FacebookTwitterLinkedIn

Instrukcje usuwania adware Healthy i wyświetlanych przez nie ogłoszeń

Znany również jako: Ads by Healthy
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest adware Healthy?

Healthy to nieuczciwa aplikacja, która według naszej analizy jest oprogramowaniem reklamowym (adware). Aplikacje w tej klasyfikacji działają poprzez prowadzenie natrętnych kampanii reklamowych, czyli wyświetlanie reklam.

Folder instalacyjny adware Healthy

Przegląd adware Healthy

Oprogramowanie reklamowe umożliwia umieszczanie treści graficznych stron trzecich (np. okienek pop-up, banerów, kuponów i innych reklam) w odwiedzanych witrynach i/lub różnych interfejsach.

Warto zauważyć, że to oprogramowanie może wymagać spełnienia pewnych warunków, aby prowadzić natrętne kampanie reklamowe (np. kompatybilnej przeglądarki/specyfikacji systemu, wizyt na określonych witrynach itp.). Jednak niezależnie od tego, czy Healthy wyświetla reklamy – jego obecność zagraża bezpieczeństwu urządzenia/użytkownika.

Reklamy wyświetlane przez oprogramowanie reklamowe promują oszustwa internetowe, niewiarygodne/szkodliwe strony internetowe i aplikacje, a nawet malware. Po kliknięciu niektóre natrętne reklamy mogą uruchamiać skrypty, aby je potajemnie pobrać/zainstalować.

Należy wspomnieć, że wszelkie oryginalne produkty napotkane za pośrednictwem tych reklam są najprawdopodobniej promowane przez oszustów, którzy nadużywają swoich programów partnerskich w celu uzyskania nielegalnych prowizji.

Ponadto Healthy prawdopodobnie ma możliwości śledzenia danych, ponieważ są one standardem dla oprogramowania obsługiwanego przez reklamy. Obierane za cel informacje mogą obejmować: historię przeglądania i wyszukiwania, dane osobowe, dane logowania do konta, numery kart kredytowych itp. Zebrane dane są następnie udostępniane i/lub sprzedawane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom).

Podsumowując, obecność oprogramowania takiego jak Healthy na urządzeniach może powodować infekcje systemu, poważne problemy z prywatnością, straty finansowe, a nawet kradzież tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by Healthy
Typ zagrożenia Adware, niechciane reklamy, wirus pop-up
Nazwy wykrycia (iso) Combo Cleaner (Application.AdSearch), ESET-NOD32 (LNK/Agent.PL), Kaspersky (Not-a-virus:HEUR:AdWare.Script.AdSearch.), Symantec (Trojan.Gen.MBT), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Nazwy wykrycia (aplikacji) Combo Cleaner (Application.AdSearch), Kaspersky (Not-a-virus:HEUR:AdWare.Script.AdSea), Sophos (AdSearch (PUA)), Webroot (W32.Virus.Script.Adsearch), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Nazwa zwodniczego procesu HealthySoftware Copyright © 2022 (nazwa procesu może się różnić)
Objawy Oglądanie reklam nie pochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player.
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Przykłady adware

StrengthHealthiness i Energy to kilka przykładów adware praktycznie identycznych z Healthy; podczas gdy colors scale, Video Player, Make It Dark - to nasze najnowsze odkrycia w oprogramowaniu w tej klasyfikacji.

Adware zwykle wydaje się legalne i nieszkodliwe. Użytkownicy są zachęcani do jego pobrania/instalacji obietnicami „użytecznych" i „korzystnych" funkcji. Jednak te funkcje rzadko działają zgodnie z reklamą, a w większości przypadków w ogóle nie działają.

Jak zainstalowano Healthy na moim komputerze?

Adware może być dołączane (spakowane razem) do zwykłego oprogramowania. Pobieranie produktów z niewiarygodnych źródeł (np. nieoficjalnych witryn i stron z bezpłatnym hostingiem plików, sieci udostępniania peer-to-peer itp.) oraz pośpieszanie instalacji (np. używanie „Łatwych"/„Szybkich" itp. ustawień) zwiększa ryzyko wpuszczenia dołączonych produktów do systemu.

Ponadto natrętne reklamy rozsyłają oprogramowanie obsługujące reklamy. Po kliknięciu niektóre z tych reklam mogą uruchamiać skrypty do pobrania/instalacji produktów bez zgody użytkownika.

