FacebookTwitterLinkedIn

Jak powstrzymać captchasee.live przed wyświetlaniem powiadomień

Znany również jako: Ads by captchasee.live
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką stronę jest captchasee[.]live?

Podczas badania strony captchasee[.]live stwierdziliśmy, że wykorzystuje ona technikę przynęty do kliknięcia, aby skłonić odwiedzających do wyrażenia zgody na otrzymywanie powiadomień. Odkryliśmy również, że captchasee[.]live przekierowuje na oszukańczą witrynę (prawdopodobnie więcej niż jedną). Nasz zespół odkrył captchasee[.]live podczas kontroli stron internetowych, które używają nieuczciwych sieci reklamowych.

Reklamy captchasee[.]live

Szczegółowe informacje o captchasee[.]live

Captchasee[.]live instruuje odwiedzających, aby kliknęli przycisk „Zezwól", aby udowodnić, że nie są robotami (w celu weryfikacji fałszywej CAPTCHA). Wyświetla zwodniczą wiadomość, aby nakłonić odwiedzających do umożliwienia jej wyświetlania powiadomień. Zwodnicze strony, takie jak captchasee[.]live, nigdy nie powinny mieć możliwości wyświetlania powiadomień.

Zwykle, gdy witryny takie jak captchasee[.]live mogą wyświetlać powiadomienia, promują różne oszustwa (np. oszustwa związane z pomocą techniczną), strony phishingowe, potencjalnie malware itp. Innym szczegółem dotyczącym captchasee[.]live jest to, że może przekierowywać do strony oszustwa podobnej do "oszustwa POP-UP AMAZON TRIAL".

Ta oszukańcza strona służy do nakłaniania odwiedzających do wzięcia udziału w fałszywej ankiecie i podania danych osobowych. Ponadto oszuści mogą używać tej strony, aby skłaniać odwiedzających do przelewania pieniędzy (np. płacenia opłat „wysyłkowych", „administracyjnych" lub innych).

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by captchasee.live
Typ zagrożenia Reklamy z powiadomieniami push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Nazwy wykrycia Nie dotyczy (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 5.8.45.244
Objawy Oglądanie reklam nie pochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, fałszywe twierdzenia na odwiedzanych witrynach, niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Więcej informacji o stronach tego typu

Większość użytkowników otwiera strony internetowe, takie jak captchasee[.]live, klikając oszukańcze reklamy lub za pośrednictwem nielegalnego przesyłania strumieniowego filmów, torrentów i podobnych stron, które wykorzystują nieuczciwe sieci reklamowe. Czasami te witryny są promowane za pośrednictwem aplikacje wspierane reklamami.

Istnieje wiele witryn podobnych do captchasee[.]live. Mają one na celu nakłonienie odwiedzających do umożliwienia im wyświetlania powiadomień. Przykładami podobnych stron są captchatotal[.]live, catchlucksurvey[.]top i time-delta[.]xyz.

Jak strona captchasee[.]live uzyskała pozwolenie na wyświetlanie powiadomień spamowych?

Captchasee[.]live może wyświetlać powiadomienia po kliknięciu przycisku „Zezwól" podczas odwiedzania jej. Witryny nie mogą wyświetlać powiadomień bez uprzedniego otrzymania zgody na to. Zwykle takie strony, jak captchasee[.]live wykorzystują techniki zachęty do kliknięcia lub inne zwodnicze metody, aby zwabić odwiedzających do umożliwienia im wyświetlania powiadomień.

Jak powstrzymać zwodnicze strony przed wyświetlaniem powiadomień?

Jeśli nie chcesz otrzymywać powiadomień ze strony internetowej, kliknij przycisk „Zablokuj" (lub „Zablokuj powiadomienia"), gdy przeglądarka powiadomi cię, że odwiedzana strona chce wyświetlać powiadomienia. Nie ufaj witrynom twierdzącym, że wymagane jest kliknięcie przycisku „Zezwól", aby udowodnić, że nie jesteś robotem, potwierdzić swój wiek, odtworzyć film itp.

