FacebookTwitterLinkedIn

Uniknij zostania oszukanym przez e-maile twierdzące, że masz subskrypcję McAfee

Znany również jako: E-mail spamowy Payment For McAfee Subscription
Poziom zniszczenia: Średni

Jakim e-mailem jest „Payment For McAfee Subscription"?

„Payment For McAfee Subscription" to nazwa e-mailowej kampanii spamowej. Takie wiadomości mogą być proste lub dość rozbudowane, ale wszystkie odnoszą się do zakupu lub odnowienia programu antywirusowego McAfee.

Należy podkreślić, że te e-maile są fałszywe i nie są powiązane z rzeczywistą firmą McAfee Corp. Ta wiadomość spamowa ma na celu nakłonienie odbiorców do zadzwonienia na podane numery telefonów. W ten sposób osoby są wciągane w oszustwo związane z oddzwonieniem.

E-mailowa kampania spamowa Payment For McAfee Subscription

Przegląd oszustwa e-mailowego „Payment For McAfee Subscription"

Przeanalizowaliśmy pięć e-maili będących częścią kampanii „Payment For McAfee Subscription", ale prawdopodobnie jest znacznie więcej jej wariantów. Wiadomości te różnią się wyglądem. Niektóre są zwykłym tekstem, a inne są sformatowane i zawierają logo firmy McAfee lub inną powiązaną grafikę.

Treść wiadomości e-maili jest różna, ale wspólny przekaz jest taki, że odbiorca jest obciążany rachunkiem za produkt/usługę McAfee, a jeśli chce anulować lub ma jakieś pytania, powinien zadzwonić pod podany numer. Jak wspomniano na początku, te wiadomości są fałszywe i nie są powiązane z rzeczywistą firmą McAfee.

Poczta spamowa tego rodzaju działa jako oszustwo zadzwonienia do oszustów. Podobnie jak wszystkie oszustwa, ten typ ma na celu generowanie przychodów dla oszustów. Jednak sposób, w jaki osiągają ten cel, może się znacznie różnić. Przestępcy robią to, uzyskując poufne informacje, zmuszając ofiarę do dokonywania fałszywych transakcji pieniężnych lub infekując swoje urządzenia malware. Gdy się zadzwoni do oszustów, podszywają się oni pod wsparcie lub techników, ale mogą realizować różne scenariusze.

Podczas atakowania danych cyberprzestępcy mogą prosić ofiary o podanie lub wprowadzenie ich do witryny/pliku phishingowego lub wyodrębnienia ich za pomocą złośliwego oprogramowania. Interesujące informacje mogą obejmować: dane osobowe (np. nazwiska, wiek, adresy, zawody itp.), dane logowania (np. bankowości internetowej, e-commerce, e-maili, sieci społecznościowych i różnych innych kont) oraz danych związanych z finansami (np. numerów kont bankowych, danych kart kredytowych itp.).

Oszustwa te często zawierają prośby użytkownika o zezwolenie „agentowi wsparcia"/„technikowi" na zdalny dostęp do jego urządzenia (przy użyciu AnyDesk, TeamViewer, UltraViewer itp.). Jest to element oszustwa związanego ze zwrotem pieniędzy i wsparciem technicznym.

W pierwszym z nich ofiara jest proszona o zalogowanie się na swoje internetowe konto bankowe, a następnie ekran po stronie użytkownika zostaje przyciemniony, podczas gdy ma on wprowadzić kwotę zwrotu. Oszuści twierdzą, że podczas transakcji wystąpił błąd i przelano znacznie większą kwotę.

Oszustwo odbywa się poprzez przesyłanie środków ofiary między kontami (np. z oszczędności na czeki) lub poprzez edycję kodu HTML witryny. Niezależnie od metody, stwarza to wrażenie przesłania znacznie większej sumy. Należy pamiętać, że żadna z technik nie wpływa w rzeczywistości na środki na koncie. Następnie przestępca prosi o zwrot nadwyżki.

