FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć fałszywe rozszerzenie Google Docs?

Znany również jako: Nieoficjalne rozszerzenie Google Docs
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania przekierowania fałszywego ostrzeżenia Google Docs

Czym jest fałszywe ostrzeżenie Google Docs?

Ta aplikacja nie ma nic wspólnego z oficjalnym, legalnym rozszerzeniem Google Docs. Jest sklasyfikowana jako adware i przeznaczona do promowania różnych podejrzanych witryn. Dodatkowo, po zainstalowaniu ta aplikacja dodaje funkcję "Managed by your organization" do przeglądarek Chrome. Badania pokazują, że ta aplikacja typu adware jest rozpowszechniana za pomocą narzędzia do łamania zabezpieczeń, które ma nielegalnie aktywować niektóre licencjonowane oprogramowanie.

fake google docs extension adware promotes shady page

Głównym celem tego fałszywego rozszerzenia Google Docs jest umieszczanie niewidocznych warstw na odwiedzanych witrynach. Gdy niczego niepodejrzewający użytkownicy klikną dowolne miejsce witryny, na którym jest umieszczona taka warstwa, zostają przekierowani na podejrzane, potencjalnie złośliwe witryny. Na przykład do stron zaprojektowanych w celu promowania potencjalnie niechcianych aplikacji (PUA), takich jak porywacze przeglądarki, inne aplikacje typu adware lub nieuczciwych stron (podobnych ahacdn[.]me, newscatch24[.]com itp.), które promują niektóre inne witryny tego typu zawierające podejrzane treści itp. Ponadto, możliwe jest, że ta fałszywa aplikacja Google Docs może umieszczać warstwy przeznaczone do promowania stron, które są wykorzystywane do nakłaniania użytkowników do zainstalowania złośliwego oprogramowania (np. ransomware, trojanów), różnych oszukańczych witryn, witryn phishingowych itp. Tak, czy inaczej nie można ufać witrynom otwieranym przez przeglądarkę, w której jest zainstalowana ta podejrzana aplikacja. Jeśli ta aplikacja jest zainstalowana w przeglądarce, należy ją natychmiast usunąć. Warto wspomnieć, że mogłaby ona być przeznaczona również do zbierania różnych danych. Na przykład adresów IP, adresów odwiedzanych witryn, wprowadzonych zapytań wyszukiwania, geolokalizacji i innych danych przeglądania i/lub nawet poufnych danych (np. haseł, danych karty kredytowej).

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Nieoficjalne rozszerzenie Google Docs
Typ zagrożenia Reklamy powiadomień push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Nazwy wykrycia (fałszywe narzędzie 'łamania' oprogramowania) Avast (Win32:Trojan-gen), BitDefender (Trojan.GenericKD.34805478), ESET-NOD32 (wiele wykryć), Kaspersky (HEUR:Trojan-PSW.Win32.Fareit.gen), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Objawy Dostrzeganie ogłoszeń niepochodzących oryginalnie z przeglądanych przez ciebie stron. Natrętne reklamy pop-up. Obniżona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Obniżona wydajność komputera, śledzenie przeglądania - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Inne przykłady aplikacji typu adware to Chromium Shield, Shop Together, Product Connecter. Zwykle służą do wyświetlania reklam (np. kuponowych, banerowych, ankietowych, pop-up). Wygląda jednak na to, że istnieją aplikacje typu adware, takie jak to fałszywe rozszerzenie Google Docs, które mają na celu promowanie podejrzanych stron za pomocą niewidocznych warstw, które umieszczają na otwartych stronach. W taki czy inny sposób aplikacje tego typu są przeznaczone wyłącznie do generowania przychodów dla ich programistów i mogą powodować różne problemy u użytkowników.

Jak zainstalowano adware na moim komputerze?

