FacebookTwitterLinkedIn

Instrukcje usuwania oprogramowania powstrzymującego cię przed korzystaniem z google.com

Znany również jako: Porywacz przeglądarki google.com
Poziom zniszczenia: Umiarkowana

Czym jest przekierowanie google.com?

Google.com, opracowana przez międzynarodową firmę technologiczną Google LLC, jest najpopularniejszą wyszukiwarką na świecie. „Przekierowanie Google" może odnosić się do dwóch rodzajów niechcianych zjawisk.

Pierwszym jest sytuacja, w której Google była domyślną wyszukiwarką, ale już nią nie jest, a użytkownicy doświadczają przekierowania do innej witryny, gdy próbują z niej korzystać.

Drugi przypadek to niechciane przekierowanie do Google, gdy nie jest domyślną wyszukiwarką. Ponadto użytkownicy mogą doświadczyć tak zwanych przekierowań „drive-by", gdy porywacz przeglądarki przekierowuje do podejrzanej witryny, która z kolei przekierowuje użytkowników do Google jako przebranie.

Takie przekierowania do różnych wyszukiwarek są powodowane przez oprogramowanie klasyfikowane jako porywacze przeglądarki. Zmienia ono ustawienia przeglądarki, aby promować (w większości fałszywe) narzędzia wyszukiwania w sieci. Ponadto oprogramowanie porywające przeglądarkę śledzi aktywność przeglądania sieci przez użytkowników.

google.com

Przegląd oprogramowania porywającego przeglądarkę

Jeśli otworzysz stronę główną przeglądarki, nową kartę/okno lub wpiszesz zapytanie w pasku adresu URL – i zamiast uzyskać dostęp do domyślnej wyszukiwarki (np. google.com), zostaniesz przekierowany w inne miejsce – może to być spowodowane przez porywacza przeglądarki.

Oprogramowanie porywające przeglądarkę ma na celu promowanie określonych wyszukiwarek, przypisując je jako domyślne przeglądarki, a także ich stronę główną i adresy URL nowej karty/okna. Dlatego też, gdy użytkownicy otwierają wspomniane wcześniej okna lub próbują przeszukiwać sieć za pomocą paska adresu URL – są nieoczekiwanie przekierowywani.

To oprogramowanie zwykle promuje fałszywe wyszukiwarki, a ponieważ rzadko są one w stanie samodzielnie zapewnić wyniki wyszukiwania, przekierowują do legalnych (np. Google, Yahoo, Bing itd.).

Dlatego jeśli promowana nielegalna wyszukiwarka przekierowuje do google.com (i jest to preferowana przez użytkownika wyszukiwarka) – może to być trudne do zauważenia i wyglądać nieszkodliwie. Jednak fałszywe wyszukiwarki mają tendencję do zbierania (i sprzedawania) informacji o swoich użytkownikach.

Należy podkreślić, że legalne wyszukiwarki, do których przekierowują porywacze przeglądarki (np. Google) nie są powiązane z tym podejrzanym oprogramowaniem.

Zmiana ustawień zmienionych przez porywaczy przeglądarki może być skomplikowana, ponieważ to oprogramowanie często wykorzystuje techniki zapewniające sobie trwałość (np. funkcja "Managed by your organization" Google Chrome itp.), aby uniemożliwić użytkownikom odzyskanie przeglądarek.

Co więcej, oprogramowanie porywające przeglądarkę ma zwykle możliwość śledzenia danych. Obierane za cel informacje mogą obejmować: odwiedzane adresy URL, przeglądane strony internetowe, wpisywane zapytania wyszukiwania, dane osobowe, nazwy użytkowników/hasła, dane finansowe/bankowe itd. Następnie można zarabiać na zebranych informacjach poprzez udostępnianie lub sprzedaż stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom).

Podsumowując, obecność porywaczy przeglądarki w przeglądarkach/systemach może prowadzić do poważnych problemów prywatności, strat finansowych, a nawet kradzieży tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Porywacz przeglądarki google.com
Typ zagrożenia Porywacz przeglądarki, przekierowanie, porywacz wyszukiwania, pasek narzędzi, niechciana nowa karta
Rzekoma funkcjonalność Porywacze przeglądarki obiecują lepsze wyniki wyszukiwania, szybsze wyszukiwanie, lepsze przeglądanie stron internetowych itp.
Zmienione ustawienia przeglądarki Strona główna, adres URL nowej karty, domyślna wyszukiwarka
Objawy Zmienione ustawienia przeglądarki internetowej (strona główna, domyślna wyszukiwarka internetowa, ustawienia nowej karty). Użytkownicy są zmuszani do odwiedzania witryny porywacza i przeszukiwania internetu za pomocą jego wyszukiwarek.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player.
Zniszczenie Śledzenie przeglądarki internetowej (potencjalne problemy z prywatnością), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane strony internetowe.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Przykłady porywaczy przeglądarki

Przeanalizowaliśmy tysiące porywaczy przeglądarki, a SwiftSearch, To Go Web, Keep Secure Search, Cool Search i Tap togo to tylko kilka ich przykładów. To oprogramowanie wygląda na legalne i oferuje „przydatne" funkcje, które rzadko działają.