W oszustwach związanych z pomocą techniczną oszuści udają, że przeprowadzają diagnostykę, znajdują wirusy lub „połączonych hakerów", wykonują fałszywe procesy usuwania malware itp. Opłaty za te fałszywe usługi są zwykle wygórowane.

Ponadto, będąc połączeni z komputerem ofiary, przestępcy mogą usuwać oryginalne narzędzia bezpieczeństwa, instalować fałszywe antywirusy, kraść dane lub zainfekować system malware (np. trojany, ransomware etc.).

Komputery mogą również zostać zainfekowane bez korzystania ze zdalnego dostępu, np. przez przestępców nakłaniających użytkowników do odwiedzenia witryn rozsyłających malware, które mogą potajemnie infiltrować oprogramowanie lub nakłaniać odwiedzających do samodzielnego pobrania/zainstalowania go.

Oszuści zwykle proszą o przesłanie pieniędzy przy użyciu trudnych/niemożliwych do wyśledzenia metod, takich jak kryptowaluty, karty podarunkowe, kupony przedpłacone, gotówka ukryta w paczkach i wysłana itp.

Niezależnie od tego, jak działa oszustwo związane z zadzwonieniem do oszustów, jego ofiary mogą doświadczyć wielu infekcji systemowych, utraty danych, poważnych problemów z prywatnością, znacznych strat finansowych i kradzieży tożsamości.

Jeśli zezwoliłeś cyberprzestępcom na zdalny dostęp do twojego urządzenia, musisz najpierw odłączyć je od internetu. Następnie odinstaluj oprogramowanie zdalnego dostępu, którego używali przestępcy (ponieważ mogą nie potrzebować twojej zgody na ponowne połączenie). Na koniec uruchom pełne skanowanie systemu za pomocą renomowanego programu antywirusowego i usuń wszystkie wykryte zagrożenia.

Jeśli uważasz, że twoje dane logowania zostały ujawnione, radzimy zmienić hasła do wszystkich potencjalnie zagrożonych kont i skontaktować się z ich oficjalnym wsparciem. A jeśli podejrzewasz, że inne wrażliwe dane zostały naruszone (np. dane dowodu osobistego, numery kart kredytowych itp.) - natychmiast skontaktuj się z odpowiednimi organami.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa E-mail spamowy Payment For McAfee Subscription
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywe twierdzenie Odbiorca jest obciążany opłatą za produkt/subskrypcję McAfee
Przebranie McAfee
Numer(y) telefonu oszustów +1 877 371 2385, +1 818 293 8028, +1 (888) 306-1173, +1-740-247-0459, +1 (805)-(960)-(5349)
Objawy Nieautoryzowane zakupy online, zmienione hasła do kont internetowych, kradzież tożsamości, nielegalny dostęp do komputera.
Metody dystrybucji Oszukańcze e-maile, nieuczciwe reklamy pop-up online, techniki zatruwania wyszukiwarek, domeny z błędami pisowni.
Zniszczenie Utrata poufnych informacji prywatnych, strata pieniężna, kradzież tożsamości.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o kampaniach spamowych

Sprawdziliśmy tysiące e-maili ze spamem, a "Mail Server Update Scam", "Annual Email Version Upgrade", "BRITISH CAMELOT ONLINE LOTTERY", "YоuTubе Suppоrt Shared An Item", "Concept Design Drawings" - to tylko niektóre z naszych najnowszych odkryć.

Oprócz phishingu i różnych oszustw, wiadomości te są wykorzystywane do dystrybucji malware. Są zwykle zamaskowane jako „ważne", „pilne", „priorytetowe" itp. Mogą być nawet przedstawiane jako wiadomości od legalnych firm, usługodawców, organizacji, instytucji i innych podmiotów.

Ze względu na to, jak rozpowszechniona jest ta oszukańcza i niebezpieczna poczta, zdecydowanie zalecamy zachowanie ostrożności w przypadku przychodzących wiadomości e-mail, wiadomości prywatnych/błyskawicznych, SMS-ów i innych.

