FacebookTwitterLinkedIn

Instrukcje usuwania adware Healthiness i wyświetlanych przez nie reklam

Znany również jako: Ads by Healthiness
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest adware Healthiness?

Healthiness to nieuczciwe oprogramowanie, które nasz zespół badawczy wykrył podczas inspekcji podejrzanych stron pobierania. Po przeanalizowaniu tej aplikacji ustaliliśmy, że działa ona jako oprogramowanie reklamowe (adware) i jest prawie identyczne z adware Bloom.

Folder instalacyjny adware Healthiness

Przegląd adware Healthiness

Oprogramowanie obsługujące reklamy jest przeznaczone do wyświetlania reklam na odwiedzanych witrynach i/lub innych interfejsach. Reklamy te promują podejrzane/szkodliwe witryny i aplikacje, oszustwa internetowe (np. fałszywe alerty o wirusach i nieaktualnym oprogramowaniu itp.), a nawet malware. Niektóre natrętne reklamy mogą po kliknięciu potajemnie pobierać/instalować oprogramowanie.

Zwróć uwagę, że wszelkie legalne produkty napotkane w reklamach wyświetlanych przez adware prawdopodobnie nie będą promowane przez ich rzeczywistych twórców. Ta promocja jest podejmowana przez oszustów nadużywających programów partnerskich produktów w celu uzyskania nielegalnych prowizji.

Należy wspomnieć, że adware może wymagać spełnienia określonych warunków (np. kompatybilna przeglądarka/system lub geolokalizacja użytkownika, wizyty na określonych stronach internetowych itp.) w celu prowadzenia natrętnych kampanii reklamowych. Jednak niezależnie od tego, czy Healthiness (lub inne adware) wyświetla reklamy – jego obecność zagraża bezpieczeństwu urządzenia/użytkownika.

Ponadto Healthiness ma prawdopodobnie możliwości śledzenia danych. Adware atakuje zwykle dane związane z przeglądaniem (np. odwiedzane witryny, przeglądane strony, wyszukiwane zapytania itp.), dane osobowe, nazwy użytkowników/hasła, numery kart kredytowych i tak dalej. Na zebranych danych zarabia się poprzez ich sprzedaż stronom trzecim.

Podsumowując, obecność oprogramowania takiego jak Healthiness na urządzeniach może prowadzić do infekcji systemu, poważnych problemów prywatności, strat finansowych, a nawet kradzieży tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by Healthiness
Typ zagrożenia Adware, niechciane reklamy, wirus pop-up
Nazwy wykrycia (instalatora) Combo Cleaner (Application.AdSearch), Kaspersky (Not-a-virus:HEUR:AdWare.Script.AdSearch.g), Lionic (Adware.Script.AdSearch.2!c), Zillya (Adware.AdSearch.Script.1), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Nazwy wykrycia (aplikacji) Combo Cleaner (Application.AdSearch), Jiangmin (AdWare.Script.gh), Kaspersky (Not-a-virus:HEUR:AdWare.Script.AdSearch.gen), Lionic (Adware.Script.AdSearch.2!c), Zillya (Adware.AdSearch.Script.1), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Objawy Oglądanie reklam niepochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player.
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Przykłady adware

Extra-Dark, Encyclopedia Wanderer, Everyday Quote i Rainbow Blocker to tylko niektóre przykłady adware, które ostatnio przeanalizowaliśmy. Oprogramowanie obsługiwane przez reklamy zwykle wydaje się legalne i oferuje „użyteczne" funkcje. Jednak te funkcjonalności rzadko działają zgodnie z obietnicą, a w większości przypadków w ogóle nie działają.

Jak zainstalowano Healthiness na moim komputerze?

Pozyskaliśmy Healthiness z podejrzanej strony pobierania. Oprogramowanie objęte tą klasyfikacją jest często promowane za pośrednictwem podejrzanych i zwodniczych witryn. Większość użytkowników wchodzi na takie strony internetowe za pośrednictwem przekierowań spowodowanych przez witryny korzystające z nieuczciwych sieci reklamowych, błędnie wpisane adresy URL, spamowe powiadomienia przeglądarki, natrętne reklamy lub zainstalowane adware (z funkcjami wymuszania otwierania przeglądarki).

