FacebookTwitterLinkedIn

Jak powstrzymać ourbestspot.com przed wyświetlaniem powiadomień

Znany również jako: Ads by ourbestspot.com
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką stroną jest ourbestspot[.]com?

Podczas badania ourbestspot[.]com nasz zespół odkrył, że ta strona ma na celu nakłonienie odwiedzających do wyrażenia zgody na otrzymywanie powiadomień. Ponadto przekierowuje ich na inne strony. Ourbestspot[.]com odkryliśmy podczas badania witryn, które wykorzystują nieuczciwe sieci reklamowe. Rzadko zdarza się, aby witryny takie jak ourbestspot[.]com były otwierane celowo.

Reklamy ourbestspot[.]com

Szczegółowe informacje o ourbestspot[.]com

Ourbestspot[.]com wyświetla komunikat instruujący odwiedzających, aby kliknęli przycisk „Zezwól", aby kontynuować oglądanie. Wyświetla pasek ładowania, co oznacza, że strona nie może zostać załadowana, dopóki nie zostanie kliknięty przycisk „Zezwól". Orbestspot[.]com wykorzystuje technikę zachęty do kliknięcia, aby nakłonić odwiedzających do wyrażenia zgody na otrzymywanie powiadomień.

Ta strona nie powinna mieć możliwości wyświetlania powiadomień. Jej powiadomienia mogą promować różne oszustwa związane z pomocą techniczną (i inne), strony phishingowe, potencjalnie złośliwe aplikacje itp. Mogą również otwierać złośliwe witryny. Dowiedzieliśmy się, że jedno z powiadomień wyświetlanych przez ourbestspot[.]com zaleca usunięcie niepotrzebnych plików.

Oprócz wyświetlania podejrzanych powiadomień, ourbestspot[.]com przekierowuje odwiedzających na inne strony. Strony te mogą być również zaprojektowane do wydobywania poufnych informacji, promowania potencjalnie złośliwego oprogramowania itp.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by ourbestspot.com
Typ zagrożenia Reklamy powiadomień push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Nazwy wykrycia Nie dotyczy (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 172.67.172.140
Objawy Oglądanie reklam nie pochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, fałszywe twierdzenia na odwiedzanych witrynach, niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o stronach tego typu

Witryny takie jak ourbestspot[.]com wyświetlają zwodnicze treści, aby nakłonić odwiedzających do udzielenia im zgody na wyświetlanie powiadomień. Większość użytkowników trafia na takie strony, klikając zwodnicze reklamy lub nielegalne strony do strumieniowego przesyłania filmów, witryny z torrentami i inne tego rodzaju witryny.

W sieci jest wiele witryn, takich jak ourbestspot[.]com. Niektóre przykłady to yourdevicesprotected[.]com, captchasee[.]live i captchatotal[.]live.

Jak strona ourbestspot[.]com uzyskała pozwolenie na wyświetlanie powiadomień spamowych?

Ourbestspot[.]com wyświetla powiadomienia, ponieważ zezwolono na ich wyświetlanie. Odbywa się to poprzez kliknięcie przycisku „Zezwól" w okienku pop-up wyświetlanym przez przeglądarkę podczas odwiedzania ourbestspot[.]com. Żadna strona internetowa nie może wyświetlać powiadomień bez zgody odwiedzającego.

Jak powstrzymać zwodnicze strony przed wyświetlaniem powiadomień spamowych?

Kliknij przycisk „Zablokuj" (lub odpowiednik) za każdym razem, gdy podejrzana strona mówi, że wymagane jest kliknięcie przycisku „Zezwól", aby odtworzyć film, udowodnić, że nie jesteś robotem itp. lub zamknąć tę stronę. Tak czy inaczej, nie klikaj przycisku „Zezwól", jeśli nie chcesz otrzymywać powiadomień z odwiedzanej strony.

