FacebookTwitterLinkedIn

Usuwanie adware Energy i wyświetlanych przez nie reklam

Znany również jako: Ads by Energy
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką aplikacją jest Energy?

Energy to nieuczciwa aplikacja, którą nasi badacze odkryli podczas inspekcji bardzo podejrzanych stron pobierania. Po przeanalizowaniu jej odkryliśmy, że Energy działa jako oprogramowanie wspierane przez reklamy (adware). Odkryliśmy również, że ta aplikacja jest praktycznie identyczna z adware Healthiness.

Folder instalacyjny adware Energy

Przegląd adware Energy

Adware umożliwia umieszczanie treści graficznych (reklam) stron trzecich na odwiedzanych stronach internetowych i/lub innych interfejsach. Warto zauważyć, że to oprogramowanie może wymagać określonych warunków (np. kompatybilnej specyfikacji przeglądarki/systemu lub geolokalizacji użytkownika, wizyt na określonych stronach internetowych itp.) w celu prowadzenia natrętnych kampanii reklamowych.

Jednak niezależnie od tego, czy Energy (lub inne adware) wyświetla reklamy, czy nie – jej obecność w systemie zagraża bezpieczeństwu urządzenia/użytkownika.

Reklamy wyświetlane przez oprogramowanie reklamowe promują przede wszystkim podejrzane/szkodliwe witryny i oprogramowanie, oszustwa internetowe, a nawet malware. Niektóre natrętne reklamy mogą po kliknięciu potajemnie pobierać/instalować oprogramowanie.

Należy wspomnieć, że wszelkie legalne produkty napotkane za pośrednictwem tych reklam prawdopodobnie nie będą promowane przez ich rzeczywistych twórców. Zamiast tego ta promocja jest podejmowana przez oszustów, którzy wykorzystują programy partnerskie produktów w celu uzyskania nielegalnych prowizji.

Co więcej, Energy prawdopodobnie ma możliwości śledzenia danych, ponieważ jest to standardem dla adware. Interesujące dane mogą obejmować: aktywność przeglądania, dane osobowe, nazwy użytkownika/hasła, informacje finansowe/bankowe itp. Zebrane dane są następnie udostępniane i/lub sprzedawane stronom trzecim.

Podsumowując, obecność oprogramowania takiego jak Energy na urządzeniach może prowadzić do infekcji systemu, poważnych problemów prywatności, strat finansowych, a nawet kradzieży tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by Energy
Typ zagrożenia Adware, niechciane reklamy, wirus pop-up
Nazwy wykrycia (instalatora) Combo Cleaner (Application.AdSearch), Kaspersky (Not-a-virus:HEUR:AdWare.Script.AdSearch.g), Lionic (Adware.Script.AdSearch.2!c), Sophos (AdSearch (PUA)), Symantec (Trojan.Gen.2), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Nazwy wykrycia (aplikacji) Combo Cleaner (Application.AdSearch), Kaspersky (Not-a-virus:HEUR:AdWare.Script.AdSearch.gen), Lionic (Adware.Script.AdSearch.2!c), Sophos (AdSearch (PUA)), Symantec (Trojan.Gen.2), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Nazwa zwodniczego procesu Energy ltd Copyright © (nazwa procesu może się różnić)
Objawy Oglądanie reklam niepochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player.
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Przykłady adware

Przeanalizowaliśmy niezliczone próbki adware. Healthiness, Bloom i Tone to kilka przykładów oprogramowania wspieranego przez reklamy, praktycznie identycznego z Energy, a Play No Ads, fill darker, Video Skipping Ads to kilka z naszych najnowszych odkryć.

To oprogramowanie zwykle wygląda na legalne i oferuje „przydatne" funkcje. Jednak te funkcje rzadko działają zgodnie z obietnicą, a w większości przypadków w ogóle nie działają.

Jak zainstalowano Energy na moim komputerze?

Pobraliśmy Energy z podejrzanej strony pobierania. Strony promujące adware są rzadko odwiedzane celowo. Większość użytkowników wchodzi na nie za pośrednictwem przekierowań spowodowanych przez witryny korzystające z nieuczciwych sieci reklamowych, błędnie wpisane adresy URL, spamowe powiadomienia przeglądarki, natrętne reklamy lub zainstalowane adware (z funkcjami wymuszania otwierania stron internetowych).