Porywacze przeglądarki zmieniają ustawienia przeglądarki, aby promować fałszywe wyszukiwarki, które zwykle przekierowują do prawdziwych. Fałszywe wyszukiwarki również wydają się zwyczajne i nieszkodliwe, a nearbyme[.]io, star-search[.]xyz, websearches[.]club, searchtoolshub[.]com to tylko kilka przykładów takich witryn.

Jak zainstalowano porywacza przeglądarki na moim komputerze?

Porywacze przeglądarki są dystrybuowane za pomocą metody marketingowej zwanej „sprzedażą wiązaną" – dołączania niechcianych/złośliwych dodatków do konfiguratorów instalacji zwykłych programów. Pobieranie produktów z niewiarygodnych źródeł (np. witryn z bezpłatnym oprogramowaniem i stron trzecich, sieci udostępniania P2P itp.) oraz pospieszanie instalacji (np. pomijanie kroków, używanie „Łatwych"/„Ekspresowych" itp. ustawień) zwiększa ryzyko wpuszczenia dołączonych produktów do systemu.

Natrętne reklamy są również wykorzystywane do rozsyłania oprogramowania porywającego przeglądarkę. Po kliknięciu niektóre z tych reklam mogą uruchamiać skrypty do pobierania/instalacji produktów bez zgody użytkownika.

Dodatkowo, porywacze przeglądarki są promowane przez „oficjalne" promocyjne strony internetowe i oszukańcze witryny. Większość użytkowników wchodzi na te witryny za pośrednictwem przekierowań spowodowanych przez błędnie wpisane adresy URL, strony korzystające z nieuczciwych sieci reklamowych, spamowe powiadomienia przeglądarki, natrętne reklamy lub zainstalowane adware.

Jak uniknąć instalacji porywaczy przeglądarki?

Zdecydowanie zalecamy sprawdzanie oprogramowania i pobieranie go wyłącznie z oficjalnych/zweryfikowanych kanałów. Ponadto, należy ostrożnie podchodzić do procesów instalacji, np. poprzez czytanie warunków, sprawdzanie możliwych opcji, korzystanie z „Niestandardowych"/„Zaawansowanych" ustawień oraz rezygnację ze wszystkich dodatków.

Zalecamy również zachowanie czujności podczas przeglądania sieci, ponieważ oszukańcze i złośliwe treści wyglądają zwykle nieszkodliwie. Przykładowo, natrętne reklamy wydają się uzasadnione/nieszkodliwe, ale przekierowują na podejrzane strony internetowe (np. z hazardem, randkami dla dorosłych, pornografią itp.).

W przypadku napotkania takich reklam i/lub przekierowań, sprawdź system i natychmiast usuń wszystkie podejrzane aplikacje oraz rozszerzenia/wtyczki przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany porywaczami przeglądarki, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Przykład zwodniczego instalatora używanego w dystrybucji porywaczy przeglądarki:

Przykład nieuczciwego instalatora promującego porywaczy przeglądarki

Wygląd porywacza przeglądarki przekierowującego do fałszywej wyszukiwarki (GIF):

Porywacz przeglądarki przekierowujący użytkownika do zwodniczej wyszukiwarki (GIF)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie przekierowania porywacza przeglądarki:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstaluj porywacza przeglądarki za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów: poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianych aplikacji (które powodują przekierowania przeglądarki), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie przekierowania porywacza przeglądarki z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć przekierowania przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie złośliwych rozszerzeń Google Chrome

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie fałszywej wyszukiwarki ze strony domowej Google Chrome

Kliknij ikonę Chrome Google Chrome menu icon (at thew prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Ustawienia". W sekcji „Uruchamianie", poniżej „Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron", poszukaj URL porywacza przeglądarki. Jeśli jest obecny, kliknij ikonę trzech pionowych kropek i wybierz „Usuń".

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie fałszywej wyszukiwarki z domyślnej wyszukiwarki Google Chrome

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon ((w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Ustawienia", w sekcji „Wyszukiwarka" kliknij „Zarządzaj wyszukiwarkami...". Na otwartej liście poszukaj URL porywacza przeglądarki. Po jegp znalezieniu kliknij trzy poziome kropki obok tego URL i wybierz „Usuń z listy".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem porywacz przeglądarki google.com, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie złośliwych rozszerzeń Mozilla Firefox

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), wybierz „Dodatki i motywy". Kliknij „Rozszerzenia" i uusń wszystkie zainstalowane niedawno wtyczki przeglądarki.