Adware może również mieć „oficjalne" strony pobierania i jest promowane przez oszukańcze witryny. Większość użytkowników odwiedza takie witryny za pośrednictwem przekierowań spowodowanych przez błędnie wpisane adresy URL, strony korzystające z nieuczciwych sieci reklamowych, spamowe powiadomienia przeglądarki, natrętne reklamy lub zainstalowane adware (z funkcjami wymuszania otwierania przeglądarki).

Jak uniknąć instalacji adware?

Zdecydowanie zalecamy sprawdzanie oprogramowania i pobieranie go wyłącznie z oficjalnych i zweryfikowanych źródeł. Podczas instalacji zaleca się zapoznanie się z warunkami, sprawdzenie możliwych opcji, skorzystanie z „Niestandardowych" lub „Zaawansowanych" ustawień oraz rezygnację ze wszystkich dodatków.

Innym zaleceniem jest zachowanie ostrożności podczas przeglądania sieci, ponieważ oszukańcze i złośliwe treści zwykle wydają się nieszkodliwe. Przykładowo natrętne reklamy wyglądają na uzasadnione, ale przekierowują na bardzo podejrzane strony (np. z hazardem, pornografią, randkami dla dorosłych itp.).

W przypadku napotkania takich reklam/przekierowań, sprawdź system i natychmiast usuń wszystkie podejrzane aplikacje oraz rozszerzenia/wtyczki przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany Healthy, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć to adware.

Zrzut ekranu zawartości instalatora adware Healthy:

Zawartość instalatora adware Healthy

Zrzut ekranu procesu adware Healthy w Menedżerze zadań Windows (nazwa procesu "HealthySoftware Copyright © 2022"):

Adware Healthy w Menedżerze zadań (nazwa procesu HealthySoftware Copyright © 2022)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware Healthy:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie adware Healthy za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów poszukaj "Healthy", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji (która powoduje reklamy Healthy), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware Healthy z przeglądarek internetowych:

W czasie badań Healthy nie zainstalowało swoich wtyczek do przeglądarek na Microsoft Edge, Google Chrome lub Mozilla Firefox, jednak było dołączone do innego oprogramowania reklamowego. Dlatego zaleca się usunięcie wszystkich potencjalnie niechcianych dodatków przeglądarki ze swoich przeglądarek internetowych.

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie reklam Healthy z Google Chrome krok 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz "Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Usuwanie reklam Healthy z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem ads by healthy, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie reklam Healthy z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki i motywy". Kliknij "Rozszerzenia" w otwartym oknie zlokalizuj wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, kliknij trzy kropki, a następnie kliknij "Usuń".

Usuwanie reklam Healthy z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem ads by healthy, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware ads by healthy ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat ads by healthy lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/24363-healthy-adware

Często zadawane pytania (FAQ)

Jakie szkody może spowodować adware?

Adware może obniżyć jakość przeglądania sieci i wydajność systemu. Zwykle ma możliwości śledzenia danych, co sprawia, że stanowi zagrożenie dla prywatności. Reklamy wyświetlane przez adware mogą być niebezpieczne i powodować poważne problemy (np. infekcje systemu, straty finansowe itp.).

Co robi adware?

Adware działa poprzez wyświetlanie reklam na odwiedzanych witrynach i innych interfejsach. Ponadto może wymusić otwieranie witryn i zbierać prywatne informacje.

Jak twórcy adware generują przychody?

Twórcy adware generują zyski głównie za pośrednictwem programów partnerskich, promując różne strony internetowe, oprogramowanie, produkty, usługi itd.

Czy Combo Cleaner usunie zdrowe adware?

Tak, Combo Cleaner przeskanuje twój system i usunie zainstalowane aplikacje typu adware. Warto zauważyć, że ręczne usuwanie (bez pomocy oprogramowania bezpieczeństwa) może nie być idealne. W niektórych przypadkach, nawet po (ręcznym) usunięciu adware – różne pozostałości (pliki) pozostają w systemie. Co więcej, pozostałe komponenty mogą nadal działać i powodować problemy. Dlatego ważne jest, aby dokładnie usunąć adware.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by Healthy kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by Healthy na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.