Adware może być również dołączone do zwykłych programów. Pobieranie produktów z niewiarygodnych źródeł (np. nieoficjalnych stron i witryn z freeware, sieci udostępniania P2P itp.) oraz pośpieszanie instalacji zwiększają ryzyko wpuszczenia dołączonych produktów do systemu.

Natrętne reklamy również dystrybuują adware. Po kliknięciu niektóre z tych reklam mogą uruchamiać skrypty do pobierania/instalacji bez zgody użytkownika.

Jak uniknąć instalacji adware?

Zdecydowanie zalecamy sprawdzanie oprogramowania i pobieranie go wyłącznie z oficjalnych/zweryfikowanych źródeł. Ponadto należy ostrożnie podchodzić do procesów, np. czytać warunki, sprawdzać dostępne opcje, korzystać z „Niestandardowych" lub „Zaawansowanych" ustawień oraz rezygnować ze wszystkich dodatków.

Co więcej, należy zachować czujność podczas przeglądania sieci, ponieważ nielegalne i złośliwe treści wydają się zwykle nieszkodliwe. Przykładowo, natrętne reklamy wyglądają zwyczajnie i nieszkodliwie, ale przekierowują do niewiarygodnych/podejrzanych witryn (np. z pornografią, randkami dla dorosłych, hazardem itp.).

W przypadku napotkania reklam i/lub przekierowań tego rodzaju, sprawdź swoje urządzenie i natychmiast usuń wszystkie podejrzane aplikacje oraz rozszerzenia/wtyczki przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany Energy, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć to adware.

Zrzuty ekranu zawartości folderu adware Energy:

Zawartość folderu adware Energy

Zrzut ekranu procesu adware Energy w Menedżerze Zadań Windows (nazwa procesu "Energy ltd Copyright ©"):

Proces adware Energy w Menedżerze Zadań (nazwa procesu 0 Energy ltd Copyright ©)

Zrzut ekranu witryny używanej do promowania adware Energy:

Witryna promująca adware Energy

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware Energy:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie adware Energy za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów poszukaj "Energy", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji (która powoduje reklamy Energy), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware Energy z przeglądarek internetowych:

W czasie badań adware Energy nie zainstalowało swoich wtyczek do przeglądarek na Microsoft Edge, Google Chrome lub Mozilla Firefox, jednak było połączone z innym adware. Dlatego zaleca się usunięcie wszystkich potencjalnie niechcianych dodatków przeglądarki ze swoich przeglądarek internetowych.

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie reklam Energy z Google Chrome krok 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Usuwanie reklam Energy z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem ads by energy, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie reklam Energy z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Usuwanie reklam Energy z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem ads by energy, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware ads by energy ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat ads by energy lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/23701-energy-adware

Często zadawane pytania (FAQ)

Jakie szkody może spowodować adware?

Adware może obniżyć jakość przeglądania i wydajność systemu. Jest również uważane za zagrożenie prywatności, ponieważ ma zwykle funkcje śledzenia danych. Ponadto reklamy wyświetlane przez adware są często zwodnicze/złośliwe i mogą powodować poważne problemy (np. infekcje systemu, straty finansowe itp.).

Co robi adware?

Adware jest przeznaczone do wyświetlania reklam na odwiedzanych stronach internetowych i/lub różnych interfejsach. Niektóre typy mogą również wymusić otwieranie witryn i zbierać prywatne dane.

Jak twórcy adware generują przychody?

Większość zysków pochodzi z programów partnerskich w postaci prowizji zarobionych na promocję różnych stron internetowych, produktów, usług i tym podobnych.

Czy Combo Cleaner usunie adware Energy?

Tak, Combo Cleaner może skanować urządzenia i usuwać wykryte aplikacje typu adware. Pamiętaj, że ręczne usuwanie (bez pomocy programów zabezpieczających) może nie być idealne. W niektórych przypadkach, mimo że samo oprogramowanie zostało (ręcznie) usunięte – różne pozostałości (pliki) pozostają ukryte w systemie. Co więcej, pozostałe komponenty mogą nadal działać i powodować problemy. Dlatego ważne jest, aby dokładnie usunąć adware.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by Energy kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by Energy na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.