Jak kampanie spamowe infekują komputery?

Spamowe e-maile mogą zawierać dołączone lub połączone w nich zainfekowane pliki. Pliki te mogą być dokumentami Microsoft Office i PDF, archiwami (RAR, ZIP itp.), plikami wykonywalnymi (.exe, .run itp.), JavaScript itd.

Gdy złośliwy plik jest uruchamiany, wykonywany lub otwierany w inny sposób – uruchamiany jest łańcuch infekcji (tj. pobieranie/instalacja złośliwego oprogramowania). Przykładowo dokumenty Microsoft Office infekują systemy, wykonując złośliwe makropolecenia.

Jak uniknąć instalacji malware?

Zdecydowanie odradzamy otwieranie załączników lub linków znajdujących się w podejrzanych e-mailach i wiadomościach, ponieważ mogą one być złośliwe i powodować infekcje.

Jednak malware nie jest dystrybuowane wyłącznie za pośrednictwem spamu. Dlatego zalecamy również ostrożność podczas przeglądania sieci, ponieważ oszukańcze i niebezpieczne treści zwykle wydają się uzasadnione i nieszkodliwe. Innym zaleceniem jest pobieranie produktów z oficjalnych/zweryfikowanych kanałów oraz aktywacja/aktualizacja programów przy użyciu legalnych funkcji lub narzędzi.

Musimy podkreślić znaczenie posiadania zainstalowanego i regularnie aktualizowanego niezawodnego oprogramowania antywirusowego. Oprogramowanie bezpieczeństwa musi być używane do regularnego skanowania systemu i usuwania wykrytych zagrożeń/problemów. Jeśli już otworzyłeś złośliwe załączniki, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć zainfekowane malware.

Tekst prezentowany w wariancie wiadomości e-mail „Payment For McAfee Subscription":

Antivirus Corporation


We are pleased to inform you have sent $599.99 USD for buying McAfee AntiVirus Plus Security. This charge will be debited on your bank statement within 24 hours.
Description     Validity     Unit Price     Total
McAfee AntiVirus Plus             


Password Manager, & 2GB Cloud Backup|3 Years|$ 599.99|$ 599.99|
||Sub Total|$599.99|
||Sales Tax|$0.00|
||Billed Amount|$599.99|


In Words – Five Hundred Ninety-Nine Dollars and Ninety-Nine Cents Only.


If you have any questions related to your recent purchase then call us now to cancel this order on our given Toll free number +1 (805)-(960)-(5349) our customer support executive will assist you.

Zrzut ekranu innego wariantu e-maila spamowego „Payment For McAfee Subscription":

Oszustwo e-mailowe Payment For McAfee Subscription - przykład 2

Tekst prezentowany w tym wariancie:

Subject: Thank you for trusting us!


McAfee LLC.


Invoice: #FSM6857437


Date of purchase: 10th of November, 2022


Dear Customer,


This is a receipt for late buy. Your visa card Linked with your McAfee Account has been Auto Debited for $299.99 USD and your yearly membership has auto restored effectively. The payment has been cleared and will appear in the account statement within next 24-Hrs.


Item Description:


Item Info: Total Securities
Installment Method : Auto Charged
Price : $299.99 USD
Purchase Receipt
no : JHR8653472


In the event that you have any inquiry in regards to this Invoice or about the cancellation demand you can essentially arrive at our client to assist with the coating number. Our client assistance administration is accessible 24x7.


Call on us: +1 877 371 2385


Thanks & Regards,
Order Desk.

Zrzut ekranu kolejnego wariantu e-maila spamowego „Payment For McAfee Subscription":

Oszustwo e-mailowe Payment For McAfee Subscription - przykład 3

Tekst prezentowany w tym wariancie:

Mcafee


Ref Id # GL423746GB836247


We thank you for subscribing our annual security program.
We would suggest you to kindly activate the license key in order to use our services.
If you need any assistance please visit the "Help Section Page" or connect with our team at +1 (888) 306-1173.


