FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć porywacza przeglądarki Tap togo

Znany również jako: Przekierowanie togosearching.com
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką aplikacją jest Tap togo?

Wykryliśmy aplikację Tap togo podczas inspekcji różnych zwodniczych witryn. Po jej pobraniu odkryliśmy, że działa ona jako porywacz przeglądarki: zmienia pewne ustawienia, aby promować togosearching.com – fałszywą wyszukiwarkę.

Porywacz przeglądarki togosearching.com

Szczegółowe informacje o Tap togo

Tap togo przechwytuje przeglądarkę internetową, zastępując obecną domyślną wyszukiwarkę, stronę główną i stronę nowej karty nazwą togosearching.com. Po przetestowaniu togosearching.com dowiedzieliśmy się, że pokazuje wyniki generowane przez Yahoo, Bing i prawdopodobnie inne wyszukiwarki. Warto wspomnieć, że przekierowuje do bing.com poprzez my-search.com i trafficjunction.com.

Fałszywe wyszukiwarki mogą wyświetlać wyniki generowane przez podejrzane wyszukiwarki lub generować wyniki wprowadzające w błąd (promujące podejrzane witryny). Dlatego zdecydowanie nie zaleca się używania fałszywych wyszukiwarek, takich jak togosearching.com, ani pobierania takich aplikacji, jak Tap togo.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Tap togo
Typ zagrożenia Porywacz przeglądarki, przekierowanie, porywacz wyszukiwania, pasek narzędzi, niechciana nowa karta
Rozszerzenie(a) przeglądarki Tap togo
Rzekoma funkcjonalność Ulepszone przeglądanie sieci
Promowany URL togosearching.com
Nazwy wykrycia (togosearching.com) Forcepoint ThreatSeeker (podejrzany), Heimdal Security (złośliwy), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP (togosearching.com) 104.21.36.179
Zmienione ustawienia przeglądarki Strona główna, adres URL nowej karty, domyślna wyszukiwarka
Objawy Zmienione ustawienia przeglądarki internetowej (strona główna, domyślna wyszukiwarka internetowa, ustawienia nowej karty). Użytkownicy są zmuszani do odwiedzania witryny porywacza i przeszukiwania internetu za pomocą jego wyszukiwarek.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player.
Zniszczenie Śledzenie przeglądarki internetowej (potencjalne problemy z prywatnością), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane strony internetowe.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o porywaczach przeglądarki

Większość porywaczy przeglądarki jest promowana jako legalne/przydatne aplikacje. Jednak celem tych aplikacji jest promowanie fałszywych wyszukiwarek. Większość z nich robi to poprzez zmianę ustawień przeglądarek internetowych. Często zdarza się również, że te aplikacje są zaprojektowane do zbierania danych związanych z przeglądaniem.

Przykładami porywaczy przeglądarki są Keep It Smart, Quick Baro i Cool Search.

Jak zainstalowano Tap togo na moim komputerze?

Tap togo jest rozpowszechniane za pośrednictwem podejrzanych stron internetowych, które twierdzą, że zaleca się jego instalację lub że należy zainstalować tę aplikację, aby „kontynuować". W innych przypadkach porywacze przeglądarki są rozpowszechniane (lub promowane) za pomocą podejrzanych reklam i instalatorów innych programów.

Instalatory zawierające porywacze przeglądarki mają „Niestandardowe", „Zaawansowane" lub podobne ustawienia. Przeglądarka zostaje przejęta po zakończeniu procesu instalacji bez zmiany tych ustawień (lub odznaczenia pól wyboru).

Jak uniknąć instalacji niechcianych aplikacji?

Nie pobieraj ani nie instaluj oprogramowania, dopóki niechciane aplikacje nie zostaną odznaczone (można to osiągnąć za pomocą ustawień dostępnych w konfiguratorach pobierania i instalatorach). Nie klikaj reklam ani powiadomień wyświetlanych na podejrzanych/niewiarygodnych stronach internetowych. Zawsze używaj oficjalnych stron i platform jako źródeł pobierania aplikacji i plików.

Nie pobieraj aplikacji z podejrzanych witryn ani nie korzystaj z zewnętrznych programów pobierania, sieci peer-to-peer itp. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany Tap togo, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć tego porywacza przeglądarki.

