FacebookTwitterLinkedIn

Jak powstrzymać captchatotal.live przed wyświetlaniem powiadomień

Znany również jako: Ads by captchatotal.live
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką witryną jest captchatotal[.]live?

Analizując captchatotal[.]live odkryliśmy, że wykorzystuje ona technikę zachęty do kliknięcia, aby nakłonić odwiedzających do umożliwienia jej wyświetlania powiadomień. Ponadto przekierowuje na stronę oszustwa. W związku z tym doszliśmy do wniosku, że captchatotal[.]live jest podejrzaną witryną. Odkryliśmy to podczas przeglądania innych stron internetowych i reklam tego typu.

Reklamy captchatotal[.]live

Szczegółowe informacje o captchatotal[.]live

Captchatotal[.]live prosi odwiedzających o kliknięcie przycisku „Zezwól", aby udowodnić, że nie są robotami (w celu weryfikacji fałszywej CAPTCHA). Kliknięcie przycisku „Zezwól" wyświetlanego przez przeglądarkę podczas odwiedzania stron umożliwia wyświetlanie powiadomień. Powiadomienia z captchatotal[.]live mogą otwierać potencjalnie złośliwe witryny.

Strony promowane przez powiadomienia pochodzące z captchatotal[.]live mogą być zaprojektowane tak, aby nakłaniać odwiedzających do podania danych osobowych, pobrania niewiarygodnych aplikacji, zadzwonienia pod fałszywe numery pomocy technicznej, zapewniania zdalnego dostępu do komputerów itp.

Ponadto captchatotal[.]live jest przeznaczona do przekierowywania odwiedzających na stronę, która prowadzi oszustwo podobne do "oszustwa POP-UP AMAZON TRIAL" i prawdopodobnie na inne zwodnicze witryny. Ta oszukańcza strona służy do nakłaniania odwiedzających do podania danych osobowych. Może również zachęcać odwiedzających do uiszczania opłat „administracyjnych", „wysyłkowych" lub innych.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by captchatotal.live
Typ zagrożenia Reklamy z powiadomieniami push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Nazwy wykrycia Nie dotyczy (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 5.8.45.95
Objawy Oglądanie reklam nie pochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, fałszywe twierdzenia na odwiedzanych witrynach, niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o witrynach tego typu

Celem stron takich jak captchatotal[.]live jest nakłonienie odwiedzających do wyrażenia zgody na otrzymywanie powiadomień i promowanie innych podejrzanych witryn. Zwykle wyświetlają one oszukańcze treści. Rzadko zdarza się, aby te strony były celowo odwiedzane.

Są one otwierane głównie za pośrednictwem stron, które wykorzystują nieuczciwe sieci reklamowe (np. nielegalne strony do strumieniowego przesyłania filmów i witryny z torrentami) oraz podejrzane reklamy. Ponadto można je otwierać za pomocą zainstalowanych aplikacji obsługiwanych przez reklamy.

Więcej przykładów podobnych witryn to catchlucksurvey[.]top, news-fiyimo[.]com i nadsfit[.]com.

Jak strona captchatotal[.]live uzyskała pozwolenie na wyświetlanie powiadomień spamowych?

Ta strona wyświetla powiadomienia, ponieważ ma uprawnienia do ich wyświetlania. Captchatotal[.]live została odwiedzony i podczas odwiedzania jej kliknięty został przycisk „Zezwól". Nie może wyświetlać powiadomień bez uprzedniego otrzymania zgody na to. Dotyczy to każdej strony internetowej.

Jak powstrzymać zwodnicze strony przed wyświetlaniem powiadomień spamowych?

Nigdy nie ufaj witrynom, które proszą cię o kliknięcie przycisku „Zezwól", aby udowodnić, że nie jesteś robotem, załadować treści (np. odtworzyć wideo), pobrać pliki itp. Jeśli niegodna zaufania witryna prosi o zgodę na wyświetlanie powiadomień, zamknięcie jej lub kliknięcie przycisku „Zablokuj" lub „Zablokuj powiadomienia" (w zależności od przeglądarki internetowej).

Jeśli otrzymujesz niechciane powiadomienia, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je wyeliminować.