Sprzedaż wiązana — dołączanie niechcianych/złośliwych dodatków do zwykłych programów — jest również wykorzystywana do dystrybucji adware. Pobieranie produktów z podejrzanych kanałów (np. nieoficjalnych witryn i stron z bezpłatnym hostingiem plików, sieci udostępniania peer-to-peer itp.) oraz pośpieszanie instalacji — zwiększają ryzyko dopuszczenia dołączonych produktów do systemu.

Natrętne reklamy również są wykorzystywane do rozsyłania adware. Po kliknięciu, niektóre z tych reklam mogą uruchamiać skrypty do pobierania/instalacji produktów bez zgody użytkownika.

Jak uniknąć instalacji adware?

Zdecydowanie zalecamy sprawdzanie oprogramowania i pobieranie produktów wyłącznie z oficjalnych/zweryfikowanych źródeł. Ponadto, należy ostrożnie podchodzić do procesów instalacji, np. poprzez czytanie warunków, sprawdzanie dostępnych opcji, korzystanie z „Niestandardowych"/„Zaawansowanych" ustawień oraz rezygnację ze wszystkich dodatków.

Zalecamy zachowanie czujności podczas przeglądania sieci, ponieważ nielegalne i złośliwe treści zwykle wydają się nieszkodliwe. Przykładowo, natrętne reklamy wyglądają na uzasadnione, ale przekierowują na podejrzane witryny (np. z hazardem, pornografią, randkami dla dorosłych itp.).

Jeśli zauważysz tego rodzaju reklamy/przekierowania, sprawdź system i natychmiast usuń wszystkie podejrzane aplikacje oraz rozszerzenia/wtyczki przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany Healthiness, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć to adware.

Zrzut ekranu procesu adware Healthiness w Menedżerze zadań Windows:

Proces adware Healthiness w Menedżerze Zadań

Zrzut ekranu witryny używanej do promowania adware Healthiness:

Witryna promująca adware Healthiness

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware Healthiness:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie adware Healthiness za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów poszukaj "Healthiness", wybierz ten wpis i kliknij "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji (która powoduje reklamy Healthiness), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware Healthiness z przeglądarek internetowych:

W czasie badań adware Healthiness nie instalowało swoich wtyczek na przeglądarkach Microsoft Edge, Google Chrome ani Mozilla Firefox, jednak było dołączone do innego adware. Dlatego zaleca się usunięcie wszystkich potencjalnie niechcianych dodatków przeglądarki ze swoich przeglądarek internetowych.

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie reklam Healthiness z Google Chrome krok 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Usuwanie reklam Healthiness z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem ads by healthiness, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie reklam Healthiness z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Usuwanie reklam Healthiness z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem ads by healthiness, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware ads by healthiness ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat ads by healthiness lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/23678-healthiness-adware

Często zadawane pytania (FAQ)

Jakie szkody może spowodować adware?

Adware może obniżyć jakość przeglądania i wydajność systemu. To oprogramowanie ma zwykle możliwości śledzenia danych, co stanowi zagrożenie dla prywatności użytkownika. Ponadto reklamy wyświetlane przez adware mogą być zwodnicze/złośliwe i powodować poważne problemy (np. infekcje systemu, straty finansowe itp.).

Co robi adware?

Adware oznacza oprogramowanie wspierane przez reklamy. Działa poprzez umożliwienie umieszczania treści graficznych (reklam) stron trzecich na odwiedzanych stronach internetowych i/lub różnych interfejsach. To oprogramowanie może również wymusić otwieranie witryn i zbierać prywatne informacje.

Jak twórcy adware generują przychody?

Twórcy oprogramowania typu adware czerpią zyski głównie z programów partnerskich, promując różne strony internetowe, aplikacje, produkty, usługi i tym podobne.

Czy Combo Cleaner usunie adware Healthiness?

Tak, Combo Cleaner jest w stanie skanować komputery i usuwać zainstalowane aplikacje typu adware. Warto zauważyć, że ręczne usuwanie (bez pomocy oprogramowania bezpieczeństwa) może być nieskuteczne. W niektórych przypadkach, nawet po usunięciu samego adware (ręcznie) – różne pozostałości plików pozostają ukryte w systemie. Ponadto takie pozostałości mogą nadal działać i powodować problemy. Dlatego bardzo ważne jest, aby dokładnie usunąć adware.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by Healthiness kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by Healthiness na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.