Jak wspomniano na początku, to fałszywe rozszerzenie Google Docs jest rozpowszechniane za pośrednictwem pliku wykonywalnego, który ma instalować/uruchamiać jakieś narzędzie do łamania zabezpieczeń. Innym popularnym sposobem dystrybucji potencjalnie niechcianych aplikacji jest uwzględnienie ich w konfiguratorach pobierania i/lub instalacji innych programów. Zwykle oferty pobrania i/lub zainstalowania dołączonych aplikacji można znaleźć w „Zaawansowanych", „Niestandardowych", „Własnych" lub innych ustawieniach konfiguratora. Gdy użytkownicy pobierają i/lub instalują programy z dołączonymi w ich konfiguratorach PUA, bez zmiany wyżej wymienionych ustawień (lub odznaczenia niektórych pól wyboru), pobierają i/lub instalują również PUA. W innych przypadkach użytkownicy nieświadomie pobierają i/lub instalują PUA, gdy klikają oszukańcze reklamy, których celem jest wykonanie określonych skryptów.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zaleca się pobieranie aplikacji (i plików) z oficjalnych witryn (oraz poprzez bezpośrednie linki do pobierania). Nie należy używać do tego celu żadnych zewnętrznych programów do pobierania, sieci peer-to-peer (np. klientów torrent, eMule), nieoficjalnych stron itp. oraz instalatorów stron trzecich. Należy przeanalizować konfiguratory pobierania i/lub instalacji z niektórymi ustawieniami („Niestandardowymi", „Zaawansowanymi" itp.) lub polami wyboru - często są one używane do dystrybucji potencjalnie niechcianych aplikacji. Reklamy pojawiające się na podejrzanych witrynach mogą być zaprojektowane w celu promowania innych stron tego rodzaju, a nawet powodować pobrania (i/lub instalacje) niechcianego oprogramowania. Zaleca się nie klikać takich reklam. Niechciane, podejrzane lub nieznane rozszerzenia, dodatki lub wtyczki, które są już zainstalowane w przeglądarce, należy z niej usunąć. Oprogramowanie tego rodzaju zainstalowane w systemie operacyjnym również powinno zostać usunięte. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Aby ustalić, czy zainstalowane rozszerzenie Google Docs jest fałszywe, sprawdź jego szczegóły. Oryginalne rozszerzenie jest zawsze dostępne w Chrome Web Store, podczas gdy fałszywe/złośliwe rozszerzenia często nie są.

Fake Google Docs Extension details

Niewidoczna warstwa wyświetlana przez fałszywe rozszerzenie Google Docs otwiera podejrzaną stronę (GIF):

fake google docs extension adware promotes rogue page

Niewidoczna warstwa wyświetlana przez fałszywe rozszerzenie Google Docs otwiera kolejną podejrzaną stronę (GIF):

fake google docs extension adware promotes untrustworthy page

Zrzut ekranu funkcji "Managed by your organization" dodanej do Chrome:

fake google docs extension adds managed by your organization feature

Witryna pobierania fałszywego narzędzia do łamania zabezpieczeń używanego do dystrybucji nieoficjalnego rozszerzenia adware Google Docs:

fake google docs extension adware download website for a fake cracking tool

Inne nieuczciwe rozszerzenie przeglądarki Chrome ("d8yl+Hf7rX"), które zachowuje się identycznie jak fałszywe Google Docs:

d8yl+Hf7rX rogue Chrome extension

Zrzut ekranu reklamy wyświetlanej przez to rozszerzenie:

Intrusive ad delivered by d8yl+Hf7rX rogue Chrome extension

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Fake Google Docs Extension adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, który powoduje przekierowania fałszywego rozszerzenia Google Docs, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing Fake Google Docs Extension  ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj nieoficjalne rozszerzenie "Google Docs" oraz wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Removing Fake Google Docs Extension ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem nieoficjalne rozszerzenie google docs, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing Fake Google Docs Extension ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox  firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Removing Fake Google Docs Extension ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem nieoficjalne rozszerzenie google docs, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing Fake Google Docs Extension ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę „koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz „Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Removing Fake Google Docs Extension ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem nieoficjalne rozszerzenie google docs, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware nieoficjalne rozszerzenie google docs ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat nieoficjalne rozszerzenie google docs lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/19181-fake-google-docs-extension-adware

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Nieoficjalne rozszerzenie Google Docs kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Nieoficjalne rozszerzenie Google Docs na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.