Your bank account is debited with 415.97 USD (Charged Annually).


Order Summary: -


Next Renewal Date: July 22, 2022
Description: Mcafee All-round Family Protection
Amount: 415.97 USD


We will continue debited the same amount every year from your bank account until we get verbal consent to cancel the services.


If you face any technical issues while installing the software or you have any billing relate issues, please connect with our team at +1 (888) 306-1173.


Thanks,


Billing Team

Zrzut ekranu kolejnego wariantu e-maila spamowego Payment For McAfee Subscription":

Oszustwo e-mailowe Payment For McAfee Subscription - przykład 4

Tekst prezentowany w tym wariancie:

Subject: Thank you for trusting us!


McAfee


User ID : NVTC567356


This email confirms the renewal of your service amounting to 247.57USD for the upcoming 3 years.


The payable amount is automatically deducted from your account registered with us. It will take up to 24 hours to reflect in your banking statement.


To cancel the subscription and the charges, you can contact us at the number below


1 - ( 7 4 0 ) - ( 2 4 7 ) - ( 0 4 5 9 )


Kind regards
McAfee

Zrzut ekranu kolejnego wariantu e-maila spamowego „Payment For McAfee Subscription":

Oszustwo e-mailowe Payment For McAfee Subscription - przykład 5

Tekst prezentowany w tym wariancie:

We have received your request for renewal of the McAfee subscription, thank you.


Your subscription will be renewed on December. 3. 2021.


$348.07 will automatically be deducted from your bank account and will be reflected in your statement by today.


PRODUCT INFORMATION:-


Invoice Number : 63A-784/KO023
Product Name : McAfee Protection
Quantity :1
Charge Amount : 348.07 / USD
Pay Mode : Direct : Debit


if you have any questions or need to cancel this order, please contact our customer support


+ 1 [818    293        8028]


McAfee Auto Renewal automatically enrolls paid subscription services so that protection is not interrupted. Without the feature, you would never be protected.


or check out our McAfee support website. Customer service is available 24 hours a day, 7 days a week.


One McAfee Total Protection subscription allows you to protect one, five, or ten devices without skipping a beat, and most importantly without slowing down your family.


Thanks & Regards,
McAfee.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Typy złośliwych wiadomości e-mailowych:

Phishing email icon E-maile phishingowe

Najczęściej cyberprzestępcy wykorzystują zwodnicze e-maile, aby nakłonić użytkowników internetu do podania swoich poufnych informacji prywatnych, na przykład danych logowania do różnych usług online, kont e-mail lub informacji bankowych online.

Takie ataki nazywane są phishingiem. W ataku phishingowym cyberprzestępcy zwykle wysyłają wiadomość e-mail z logo popularnej usługi (na przykład Microsoft, DHL, Amazon, Netflix), tworzą wrażenie pilności (zły adres wysyłki, nieaktualne hasło itp.) i umieszczają link, który mają nadzieję ich potencjalne ofiary klikną.

Po kliknięciu linku prezentowanego w takiej wiadomości ofiary są przekierowywane na fałszywą stronę internetową, która wygląda identycznie lub bardzo podobnie do oryginalnej. Ofiary są następnie proszone o podanie hasła, danych karty kredytowej lub innych informacji, które zostały skradzione przez cyberprzestępców.

Email-virus icon E-maile ze złośliwymi załącznikami

Innym popularnym wektorem ataku jest poczta spamowa ze złośliwymi załącznikami, które infekują komputery użytkowników malware. Złośliwe załączniki zwykle zawierają trojany zdolne do kradzieży haseł, informacji bankowych i innych poufnych informacji.

W przypadku takich ataków głównym celem cyberprzestępców jest nakłonienie potencjalnych ofiar do otwarcia zainfekowanego załącznika do wiadomości e-mail. Aby osiągnąć ten cel, wiadomości e-mail wspominają zwykle o ostatnio otrzymanych fakturach, faksach lub wiadomościach głosowych.