Zamknij takie strony i nigdy więcej ich nie odwiedzaj. Jeśli otrzymujesz niechciane powiadomienia, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd witryny captchasee[.]live (GIF):

Wygląd witryny captchasee[.]live (GIF)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Wyłącz niechciane powiadomienia przeglądarki:

Film pokazujący, jak wyłączyć powiadomienia przeglądarki:

Google Chrome logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome:

Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". W otwartym oknie wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo", a następnie kliknij „Ustawienia witryny" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 1)

Na liście „Dozwolone wysyłanie powiadomień" wyszukaj witryny, z których nie chcesz otrzymywać powiadomień. Kliknij ikonę trzech kropek obok adresu URL witryny i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 2)

Android logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome (Android):

Stuknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". Przewiń w dół, stuknij „Ustawienia witryny", a następnie „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i stuknij je jeden po drugim. Gdy pojawi się okienko pop-up, wybierz „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli stukniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 2)

Mozilla Firefox logoUsuń spamowe powiadomienia z Mozilla Firefox:

Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz „Ustawienia" i kliknij „Prywatność i bezpieczeństwo" na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu. Przewiń w dół do sekcji „Uprawnienia" i obok „Powiadomienia" kliknij przycisk „Ustawienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i zablokuj je za pomocą menu rozwijanego lub usuń je, klikając „Usuń witrynę" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń witrynę" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 2)

Microsoft Edge logoUsuń spamowe powiadomienia z Microsoft Edge:

Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu okna Edge i wybierz „Ustawienia". Na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij „Uprawnienia dotyczące plików cookie i witryn" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 1)

W sekcji „Zezwól" kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 2)

Safari logoUsuń spamowe powiadomienia z Safari (macOS):

Kliknij przycisk „Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje...". Wybierz zakładkę „Witryny", a następnie w lewym okienku wybierz sekcję „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 1)

Sprawdź podejrzane adresy URL i za pomocą menu rozwijanego zastosuj opcję „Odmów" lub usuń je, klikając „Usuń" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 2)

Jak uniknąć spamowych powiadomień przeglądarki?

Internauci powinni być bardzo sceptyczni, gdy są proszeni o zgodę na powiadomienia. Chociaż jest to przydatna funkcja, która umożliwia otrzymywanie aktualnych wiadomości z witryn, które lubisz, oszukańczy marketerzy często ją nadużywają.

Zezwalaj wyłącznie na powiadomienia z witryn, do których masz pełne zaufanie. W celu zwiększenia bezpieczeństwa używaj aplikacji chroniącej przed złośliwym oprogramowaniem z monitorem przeglądania sieci w czasie rzeczywistym, aby blokować podejrzane strony internetowe, które próbują nakłonić cię do wyrażenia zgody na spamowe powiadomienia. Polecamy korzystanie z Combo Cleaner.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego widzę reklamy (powiadomienia przeglądarki) wyświetlane przez captchasee[.]live w prawym dolnym rogu mojego pulpitu?

Captchasee[.]live otrzymała pozwolenie na wyświetlanie powiadomień po kliknięciu przycisku „Zezwól" podczas odwiedzania jej. Witryny nie mogą wyświetlać powiadomień bez pozwolenia.

Kliknąłem powiadomienia. Czy mój komputer jest zainfekowany?

Nie, powiadomienia nie mogą infekować komputerów. Mogą być jednak zaprojektowane do otwierania złośliwych stron internetowych.

Czy captchasee[.]live jest wirusem?

Captchasee[.]live nie jest wirusem. Wyświetla zwodniczą wiadomość, aby nakłonić odwiedzających do wyrażenia zgody na otrzymywanie powiadomień. Ponadto przekierowuje ich na stronę oszustwa.

Czy Combo Cleaner automatycznie usunie reklamy captchasee[.]live, czy nadal będą wymagane ręczne kroki?

Tak, Combo Cleaner przeskanuje twój komputer i usunie uprawnienia przyznane dla captchasee[.]live. Ponadto zablokuje dalszy dostęp do captchasee[.]live. Nie będą wymagane żadne dodatkowe kroki.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by captchasee.live kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by captchasee.live na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.