Jeśli otrzymujesz niechciane powiadomienia, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd witryny ourbestspot[.]com (GIF):

Wygląd witryny ourbestspot[.]com (GIF)

Powiadomienie z ourbestspot[.]com:

Powiadomienie ourbestspot.com

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Wyłącz niechciane powiadomienia przeglądarki:

Film pokazujący, jak wyłączyć powiadomienia przeglądarki:

Google Chrome logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome:

Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". W otwartym oknie wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo", a następnie kliknij „Ustawienia witryny" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 1)

Na liście „Dozwolone wysyłanie powiadomień" wyszukaj witryny, z których nie chcesz otrzymywać powiadomień. Kliknij ikonę trzech kropek obok adresu URL witryny i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 2)

Android logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome (Android):

Stuknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". Przewiń w dół, stuknij „Ustawienia witryny", a następnie „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i stuknij je jeden po drugim. Gdy pojawi się okienko pop-up, wybierz „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli stukniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 2)

Mozilla Firefox logoUsuń spamowe powiadomienia z Mozilla Firefox:

Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz „Ustawienia" i kliknij „Prywatność i bezpieczeństwo" na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu. Przewiń w dół do sekcji „Uprawnienia" i obok „Powiadomienia" kliknij przycisk „Ustawienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i zablokuj je za pomocą menu rozwijanego lub usuń je, klikając „Usuń witrynę" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń witrynę" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 2)

Microsoft Edge logoUsuń spamowe powiadomienia z Microsoft Edge:

Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu okna Edge i wybierz „Ustawienia". Na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij „Uprawnienia dotyczące plików cookie i witryn" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 1)

W sekcji „Zezwól" kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 2)

Safari logoUsuń spamowe powiadomienia z Safari (macOS):

Kliknij przycisk „Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje...". Wybierz zakładkę „Witryny", a następnie w lewym okienku wybierz sekcję „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 1)

Sprawdź podejrzane adresy URL i za pomocą menu rozwijanego zastosuj opcję „Odmów" lub usuń je, klikając „Usuń" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 2)

Jak uniknąć spamowych powiadomień przeglądarki?

Internauci powinni być bardzo sceptyczni, gdy są proszeni o zgodę na powiadomienia. Chociaż jest to przydatna funkcja, która umożliwia otrzymywanie aktualnych wiadomości z witryn, które lubisz, oszukańczy marketerzy często ją nadużywają.

Zezwalaj wyłącznie na powiadomienia z witryn, do których masz pełne zaufanie. W celu zwiększenia bezpieczeństwa używaj aplikacji chroniącej przed złośliwym oprogramowaniem z monitorem przeglądania sieci w czasie rzeczywistym, aby blokować podejrzane strony internetowe, które próbują nakłonić cię do wyrażenia zgody na spamowe powiadomienia. Polecamy korzystanie z Combo Cleaner.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego widzę reklamy (powiadomienia przeglądarki) wyświetlane przez ourbestspot[.]com w prawym dolnym rogu mojego pulpitu?

Jeśli takie powiadomienia się pojawią, oznacza to, że ourbestspot[.]com ma zgodę na ich wyświetlanie. To pozwolenie zostało przyznane poprzez kliknięcie przycisku „Zezwól" podczas odwiedzania witryny ourbestspot[.]com.

Kliknąłem powiadomienia. Czy mój komputer jest zainfekowany?

Nie, powiadomienia nie mogą infekować komputerów (wstrzykiwać malware). Niemniej jednak mogą być zaprojektowane do otwierania złośliwych witryn.

Czy ourbestspot[.]com jest wirusem?

Ourbestspot[.]com i inne strony tego typu nie są wirusami. Większość z nich promuje różne oszustwa (np. oszustwa związane z pomocą techniczną), podejrzane oprogramowanie i strony internetowe.

Czy Combo Cleaner automatycznie usunie reklamy ourbestspot[.]com, czy nadal będą wymagane ręczne kroki?

Tak, Combo Cleaner przeprowadzi skanowanie systemu i wyeliminuje uprawnienia przyznane dla ourbestspot[.]com. Ponadto ta aplikacja zablokuje dalszy dostęp do ourbestspot[.]com. Nie będą wymagane żadne dodatkowe kroki.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by ourbestspot.com kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by ourbestspot.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.