarki Mozilla Firefox

W pasku adresu URL wpisz "about:config" i naciśnij Enter. Kliknij "Akceptuję ryzyko i kontynuuję".

W filtrze wyszukiwania na górze wpisz: "extensionControlled". Ustaw oba wyniki jako „fałszywe", klikając dwukrotnie każdy wpis lub klikając przycisk Mozilla Firefox switch about:config entry button.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem porywacz przeglądarki goodsearchez.com, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Zmień ustawienia strony domowej i nowej zakładki:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 2

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz „Ustawienia". W sekcji "Po uruchomieniu" poszukaj nazwy porywacza przeglądarki i kliknij "Wyłącz".

Zmień swoją domyślną wyszukiwarkę internetową:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 3

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Microsoft Edge: Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge), wybierz "Prywatność i usługi", przewiń w dół strony i wybierz "Pasek adresu". W sekcji "Wyszukiwarki używane w pasku adresu" poszukaj nazwy niechcianej wyszukiwarki internetowej, a po jej zlokalizowaniu kliknij przycisk "Wyłącz" obok niej. Możesz też kliknąć "Zarządzanie wyszukiwarkami". W otwartym menu poszukaj niechcianej wyszukiwarki internetowej. Kliknij ikonę puzzli Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) obok niej i wybierz "Wyłącz".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem porywacz przeglądarki goodsearchez.com, przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge..

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia porywacz przeglądarki goodsearchez.com ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat porywacz przeglądarki goodsearchez.com lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/25532-goodsearchez-com-redirect

Często zadawane pytania (FAQ)

Jaki jest cel zmuszania użytkowników do odwiedzenia strony goodsearchez.com?

Zwykle fałszywe wyszukiwarki generują większe przychody dla swoich programistów, gdy liczba ich użytkowników jest wyższa.

Czy odwiedzanie goodsearchez.com stanowi zagrożenie dla mojej prywatności?

Goodsearchez.com to fałszywa wyszukiwarka. W związku z tym może być w stanie zbierać informacje związane z przeglądaniem i inne, które mogą być niewłaściwie wykorzystywane do celów marketingowych i innych.

Jak porywacz przeglądarki przeniknął do mojego komputera?

Większość porywaczy przeglądarki jest dystrybuowana za pośrednictwem zwodniczych reklam, metody sprzedaży wiązanej oprogramowania (głównie instalatorów bezpłatnego oprogramowania), powiadomień z podejrzanych stron internetowych itp. Użytkownicy rzadko celowo dodają porywaczy przeglądarki do przeglądarek.

Czy Combo Cleaner pomoże mi usunąć porywacza przeglądarki?

Tak, Combo Cleaner usunie porywacza przeglądarki. Jeśli do przeglądarki lub w systemie operacyjnym dodano wiele porywaczy przeglądarki, ich ręczne usunięcie może być trudne. W takich przypadkach te aplikacje mogą być w stanie ponownie zainstalować się nawzajem. Combo Cleaner usuwa wszystkie niechciane aplikacje jednocześnie.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Porywacz przeglądarki goodsearchez.com kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Porywacz przeglądarki goodsearchez.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.