Jeśli potencjalna ofiara wpadnie w pułapkę i otworzy załącznik, jej komputery zostaną zainfekowane, a cyberprzestępcy mogą zebrać wiele poufnych informacji.

Chociaż jest to bardziej skomplikowana metoda kradzieży danych osobowych (filtry spamu i programy antywirusowe zwykle wykrywają takie próby), jeśli cyberprzestępcy będą skuteczni, mogą uzyskać znacznie szerszy wachlarz danych i zbierać informacje przez długi czas.

Sextortion email icon E-maile wyłudzenia seksualnego

To jest rodzaj phishingu. W takim przypadku użytkownicy otrzymują wiadomość e-mail z informacją, że cyberprzestępca może uzyskać dostęp do kamery internetowej potencjalnej ofiary i ma nagranie wideo przedstawiające masturbację.

Aby pozbyć się wideo, ofiary proszone są o zapłacenie okupu (zwykle przy użyciu Bitcoin lub innej kryptowaluty). Niemniej jednak wszystkie te twierdzenia są fałszywe — użytkownicy, którzy otrzymują takie wiadomości, powinni je zignorować i usunąć.

Jak rozpoznać złośliwy e-mail?

Chociaż cyberprzestępcy starają się, aby ich wiadomości z przynętą wyglądały na wiarygodne, oto kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, próbując wykryć e-mail phishingowy:

  • Sprawdź adres e-mail nadawcy („od"): Najedź kursorem myszy na adres „od" i sprawdź, czy jest prawidłowy. Przykładowo, jeśli otrzymałeś wiadomość od Microsoft, sprawdź, czy adres e-mail to @microsoft.com, a nie coś podejrzanego, takiego jak @m1crosoft.com, @microsoft.com, @account-security-noreply.com itp.
  • Sprawdź ogólne powitania: Jeśli powitanie w wiadomości brzmi „Szanowny użytkowniku", „Szanowny @twojamail.com", „Szanowny drogi kliencie", powinno to wzbudzić podejrzliwość. Najczęściej firmy zwracają się do ciebie po imieniu. Brak tych informacji może sygnalizować próbę phishingu.
  • Sprawdź linki w wiadomości e-mail: Umieść wskaźnik myszy nad linkiem przedstawionym w e-mailu. Jeśli link wydaje się podejrzany, nie klikaj go. Przykładowo, jeśli otrzymałeś wiadomość od Microsoft, a link w wiadomości wskazuje, że prowadzi do adresu firebasestorage.googleapis.com/v0... nie powinieneś mu ufać. Najlepiej nie klikać żadnych linków w e-mailach, a najpierw odwiedzić witrynę firmy, która wysłała ci wiadomość.
  • Nie ufaj ślepo załącznikom wiadomości e-mail: Najczęściej legalne firmy proszą cię o zalogowanie się na ich stronie internetowej i przejrzenie znajdujących się tam dokumentów. Jeśli otrzymałeś wiadomość e-mail z załącznikiem, dobrym pomysłem jest przeskanowanie jej programem antywirusowym. Zainfekowane załączniki do wiadomości e-mail są powszechnym wektorem ataku wykorzystywanym przez cyberprzestępców.

Aby zminimalizować ryzyko otwarcia phishingu i złośliwych wiadomości e-mail, zalecamy użycie Combo Cleaner

Przykład spamowej wiadomości e-mail:

Przykład e-maila spamowego

Co zrobić jeśli dałeś się oszukać e-mailowi ze spamem?