Wygląd witryny captchatotal[.]live (GIF):

Wygląd witryny captchatotal[.]live (GIF)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Wyłącz niechciane powiadomienia przeglądarki:

Film pokazujący, jak wyłączyć powiadomienia przeglądarki:

Google Chrome logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome:

Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". W otwartym oknie wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo", a następnie kliknij „Ustawienia witryny" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 1)

Na liście „Dozwolone wysyłanie powiadomień" wyszukaj witryny, z których nie chcesz otrzymywać powiadomień. Kliknij ikonę trzech kropek obok adresu URL witryny i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 2)

Android logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome (Android):

Stuknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". Przewiń w dół, stuknij „Ustawienia witryny", a następnie „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i stuknij je jeden po drugim. Gdy pojawi się okienko pop-up, wybierz „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli stukniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 2)

Mozilla Firefox logoUsuń spamowe powiadomienia z Mozilla Firefox:

Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz „Ustawienia" i kliknij „Prywatność i bezpieczeństwo" na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu. Przewiń w dół do sekcji „Uprawnienia" i obok „Powiadomienia" kliknij przycisk „Ustawienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i zablokuj je za pomocą menu rozwijanego lub usuń je, klikając „Usuń witrynę" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń witrynę" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 2)

Microsoft Edge logoUsuń spamowe powiadomienia z Microsoft Edge:

Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu okna Edge i wybierz „Ustawienia". Na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij „Uprawnienia dotyczące plików cookie i witryn" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 1)

W sekcji „Zezwól" kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 2)

Safari logoUsuń spamowe powiadomienia z Safari (macOS):

Kliknij przycisk „Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje...". Wybierz zakładkę „Witryny", a następnie w lewym okienku wybierz sekcję „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 1)

Sprawdź podejrzane adresy URL i za pomocą menu rozwijanego zastosuj opcję „Odmów" lub usuń je, klikając „Usuń" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 2)

Jak uniknąć spamowych powiadomień przeglądarki?

Internauci powinni być bardzo sceptyczni, gdy są proszeni o zgodę na powiadomienia. Chociaż jest to przydatna funkcja, która umożliwia otrzymywanie aktualnych wiadomości z witryn, które lubisz, oszukańczy marketerzy często ją nadużywają.

Zezwalaj wyłącznie na powiadomienia z witryn, do których masz pełne zaufanie. W celu zwiększenia bezpieczeństwa używaj aplikacji chroniącej przed złośliwym oprogramowaniem z monitorem przeglądania sieci w czasie rzeczywistym, aby blokować podejrzane strony internetowe, które próbują nakłonić cię do wyrażenia zgody na spamowe powiadomienia. Polecamy korzystanie z Combo Cleaner.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego widzę reklamy (powiadomienia przeglądarki) wyświetlane przez captchatotal[.]live w prawym dolnym rogu mojego pulpitu?

Captchatotal[.]live pokazuje powiadomienia, ponieważ zezwolono na ich wyświetlanie. Żadna witryna nie może wyświetlać powiadomień bez pozwolenia, które jest udzielane przez kliknięcie przycisku „Zezwól", gdy przeglądarka wyświetla okienko pop-up z komunikatem, że strona chce wyświetlać powiadomienia.

Kliknąłem powiadomienia. Czy mój komputer jest zainfekowany?

Powiadomienia ze stron internetowych nie mogą zainfekować komputerów. Mimo to mogą otwierać złośliwe strony.

Czy captchatotal[.]live jest wirusem?

Captchatotal[.]live nie jest wirusem. Celem tej strony jest promowanie różnych oszustw, podejrzanych aplikacji i innych witryn tego rodzaju.

Czy Combo Cleaner automatycznie usunie captchatotal[.]live ads, czy nadal będą wymagane ręczne kroki?

Tak, Combo Cleaner przeskanuje system operacyjny i usunie uprawnienia przyznane dla captchatotal[.]live. Ponadto zablokuje dalszy dostęp do captchatotal[.]live. Nie będą wymagane żadne dodatkowe kroki.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by captchatotal.live kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by captchatotal.live na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.