Togosearching.com przekierowuje do bing.com poprzez my-search.com i tafficjunction.com (GIF):

Porywacz przeglądarki tap togo togosearching.com przekierowujący do bing.com

Witryny promujące porywacza przeglądarki Tap togo:

Witryna używana do promowania porywacza przeglądarki Tap togo 2 promoter porywacza przeglądarki tap togo

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie porywacza przeglądarki Tap togo:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie porywacza przeglądarki togosearching.com za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów: poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych aplikacji (na przykład "Tap togo"), wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianych aplikacji (które powodują przekierowania do witryny togosearching.com) przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie porywacza przeglądarki Tap togo z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć przekierowania przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z togosearching.com z Google Chrome

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj "Tap togo" i wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie togosearching.com ze strony domowej Google Chrome

Kliknij ikonę Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Ustawienia". W sekcji „Uruchamianie" wyłącz "Tap togo", poniżej „Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron", poszukaj URL porywacza przeglądarki (hxxp://www.togosearching.com). Jeśli jest obecny, kliknij ikonę trzech pionowych kropek i wybierz „Usuń".

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie togosearching.com z domyślnej wyszukiwarki Google Chrome

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz "Ustawienia", w sekcji „Wyszukiwarka" kliknij „Zarządzaj wyszukiwarkami...". Na otwartej liście poszukaj "togosearching.com". Po ich znalezieniu kliknij trzy poziome kropki obok tego URL i wybierz „Usuń z listy".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem przekierowanie togosearching.com, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z togosearching.com z Mozilla Firefox

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń "Tap togo", jak również wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie togosearching.com ze strony domowej Mozilla Firefox

Aby przywrócić swoją stronę domową, kliknij menu Firefoxfirefox menu icon (w prawym górnym rogu głównego okna), a następnie wybierz „Opcje". W otwartym oknie, wyłącz "Tap togo", usuń hxxp://togosearching.com i wprowadź preferowaną domenę, która będzie otwierana przy każdym uruchomieniu Mozilla Firefox.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie togosearching.com z domyślnej wyszukiwarki Mozilla Firefox

W pasku adresu URL wpisz about: config i naciśnij klawisz Enter.
Kliknij „Będę ostrożny, obiecuję!".
W filtrze wyszukiwania na górze wpisz: "extensionControlled"
Ustaw oba wyniki jako "fałszywe" klikając dwukrotnie każdy wpis lub klikając przycisk Mozilla Firefox switch about:config entry button.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem przekierowanie togosearching.com, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Zmień ustawienia strony domowej i nowej zakładki:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 2

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz „Ustawienia". W sekcji "Po uruchomieniu" poszukaj nazwy porywacza przeglądarki i kliknij "Wyłącz".

Zmień swoją domyślną wyszukiwarkę internetową:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 3

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Microsoft Edge: Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge), wybierz "Prywatność i usługi", przewiń w dół strony i wybierz "Pasek adresu". W sekcji "Wyszukiwarki używane w pasku adresu" poszukaj nazwy niechcianej wyszukiwarki internetowej, a po jej zlokalizowaniu kliknij przycisk "Wyłącz" obok niej. Możesz też kliknąć "Zarządzanie wyszukiwarkami". W otwartym menu poszukaj niechcianej wyszukiwarki internetowej. Kliknij ikonę puzzli Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) obok niej i wybierz "Wyłącz".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem przekierowanie togosearching.com, przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge..

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia przekierowanie togosearching.com ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat przekierowanie togosearching.com lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/23921-tap-togo-browser-hijacker

Często zadawane pytania (FAQ)

Jaki jest cel zmuszania użytkowników do odwiedzania strony togosearching.com?

Przychody generowane za pośrednictwem strony togosearching.com zależą od liczby odwiedzających. Jej twórcy starają się, aby liczba odwiedzających była jak najwyższa.

Czy odwiedzanie strony togosearching.com stanowi zagrożenie dla mojej prywatności?

Witryny takie jak togosearching.com mogą być wykorzystywane do zbierania różnych informacji o odwiedzających. Zwykle ich twórcy obierają za cel dane związane z przeglądaniem.

Jak porywacz przeglądarki przeniknął do mojego komputera?

W większości przypadków porywacze przeglądarki są dystrybuowane za pomocą powiadomień przeglądarki, natrętnych reklam i podobnych taktyk socjotechnicznych. Ponadto porywają przeglądarki internetowe za pomocą instalatorów innych programów.

Czy Combo Cleaner pomoże mi usunąć porywacza przeglądarki Tap togo?

Tak, Combo Cleaner usunie aplikacje porywające przeglądarkę z systemu operacyjnego. Jeśli obecnych jest wiele porywaczy przeglądarki, mogą one ponownie zainstalować się nawzajem podczas próby ich usunięcia. W takich przypadkach należy je wszystkie od razu usunąć. Osiągnięcie tego ręcznie może być trudne. Dlatego zalecamy użycie Combo Cleaner do ich usunięcia.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Przekierowanie togosearching.com kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Przekierowanie togosearching.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.