  • Jeśli kliknąłeś link w wiadomości phishingowej i wprowadziłeś hasło - pamiętaj o jak najszybszej zmianie hasła. Zwykle cyberprzestępcy zbierają skradzione dane uwierzytelniające, a następnie sprzedają je innym grupom, które wykorzystują je do złośliwych celów. Jeśli zmienisz hasło w odpowiednim czasie, istnieje szansa, że przestępcy nie będą mieli wystarczająco dużo czasu, aby wyrządzić jakiekolwiek szkody.
  • Jeśli podałeś dane swojej karty kredytowej - jak najszybciej skontaktuj się ze swoim bankiem i wyjaśnij sytuację. Istnieje duża szansa, że będziesz musiał anulować zagrożoną kartę kredytową i uzyskać nową.
  • Jeśli zauważysz jakiekolwiek oznaki kradzieży tożsamości - powinieneś natychmiast skontaktować się z Federalną Komisją Handlu. Ta instytucja zbierze informacje o twojej sytuacji i stworzy osobisty plan naprawczy.
  • Jeśli otworzyłeś złośliwy załącznik - twój komputer jest prawdopodobnie zainfekowany i powinieneś go przeskanować za pomocą renomowanej aplikacji antywirusowej. W tym celu zalecamy użycie Combo Cleaner.
  • Pomóż innym użytkownikom internetu - zgłaszaj e-maile phishingowe do Roboczej Grupy Antyphishingowej, Centrum Skarg Przestępczości Internetowej, Narodowego Centrum Informacji o Przestępstwach Finansowych i Departamentu Sprawiedliwości USA.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego otrzymałem ten e-mail?

E-maile będące spamem nie są osobiste. Są one dystrybuowane w ramach masowych operacji. Dlatego też tysiące użytkowników otrzymuje identyczne wiadomości.

Podałem swoje dane osobowe, gdy zostałem oszukany przez e-mail ze spamem. Co mam zrobić?

Jeśli ujawniłeś dane uwierzytelniające konta, zmień hasła do wszystkich potencjalnie porwanych kont i poinformuj o tym ich oficjalne wsparcie. A jeśli ujawniłeś inne prywatne informacje (np. dane dowodu osobistego, skany paszportów, dane karty kredytowej itp.) – natychmiast skontaktuj się z odpowiednimi władzami.

Zezwoliłem cyberprzestępcom na zdalny dostęp do mojego komputera. Co mam zrobić?

Jeśli zezwoliłeś cyberprzestępcom na zdalny dostęp do twojego urządzenia, musisz odłączyć je od internetu. Następnie usuń program zdalnego dostępu (np. AnyDesk, UltraViewer, TeamViewer itp.), którego używali przestępcy. Ostatnim krokiem jest uruchomienie pełnego skanu systemu programem antywirusowym i użycie go do usunięcia wszystkich zagrożeń.

Przeczytałem e-mail ze spamem, ale nie otworzyłem załącznika. Czy mój komputer jest zainfekowany?

Nie, samo przeczytanie wiadomości nie uruchomi żadnych procesów infekcji systemu. Urządzenia są zagrożone, gdy załączniki/linki znalezione w wiadomościach spamowych są otwierane/klikane.

Pobrałem i otworzyłem plik dołączony do wiadomości spamowej. Czy mój komputer jest zainfekowany?

To, czy twoje urządzenie zostało zainfekowane, może zależeć od formatu otwartego pliku. Jeśli był to plik wykonywalny (.exe, .run itp.) – najprawdopodobniej tak – system został zainfekowany. Mogłeś jednak tego uniknąć, gdyby plik był dokumentem (.doc, .xls, .pdf itp.). Te formaty mogą wymagać dodatkowych działań (np. włączenia makropoleceń), aby rozpocząć pobieranie/instalację malware.

Czy Combo Cleaner usunie infekcje malware obecne w załącznikach wiadomości e-mail?

Tak, Combo Cleaner jest przeznaczony do wykrywania i usuwania zagrożeń. Jest w stanie usunąć większość znanych infekcji malware. Należy jednak podkreślić, że wykonanie pełnego skanowania systemu ma kluczowe znaczenie, ponieważ zaawansowane szkodliwe programy zwykle ukrywają się głęboko w systemach.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
E-mail spamowy Payment For McAfee Subscription kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania E-mail spamowy Payment For McAfee Subscription na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.