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie fałszywej wyszukiwarki ze strony głównej Mozilla Firefox

Aby przywrócić swoją stronę domową, kliknij menu Firefox firefox menu icon w prawym górnym rogu okna głównego), a następnie wybierz „Opcje". W otwartym oknie usuń adres URL porywacza przeglądarki i wprowadź preferowaną domenę, która otworzy się za każdym razem, gdy uruchomisz Mozilla Firefox.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie fałszywej wyszukiwarki z domyślnej wyszukiwarki Mozilla Firefox

W pasku adresu URL wpisz about: config i naciśnij klawisz Enter.
Kliknij „Będę ostrożny, obiecuję!".
W filtrze wyszukiwania na górze wpisz: "extensionControlled"
Ustaw oba wyniki jako "fałszywe" klikając dwukrotnie każdy wpis lub klikając przycisk Mozilla Firefox switch about:config entry button.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem porywacz przeglądarki google.com, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Zmień ustawienia strony domowej i nowej zakładki:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 2

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz „Ustawienia". W sekcji "Po uruchomieniu" poszukaj nazwy porywacza przeglądarki i kliknij "Wyłącz".

Zmień swoją domyślną wyszukiwarkę internetową:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 3

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Microsoft Edge: Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge), wybierz "Prywatność i usługi", przewiń w dół strony i wybierz "Pasek adresu". W sekcji "Wyszukiwarki używane w pasku adresu" poszukaj nazwy niechcianej wyszukiwarki internetowej, a po jej zlokalizowaniu kliknij przycisk "Wyłącz" obok niej. Możesz też kliknąć "Zarządzanie wyszukiwarkami". W otwartym menu poszukaj niechcianej wyszukiwarki internetowej. Kliknij ikonę puzzli Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) obok niej i wybierz "Wyłącz".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem porywacz przeglądarki google.com, przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge..

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia porywacz przeglądarki google.com ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat porywacz przeglądarki google.com lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/4251-remove-google-redirect-virus

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego nie mogę korzystać z google.com?

Jeśli Google była twoją domyślną wyszukiwarką, ale za każdym razem, gdy wpiszesz zapytanie w pasku adresu URL, pojawiają się przekierowania do innej witryny, otwierana jest nowa karta/okno lub strona główna przeglądarki — najprawdopodobniej jest to spowodowane przez porywacza przeglądarki. Oprogramowanie objęte tą klasyfikacją zmienia przeglądarki w celu promowania (głównie fałszywych) wyszukiwarek i generowania przychodów poprzez zbieranie prywatnych danych.

Dlaczego widzę inny adres URL, gdy próbuję skorzystać z google.com?

Jest to prawdopodobnie przekierowanie typu „drive-by" spowodowane przez porywacza przeglądarki. Najpierw przekierowuje on do podejrzanej witryny, która następnie przekierowuje do Google. Oprogramowanie porywające przeglądarkę promuje przede wszystkim fałszywe wyszukiwarki, które prowadzą do prawdziwych (np. google.com) ze względu na ich niezdolność do samodzielnego generowania wyników wyszukiwania.

Dlaczego muszę korzystać z google.com?

Jak wspomniano w poprzedniej odpowiedzi, oprogramowanie porywające przeglądarkę promuje fałszywe wyszukiwarki, które mają tendencję do przekierowywania do legalnych (np. google.com). Fałszywe wyszukiwarki zwykle zbierają (i sprzedają) informacje o swoich użytkownikach, ale ponieważ nie są w stanie samodzielnie zapewnić wyników wyszukiwania, przekierowują do prawdziwych jako przebranie.

Czy zmuszanie do odwiedzania google.com lub innej witryny stanowi zagrożenie dla mojej prywatności?

Problemy z prywatnością podczas odwiedzania google.com nie są głównym problemem. Porywacze przeglądarek powodujące przekierowania do różnych wyszukiwarek, zbierają dane użytkowników. Zachowanie śledzenia danych jest również typowe dla fałszywych wyszukiwarek, które często są częścią łańcucha przekierowań powodowanego przez porywacza przeglądarki. Ponadto zebrane informacje mogą być szczególnie wrażliwe. Dlatego zagrożenie nie pochodzi z odwiedzania google.com, ale z oprogramowania zmuszającego użytkowników do tego.

Jak porywacz przeglądarki przeniknął do mojego komputera?

Porywacze przeglądarki są dystrybuowane za pośrednictwem sprzedaży wiązanej oprogramowania, wprowadzających w błąd stron promocyjnych, nieoficjalnych witryn i stron z bezpłatnym oprogramowaniem do pobrania, zwodniczych powiadomień przeglądarki/natrętnych reklam, oszustw internetowych, fałszywych aktualizacji/instalatorów itd..

Czy Combo Cleaner pomoże mi usunąć porywaczy przeglądarki?

Tak, Combo Cleaner przeskanuje twoje urządzenie i usunie zainstalowane aplikacje porywające przeglądarkę. Należy jednak zauważyć, że ręczne usuwanie może nie być idealnym rozwiązaniem, gdy obecnych jest wiele porywaczy przeglądarki. W takich przypadkach porywacze przeglądarki mogą ponownie zainstalować się nawzajem, jeśli nie zostaną usunięte w tym samym czasie. Ponadto, gdy takie oprogramowanie jest obecne w systemie, ustawienia związane z usuwaniem mogą być niedostępne. Dlatego ważne jest, aby usunąć porywaczy przeglądarki dokładnie i za jednym razem.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Porywacz przeglądarki google.com kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Porywacz przeglądarki google.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.